Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.02 0 0 28718

Lehet, hogy voltak, de nekem csak egy 12,5%-os forinthitel jutott 2000-ben. Igaz, volt szocpol akkor is, de messze nem ilyen kedvező. Akkor én nem éltem vele.

Szemellenzőm pedig nincsen, mert nem azokról a dolgokról írtam, amivel messze nem értek egyet, hanem arról, amit jónak tartok! Egyébként tudtam, h azonnal, ha jót merészelek írni a csokról, akkor már szemellenzőm van.... ezért is tartunk itt, ahol, mert ilyen nagyszerűek vagyunk, nem?:/

Előzmény: sylvanus67 (28717)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 28717

Nem politizálásképpen, de arra nem emlékszem, miután a háromból két gyerekem is 2010 előtt született, hogy kaptam volna bármilyen kedvezményt, támogatást vagy bármit, azért, mert vannak gyerekeim.

 

 

 

Hol éltél 2010 előtt, mert akkor is voltak támogatások?

 

Szemellenzőt levenni!

Előzmény: Törölt nick (28716)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.01 0 1 28716

Nem volt kötelező kérned. Amúgy a politikának annyiban köze van a dologhoz, hogy egy ilyen konstrukció csak állami támogatással működik, azaz nem adna neked vagy bárkinek egy bank 10M-t azért, hogy vállalj 3 vagy több gyereket. Ehhez kell a kormányzati felhatalmazás, hogy az adófizetők pénzéből erre jusson. Az pedig, ha valaki nem felel meg a banki konstrukció által támasztott feltételeknek, kevéssé függ a kormányzattól.

Nem politizálásképpen, de arra nem emlékszem, miután a háromból két gyerekem is 2010 előtt született, hogy kaptam volna bármilyen kedvezményt, támogatást vagy bármit, azért, mert vannak gyerekeim. Nem is ezért vállaltam nagycsaládot, hanem azért, mert így gondolom jónak. És az is tény, hogy ezt a jelenlegi kormányzat elismeri. Aki megfelel a feltételeknek és van komolyan vehető önereje, annak nagy segítség a csok. Erre lehet mondani, h megint a gazdagokat támogatják stb. Azokat támogatják, akik a teherbíró képességük alapján teljesíteni tudják a feltételeket. Vannak, akik nem felelnek meg, vannak, akik nyerészkednek, és lesznek akik, belebuknak. Azok pedig, akik csokkal teremtenek sikeresen saját otthont, valószínűleg elégedettek. Szerintem.

Előzmény: Zentécske69 (28709)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 28715

 Majd a haverjaid megoldják.... úgy  2035 -ben !!

Előzmény: Zentécske69 (28709)
Zeki_ Creative Commons License 2018.12.28 0 1 28714

Kik?

Tömegek vették igénybe, úgy építkezéshez is, meg vásárláshoz is.

Előzmény: toriko (28713)
toriko Creative Commons License 2018.12.28 0 0 28713

Szia, értem, köszi, azt hallottam, sokan nem is tudják igénybe venni, persze azt is hallottam, hogy azóta már sokat könnyitettek.

Előzmény: Zeki_ (28712)
Zeki_ Creative Commons License 2018.12.28 0 1 28712

A 10+10 nem átverés.

10 milla ingyen meg 10 milla alacsony kamaton.

Kell egy bizonyos nm meg szobaszám nagyság hogy megfelelj a kritériumoknak. De ha nem kis lyukba költöztök, nem gond. Mükszik.

Előzmény: toriko (28711)
toriko Creative Commons License 2018.12.28 0 0 28711

Üdv mindenkinek!

 

Kis segítséget szeretnék kérni, van három gyerekem, szeretnénk feleségemmel  új lakást venni, ez a Csok- os dolog hogyan működik?

A 10+10 millió az mit jelent? 

a Vissza nem téritendő azt jelenti, hogy nem kell visszafizetni az államnak?

Mindkettőnknek van bejelentett állása is, mennyi az esélye, hogy a Csok ot megkapjuk,+ vagy mégis ez hogyan működik, minek kell megfelelni, és ha az teljesítve van, akkor 100% hogy igényelni lehet és meg is kapjuk, vagy ez az egész csak átverés?

hiteltudor Creative Commons License 2018.12.17 0 0 28710

Most nem azért, de ennek édeskevés köze van a kormányhoz, itt ebben a helyzetben a bank döntött így, amit vagy elfogadsz, vagy esetleg megpróbálod még egy másik bankban.

Előzmény: Zentécske69 (28709)
Zentécske69 Creative Commons License 2018.12.16 0 1 28709

Szóval,az ertékbecslő úgy adta le,hogy csokra alkalmas,de Bp.a központban felülbírálták és ahogy már leírtam azt mondták h átjárást kell biztosítani a 2 épület között amit egy teresz köt össze tehát amúgy össze van építve csak közvetlenül nem tudsz az egyikből a másikba menni kell menni kb 3métert.az eladók nem mennek bele h átjárót nyissuk,miért is mennének bele?Hogy jön ahhoz egy idegen ember,hogy megmondja mit csináljon a tulajdonával ránk ugyanúgy vonatkozik.Tehát 2 választásunk van,hagyjuk nem vesszük meg v lemondunk a csokról és kifizetjük mi mert szeretnénk megvenni az ingatlant utóbbi mellett döntöttünk.ennyi a drága kormányunkról,fulladjanak bele a jó k....a anyjukkal együtt ezek az utolsó férgek,dugják fel maguknak az 1,430 m csokjukat.

Zentécske69 Creative Commons License 2018.12.13 0 0 28708

A bankos ügyintéző hölgy azt mondta,hogy hívjuk fel azt az értékbecslőt aki kint volt.Ma tudtunk vele beszélni és azt mondta,hogy ilyet még nem hallott és beszélni fog a bankkal meg a munkatársaival.vissza fog hívni mit sikerült intéznie.vki hazudik kiváncsi leszek mi sül ki belőle

hiteltudor Creative Commons License 2018.12.12 0 0 28707

Szerintem ebben az esetben nem kell összekötni a két lakrészt. Kérd, hogy indokolják meg ezt a döntést. 

Előzmény: Zentécske69 (28706)
Zentécske69 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 28706

Az egyik 70nm a másik 80nm.Mindkét házban van fürdő külöm wc,és mindkettőbe van konyha.Az egyikben 3szoba a másikba 2szoba+nappali,megis össze kell kötni úgy fogadják el.

hiteltudor Creative Commons License 2018.12.12 0 0 28705

2018.03.15-én pontosításra került az egylakásos lakóépület definíciója CSOK szempontjából:

 

"A hasznos alapterület definíciója pontosításra került:


„hasznos alapterület”:
a lakáson belül közvetlenül megközelíthető, következő helyiségek − az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet (a továbbiakban: OTÉK) szerint számított − hasznos alapterületének összege”.

 

Nálad ez lehet a probléma, hogy nem a lakáson belül lehet megközelíteni a lakrészeket és ha a szükséges m2 a CSOK-hoz csak így jön össze, vagy ha pl az egyik épületrészen van a konyha, a másikban a fürdő, akkor egyértelmű, hogy össze kell kötni a két épületet, hogy a szabályoknak megfeleljen.

Előzmény: Zentécske69 (28704)
Zentécske69 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 28704

Sziasztok!komolyan nem szoktam fórumokon részt venni,de most mérges vok😡.Használt ingatlan vásárlasa előtt állunk,vagyis ma szólt az ügyintézőnk a bankból,hogy a hitel oké megkapjuk hitelképesek vunk,a ház rendben,de a csok nem okés.Azért nem,mert az ingatlan úgy néz ki,hogy egy kocka ház 70eves évek közepén épült,és 2000-ben építettek egy másik házat a telekre.Egy hrsz-en van a két ház,minden okés van építési engedély semmi gond vele.Igen ám csak a két épületet egy terasz köti össze(csodaszép a kilátas).Akkor adják meg a csokot ha a két házat összenyitjuk,ezzel sincs baj mert ezt mi megszeretnénk csinálni ez benne van a felújítási terveinkbe,meg nem egy nagy dolog csak egy atjárót kell nyitni.Mondom én az bankos hölgynek hogyan ha nem az enyém,persze beszèlek a tulajjal h megoldható e így,meg persze mi fizetjük,és ha nem megy bele bebukjuk a csokot?fizessük ki zsebből?magasabb hitelt vegyünk fel?komolyan az agyam eldurran,álmomba nem gondoltam volna h belekötnek ebbe🤬🤬🤬🤬

Kivácsi leszek ,h tudunk megegyezni

Magyarország úgy szeretlek

For-dzsi Creative Commons License 2018.12.07 0 0 28703

Épìtèsre ès ùj lakàs vàsàrlàsra jàr, bōvìtèsre nem.

Előzmény: Adam_86 (28701)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.06 0 0 28702

Köszönöm, igazad volt. Ezt válaszolta a banki ügyintéző:

"Mivel a 15M Csok hitelt, ugyanúgy, mint a 10+10-et csak Csok igényléssel együttesen lehet kérni, ezért aki a 10+10-et megkapta, már nem tudja beadni újra a kérvényét. A 15M+10 Csok-ot úgy lehetne csak igényelni, ha most újonnan adnák be az igénylést."

Amennyiben póthitelre van szükség, új költségvetést kell készíteni és egy kérelmet kell beadni.

m

Előzmény: For-dzsi (28698)
Adam_86 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 28701

Amennyiben már felvettük a CSOK-ot, két vállalt gyerekre, és vásároltunk belőle egy használt ingatlant, akkor e mellé lehetne most igényelni bővítkezés céljából a kedvezményes 10 milliós hitelt?
Vagy ez a hitel csak akkor igényelhető ha most vesz/épít az ember egy vadonat új lakást/házat? (2 vállalt gyerekre)

ibax Creative Commons License 2018.12.05 0 0 28700

Köszi az infót!

Előzmény: For-dzsi (28699)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.03 0 1 28699

Az illetéktv. szerint igen.

 

21. § (1) Ha a lakástulajdon szerzője a vásárláshoz vissza nem térítendő, lakáscélú állami támogatásban részesül, ennek összegét a lakástulajdon forgalmi értékből le kell vonni.

(4) Ha a magánszemély több lakástulajdont cserél, illetve a vásárlást megelőző három éven belül vagy a vásárlást követő egy éven belül több lakástulajdont vásárol, értékesít, az illeték alapját képező értékkülönbözet megállapításánál minden egyes lakáscserével, lakásvásárlással szemben - a szerzést közvetlenül megelőző vagy követő, azonos jogcímű - a fizetésre kötelezett számára kedvezőbb illetékalapot eredményező egyetlen cserét, értékesítést lehet figyelembe venni. Ha a magánszemély a további lakáscseréivel, lakásvásárlásaival szemben az előbbi feltételeknek megfelelő, további lakáscserét, lakásértékesítést nem tud igazolni, e lakáscserék, lakásszerzések illetékkötelezettsége az általános szabályok szerint alakul.

Előzmény: ibax (28695)
For-dzsi Creative Commons License 2018.12.03 0 0 28698

Ha nincs átmeneti rendelkezés egy jogszabályban, akkor azt csak az új kérelmekre lehet alkalmazni. Vagyis új kérelem, új bírálat kell, nyilván az összes költséggel és kockázattal (pl. hogy a hátralévő munka erejéig lehet állami támogatás + állami támogatott kölcsön) együtt. Nálad ez nem valószínű, hogy megéri.

Előzmény: Törölt nick (28693)
kosaras9 Creative Commons License 2018.12.02 0 0 28697

Sziasztok 

Épül a házunk, van már aláírt hitelszerződés is, vizont  még nem értük el az önerő szerinti készültségi szintet ezért még nem volt folyósítás. Csok is lesz,már megszületett két gyerekre.

Lesz e esély arra hogy az állítólag december elején bevezetésre kerülő kedvezményes csok hitelre átváltsak?

Köszönöm 

kbadam2 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28696

Fókusz Takarék

Előzmény: ibax (28694)
ibax Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28695

Ezzel kapcsolatban van már tapasztalata valakinek?

https://hitelnet.hu/lakashitel/ervenyesitheto-egyuttesen-csok-es-cserepotlo-illetekkedvezmeny/

 

Tehát tételezzük fel hogy 40M Ft az új vásárolt ingatlan értéke, 30-at kapok a meglévőért, akkor a CSEREPÓTLÁS miatt 10 M Ft-ra csökken az illetékalap (ha egy éven belül értékesítem).

De ha a 10+15 CSOK-ot is felvettem (a vissza nem térítendő 10-re gondolok), akkor nem kell illetéket fizetnem, mert annak levonásával 0-ra csökkentem az illeték alapot?!

 

 

ibax Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28694

Ez melyik bank volt egyébként?

Előzmény: kbadam2 (28692)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.27 0 0 28693

A CSOK Kormány rendeletben nincs ilyen kitétel, az biztos. Nem tudom, hogy a bankok milyen mozgástérrel rendelkeznek arra nézve, hogy ilyen feltételeket támasszanak az ügyféllel szemben. Gondolom, a megszűnt PSZÁF helyett az MNB-be integrált szervezet foglalkozik a bankok ellenőrzésével, h betartják-e a jogszabályokat, ill. a banki "fogyasztóvédelemmel" is.

 

Engem az érdekelne pl., hogy a megemelt CSOK-os állami támogatású hitelt (10M->15M) igénybe vehetem-e póthitel helyett, ha még nincs meg a használatbavételim, és vállalom a korrigált költségvetés benyújtását, az újbóli értékbecslés és a közjegyzői okirat módosítás költségével együtt? December 1-től él a módosított Kormányhatározat, amiben csak a számokat "javították" a háromgyerekes CSOK esetében, egyéb kitétel nincsen. Az OTP nem tud semmit még.

 

Szerintetek?

Előzmény: kbadam2 (28692)
kbadam2 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 28692

Nálunk alapfeltétel volt, kérte a bank, hogy a generálkivitelező benne legyen a fészekrakó adatbázisban!

(Ez a feltétel/követelmény 2017 októberében volt, lehet azóta változott?)

For-dzsi Creative Commons License 2018.11.27 0 0 28691

Nem, a fészekrakós adatbázisnak megfelelés téves info. 

Előzmény: Törölt nick (28689)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.26 0 0 28690

"Elsődlegesen a Kivitelezési kódex (191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet) határozza meg azokat a feltételeket, amelyeket a cégnek teljesítenie kell ahhoz, hogy építőipari tevékenységi kört folytasson. A személyi feltételek teljesítése mellett elengedhetetlen például az is, hogy a cég szerepeljen a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által vezetett névjegyzékben is."

Előzmény: ibax (28687)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.26 0 0 28689

"Korábban írta valaki, hogy akkor fogadják el a fenti számlákat, ha a kiállító (kivitelező) bejegyzett tagja a Fészekrakó adatbázisnak"  -- szerintem, ez nem így van.

Jogilag határozzák meg a fővállalkozói minőséget:

https://epitesijog.hu/205-f-vallalkozo-kivitelez

 

Előzmény: ibax (28687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!