Keresés

Részletes keresés

Merlin05 Creative Commons License 2003.01.11 0 0 109
Na?
Ugye!

"Elképedve látja a táj,
hogy ugyan az a szem
és ugyan az a száj."

Silan Creative Commons License 2003.01.06 0 0 108
Ismételd meg a következő tíz héten minden szombaton, és írd ide az eredményt. Utána kiszámoljuk, mennyire szignifikáns az eltérés a várható értékektől. Ha 0.05 alatt van, akkor úgy vesszük, hogy tényleg bemutattál VALAMI-t. Ha 0.001 alatt van, akkor sajtókonferenciát tarthatsz és szerepelhetsz az összes tévécsatorna hírműsorában. Ha 0.0000000001 alatt van, akkor te leszel a következő magyar Nobel-díjas.
Előzmény: Merlin05 (106)
noway Creative Commons License 2003.01.06 0 0 107
Javaban pl. nagyon egyszerű (nézd meg a java.util.Random osztály leírását), C-ben tudtommal nincs rá közvetlen módszer, csak a beállítására. Utána kell nézni, hogy a rendszeridő melyik részét használja seednek a randomize, vagy pedig megírni a random függvényt kézzel.
Előzmény: Merlin05 (106)
Merlin05 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 106
„Generáltasd le a random seedet a sorsolás pillanatában. Utána már mindegy, hogy öt perc vagy öt nap alatt nyered ki belőle az egymilliárd számot, az már determinisztikus folyamat.
Noway”

Hogyan tudom a random seedet elmenteni ?Bocs az amatör kérdésért,de kijöttem már a gyakorlatból.Sima randomizével dolgozom.

„Tehát úgy kell értelmezni az állítást, hogy az első egymillióban mindig több a négyes a várhatónál.
Silan”

A huzás utáni kb öt percig mértem magasabb értéket,nemcsak az első egymillióban.Tehát úgy kell értelmezni,hogy kb az ötödik percig magasabb a négyesek száma.Négyszer végeztem egymilliós sorsolást(kb öt percen belül).A sorsolás a randomizével kezdődik.Egymilliónál vége.Kiírja az eredményt.Program VÉGE.Utána ujjabb egymilliós sorsolás.Újra a randomizével kezdődik.Lényeg:négyszer futattam le a progit(4 randomize hívás).5 perc alatt 4db egymilliós sorsolást tudtam végezni.Négyszer indítottam újra a progit,négyszer hívtam a randomizét újra.Remélem ÉRTEHETŐ.Kb az 5.perc után jött az 5.6.7.8.stb… sorsolás.Az eredmény csak sima statisztikai adat lett.Magyarul SEMMI.

Ez lett volna az a „VALAMI” amit bemutattam.

Hosszas egggyeztetés után pedig abban maradtunk,hogy:

A találatok valószínűsége, ha 1 szelvénnyel játszunk(mind az öt számot bejelöljük,másként nem is lehet!):

5-os: 1:43949268
4-es: 1:103410
3-as: 1:1231
2-es: 1:44

A „valami” BE..LETT..MUTATVA.Amit igértem azt teljesítettem.A késöbbiekben ajánlanám figyelmetekbe a REJTVÉNYT.De ezzel most ne foglalkozzunk.Ráérünk.

A most szombati(január 11) sorsolásnál akit érdekel a téma az végezze el saját maga a sorsolást és írja már be ide mit tapasztalt.Végezzetek a számsorsolás után (kb az 5.percig) egymilliós sorsolásokat(eggyik variáció).Vagy kb az ötödik percig mérjétek az eredményt.Hány darab négyes(ötös?) jön ki(másik variáció).Kb az ötödik perc után már nem érdemes.DE..lehet próbálkozni egyébb időpontokkal,nem bíztos,hogy csak a syncron(egyidejűség) az eggyetlen lehetséges időpont.

Aki nem hiszi...(szombaton).

noway Creative Commons License 2003.01.05 0 0 105
Gondolom, a program elején van egy randomize hívás, és ha öt perc után futtatta a programot, akkor már nem szinkronizált a seed... vagy mi.
Előzmény: Silan (104)
Silan Creative Commons License 2003.01.05 0 0 104
De már írta, hogy 5 perc után megszűnt a különlegesség. Holott továbbra is determinisztikus volt a folyamat.
Tehát úgy kell értelmezni az állítást, hogy az első egymillióban mindig több a négyes a várhatónál.
Előzmény: noway (103)
noway Creative Commons License 2003.01.05 0 0 103
Ha adsz egy olyan pécét vagy progit ami kb 5 perc alatt egymilliárd véletlenszerű sorsolást csinál,akkor majd megcsinálom.Mint már írtam a huzás után kb 5 percig tapasztaltam.Egymilliárd sorsolás eltartana több óráig(nálam).De csak kb 5 percünk van.

Generáltasd le a random seedet a sorsolás pillanatában. Utána már mindegy, hogy öt perc vagy öt nap alatt nyered ki belőle az egymilliárd számot, az már determinisztikus folyamat.

Egyébként szerintem nincs szükség rá. Ha 98%-os próbán elsőre átmegy a módszered, az már elég meggyőző. (Hogy néha átmegy rajta, az persze nem elég.)

Előzmény: Merlin05 (102)
Merlin05 Creative Commons License 2003.01.05 0 0 102
„Nem egészen értem, mi a jelenség, amit tapasztalni kell. Arra kérlek, pontosan fogalmazd meg, mert különben ellenorzésre sem lesz mód.
Gergő73”

Arra kérlek,hogy amikor már kihuzták az ötöslottó számait,akkor írd be egy olyan progiba ami véletlenszerűen 5 számot generál.Végezze ezt el mondjuk egymilliószór.
Hasonlítsa össze az öt véletlen számot az öt kihuzott számmal.
Megkérnélek még arra,hogy a sorsolás után,minél gyorsabban tedd.
Azt tapasztaltam,hogy a sorsolás után kb 5 percig „magasabb” értéket kapsz a statisztikai értéknél.
Már írtam 17 négyes/1 millió sorsolás.Irtad,hogy ez csak 2% DE..ha hétről,hétre állandóan ez jön ki akkor itt „valami” van.
Ez az a jelenenség amit tapasztalni kell és ELLENŐRIZNI.

„Ha statisztikát akarsz vizsgálni, egymilliárd sorsolást csinálj. Egymillió az bolhafing az ötöslottónál.
Lecter”

Ha adsz egy olyan pécét vagy progit ami kb 5 perc alatt egymilliárd véletlenszerű sorsolást csinál,akkor majd megcsinálom.Mint már írtam a huzás után kb 5 percig tapasztaltam.Egymilliárd sorsolás eltartana több óráig(nálam).De csak kb 5 percünk van.

„Küldd a szoftvert!
Big4”

Neked inkább nem küldeném.Írj magadnak.Pár óra alatt megvan.10 éves GYEREK megírja.
Persze BONYOLULTABB mint egy LÁNCLEVÉL.

Elnézést az on/off-ért,de egy kellemetlen alak ismét,a sokadik új hüje nickjével SOKKOL.
De nem számít.Hadd szenvedjen.A metakazamatában majd „szimbólikus” formában üzenek neki.Nem engedek a zsarolásnak és az agresszív fenyegetőzésnek.
A továbbiakban idétlen dolgokra nem válaszolnék.

KITARTÁS!

Threepwood Creative Commons License 2003.01.05 0 0 101
Akkor én vagyok a nemkívánatos?
Előzmény: Merlin05 (100)
Merlin05 Creative Commons License 2003.01.05 0 0 100
ON.

Lecter és Gergő kizárt(remélem).
Lényeg,hogy van egy(vagy több) személy aki nemkivánatos.A metakazamatában majd célzok rá.
Nem számít a judás.

Természetesen hasonló képpen járok el vele.
Kezdek paranoid lenni.

sanyika2 Creative Commons License 2003.01.05 0 0 99
Dr. Lecterre, vagy Gergőre gondolsz?
Előzmény: Merlin05 (98)
Merlin05 Creative Commons License 2003.01.05 0 0 98
Nem kivánatos személy került a topicba.
Már régóta zavar.
Egyenlőre OFF.

Ui:Inkább 100 szkeptikus mint egy ezoTÉrikus hazug,csaló.

Gergo73 Creative Commons License 2003.01.05 0 0 97
Nem egészen értem, mi a jelenség, amit tapasztalni kell. Arra kérlek, pontosan fogalmazd meg, mert különben ellenorzésre sem lesz mód.

Annyit mindenesetre elorebocsátok, hogy nem olyan valószínutlen esemény, hogy egymillió sorsolásból a várhatónál több négyes találat legyen. Több mint 2% valószínuséggel lesz legalább 17 négyes találat, közel 7% valószínuséggel lesz legalább 15, közel 18% valószínuséggel lesz legalább 13, és több mint 37% valószínuséggel lesz legalább 11.

Előzmény: Merlin05 (89)
Dr. Lecter Creative Commons License 2003.01.04 0 0 96
legyen
Előzmény: Dr. Lecter (95)
Dr. Lecter Creative Commons License 2003.01.04 0 0 95
Legyne félmilliárd. Velem lehet alkudni.
Előzmény: VIGOR (94)
VIGOR Creative Commons License 2003.01.04 0 0 94
Na jo, de minek egy milliard?
Előzmény: Dr. Lecter (93)
Dr. Lecter Creative Commons License 2003.01.04 0 0 93
Igen, a 2 % az bolhafing egy tisztességes statisztikában.
Előzmény: VIGOR (92)
VIGOR Creative Commons License 2003.01.04 0 0 92
Nem bolhafing, hanem 1/44-e kb.

Tudsz szamolni? Vagy csak a gyerekeket tudod riogatni a "Baranyok hallgatasa"-ban?

Előzmény: Dr. Lecter (91)
Dr. Lecter Creative Commons License 2003.01.04 0 0 91
Ha statisztikát akarsz vizsgálni, egymilliárd sorsolást csinálj. Egymillió az bolhafing az ötöslottónál.
Előzmény: Merlin05 (89)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.04 0 0 90
Küldd a szoftvert!
Előzmény: Merlin05 (89)
Merlin05 Creative Commons License 2003.01.04 0 0 89
A mai huzás után beirtam az öt számot és egymilliós sorsolásokat végezetem.A sorsolás utáni 5 percig(kb,az időt nem mértem) 4 sorsolást végeztem.Az eredmény az lett,hogy a négyesek száma 15 fölé ment(15,16,17,valamelyik kétszer kijött,nem tudom melyik).A statisztikailag várható eredmény szerint(ezt megbeszéltük,remélem stimmel) csak kb 10-nek kellett volna lennie.A sorsolás utáni 5 perctől(kb) csak a STATISZTIKAI eredményeket kaptam.
Ezt természetesen NEM KELL ELHINNI.Mindenki csinálja meg saját maga.TAPASZTALNI fogja a „jelenséget”.Megmagyarázni nem tudom.
Ezért kérem a segítségeteket.Kellene egy kontrol(csoport(a régi időkbe jó zenekar volt)),aki elvégzi ugyanezt és megosztja a TAPASZTALATOT.

Kell hozzá:1db pc,15 perc,progi(akinek nincs küldök).
LÉNYEG:Ekzakt,mérhető,eggyértelmű,megismételhető,meg ami kell még egy TUDOMÁNYOS vizsgálathoz.

Ui:Nem tudok repülni,kanalat hajlítani,nem láttam ufót,nem látok a jövőbe,nem tudok jósólni.
Ja:És a lottószámokat sem(még),csupán a „JELENSÉGRE” szeretném felhívni a figyelmeteket.

Gergo73 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 88
A lényeg az, hogy Grizliné Füles Rupertina 72-es számú üzenete helytelen logikát tartalmaz, amin az se változtatna, hogy ha már évezredek óta lottóznánk.
Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.03 0 0 87
Minekutána nincs oksági kapcsolat a két húzás között, így egymástól független események. A matematikát mellőzve ezt úgy lehet egyszerűen megmagyarázni, hogy kellően sok húzás esetén mindegyik kb. ugyanannyiszor jön elő (mondjuk az egyik 10000-szer a másik 10005-ször ). Amíg csak kevésszer (pl. 1szer, 2szer) kerülnek elő a kombinációk az nem elég nagy számú húzás, itt még nem igaz a nagy számok törvénye.
üdv ixix
Előzmény: Grizliné Füles Rupertina (73)
Threepwood Creative Commons License 2003.01.03 0 0 86
7000-nél kijött az ötös? Pista bá'meg egy szelvényt játszott meg, és ötöse volt!
Látta valaki azt a műsort, amiben egy fószer azt magyarázta, hogy nagy esélye lesz a lottón, ha hat kombinációt játszik meg: 5 páratlan számot; 4 ptl-t, 1 ps-t; 3 ptl-t, 2 ps-t; 2 ptl-t, 3 ps-t; 1 ptl-t, 4 ps-t; 5 ps-t.
Na és még valami ehhez a World Trade Center-számmisztikához: ha Hófehérkét, a hét törpét, a vadászt, a herceget, meg a gonosz királynőt összeadjuk, pont tizenegy jön ki. Szóval már a Grimm-testvérek is Osamával szövetkeztek?
Előzmény: Merlin05 (71)
Dr. Lecter Creative Commons License 2003.01.03 0 0 85
Akkor az enyém (102) egész jó! Csak sajna nem én találtam ki.
Előzmény: Gergo73 (84)
Gergo73 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 84
Füredi, Székely és Zubor néhány éve igazolta
(On the lottery problem, J. Combin. Des. 4 (1996), 5-10.), hogy legkevesebb 100 szelvénnyel garantálható a hagyományos lottóban a kettes találat. Ez egy nehéz probléma és általánosan nem is tudjuk rá a választ.
Előzmény: Dr. Lecter (58)
Gergo73 Creative Commons License 2003.01.03 0 0 83
Kedves Grizliné Füles Rupertina,

mivel laikus vagy, nem értelmezed helyesen azt az állítást, hogy sok húzás esetén minden számnak nagyjából ugyanannyiszor kell kijönnie. Ennek az állításnak a pontos megfogalmazása a nagy számok törvénye, amit sajnos nagyon gyakran nagyon ferdítve idéznek. A "sok húzás" vagy "nagy számú" minta ugyanis az állításban végtelen sok egymásutáni húzásra vagy mintavételre utal, tehát nem 2500-ra vagy bármilyen hasraütésszeru számra. Ha valakinek a végtelen számú húzás vagy mintavétel elképzelése problémát okoz, ne is próbáljon valószínuségekben gondolkozni. Ráadásul a konkluzió sem úgy hangzik, hogy statisztikusan minden szám elofordulási gyakorisága feltétlenül ugyanaz lesz a végtelen számú húzásban, hanem úgy, hogy nulla valószínuséggel következik be ennek az ellenkezoje.

Természetesen nem túl valószínu, és számszeruleg kifejezheto mennyire nem, hogy mondjuk egy érme 500 egymás utáni feldobásban mindig fejre jöjjön ki; de ha ez egyszer már megtörtént, akkor az 501. érmedobás esetén csak úgy 1/2 az írás valószínusége, mint a szokatlan 500 tiszta fej sorozat nélkül.

Végezetül halkan jegyzem meg, hogy a matematikán semmit sem lehet számon kérni: az nem a valódi érmékrol szól.

Előzmény: Grizliné Füles Rupertina (73)
Dr. Lecter Creative Commons License 2003.01.03 0 0 82
valószínűleg többen írják be a lottószelvényükre,

Nem "valószínűleg". Tuti.
Érdekes lenne ilyen szempontból is végignézni a játszott tippeket. a nyolcvanas évek vége felé (azt hiszem) Svájcban megcsinálták, néhány száz olyan tippet találtak, ahol az előző heti számok voltak megjátszva...
No meg a négy évvel ezelőtti német példa se rossz, a 38 ezer ötös találattal a 2,3,4,5,6,26 húzott számok esetén...

Előzmény: Harci Juh (80)
Harci Juh Creative Commons License 2003.01.03 0 0 81
Jó lenne, ha azelőtt olvasnám el, amit írtam, hogy rákattintottam az OK gombra, nem azután. A második bekezdéskezdő "amúgy" helyére helyettesítsetek be valami értelmesebbet.
Előzmény: Harci Juh (80)
Harci Juh Creative Commons License 2003.01.03 0 0 80
"A 3, 17, 20, 37, 40 számötöst pontosan ugyanakkora valószínűséggel húzzák ki a jövő héten, mint bármelyik másik számötöst, ezért pontosan ugyanannyira érdemes megjátszani, mint bármi mást. "

Az igaz, hogy ugyanakkora valószínűséggel húzzák ki, de nem ugyanannyira érdemes megjátszani. Olyan számokat érdemes megjátszani, amik kevésbé "intuitívak", tehát pl. nem az 1 2 3 4 5 számsort, mert az ilyeneknek hiába ugyanannyi a valószínűsége annak, hogy kihúzzák, valószínűleg többen írják be a lottószelvényükre, mint egy látszólag összevissza számsort - mondván, hogy "ezt úgyse játssza meg senki" -, és így több felé oszlik a nyeremény. (A Szabad Európa rádiós számokat is biztos játszották még egypáran.)
A lottószámok véletlenszerűek, de az emberi gondolkodás mutat szabályszerűségeket.

Amúgy kb. egy hónapja álmodtam lottószámokat. Háromra emlékeztem ébredés után - megtettem őket, és hármasom lett. De a háromból csak egy volt benne a találatos számokban :} Francba, azok, akik számokat álmodnak, és nem teszik meg őket, azoknak valahogy mindig bejön az ötös :}} * Most már csak az a baj, hogy nem álmodok folyton lottószámokat - pontosabban ezelőtt sosem, és eddig legalábbis azóta se.

Amúgy a családban van, aki lottózik (az egyikük tőlem kért egyszer számokat - eddig két kettese volt velük, de ez több év alatt, szóval mielőtt odalenne bárki, statisztikusan is kijön), de én nem. Mindenesetre ha álmodnék megint, akkor megjátszanám. Ez nem jelenti azt, hogy hiszek abban, hogy a lottószámokat meg lehet álmodni. (Egyáltalán, ESP-nél nehéz számokat átvinni.) De iszonyúan, elképesztően, rettenetesen mérges lennék, ha megálmodnám a számokat, nem tenném meg, és mégis bejönne legalább 3-4 belőlük - kicsi az esélye, de nem lehetetlen. Annyit meg nekem megér egy-egy alkalomszerű szelvény. :}}

________________
* Asztalfiók-probléma. Ha álmodik, nem teszi meg, és nem is jön be, azt nem emlegeti senki persze. Meg az emberek túlozni is szeretnek.

Előzmény: Silan (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!