Keresés

Részletes keresés

TMitalhinrg Creative Commons License 2013.02.22 0 0 39

A Star Wars sci-fi vagy fantasy? Valaha (gyermekkoromban) ezen nem is gondolkodtam, volna, eszembe sem
jutott volna, hogy esetleg fantasy lehetne. Az újabb filmekkel árnyaltabbá vált a dolog. Angol nyelven több
írás is található a neten. Sokaknak megvan a saját véleményük és akár vitát is folytatnának ennek érdekében.

Egy kis segítség (nem vitához, hanem, hogy tisztábban lássunk):

 

Sci-fi vagy fantasy?

http://www.felsofokon.hu/korlatlan-blog/2013/02/21/sci-fi-vagy-fantasy

 

Összegyűjtve a legfőbb jellemzőik, példákkal és a sci-fi fantasy keverék műfaj:

http://www.felsofokon.hu/korlatlan-blog/2013/02/21/a-sci-fi-es-a-fantasy-jellemzoi-kapcsolodasuk

 

 

JediGhost Creative Commons License 2012.09.06 0 0 38

JediGhost Creative Commons License 2012.09.06 0 0 37

 

 

Star Wars Rajongóknak és Gyűjtőknek! XXL-es méret, nem apróknak!

 

VADER 77 mez. Vader 1977-ben jelent meg először a mozivásznakon, erre utal a 77-es szám. A pulcsi a SAGA COLLECTION (Monda Gyűjtemény) része. Feirata:

 

"Darth Vader, a Sith Sötét Ura, a Jedik veszedelme. Az Erő Sötét Oldalának Mestere és a Császár legmegbízhatóbb szolgája.

 

Sith Nagyúr

 

Tie Vadász"

 

Méretek: ugyan XL van ráírva, de valójában XXL-es. Ujjhossz: 68cm. Magasság (nyaktól a legaljáig): 88cm. Szélesség: 60cm.

 

Csak vegytisztítható, sosem volt hordva, teljesen új!

 

Ha úgy gondolod, hogy jó Neked méretben, a Bp., Arany János u-i metrómegállónál tudod felpróbálni.

 

125-150$ volt az eredeti ára, amikor megjelent.

 

Képalbum: http://goo.gl/ZoCmM

 

06 70 600 5012

 

 

tomcsi80 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 36

Eladó Star Wars könyvek és képregények:


Sötét oldal (Vallhallás) 2000ft
Sötét erők ébredése (Szukits) 3000ft
Darth Vader kesztyűje 1000ft
A jedik elveszett városa 1000ft
Küldetés Yoda hegyéről 1000ft
A sötét oldal prófétái 1000ft
Az új lázadás 5000ft
Marvel Star Wars 500ft: 17-27, 29-36, 38, 47, 50-52, 60-63, 78, 100, 107, Annual 3

Rebellion 500ft: 6, 7

95-ös A New Hope TPB 3000ft

A következő Star Wars képregényeket keresem:

Angol nyelvű Star Wars:
Classic Star Wars Devil Worlds TPB, Han Solo at Stars' End TPB

Magyar nyelvű Star Wars:
Clone Wars magazin: 1-2, 4-12, Jedi növendék - A holtak védelmezői 

Akit érdekel az írjon a tomcsi80@freemail.hu

tomcsi80 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 35

Eladó Star Wars könyvek és képregények:


Sötét oldal (Vallhallás) 2000ft
Sötét erők ébredése (Szukits) 3000ft
Darth Vader kesztyűje 1000ft
A jedik elveszett városa 1000ft
Küldetés Yoda hegyéről 1000ft
A sötét oldal prófétái 1000ft
Az új lázadás 5000ft
Marvel Star Wars 500ft: 17-27, 29-36, 38, 47, 50-52, 60-63, 78, 100, 107, Annual 3

Rebellion 500ft: 6, 7

95-ös A New Hope TPB 3000ft

A következő Star Wars képregényeket keresem:

Angol nyelvű Star Wars:
Classic Star Wars Devil Worlds TPB, Star Wars Omnibus: A long time ago... 1-3 , Bruce Jones: Star Wars Special Edition TPB, The Early Adventures TPB, Han Solo at Stars' End TPB

Magyar nyelvű Star Wars:
Clone Wars magazin: 1-2, 4-12, Jedi növendék - A holtak védelmezői 

Akit érdekel az írjon a tomcsi80@freemail.hu

tomcsi80 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 34
 

Eladó könyvek:
Star Wars könyvek:
Küldetés Yoda hegyéről 1000ft
Sötét oldal (Vallhallás) 2000ft
Sötét erők ébredése (Szukits) 3000ft
Az új lázadás 5000ft
Oliver Denker: A Csillagok háborúja filmek 3000ft

Külön is megvehetők.

A következő Star Wars regényeket és képregényeket keresem:
A bactaháború
A lázadás hajnala (Han Solo triológia 3 kötete)
Jedi növendék sorozat:
A holtak védelmezői
Az ostromlott templom
Star Wars: 2003/3 Cselszövés I. (36-os képregényszám)
Amerikai Star Wars képregények (Classic Star Wars: In Deadly Pursuit volume 1)

Akit érdekel az írjon a tomcsi80@freemail.hu-ra

vohries0 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 33
Ez az igazi STAR WARS : http://www.youtube.com/watch?v=rY40zAboG7A
kose Creative Commons License 2010.01.30 0 0 32
Egy kötelező darab, kis magyar tuningal:

http://www.indavideo.hu/video/Star_Wars___Indul_a_bakterhaz
starwars fan3 Creative Commons License 2009.05.24 0 0 31
SZERBUSZTOK TUDOMÁSOM SZERINT DARTH MAUL ZABRAKI SZÁRMAZÁSU LÉNY VOLT AKIT SIDIUS KIS KORÁBAN ELVIT SZÜLEITÖL ÖT NEM AZ ERÖ HASZNÁLATÁRA TANITOTA SIDIUS HANEM ARA HOGY JEDI GYILKOS LEGYEN,KÖNYÖRTELEN GYILKOLO GÉP FEGY VERÉNEK MÁSIK FELÉT EXER KUN SITH NAGYUR FEGY VERÉBÖL SZERELTE KI. ISMERTE DUKU GROF IS DE NEM BIRTA ÖT ELVISELNI AZ ELSÖ EPIZOD VÉGÉN ÉLETÉT VESZTETE CSAK UGY MINT OBI-WAN KENOBINAK A MESTERE
Előzmény: Manfréd (30)
Manfréd Creative Commons License 2003.01.20 0 0 30
Bár nem tartom magam szakértőnek, az itt felmerülő kérdésekre választ tudok adni.

Az Obi1 mestere Yoda kérdés teljesen egyértelműen megválaszolódott az ep.II.-ben, mikor Obi1 a Kamoni bolygót keresve meglátogatja Yodát, aki egy rahedli kissrácot edz. A jedi-növendékek 10-15 éves korukig tanulnak egy csoportban, mielőtt a mesterek padawanná választják őket (jó esetben. Rosszban nem lesz belőlük padawan, és mennek aktakukacnak).
A "Luke legyőzi Vadert?"-et sok mindennel lehet magyarázni: Az egyik: mint az epI.-ben Obi1-tól már láthattuk: dühből harcolva közel lehet kerülni az erő sötét oldalához. A másik, hogy Vader nem tudott a fia ellen harcolni, nem apai szeretetből, hanem azért, mert az Uralkodó rákényszerítette (az Erővel). Megjegyzem Luke nem is ölte meg Vadert, a sötét oldal nem győzedelmeskedett fölötte.

budapestiember Creative Commons License 2002.12.27 0 0 29
"Csillagok Háborúja",könyv eladó: első magyar nyelvű kiadás! (1980-ból!), Megkímélt állapotban!
Árajánlatokat várom a budapestiember@freemail.hu email címre.

..

Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.27 0 0 28
Akkor én kezdem magam kislánynak érezni köztetek, mert én csak a filmeket láttam, illetve az első három filmből készült könyvet olvastam. Befogadtok azért? Legalább olvashatom, amiket írtok??? :)))
Előzmény: csillaglany (23)
csillaglany Creative Commons License 2002.12.18 0 0 27
Igen, de szerintem ezt úgy érti, hogy azért nem erősebb, mert önmagát emészti fel...és azért is, mert az indulat erőt adhat, de el is vakítat, elkapkodott döntést válthat ki...

Szóval egy adott pillanatban könnyű, gyors sikert ígér, de azt hosszú távon kamatostul visszaköveteli...(nna, átcsapok közgázba...:DD)
Üdv!

Inner Circle Creative Commons License 2002.12.16 0 0 26
Persze, de épp erről beszélek, hogy a két figurába sűrüsödik a két oldal: a jószándékú de erőtlen, és a gonosz, erőteljes oldal. Mellesleg Maul-nak nem adhat extra erőt a gyűlölet, mert Yoda szerint a sötét oldal nem erősebb. :)
Előzmény: csillaglany (25)
csillaglany Creative Commons License 2002.12.16 0 0 25
Hoppá! Azért ne feledd, hogy Maul fiatalabb, és erőt ad neki a jedik iránti gyűlölete!
Inner Circle Creative Commons License 2002.12.15 0 0 24
SZVSZ elég gáz film volt az Ep1, valóban Kvájgonn vitte a hátán az egészet. De pont az ő szerepéből látszott a legjobban, hogy a Sötét Oldal már erősebb, és nem véletlenül bukik el a Köztársaság. Mármint nem azért mert Palpatine machinál, hanem afféle pszcihohistóriai szükségszerűség - elerőtlenedtek, fejlődésképtelenek, meg kell újulniuk, és jön a Sötét Oldal. Hiszen szegény Kvájgonn csak ernyedten hadonászik, és egyből leroskadt pihenni, amint lehet, miközben Maul elevenebb mint valaha, és alig várja hogy újra összecsapjanak. Kettejük párbaja az elhalványuló Jó és az erősödő Rossz küzdelmét is szimbolizálja.
Előzmény: csillaglany (21)
csillaglany Creative Commons License 2002.12.13 0 0 23
Ne viccelj, Rozsoma...SW nőttem fel...félig...:D
A folytatások közül pedig a Zahn-félék tetszenek a legjobban. Egyébként stex hiányában az utolsó, amit olvastam, az "A jövő látomása", úgyhogy le vagyok maradva...
Üdv: Csillaglány
rozsoma1 Creative Commons License 2002.12.13 0 0 22
Offolni mindenhol tudunk:-)). Főleg Hermione:-)
Te is olvastad a könyveket? Az EPII nekem is tetszett. Elsőre nem annyira, másodikra viszont már OK-volt.
üdv: rozsoma
Előzmény: csillaglany (21)
csillaglany Creative Commons License 2002.12.13 0 0 21
Hahó, Rozsoma, Hermione!
Terjeszkedünk, terjeszkedünk? Netán rajongókat gyűjtünk, Gilderoy?:DDD

A kardozós jelenetekről csak annyit, hogy 20-25 évvel ezelőtt a keleti harcművészetek még igencsak gyenge lábakon álltak Lucasék felé...Mára divatba jött, úgyhogy kötelező volt berakni az új részekbe...
Vader cirka 20 éve nem gyakorolt már, meg azért abban a fémcuccban elég nehéz szaltókat ugrani...
Yoda párbaja Dookuval elég hiteles volt, tekintve, hogy Dooku kb. háromszor olyan magas. Ugrálás nélkül Yoda aligha érhette volna el...

Az is igaz, hogy Luke messze nem teljes értékű Jedi a trilógia 3. részében, de a folytatás-könyvekből kiderült, hogy azért ő is rájön arra, hogy Yoda ezt csak önbizalom-növelésnek mondta...

Nekem a Baljós árnyak kicsit csalódás volt, ott Qui-Gon Jinn volt a húzóerő, a végén persze pont őt nyírják ki....
Viszont a Klónok támadása teljesen rendben volt, szerintem...nekem nagyon tetszett.

Üdv!

Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.11 0 0 20
A szalag sem rossz, de azért egy mérőrúd mégiscsak más!!!
Előzmény: rozsoma1 (19)
rozsoma1 Creative Commons License 2002.12.11 0 0 19
Az utóbbi hetekben ép ésszel már nem is mérhető:-))). Nincs olyan nagy mérőszalag, bár lehet nem egyről beszélünk:-))

üdv: rozsoma a dzsedáj nájt

Előzmény: Hermione_Granger (18)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.11 0 0 18
Rozsika Drága, Neked milyen a midichlorian-szinted? :)
Előzmény: rozsoma1 (17)
rozsoma1 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 17
Nem vált belőle képzett Jedi. Apja egy trotty vénember, aki "inkább gép, mint ember" lehet, hogy a végtagokkal együtt a midichlorian mennyiség is távozott a testéből. Egy ESB-beli fiatal Luke-al még elbánt, de az elkövetkező pár évben Luke az addig erejének akár 10 szeresét is felszedhette. Ha a technikai megoldást, mint etalont alkalmazzuk, akkor a ROTJ-beli Luke-Vader vivás kb 10-szer szarabb, mint az Episode I-beli bármelyik. Igy Luke kb tizede a fiatal Obinak.
Az öreg Obit meg nem azért győzte le Vader, mert rosszabb volt nála. Ha úgy vesszük csak tapogatóztak, (régi cimborák, rég nem találkoztak és közben elcsevegtek kicsit) és Obi csak feltartóztatani akarta Vadert Luke-ék előtt. Gyakorlatilag az időt húzta, a végén meg fel kellett áldoznia magát a menekülésükért. Biztos látta a jövőt, rövid távon biztos nem árnyékolta a sötét oldal.
Luke meg csak később válik Jedi-mesterré, ahogy áldozatot hoz az Erő-ért. Mire Han-Leia ikrei megszületnek, teljesedik ki igazán ereje.
üdv: rozsoma
Előzmény: cerebrum (16)
cerebrum Creative Commons License 2002.12.10 0 0 16
Én egyet nem értek még mindig. A jedik minimum 10-15 évig tanulnak, míg megtanulják használni az Erőt, és minden mást, amire egy jedinek csak szüksége lehet. Akkor azt mondjátok meg hogy a fenébe válhatott Luke-ból képzett jedi pár vívólecke és néhány jótanács után???
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2002.12.09 0 0 15
A magyarázat egyszerű. Mielőtt Dokuval harcolt volna, előtte benyomott magának egy gumibogyó szörpöt. A Birodalom visszavág idejére elfogyott a szörp :-)
Előzmény: Biga Cubensis (14)
Biga Cubensis Creative Commons License 2002.12.08 0 0 14
Szerintem meg Yoda kergebirka-tini-nindzsa párbaja snassz. Az X-szárnyút emelgető Yoda sokkal komolyabb volt.
Előzmény: Pernyetipró (13)
Pernyetipró Creative Commons License 2002.12.08 0 0 13
Nekem van néhány gondom.
Kenobi azt mondja Luke-nak, hogy őt is Yoda nevelte jedivé. De a baljós Árnyakban nem ő volt Kenobi mestere. Enyhe bukfenc.
A csillagok háborúja Vaderét nehéz összeegyeztetni a fiatal Anakinnel. A fiatal sokkal vagányabb. A szinkronhangja sem stimmel Vadernek. Valahogy nem illik a képbe.
Yoda a II. részben fergeteges párbajt vív. A IV. - VI. rész párbajai hozzá képest kezdők iskolavívásai. Tisztában vagyok a technika fejlődésével, de így az új részek megnézése után egy kicsit snasz az első trilógia.
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2002.12.08 0 0 12
Leia, aki a Luke ikertesója. Ő a másik reménység.
Előzmény: ZiTuS (11)
ZiTuS Creative Commons License 2002.12.08 0 0 11
Már láttam párszor, bocsiiiiiii....
Skywalker. Creative Commons License 2002.12.05 0 0 10
Megfejtés:
Meg kell nézni a Return Of The Jedi-t!!!!!!!!!!
Előzmény: ZiTuS (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!