Keresés

Részletes keresés

Shadout Creative Commons License 2002.07.03 0 0 46
Végjáték, a történet röviden: van egy kisfiú Ender Wiggin kiválasztott...neki kell megmentenie a földet egy idegen faj ellen....ahogy egy hatéves kisgyerek öregebb mint egy hetven éves férfi...és persze a végén saját tudtán kívül le is győzi őket....nagyon jó könyv...remélem erről beugrott...bár ez most egy kicsit össze-vissza van leírva de tudd be plíz a fáradtságomnak:)))
szija:Shady
Előzmény: Vegetable (45)
Vegetable Creative Commons License 2002.07.03 0 0 45
Igy már rémlik, de nagyon rég lehetett :-D
Előzmény: Shadout (44)
Shadout Creative Commons License 2002.07.03 0 0 44
:)))) bocsánat
Orson Scott Card: Végjáték
Előzmény: Vegetable (43)
Vegetable Creative Commons License 2002.07.02 0 0 43
Izé... A betüszót nem birom értelmezni, ráadásul csak magyar, ugyhoy fogalmam sincs, mi az Endgame, erről csak az eltolt Voyager 7. szezon utolsó rész ugrik be :-D
Előzmény: Shadout (42)
Shadout Creative Commons License 2002.07.01 0 0 42
hmm a Dűne....hát igen...bárcsak készülne belőle egy jó feldolgozás....a Linch-féle tökéletesen tükrözi a hangulatát a könyvnek viszont alig szöveg ill történethű....háát a fia által kreált izéket meg nem olvastam , de nem is áll szándékomban...mindenki azt mondja elég gyengék...ennyi ember nem tévedhet:) amúgy kár lenne elrontani ezt a hat könyvet....
most éppen a Dűne gyermekeit olvasom...nagyon jó...talán bizonyos fokig jobb mint az eredeti könyv....
Tudod könyvek terén én apám könyveiből élek...Galaktika -és kiadásai...szóval a gyűrűk ura is asszem 1990es kiadás..hanem régebbi...és mindig volt valami más....pl ha a Dűnének nekiülök az egy havi elfoglaltság hanem több :)))) így aztán nem sok időm maradt rá...és nem is tudom...elég hosszúnak tűnt...bár ez eddig sosem volt akadály:) és most sem...az első 100 oldal két hetembe került...a maradék 1400 kb két és fél napomba:))) ill éjszakámba:)
Viszont az abszolult kedvencem mégis OSC-tól az Endgame....nem tudom mennyire tartozik a SFbe...a környezeten kívül szerintem semmi sem kapcsolódik az SFhez..inkább valami lélektani regénynek mondanám...mégis szerintem egyszerűen letehetetlen a könyv...akárhányszor is olvasom...
Üdv:Shady
Előzmény: Vegetable (39)
BHackett Creative Commons License 2002.06.30 0 0 41
Márpedig a társadalomtudomány is tudomány. Másrészt a sci szót nem kell olyan komolyan venni, mert akkor levezethetnénk, hogy tulajdonképpen max. 10 db könyv van, ami beleesik a scifi kereteibe.
Szerintem az SF lényege, hogy egy embert (vagy emberi gondolkodású lényt) egy olyan közegbe, helyzetbe teszünk, amely messze túlmutat a mai világunkon, és következetesen ábrázoljuk, hogy hogyan cselekedne ebben a helyzetben, környezetben. És a sci nem csak fizikát jelent, hanem bármely tudományágra utal, beleértve a társadalomtudományt is. A scifi nem műfaj, műfaj a regény. A scifi inkább téma, mondhatnánk azt, hogy a jövőben, űrben, kitalált múltban játszódó történet, bár ez sem teljesen igaz.
Mindenesetre a Star Trek, Babylon5, Dűne, sőt még a Star Wars is SF (annak ellenére, hogy az űrhajóknak hangja van). Szerintem.
Előzmény: Vegetable (39)
Vegetable Creative Commons License 2002.06.30 0 0 40
Az... Az emlitett topik a sorozatról szól :o) Nekem nagyon tecc :-D
Előzmény: Shadout (38)
Vegetable Creative Commons License 2002.06.30 0 0 39
Igen, a Düne számomra vitathatatlanul jó könyv! Sci-fi akkor, ha odaveszem a társadalomtudományos fantasztikumot is :-D De sajnos a fia által kreált izék elég gyengék, hiába, F.H. nyomába se érhet, az az ember tudja, hogy kell a multat-jelent-jövőt összekeverni, és egységgé kreálni! :o)

Nekem könnyü volt rászánni magam, a Gyürük urára, bár elég sokáig tartott, amig vadásztam a könyvre... Végül is egy jóbarát adta oda, miután megszerezte az uj kiadását :o) A film elején szinte megdermedtem! A házak, az öreg, a hobbitok pont olyanok, mint képzeltem :o) A tündékkel már más a helyzet, de hát a könyvben az a szép, hogy mindenkinek más :-D

Előzmény: Shadout (37)
Shadout Creative Commons License 2002.06.30 0 0 38
hmm ez a Csillagkapu a Stargete? mellesleg azt nem olvastam ellenben láttam szinte az összes részét...bár az eredeti még mindig a legjobb...mégis Richard D.Anderson nagyon jó mint O'niel ezredes...
Előzmény: Vegetable (30)
Shadout Creative Commons License 2002.06.30 0 0 37
sziasztok...
a Gyűrűk Ura valóban "minőségi fantasy" elég sokáig tartott míg rászántam magam hogy elolvassam viszont a 100. oldal után már faltam a könyvet...mit szóltok a filmhez? megmondom őszintén könyvfeldolgozásként az egyik legjobb...bár sok mindent hiányoltam belőle...mégis ami volt hű volt a könyvhöz....
Dűne...kedvenc könyveim egyike...szerintem az pedig minőségi sci-fi...jobb mint a Star Wars...szerény véleményem szerint...a SW egy nagyon jó-szigorúan a IV,V,VI- akciófilm egy kis sci-fivel vegyítve...azonban a Dűne egy jól kidolgozott filozófikus, kalandos, jól olvasható és kidolgozott fantasztikus irodalom....érdemes elolvasni mind a 6 könyvet.
A HP pedig hááát nem olvastam , nem láttam de nem is igazán érdekel...nem tudom megmondani miért...de nem fog meg maga a történet sem...
Üdv:Shady
Előzmény: Vegetable (25)
Vegetable Creative Commons License 2002.05.23 0 0 36
Pech :(
Duzi :-P
:-DDD
Előzmény: bgrbftby (35)
bgrbftby Creative Commons License 2002.05.23 0 0 35
Nem.
Előzmény: Vegetable (34)
Vegetable Creative Commons License 2002.05.23 0 0 34
Nem lehetne inkább mindent vissza...? ;-DDD
Előzmény: Worluk (33)
Worluk Creative Commons License 2002.05.23 0 0 33
Csillagkaput átrakattam, de ti is nyugodtan írhattok a moderator@mail.index.hu címre, ha vmit ide akartok átterelni.

w

amanibhavam Creative Commons License 2002.05.23 0 0 32
akkor esetleg a Covenant-krónikák is átkerülhetne, mint high-fantasy...
Előzmény: Worluk (31)
Worluk Creative Commons License 2002.05.23 0 0 31
Moderátor-abajgatás van.
Előzmény: Biya (29)
Vegetable Creative Commons License 2002.05.23 0 0 30
A csillagkapu mélyirodalmi mü, igy a kultura része, nem ugy, mint a Gyürük ura... :-DDD
Egyébként szeretem azt iss :-D
Előzmény: Biya (29)
Biya Creative Commons License 2002.05.23 0 0 29
Kirekesztés vagy kiemelés, hangulat kérdése részemről, viszont a Csillagkapu maradt a Kultúrában. Ilyenkó akkó miva?
Mentol frász Creative Commons License 2002.05.22 0 0 28
Na most már más a topic címe. Mondjuk én eddig is megtaláltam amit kerestem.
noway Creative Commons License 2002.05.20 0 0 27
Dűne szvsz társadalomtudományos-fantasztikus, azaz scifi (legközelebb az Alapítványhoz áll talán), HP viszont nem igazán fantasy, se nem mese, hanem sokféle műfajból összegyúrt ponyva, de leginkább detektívtörténet. (műfaj-definíció kéne ide jól)
Előzmény: Cheese (26)
Cheese Creative Commons License 2002.05.20 0 0 26
Ez az, amiben mások sem szoktak egyetérteni. Szerintem a Düne sci-fi, a HP pedig a fantasy felől inkább belül van a határon mint kívül.

Egyébként ez van a fórumnál: "Sci-fi, fantasy és ami az ionágyú csövén kifér."
Szerintem ez OK, max. a rövid címbe bele kellene tegyék azt hogy "& Fantasy", az ionágyú kimaradhat. :)

Előzmény: Vegetable (25)
Vegetable Creative Commons License 2002.05.19 0 0 25
Pontosan! A Gyürük ura minőségi fantasy - nekem a Düne is inkább fantasy, mint sci-fi... A Potter meg mese...
Nem értem az elnevezést és örülök, hogy más se :-D
Remélem, megváltoztatják a cimet valamivel összefoglalóbb cimre... Kicsit olyan érzésem van, mintha a kertészetbe beraknák a HUSZt, mivel ez is biológia, az is...
Előzmény: noway (24)
noway Creative Commons License 2002.05.19 0 0 24
Bocs az offért, de nem tudom megállni, hogy hozzá ne szóljak a fantasy témához: bugyuta, gyerekeknek való, ponyva, populáris szemét, nem irodalom - ezek egy az egyben azok az érvek, amikkel a scifit szokták kritizálni igen okos emberek. Ez önmagában is elég szomorú szvsz, de amikor egy scifi rajongó ír le ilyeneket, az kétszeresen is az. Tapasztalatokról meg csak annyit, hogy tessék egyszer odamenni pl. egy utcai könyvárushoz, és megnézni, milyen SF kategóriájú könyvek kaphatók nála. Lesz tapasztalat...

on: engem csak az idegesít, hogy elneveznek egy fórumot Sci-finek, aztán a tartalmának meg szinte semmi köze hozzá. (Hogy jön a Star Wars a scifihez? A gyűrűk uráról és effélékről már nem is beszélve...)

Iranon Creative Commons License 2002.05.19 0 0 23
Maradjunk a témánál, így - bár lehetne, de - nem óhajtok reagálni ezen hozzászólásodra.
Előzmény: aszaly (20)
aszaly Creative Commons License 2002.05.19 0 0 22
Figyike!

Te nem tudsz olvasni? Akadj már le rólam és foglakozz a témával. Ok? Mondj valamit róla, valami érdemit.

Előzmény: Vegetable (21)
Vegetable Creative Commons License 2002.05.19 0 0 21
Ez a nem én kezdtem nem éppen valami érett szöveg, nem? Én csak teljesen kulturált formában arra kértelek, dönts el, milyen nyelven irsz, mert ugyan ez a topik még kicsit se a fantasyról szól, de én szeretem ezt a müfajt, és megkértelek, hogy ne csavard ki a nevét. Ezért arra kértelek, hogy használd vagy a fantasy, vagy az átirt fantazi, vagy a fantasztikus irodalom megnevezést a kétnyelvü iszonyat helyett. Nem személyeskedtem, nem hülyéztem, csak kértem valamit nagyon kulturált formában. Amire jött a hülyéző, személyeskedő válaszod, és azóta is duzzogsz. Ez számomra furcsa, de az erős idegességedből feltételezett igencsak ifju koroddal magyarázom, ezért nem haragszom miatta.
De azért legalább a "tantónéniőkezdte" stilusba ne menjünk bele légyszives... Köszönöm.
Megkérhetnélek, hogy maradj a téma mellett?
Előzmény: aszaly (20)
aszaly Creative Commons License 2002.05.19 0 0 20
1. Nem mondtam, hogy kitűnő helyesíró vagyok.
2. A "fantazy"-val azt szerettem volna érzékeltetni, mi a véleményem a műfajról. Azaz se nem sci-fi, se nem mese.
3. A magyar fantázia nem fedi azt a fogalmat, amit a műfaj neve. Mint pl. a primitív sem azonos hangulatilag a magyarban annak eredeti jelentésével.
4. A személyeskedést nem én kezdtem, hanem ti, mert mertem leszólni, degradálni (és nem ledegradálni, ha már nyelvészkedünk) ezt a csodálatos – csak azért is - fantazy-t. Egy szó, amin lovagoltok?
Ugye te sem gondolod komolyan, hogy olyan mondatot Don Füligen kívül bárki komolyan leír. De most bevallhatom, kisegítő iskolát végeztem, abból is csak három osztályt. Stílusomon is látszik.
Természetesen én nem kívánok off lenni, és abba is hagynám. Ismétlem: nem én kezdtem.
Előzmény: Iranon (19)
Iranon Creative Commons License 2002.05.19 0 0 19
Bár nem nekem címezted, de engedelmeddel beleszólnék.

"2. Mongyúk a hejesirásst a zinternyetten nem szügségges be tarrt ANI."
Nem szükséges betartani, de általában ha egy közösségbe kerül az ember, akkor könnyen megkérdőjelezhetik az iskolai végzettségét, ha a fenti mondatot produkálja. Nem szükséges, de ajánlatos. Bár bevallásod szerint nagyszerű helyesíró vagy, de ezek szerint a fantasy-t nem tudod, hogy hogyan kell helyesen leírni.

"3. tapasztalatom alapján az én hozzászólásaim az átlagnál jóval kevesebb nyelvhelyességi hibát tartalmaznak, mint az átlag."
Akkor írd helyesen: fantasy, fantázia, esetelg fantazi, bár én irtózok az ilyen fonetikus fordításoktól.

"4. Ha nem tudsz, vagy nem akarsz érdemben hozzászólni, akkor ne terhelj hülyeségekkel. Előre is köszike!"
Én is benne voltam a topic alap-témájának melléterelésében, de akkor - mivel te vagy a másik fél, akivel vitázgattam - megemlítem, hogy alapvetően nem a fantasy kritizálásáról szólt a topic. Rsézemről visszatérhet az eredeti mederbe.

Előzmény: aszaly (16)
Iranon Creative Commons License 2002.05.19 0 0 18
Kedves aszaly!

"Joggal feltételezhettem és -hetem, hogy a szürkeség rám vonatkozott, hiszen végig engem idéztél."
Feltételezni bármit feltételezhetsz. Mint már azt egyszer elmondtam: nem rád értettem, de ha gondolod, akkor nyugodtan magadra veheted...

"Nem mintha zavarna minősítésed, fel hívtam a figyelmed, hogy aki sci-fi rajongó arra ez a jelző általában nem jellemző."
Általában.

"Summa summárum, elismerem (nem is tagadtam), hogy a fantazy-ban is vannak értékes művek, de figyelembe véve az eddig megjelent sci-fi és fantazy könyveket, arányaiban jóval kevesebb értéktelen művet találtam az előbbi kategóriába, mint az utóbbiban."
Ez így igaz. :) De feltételezem, hogy, utóbbit akartál írni.
Nézd, nem óhajtok vitába szállni a tapasztalataiddal, mert számodra azok úgyis abszolúte meggyőző érvűek. Azonkívül nem teszek különbséget aközött, hogy azt mondod, hogy "általánosságban", vagy hogy "többségében". Nem tudom, hogy a tapasztalataid mennyire széleskörűek (azaz hány könyvet olvastál, és melyeket), de feltételezem hogy nem eleget...

"A fórumban lévő ionágyús baromság nem csak a sci-fi rajongót háborítja fel bennem, hanem a fizikust is."
Úgy gondolom, hogy ezt abban a topicban kellene megvitatnod az érintettekkel.

Előzmény: aszaly (14)
Vegetable Creative Commons License 2002.05.19 0 0 17
Nem olvastál el...
1-3 Engem nem zavarna, ha azt irtnád: fantasy... az se, ha fantazit irsz, vagy akár fanntttassyyt, van fan tazzit vagy bármit... csak döntsd el, hogy z és i, és akkor magyaros, vagy s és y, és akkor angolos... ugyanis nem érdekel a helyesirás, de ez két nyelv ötvözése egy szóban, ami igenis zavar. Az angol szavakat vagy kiejtés szerint szokás irni: goszt sip, vagy eredetiben: ghost ship, engem az olyasmi zavar, hogy ghoszt.... mert nem tudod, milyen nyelven irsz... Meg persze magyarul is lehet, szintén jó és rossz helyesirással, ezért irtam, hogy a helyesirás nem érdekel - ugyanis ez több nyelv keverése egy szóban volt, nem pedig helyesirás... Most remélem elolvasod, amit irtam, nem ugy, mint az imént...
4. ha megnézed az elejét, a témát én vetettem fel, és ne haragudj, de nagyon nem szeretném, ha te mondanád meg, mi a téma, köszönöm...
mellesleg aminek az elején nem az én nevem van, annál se szeretem, ha más mondja meg, hogy a téma tart ettőleddigutánakuss, éscsakénmondommegmiaztimegkuss... tudomásom szerint én nem hülyéztem, ezt a problemakört meghagyom azoknak, akik szerint az érv...
Előzmény: aszaly (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!