Keresés

Részletes keresés

Skywalker. Creative Commons License 2004.12.06 0 0 45
de
Előzmény: thefilmmaker (44)
thefilmmaker Creative Commons License 2004.12.06 0 0 44
A Beverly Hills-i zsaru 3-dik részében nem George Lucas látható egy cameo erejéig, amikor WonderWorldben Eddie Murphy bepattan előtte a kőrhintába?
N.G.J. Creative Commons License 2002.06.14 0 0 43
Nem emlékszem, az időt miben mérik?
Az óra-perc-másoperc ugyanis szintén a Földhöz kötődik. :-))))
Ezen az alapon mindec sci-fibe bele lehet kötni, amelyiknek az írója nem volt következetes és figyelmes ilyen szempontból.

El lehet képzelni egy olyan filmet is, ahol csupa nem humanoid karakter szerepel, akik egymás közt valamilyen különös karattyolással kommunikálnak. Ezt a karattyolást a nézőknek feliratozzák, gondosan ügyelve arra, hogy a szövegbe nehogy belekerüljön bármilyen az emberi civilizációhoz vagy a Naprendszerhez kötődő fogalom.
Nem hiszem, hogy egy ilyen produkciónak nagyon nagy sikere volna, bár vitathatatlanul következetesebb lenne a SW-nál.

A különféle járművek és egyéb eszközök formavilágát és textúráit illetően szerintem is következetesebbnek kellett volna lenni, bár meg kell hagyni, hogy Lucaséknak nagyon nehéz feladata volt. Úgy is mondhatjuk, hogy amilyen könnyű manapság már a számítógép segítségével effekteket gyártani a húsz évvel ezelőtti lehetőségekhez képest, olyan nehéz ezt összehozni egy húsz évvel ezelőtti produkció látványvilágával.
Egyébként, ahogy az autók külseje megváltozott az elmúlt 20 évben, úgy a SW világán is megváltozhat az űrjármű-divat 30 év alatt.

T-007 Creative Commons License 2002.06.06 0 0 42
Sőt, késsel és villával etették a klónokat, és Anakin meg Amidala is ezekkel az evőeszközökkel fogyasztották el a CGI-gyümölcsöket. Mekkora baki!
Előzmény: zalus (41)
zalus Creative Commons License 2002.06.05 0 0 41
jó, hogy mondod. erről jut eszembe, képzeld ebben a messzi-messzi galaxisban egy csomóan beszélnek angolul, oxigént lélegeznek be és kísértetiesen hasonlítanak az emberekre. hát, baszki, ezek szarvashibák!
Előzmény: IPOS (40)
IPOS Creative Commons License 2002.06.05 0 0 40
Üdv...

Lehet, hogy olyant írok, amit már lerágott csont,
de én itt új fiú vagyok :)
Az EP II.-ben észrevettem egy kapitális hibát a moziban:
Amikor az a téma, hogy milyen messze van az egyik bolygó a másiktól, a távolságot parsecben adják meg.
Ugye a film egy "messzi messzi galaxisban" játszódik, és Lucas igyekezett elkerülni a párhuzamot a "jelen" világgal.
A parsec az a távolság1 parszek (pc) az a távolság, ahonnan nézve a Föld-–Nap középtávolság
(1 csillagászati egység [Cs E]) egy ívmásodpercnek látszik.

Tehát a messzi messzi galaxisban feltűnik a jó öreg Föld.
Ha ezt már mindenki tudta, akkor bocsi, ha nem, akkor enjoy it!
Üdv.

Laa-Yosh Creative Commons License 2002.06.04 0 0 39
LOL :), köszi. Amúgy többnyire egyetértek az elemzéseddel, leszámítva ugye azt, hogy SZVSZ az Episode II a jobb a két film közül. De tény, hogy a filmben a "házak között lengedezős" részek elég jól el vannak találva, viszont a CGI Spidey és a végén az "amcsi zászló mellett Spidey" nagyon gáz... (remélem ez nem spoiler)
Előzmény: zalus (35)
zalus Creative Commons License 2002.06.04 0 0 38
köszi, én írtam. :]

tomb raiderrel az a legnagyobb bajom, hogy kb. a közepénél kifullad. a befejezés igénytelen és lapos. de nem úgy angie. :]

Előzmény: Jericho... (37)
Jericho... Creative Commons License 2002.06.04 0 0 37
A kritika írója szerint, a film korrekt lett, szerintem ez a kritika is az.
Bár nem szeretem a kritikusoka, elfogadom, hogy szükség van rájuk, de szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, mi tetszik neki és mi nem.
Én például, a Tomb Raiderben is találtam, olyan dolgokat ami miatt tetszett a film, Angelina mellein kivül is:))
Pedig a kritikusok jóll lehúzták. Végül is igazuk volt, de mégis.:)
A Pókembert nekem meg kötelező megnézni, beszerezni, aztán a polcra rakni, mert én is képregényrajongónak tartom magam, még ha ez magyarországon ciki is.:)

Előzmény: zalus (35)
zalus Creative Commons License 2002.06.03 0 0 35
laa-yosh, csak neked, csak most: pókember kritika.
Előzmény: Laa-Yosh (22)
Pib Creative Commons License 2002.06.03 0 0 33
Offtopic:

"Ismered Sherlock Holmes és az ellopott levél c. történetet??"

Nem Sherlock, hanem Auguste Dupin. Írta E.A. Poe.
Elolvasható pl. itt:
http://xroads.virginia.edu/~HYPER/POE/purloine.html

PS.:

Ez egy fölösleges topic.

Előzmény: Törölt nick (14)
noway Creative Commons License 2002.05.25 0 0 32
"Pedig milyen érdekes, a SW már akkor is igencsak pénzszagú volt! Vajh' egyébként mi szüksége lett volna Lucas-nak már akkor, 1977-ben mindenféle Merchandise jogokra?"

Well,
van egy interjú, amiben Lukas bácsi roppant lelkesen áradozik, hogy ő azzal a filmmel igazából a világot akarta megváltani, de legalábbis Amerikát, meg visszavinni a meséket az amcsi gyerekek megszürkülz hétköznapjaiba... :-)
Ezt vagy elhisszük neki, vagy nem, az viszont tény, hogy a két új filmmel legfeljebb a bankszámláját akarhatta megváltani, de hát ilyen a világ, és csak egyre ilyenebb lesz...
Ha már szó volt a BR-ről, Scott alkotói pályája is elég egyenletesen ereszkedik lefelé azóta. Bár kevésbé pesszimista szemszögből ezt úgy is lehet magyarázni, hogy azok a filmek voltak a pályáik csúcspontjai, most pedig már leszálló ágban vannak...

Előzmény: Skywalker. (12)
noway Creative Commons License 2002.05.25 0 0 31
Nem igazán értem a felháborodást... az első rész után mit vártál? A "piszkos ruha" típusú hibákon meg hülyeség problémázni - mintha ettől lenne egy film jó vagy rossz... Egyébként a Blade Runner is tele van apró hibákkal (üres pohár kameraváltáskor megtelik meg ilyesmi), unatkozó emberek kigyűjtötték, BR FAQban le van írva vagy 50 darab. Aki ilyesmik miatt néz egy filmet, annak lehet hogy nem tetszik, de az meg is érdemli. (off: BR-ben egyébként van egy durvább hiba is, a replikánsok száma körül van némi inkonzisztencia, mert időhiány miatt néhány jelenetet kihagytak/átírtak)
Az meg, hogy a klónok rohamosztogas jelvényeket/majdnem-rohamosztagos ruhát hordanak, a film egyetlen szellemes ötlete, azt nem kéne leszólni.
Meg ilyenek, hogy "az ál-Padme űrhajója a tengelye körül forogva közelít Coruscanthoz, de odabent úgy sétalnak az utasok, mint a korzón" - lehet, hogy összekeverted az SW sorozatot az Űrodüsszeiával? Melyik epizódra voltak jellemzőek a hard SF jelenetek?

Apropos Spiderman: az a film valami elképesztően rossz lett, a Batman 4 mélységeit súrolja. Elég szar az EpII, de azért annyira nem, hogy a pókemberhez kelljen hasonlítani...

Előzmény: Törölt nick (-)
Gundark Creative Commons License 2002.05.25 0 0 30
:) Én valahogy úgy képzelem el mint a Tavasz 17 pillanatában: És ekkor Obi Wan hirtelen megpördült, és kicsi vagy inkább közepesnek mondható erővel levágta a fejvadász kezét. Az leesett de nem folyt a vér mert itten már a teknika ki is égette a sebet. Obi Wan arra gondolt "ez igen de gyors vagyok" a fejvadász fejében a következők jártak "Anyádat Obi Wan " :)
Jericho... Creative Commons License 2002.05.24 0 0 29
:))
Nos nem egészen így történt.
ezt a könyvet olvasom, és amikor ezt írták, úgy döntöttem megosztom veletek, annyira azért nem érdekel a dolog, hogy enciklopédiákat böngészek.
De örülök, hogy neked örömet szereztem, így most mindenki happy:)
Egyépként, az ecccerű ember, ha egy kicsit gondolkodik a dolgon, magától is rájön. Nem kell hozzá szakkönyv:)
Vagy tudod mit, írjuk meg Lucas bácsinak, hogy ezentúl legyen a filmjeiben egy narrátor, aki kommentálja a filmet, hogy az ecccerű emberek is megértsék:)
Előzmény: zalus (28)
zalus Creative Commons License 2002.05.24 0 0 28
ez tetszik. elképzelem a kedves star wars rajongó polgártársat, ahogy témába vágó enciklopédiákat, irodalmat feltúrva kutat a magyarázat után. mikor megtalálja, megdicsőült arccal mutatja be a bizonyítékot a Művet megkérdőjelezni merészelő delikvensnek, csak hát arra nem gondol, hogy az egyszerű ember mikor beül egy filmre, nem végez kutatómunkát, szébe sem jutna: elvárná a kedves rendezőtől, hogy midnen lényeges dolgot tegyen közzé filmjében, nem?
Előzmény: Jericho... (27)
Jericho... Creative Commons License 2002.05.24 0 0 27
Kedves Vérmalac, ezt neked is bemásolom ide:

Egy Star Wars könyvben találtam magyarázatot arra, hogy miért nem véreznek a fénykardal levágott végtagok.
HA megengeditek, bemásolom ide az idézeteket, ha nem engeditek meg, akkor is:))

Első idézetben egy Gamorrait lőnek le egy sugárpizstolyal:

"A sugár hőenergiája azonnal Kauterizálta a sebet, így egyetlen csepp vér sem csordult ki"

A másikban pedig egy kezet vágnak le fényszabjával:

"A Gotal felüvöltött, és a járdára rogyva markolászta karjának szenesedett csonkját"

A könyv címe:
Michael Reaves, Darth Maul a vadászó árnyék

Jericho... Creative Commons License 2002.05.24 0 0 26
Basszus, te nem lehetsz igaz:)
Előzmény: zalus (24)
Jericho... Creative Commons License 2002.05.24 0 0 25
Mátrix lopás:))))
Heheheh
Amióta kijött a mátrix, minden film lop tőle, most miért pont szegény Spideren vered el a port?
Előzmény: Laa-Yosh (22)
zalus Creative Commons License 2002.05.24 0 0 24
hehe. egyébként én is az AOTC-t nézném meg inkább újra: a pókemberre azt mondtam, korrekt, nem valami nagy szám, láttuk, megvolt, kipipálhatjuk, de ez a star wars... vazzer... ez miért volt ilyen szar? :] ezt újra meg kell nézni!
Előzmény: Laa-Yosh (22)
Gundark Creative Commons License 2002.05.24 0 0 23
Még annyit tennék hozzá Vérmalac, hogy a Tatuin nem Anakin szülőbolyója. Emlékszel az első részre? :) 3 éves korában költözik el. Egyébként Leiát miért is ne lehetne elrejteni az Alderaanon a királyi családban? Szem előtt van? Sok ezer bolygó van. És pont ezért nem gondolnának arra hogy ő az ,mert szem előtt van :) Egyébként valszeg R2ék szarul járnak a III részben :) Mert egy szimpla memória törléssel becsatlakoznak újból az eredeti áramlásba.
Laa-Yosh Creative Commons License 2002.05.24 0 0 22
SZPOJLER

Ezt alkalomadtán átvihetnénk majd a Spidey topikba (ha lesz), mindenesetre szerintem a Mátrix-lopás akciójelenet meg a számomra megmagyarázhatatlan agyalás a goblin részéről nem volt valami meggyőző... Uncsi, lapos, meg totál kiszámítható. Tudod, "jé, ott egy takaróba burkolózó ember háttal, akit ki kell menteni - hát sose hittem volna hogy a gonosz zöld manó van alatta..."
Na persze nyilván ízlés dolga, de bennem per pillanat csak az egyik film újbóli megtekintésére van érdeklődés.

Előzmény: zalus (21)
zalus Creative Commons License 2002.05.24 0 0 21
"A Spiderman egyébként SZVSZ katasztrofális, és nyomába nem ér ennek a filmnek..."

a pókember szvsz egy hajszállal jobb ennél a filmnél. az is csalódás, meg ez is, de az a kisebb. pókék is nyafognak rendesen, meg kevés benne a látványos akció, viszont van egy-két mozzanata, ami édes egyszerűen zseniális [zöld manó vs spidey az égő épületben], látható benne jó pár szépen megkoreografált jelent, míg az EPIISODE semmi ilyesmi nincs, csak nagyzolás. sajnos.

Előzmény: Laa-Yosh (2)
PeNTNeR Creative Commons License 2002.05.24 0 0 20
Jólvan ti is csak itt lehettek!
Részemről az Episode 2. Messze verte a Baljós árnyakat, és a régi részek mellett sem kell nagyon szégyenkeznie.

Nagyon gyenge párbeszédek?
A valóságban sokkal gyengébbek, csak filmen ugye hát nagyobbak az igényeink.
(A valódi az nem életszerű..)

Levágott kéz vs Vérfröcsögés:
Szerintem ti se lézert, se levágott végtagot nem láttatok még. A valóságban is több dolog dönti el mi mennyire fröcsög. (egyáltalán emberi kézről van szó?)

Ja és mégvalami:
Az Új Reményben annyi hiba van, hogy megtölthetném vele ezt a nyomorult topicot, de mi (és úgy vettem észre TE is) azért NAGYON szeretjük a SW-t.
Nehogy má' csak a hibákat nézd a filmben!

Lucas meg csinálja csak amit eddig.

cSokolom.

-PeN

Előzmény: Törölt nick (7)
Jericho... Creative Commons License 2002.05.22 0 0 19
A kedvedért ma megnéztem, azt a kis kocsmai karlevágást a Star Wars IV-ben.
Igen, valóban van ott egy kis vér, de egy vallási meggyőződésű fanatikus fan tudod, hogy magyarázza ezt ki?
Érdekel, mert akkor leírom?!
Bár én nem tartozom ebbe a fanatikus kategoriába, saját megitélésem szerint.
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.22 0 0 17
Szia kedve Jericho.., szerintem nincs bennük komoly dramaturgiai hiba, amit a vallási meggyőződésig fajuló fanoknak kellene kimagyarázniuk.

Peliscan, Bi4: jó éjt, nem akartam én senki kedvencét bántani, csak szereném, ha nem néznének hülyének... bár kifizettem a magyart és a feliratos verziót is, ennyivel le is zárult hozzájárulásom Skywalker Ranch rezsijéhez :-)))

Előzmény: Jericho... (16)
Jericho... Creative Commons License 2002.05.21 0 0 16
Szia, Vérmalac, csak most értem netközelbe, de rögtön válaszolni akartam a kérdésekre.
Mint látom, ezt már megtették helyettem mások., gy hpgy csak annyit, hogy az általad felsorolt kedvenc filmek, szerinte is jók, de azekban vajon nincs olyan jelegű hiba, mint Amidala ruhája?
Előzmény: Törölt nick (7)
peliscan Creative Commons License 2002.05.21 0 0 15
Senki ne értsen félre, nem szidni akarom a filmet, de azért érdemes mindkét oldalról megnézni...
Csak például pont azon gondolkodtam, hogy ha történetesen EBBEN a részben akarták volna elsütni a "hibernálós-búcsúzkodós" részt, itt biztos Amidala "Szeretlek!"ére Anakin "Én is!És vigyázz a gyerekeinkre is!Hüpp!"el válaszolt volna, Solo hatalmas "Tudom."ja helyett... ;)))
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.21 0 0 13
Szia Bi4! Igen, te megérted az én lelkemet... :-)
Az eredeti filmekben pont az eredetiség tetszett. Nem vagyok nagy sci-fi rajongó, de szerintem a SW előzmények nélküli világot teremtett (történetben és látványban is), ezért lett akkora siker annakidején (ahogy talán a Gyűrűk Ura is a részletesen kidolgozott Középfölde-univerzumnak köszönheti a sikerét, részben legalább). Az újabb részekben viszont egyre több a koppintás (BladeRunner, Ben Hur, Gladiátor), és ha azt érzed, hogy "látványos, de ilyet már láttam valahol", akkor máris kevésbé működik a varázs, nem?

1) Csak 10 év! Emellett - lehet h rosszul emlékszem - de mintha C3PO-t a kicsi Anakin rakta volna össze üres óráiban. Persze jó, pótoljuk ki a történet hiányosságait a fantáziánkkal, már látom is azt a röpködő robotkereskedőt (bocs, neve nem jut eszembe), amint ingyen odaadja Owen bácsinak C3PO-t, csak vigye Shmi-t :-)))

2) Szerintem Leia hercegnősége minden emberi és droid logikának ellentmond. Ha el akarta rejteni Leiát, miért ilyen exponált helyre tette? BTW., Luke-ot pont Anakin szülőbolygóján, Shmi egykori otthonában elrejteni hasonlóan rossz ötlet...

3) Na nem vérspricc, de amikor lezuhan a kar a kocsmapadlóra, ott bizony lógnak a zsigerek rendesen, meg van ordítás és fetrengés...

4) A leamortizálódást értem, de a forma... de mindegy, remélem a 3. rész után nem tűnnek majd nagyon darabosnak az X-szárnyúak...

3) Hmmm, a Birodalom a Köztársaság minden emlékét ki akarja irtani (ugye a IV. részben egy félmondattal intézik el, hogy "épp megszüntették a Szenátust, a K. utolsó nyoma is eltűnt"), de pont a jelképeit tartják meg?

Namindegy, nem akarom senki vallásos meggyőződését bántani, csak halálra bosszant, ahogy a SW univerzum egyetlen nagy pénzcsináló droiddá változott.

"ennek a 2. résznek volt eddig a legtartalmasabb története" Igen, ez így van, de már meg sem merem említeni, hogy mi a véleményem a szerelmi szálról :-)))))

Előzmény: Törölt nick (10)
Skywalker. Creative Commons License 2002.05.21 0 0 12
vérmalac:

Bár nem rágtad meg eléggé mondandódat mielőtt ideböfögted volna, én azért megfejtettem mondanivalód lényegét: Miszerint a SW csak a pénzről szól.
Neked ugye a régi filmek tetszettek? Csak az újak nem?
Pedig milyen érdekes, a SW már akkor is igencsak pénzszagú volt! Vajh' egyébként mi szüksége lett volna Lucas-nak már akkor, 1977-ben mindenféle Merchandise jogokra? Ja, hogy arra nem emlékszel? Ja, hogy erre nem gondoltál? Ja, hogy ma még egyáltalán nem is gondokodtál? De azért kevered a szart?? Erről csak te tehetsz...

Egy szó mint száz a Star Wars mindig üzleti vállalkozás (is) volt. A nagyeszű kritikusok erről szeretnek gondosan elfeledkezni és úgy beállítani a dolgokat, mintha ez csak a XXI. századi Lucasra lenne jellemző. Ezzel a buta fegyverrel pedig jól megostorozni az új trilógiát. Valahogy így kell irányítani, butítani, félrevezetni a közvéleményt.

BI4:

4.-hoz. Ezekben az részekben más űrhajókat láthatunk, amelyek más világok, más bolygók más kultúráját, ízlésvilágát tükrözik. Pl. a letisztult, sima formák, szép vonalvezetések a békés, gazdag Naboo-ra jellemzők stb...!

Vagy a hipermodern coruscant.
Ugye senki nem várja el, hogy egy olyan metropoliszban, vagy a festői Naboo-n szakadt, poros Tatooine-i siklókkal, v. csóró felkelők szétlőtt vadászaival repüljenek az emberek?

2.-hoz: Leiát az Organa család fogja felnevelni. Hogy hogyan kerül oda, az majd a III. részből kiderül!
Bail Organa egy szenátor, aki már az első részben indul, majd elbukik a választásokon Palpatine-al szemben! A II. rész végén is látható a balkonon (szakállas, kék köpenyben), amint magában dúl-fúl a nagy klónsereg láttán!
Az ilyesmiket kell észrevenni és nem azt, hogy béna a CG-bivaly a mezőn!!!! Ezért jó a film!
(Gondolom a vérmalac féléknek persze lövésük sincs miről pofázok)

Előzmény: Törölt nick (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!