Keresés

Részletes keresés

FLeR84 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 51

sziasztok  most vettem egy 90-es gyártmányú szovjet 5 m hosszú 4 szeméyes Prosztor márkályú katamaránt, mely két gumitalpon úszik. Gondoltam kezdésnek jó lessz az összeszerelés sikerült a kormányszerkezet csak 90%-osan sikerült összerakni, elakadtam a kormánytollának a kötéllel való szerelésénél. Tudna nekem valaki tanácsot adni?

 

előrre is köszönönm

forelle6 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 50

szia! pl a kokonál,72e+ vizsgadij,és jól tudod kötelező a vizsgán a tanfolyamot igazoló paper.

 

üdv

Előzmény: Mr. Teddy (45)
forelle6 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 49

Szia! a "vizenhagyás" a következő képpen zajlik. fogsz egy 14 colos autógumit,kiöntöd vasbetonnal,amin átfűzöl egy jófajta vastag szemü láncot (ez lesz a klocnid) leteszed az általad kiszemelt helyre,lehetőleg ne hajózási útvonalon,és rá lakatolod a hajódat.valahogy így.

 

ja,és a láncra ne felejcs el egy bólyát tenni.

 

üdv

Előzmény: CuSn03 (44)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 47

Legjobb tudomásom szerint a válasz igen. Tanfolyam kell, de szó van,volt valami távoktatásos rendszerről is, de nem tudom, hogy az elindult-e. Vagy olcsóbb-e.

A költségek is olyan 100e körül vannak inkább.

Előzmény: Mr. Teddy (45)
Vacy Creative Commons License 2011.08.29 0 0 46

Én úgy tudom, hogy jól tudod, kell a tanfolyam.

Előzmény: Mr. Teddy (45)
Mr. Teddy Creative Commons License 2011.08.29 0 0 45

Kedves Fórumozók!

A mostanában vizsgázóktól kérdezném (meg persze aki tudja), hogy miképp lehet vitorlás jogosítványt szerezni?

Azt tudom, hogy régebben elég volt vizsgázni elméletből meg gyakorlatból, de azt hallottam már megváltozott a szabály, és a vitorlás jogosítványhoz kötelező tanfolyam is társul. Ez valóban így van, és most már egy jogsi itt is legaláb 80 ezer foritba fog kerülni mindenképp?

CuSn03 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 44

Hálásan köszönöm! A vízen hagyás mikéntje érdekelne még, ha egyáltalán megengedett.

Előzmény: Vacy (43)
Vacy Creative Commons License 2011.08.17 0 0 43
Előzmény: CuSn03 (42)
CuSn03 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 42

Információra lenne szükségem!
Kaptam egy Sirály típusú kétszemélyes vitorlás csónakot, állítólag minden felszereléssel együtt. Semmit nem tudok a balatoni hajózásról, tehát segítség kéne. Pl. egy ilyen kis (3,7x1,2 m) csónaknak kell-e vmilyen dokumentum, adatlap, vagy forgalmi engedély? Hol lehet, illetve hol érdemes vízre tenni (mert úgy hallom a kikötői díjak horribilisek)? Vízen lehet-e hagyni az év nagy részében, valamint mivel lehet/érdemes rögzíteni?


A hozzá kapott felszerelés a következő: árboc, vitorlabehúzó, vitorla, bumfa, csigarendszer (úgy tudom a bumfához), két horgony, két mentőmellény, két evező, egy kis kézi evező, kormánylapát, svert, két ülésdeszka.
Ezeken kívül mi kell még?

Előre is köszönöm az útmutatást!

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.17 0 1 41

Miért? Szerintem esőben poénos vitorlázni. Síelni is szertek hóviharban. Megvan az a "dacolunk az elemekkel" érzés.

 

Előzmény: GPS (40)
GPS Creative Commons License 2010.09.17 0 0 40

"....szerintem lesz egy-két jó hétvége"

Bizony-bizony. Az egyik pont most közeledik :-((((
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.09 0 0 39
Ne ijesztegess, még szerintem lesz egy-két jó hétvége.
Előzmény: vitorlazas.hu (38)
vitorlazas.hu Creative Commons License 2010.09.09 0 0 38
Lassan vége a balatoni vitorlás szezonnak, kiürülnek a kikötők. Szomorú. Majd jövőre.
Epri01 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 37
Köszönöm. Igen őket is néztem, a honlap alapján szimpatikusak, sok mindent leírtak.
Előzmény: Vacy (36)
Vacy Creative Commons License 2010.08.16 0 0 36
Előzmény: Vacy (35)
Vacy Creative Commons License 2010.08.16 0 0 35
<a href="http://www.google.hu/search?q=vitorl%C3%A1s+oktat%C3%A1s+balaton&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a" target="_blank">Itt nézz küröl!</a>

Én itt tanultam.
Elsőre sikerült a vizsga, többféle hajón tanultuk, több oktatótól, ami szerintem előny volt.
Előzmény: Epri01 (34)
Epri01 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 34

Sziasztok!

 

Balatoni vitorlás tanfolyamhoz keresek iskolát. Tudtok segíteni, hogy milyen paraméterek alapján érdemes szelektálni? Mit érdemes nézni, kérdezni?

 

Illetve iskolát tudtok ajánlani, amivel kapcsolatban jók a személyes tapasztalatok?

 

Köszönöm előre is.

kupp_ Creative Commons License 2010.07.27 0 0 33
Sziasztok!

Rakonczay Viktória és Gábor, egy fiatal házaspár nekivág az egy évre tervezett földkerülő vitorlázásnak. Indulásuk előtt utoljára találkozhatsz velük, ahol röviden beszámolnak arról, hogy milyen útra számítanak, milyen megpróbáltatások várnak rájuk, valamint egy vitorlavászonra mindenki felírhatja a nekik szánt jókívánságait.


Gyere hozdd el kabaládat, írj a vitorlavászonra július 29-én, 11 órákor a Nemzeti Színház kertjében, a hajóorrában (1095 Budapest, Bajor Gizi park 1.), ahol Szerednyei Béla és Fa Nándor is elbúcsúztatja Vikit és Gábort!
VITORLÁS AZ ADRIÁN Creative Commons License 2010.04.07 0 0 32

Kedves Hajósok!

 

2010 máj. 24-én egy hetes adriai-vitorlázásra indulok, Sukosanból. Van még szabad kabin, ki tart velem? 

A hajó új Bavaria 42-es.   

adriavitorlazas@freemail.hu

 

 

iamsailing Creative Commons License 2010.02.21 0 0 31
Szia! Dobnál egy mélt. ha nem akarod reklámozni magad? info@vitorlasberles.eu.
Előzmény: trikó (30)
trikó Creative Commons License 2009.09.28 0 0 30
Sziasztok!

Pontosítanék. Mamár többféle technika áll rendelkezésre. Dolgozunk szárazon és nedvesen rakható fóliával is. Mindkettőben létezik kiállítási, rövidre tervezett, tartós és nagyon tartós, illetve beltéri és kültéri visszaszedhető fólia is. Utóbbiak speciális változata a maszkoló.
Ebből pl kivágjuk negatívban a betűket, mintát, és lehet fújni a dekort, tetkót, lajstromjelet, vagy bármit bármilyen járműre. Utasgépeken is megmarad a dekofólia +/- 80 fokon, és 1000km/h menetszélben. A jobb fóliák 3D-ben rakhatók, szegecselésre is pl.

Ami tény, minden felhasználáshoz megvannak az odaillő fóliatípusok. A felületet jól kell előkészíteni, és fontos a megfelelő utókezelés, ami nem a felrakó hibája szokott lenni, hanem a józeré... (a tökéletes eredményhez egy napig föccsenő víz sem érheti a fóliát, alkalmifolyóvíz (mosás) egy hétig, vízvonal alatti elhelyezés esetén érdemes mégtöbbet várni. Hőkamrával, hőfúvóval gyorsítható a történet.) A dolog ára mamár sokkal kedvezőbb, mint pár éve. Egy doboz festék árából megvan a fóliás felirat is :)

Ha bárkinek segítség kell, szóljatok priviben, vagy kérdezzetek itt, de nem szeretnék direktben reklámozni.

Üdv: trikó
Előzmény: GPS (28)
Bazsa69 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 29
Hölgyeim és Uraim!

Új topik született, ami kifejezetten a jollék a tőkesúlyos hajókétól eltérő vitorlázási technikájával, felszereléseivel és egyéb a jellegből fakadó sajátságos trükkjeivel foglakozik.
Nem konkurálni kíván e topikkal, hanem kiegészíteni.

Jolle - Dinghy - Vitorlás csónak

Remélem, jól megfér majd emellett, ha mégsem, legrosszabb esetben a feledés homályába merül...

Tisztelettel: Bazsa :o)
GPS Creative Commons License 2008.09.01 0 0 28

Hááát, bevallom, én inkább a ki-plotterezett, öntapadós fólia-betükre esküdnék.
Ha jól választja meg az ember az anyagot (vagyis nem a legolcsóbból vágatja) - hát az túléli a hajót is.

Persze, tudni kell felragasztani is - mert én még szakcégtől is láttam kókányolást.
Pontosabban: az egyik iroda-kislányt küldték ki fel-ragasztgatni a céges-matricát egy autóra...hát az lehet, hogy a következő tavaszt sem érte meg.

De ha vizesen ragasztják fel - ahogy azt kell - hát azt legfeljebb vésővel és apró laskákban lehet csak leszedni pár hét után :-)))
.
Előzmény: szaffi82 (27)
szaffi82 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 27

Hat nem tudom hogy en vagyok tulprofi vagy ti nem lattatok meg ilyet?

Igen festékkel betüt.

Vann ezeregy megoldas hogy szep legyen. Pl. kivagod matricából a negativjat es azt fujod. Sokmindent fujtam es festettem mar az eletben, többetközött betüket is.  

GPS Creative Commons License 2008.08.31 0 0 26
Na de kollega. Betüket festékkel?
szaffi82 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 25
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy most festek egy mügyanta anyagú csónakot es szeretnék rá nevet irni, a kérdésem hogy nem maradt valakinek egy kevés festéke hogy egy nevet fel tudjak ra irni egy masik szinnel? Ne kelljen ezért kulon egy liter festéket vennem........ Segitségeket elöre is köszönom, emailem: t1szabcsi@freemail.hu
jooker Creative Commons License 2008.07.21 0 0 24
Friss riportok a kékszalag versenyzőivel.

Litkey Farkas
Magyar Vilma

Hajozas.com

www.hajozas.com
yardstick Creative Commons License 2008.06.26 0 0 22
Tudtok már olyan ranglistáról ahol Balatoni hajók vannak Rangsorolva teljesítmények alapján (függetlenül hogy versenyszerűen sportoknak vagy csak hébe-hóba? ))

Evenich András
siteadminisztrátor
http://www.yardstick.hu
http://www.vitorlaskupa.hu
dusi1987- Creative Commons License 2007.10.09 0 0 21
c
nagynegró Creative Commons License 2007.09.26 0 0 20
Kicsi, de jó: www.balatonihirek.fw.hu !!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!