Keresés

Részletes keresés

aVi Creative Commons License 2002.05.18 0 0 64
...mert azt hiszem, te már régen voltál az :-))
Előzmény: aVi (63)
aVi Creative Commons License 2002.05.18 0 0 63
Láttál már élő hatéves gyereket? Már úgy értem, nem csak buszon, hanem esetleg kicsit közelebbről, vagy beszéltél-e már hatéves gyerekkel, stb. ...
Előzmény: Little Boy (62)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.18 0 0 62
Hát hatéves gyermekek esetén nem sok...

Na éppen ez az. Amikor papás-mamást, vagy doktorbácsist játszanak, annak nincsen olyan tétje, mint a "politikázósnak". Ennek ugyanis olyan vége lesz (van?), mint a cigányozásnak: "Fúúúúj, a te szüleid az XY-ra szavaztak, akkor én most nem szeretlek téged..."

Előzmény: aVi (60)
Pirítós Creative Commons License 2002.05.17 0 0 61
Ember!
Most ez komoj, vagy vicc, hogy neked egy 6 éves gyerkőc zsenge poénkodásáról topikot kellett nyitnod?
Viccnek kicsit erős...
Fordulj gyorsan szakemberhez!
Hali,
Pirítós
Előzmény: Little Boy (-)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 60
"Egyébként szerinted amiben benne van, hogy "Parlament" meg "Medgyessy", annak aztán semmi politikai vonatkozása nincs? "
Hát hatéves gyermekek esetén nem sok... legfeljebb felnőttutánzásos vonatkozása. A csapból is politika folyt néhány hete, mindenki mindenhol politikáról beszélt. Azt mondtad, tanultál egy kis cihológiát, emlékszel még, hogy hogyan, mit szoktak játszani az ekkora gyerekek? Pl. utánozni, amit anyuci-apuci mond, csinál... :-)

Előzmény: Little Boy (54)
Seki Waker Creative Commons License 2002.05.17 0 0 59
Nem én voltam a kutatásvezető, csak egyszerű interjúkészítőként vettem részt a buliban. A kutatás az Unesco égisze alatt szerveződött - ha jól emléxem - és egy nemzetközi összehasonlító vizsgálatról volt szó. Nyilván megjelent valahol valami összegző elemzés a dologról, de én csak annyit láttam az anyagból, amenyit én kérdeztem. Ebben az volt a legnagyobb poén amit elmeséltem az imént.
Előzmény: Little Boy (58)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 58
Ez angyon jó! Ha van rá módod, kérlek mesélj ezekről az élményeidről! Miket kérdeztetek? Milyen válaszok jöttek? Ezeket publikáltátok valahol (úgy értem: szabadott publikálnotok)?
Előzmény: Seki Waker (57)
Seki Waker Creative Commons License 2002.05.17 0 0 57
A 80-a évek elején interjúkészítéssel, kérdezőbiztosi munkával kerestem a kenyeremet. Résztvettem többek között egy nemzetközi vizsgálatban is, aminek az volt a célja, hogy feltárja a különböző országokban élő gyerekek körében a külföldiek megítélését. Volt itt egy olyan alapkérdés is, hogy hova utazna a legszívesebben a válaszadó, és melyik az az ország ahova semmiképpen sem menne el. Egy borsodi falu 3. osztályos nebulója az első kérdésre az bírta válaszolni, hogy a legszívesebben a Szovjetunióba utazna, viszont Oroszországba semmiképpen sem menne el :)
Előzmény: Little Boy (10)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 56
a narancsos esetről való véleményemet tartom
Azzal pedig egyetértek.
Előzmény: aVi (55)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 55
Szerintem meg pont ezt mondtam... Legalábbis ezt akartam.
Ibolya-szórólapos eset nem tudom, hogy volt, nem hallottam róla.
De itthon én is szórólapok hátuljára szoktam felírogatni dolgokat :-) El tudom képzelni, hogy szarul megy az ovinak, nincs túl sok pénz papírra, hát miért dobják ki azt a pár szórólapot, amit valami barom önkéntes pont az óvoda postaládájába dobott be. A rajzokat pedig sokszor hazaviszik a kölykök, megmutatni anyunak, apunak, akik bár nem ismerik fel, mit ábrázol, azért mindg nagyon szépnek tartják... :-)))
Ezt nehogy komolyan vedd, én sem úgy gondoltam!! Mondom, erről nem hallottam.
De a narancsos esetről való véleményemet tartom.
Előzmény: Little Boy (51)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 54
:))
Egyébként szerinted amiben benne van, hogy "Parlament" meg "Medgyessy", annak aztán semmi politikai vonatkozása nincs?

(Igenis éretlen felnőtt vagyok! Egy zöld paradicsom!:))

Előzmény: polites (53)
polites Creative Commons License 2002.05.17 0 0 53
"Nem tudom, mi a vicc poénja!"

Típusvicc a gyengébb fajtából. Például:
"Két spagetti megy a sivatagban. Melyik a férfi?
???
A két tojásos."

Iyeneken éretlen gyerekek jól elvihorásznak.
Éretlen felnőttek pedig megtöltik poltikai tartalommal és topikot nyitnak az Indexen.
:))

Előzmény: Little Boy (44)
Nagyapó Creative Commons License 2002.05.17 0 0 52
Ha most ebben az a vicc, hogy Medgyessy baloldali, akkor értem...
Előzmény: Little Boy (-)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 51
Ez belefér, de te nem ezt mondtad az imént... :)
No és a "rajzoljatok Ibola nénire egy másik kalapot" c. feladattal mi van? :))))

Délután nem leszek itt, de hát ez úgysem cset... :)))

Előzmény: aVi (50)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 50
A gyerekek óvodai étkeztetését a szülők fizetik, de ezen felül nem értem, miért lenne baj, ha egy nyamvadt narancsot, amit a gyereknek épp nincs kedve megenni, nem dobnak a szemétbe, hanem azt mondják, jó, majd a tesód megeszi otthon. Lehet, hogy sóher vagyok, de én ezt tenném :-)

(Sajnos most el kell mennem, délután folytathatjuk...) :-)

Előzmény: Little Boy (48)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 49
Akkor ajánlom figyelmedbe a "(Nagyon) elvont viccek" c. topicot, olvasd és edződj :-))
Előzmény: Little Boy (47)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 48
egy óvodában az óvónők narancsot adtak a gyerekeknek
Azon túl, hogy az óvoda alapvetően a gyerekek és nem a szülők étkeztetsét köteles biztosítani (tehát miért kellett hazavinni a narancsot?), ezt azért kicsit túlzásnak tartom ebben a megvilágításban. De olyan volt, hogy mittoménhol Dávid Ibolyás szórólapok hátuljára rajzoltattak a lurkókkal, hogy azt vigyék haza apunak és anyunak. Elkezdtük védeni az erdőket, vagy mi van...?
Előzmény: aVi (46)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 47
Lehet, hogy igazad van. Csak éppen nemrégiben hallottam egy másik viccet (nem politikait),aminek szintén semmi értelme, és egy kicsit elegem lett az ilyen viccekből.
("Két rendőr megy az utcán, és - fotel.")
Előzmény: aVi (45)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 46
Az jutott eszembe a reakciódról, mikor a két forduló közt a Kovács fröcsögött valahol, hogy egy óvodában az óvónők narancsot adtak a gyerekeknek, hogy vigyék haza a szüleiknek.
Abban, hogy az óvodában narancs (nem szegfű!) volt az uzsonnához, és Pistike nem akarta megenni, mire az óvónéni azt mondta neki, hogy "jól van, kisfiam, akkor vidd haza, majd otthon megeszitek", talán nem kell feltétlenül politikát látni.
Meg abban sem, amit egy hatéves kissrác hord össze a buszon, csak hogy az anyukája végre rá figyeljen.
Előzmény: Little Boy (44)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 45
Poén: ld. (37)! :-)
Szerintem kissé túlreagálod a dolgot. Hatéves kölykök hallanak ezt-azt tévéből, felnőttektől, pl. olyan szavakat is, hogy Medgyessy, meg baloldali, meg parlament. A paradicsom meg mondjuk éppen aznap volt a reggelihez. Hát összerakott a kölyök egy viccet :-) Ennyi idős koromban én is kreáltam "vicceket", se füle-se farka nem volt, nem nagyon értékelték, le is szoktam róla :-)
Hatéves gyerekek szövegét nem kell véresen komolyan venni. Nálunk is van hatéves a családban, nagyon jól lehet szórakozni a dumáján.

Előzmény: Little Boy (44)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 44
"Apukai viszonylatban" azt mondanám, hogy tele volt a töke a kölyökkel... De mivel mégiscsak anyuka volt, egyszerűen oda sem figyelt rá. :)

Nem tudom, mi a vicc poénja!

Előzmény: aVi (43)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 43
Az anyuka egyébként mit szólt a vicchez? :-)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 42
No de általában én is állni szoktam a buszon. Akkor most hatéves kissrác vagyok? Bár ilyen jó vicceket nem tudok :-))
A poént egyébként érted már?? :-))
Előzmény: Little Boy (41)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 41
ONNAN, HOGY ÁLLT ÉS NEM ÜLT!!! :)))))

Na.

Előzmény: aVi (39)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 40
Ezt most neked címzem, de szóljon mindenkinek, aki betéved ebbe a topikba:

1) Végigolvasni.
2) UTÁNA hozzászólni.

(Az rendben van, hogy hatévesek nem járnak iskolába, de ettől függetlenül tudtunk a témáról érdemben szót váltani, anélkül, hogy bárki is belekötött volna ebbe. Köszönöm, hogy kiigazítottad a tévedésemet, de a személyeskedésből nem kérek.)

Előzmény: polites (38)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 39
Tényleg, honnan lehet megállapítani egy buszon ülő kissrácról, hogy pont hatéves? :-)
Előzmény: polites (38)
polites Creative Commons License 2002.05.17 0 0 38
Kedves Little Boy!

"1) A gyerek ezt a viccet az anyjának mesélte, tehát az iskolában, kortársaitól hallotta. Még mindig nincs vége az iskolai kampányolásnak??? "

1. Hat éves gyerekek nem járnak iskolába
2. Ebből fakadóan feltételezésed légből kapott
3. Kezeltesd üldözési mániádat
4. Sürgősen
:))

Előzmény: Little Boy (-)
aVi Creative Commons License 2002.05.17 0 0 37
Kedves Little Boy, szerintem csak annyi, hogy a Medgyessy csupán annyiban különbözik egy átlag paradicsomtól, hogy a Parlamentben ül, méghozzá a bal oldalon.
:-)
Előzmény: Little Boy (33)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 36
"...telítődök..."
Előzmény: Little Boy (35)
Little Boy Creative Commons License 2002.05.17 0 0 35
Jó reggelt neked is...

Nem merek újabb viccet hallani, mert a végén még telítőök olyan viccekkel, amelyeket nem értek, és senki nem magyarázza el nekem őket...

Előzmény: Fidélia (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!