Keresés

Részletes keresés

Houdini_01 Creative Commons License 2002.05.15 0 0 4
endru, Áfony!

Sokat segítettetek, köszönöm nektek! :)

Üdv,
Houdini

Előzmény: Áfony (3)
Áfony Creative Commons License 2002.05.15 0 0 3
Szia !
Én az Oxalis-ban tudok segiteni. 5 cm mélyen kell ültetni, 15 cm magasra nő meg és 10 cm távolságban kell ültetni. Kertbe is kiültethető.Áfony
Előzmény: Houdini_01 (-)
endru Creative Commons License 2002.05.14 0 0 2
Anemone = szellőrózsa, igen sok változatott árusitanak, szinben méretben.
Oxalis, ennek is több fajtája van, ez a nálunk cserépben kapható 4 levelü lóhere.
Sparaxis, ezt megtaláltam a Disznövény enciklopédiában:Tavaszi virágzás, mérsékelten fagyálló,napos fekvést, laza talajt kiván. Sparaxis elegans = 10-25 cm, S.grandiflora =15-40 cm. S.tricolor = cigányvirág, 10-30 cm
Előzmény: Houdini_01 (-)
Houdini_01 Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1
Szia Granit,

Nagyon sokat segítettél, ez már is továbblépés az én tudományomhoz képest! Végülis ezek a mérvadó virágok azt hiszem (Dália, Liliom, Írisz), ezeket kell beljebb ültetni, a kicsik meg kerülhetnek előre....

Köszönöm a segítségedet!

Houdini

Előzmény: granit (0)
granit Creative Commons License 2002.05.14 0 0 0
Szia!
Granit vagyok, amiben tudok, szivesen segitek. Azokról a virágokról tudok irni, amilyenek nekem is vannak.
Dália : 80 - 100 cm magas
Frézia : 30 cm magas
Liliom, : 70 80 cm magas
Irisz
(törpe) : 30 cm magas
irisz : 50 - 60 cm magas.

A gumókat általában 10-20 cm mélyre ültetem,persze a dáliát mélyebbre.
Nem vagyok kertész, de szépek a virágaim, nekem igy sikerülnek.
Üdv: Gránit

Előzmény: Houdini_01 (-)
Houdini_01 Creative Commons License 2002.05.14 0 0 topiknyitó
Nemrég kaptam egy zsák válogatott Holland kerti virágot, hagymás kiszerelésben. Az első problémám rögtön ott adódott, hogy abszolút laikusként nem mindegyik virág latin nevét értem (ismerem), de ez még csak a probléma egyik fele, mert a kiültetéshez további információra is lenne szükségem. Pontosabban a növények mérete illetve az ültetési mélységük nem világos előttem. Ezt nagyon szépen feltüntették a csomagoláson, de mivel sem a nevét, sem az utána következő méret adatot nem értem, én így nem tudok mit kezdeni vele. A segítségeteket kérem kedves fórum olvasók abban, hogy tisztuljon az a sűrű köd, ami az én "hatalmas" kertészeti szakértelmemet beárnyékolja! Ideírom, hogy mi szerepel a csomagoláson, hátha valakinek ezek az adatok többet mondanak, mint nekem:

Dahlia I
Acidanthera 6/8
Freesia 4/5
Anemone 4/5
Oxalis 5/+
Sparaxis 4/+
Lilium 14/16
Iris 7/+
Gladiolus 8/10
Ornithogalum 14/+

Az világos, hogy a számok a méreteket jelzik (a csomagon size), de hogy miképpen, arról fogalmam sincs.....

Köszönök minden segítséget!

Üdv,
Houdini

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!