Keresés

Részletes keresés

akoako Creative Commons License 2009.01.07 0 0 14
Fedeztetést vállal Magyarország legeredményesebb angol cocker spániel kanja coboly színűek között. Tőle született kölykök megtekinthetők a honlapon. www.lascale.atw.hu eredményei: HUNGARIA CHAMPION, UKRÁN CHAMPION, UKRÁN GRAND CHAMPION, VADÁSZVIZSGA 2xR.CAC, 7xCAC, R.CACIB, CACIB, 3x Fajtagyőztes (BOB), MKSZ: HUNGARIA CHAMPION, 3xR.CAC, 7xCAC, 3xFajtagyőztes(HFGY), 3x Fajtacsoport győztes(BOG), Champion Reserve Best In Show, Best In Show
ára: első választási joggal egy kölyök
Szlávy Laura La Scale kennel, Budapest és Szeged 06305333760 www.lascale.atw.hu, akoako@citromail.hu
Micsaröcsöginé Umbulda Creative Commons License 2006.10.15 0 0 13
mi ez a két ..?
Előzmény: kismacskáim (12)
kismacskáim Creative Commons License 2006.03.10 0 0 12
..
tibettike Creative Commons License 2005.04.05 0 0 11

Kedves Kantulajdonosok!

 

Segítségeteket szeretném kérni!!

Immár három éve családunk imádott tagja Bettike,egy tüneményes tibeti terrier szuka.2002. március 5-én
látta meg a napvilágot Takó Jánosnénál, a Mizsei-Admirál
kennelben..Férjemmel,és sok kutyához értő barátunkkal
beszélgetve,úgy gondoltuk,hogy itt az ideje neki egy "helyes" kutyafiút
keresni.:)) Állatorvosunkkal is beszéltünk,aki szintén megerősített
minket elhatározásunkban Mivel nem tenyészteni szeretnénk,hanem
kedvencünk mentális, és pszichés egészsége miatt szerenénk Tőle egy
almot,a kutyusomnak se tenyésszemléje,se kiállítási eredménye nincs,és hát nem is szeretnék ennyire komolyan belefolyni a dolgokba.Mivel azonban az alomból szeretnék egy kőlykőt magamnak,törzykönyves kant szeretnék,feléje több kívánságunk nincs.Kertes házban
lakunk,tehát helyünk van bőven,a többi kiskutyára már több jelentkező is lenne.:))))Azért fordulok Hozzátok,mert valószínű Nektek nagyobb rálátásotok van a 
kutyástársadalomra,és talán tudnátok Nekünk ajánlani valaki
megbízható kantulajdonost,akihez bizalommal fordulhatunk,és aki a jelen feltételekkel is hajlandó lenne Bettit befedezni.Mi
egyébként Kecskeméten lakunk,de nem probléma,ha máshova kell a
kutyusunkat elvinni.Megadnám az e-mail címemet,ha erre
válaszolnátok,megköszönném: d93b95@freemail.hu Illetve telefonszámom:30/257-7995
Üdvözlettel:Hagáné Hegyi Viktória
                6044 Kecskemét-Hetényegyháza,Kossuth u. 36

wandy5 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 10
Nagyon szép kan! Sok sikert hozzá!
Előzmény: Kis Alfi (9)
Kis Alfi Creative Commons License 2005.01.13 0 0 9

Helló! Bár úgy látom ez a topic nem nagyon él mostanában, de ahogy én is,ezért úgy más is idetévedhet.Ezért  fedeztetésre ajánlom hatalmas termetű LEONBERGI kanomat. Dysplasia szürt:HD-A1, többszörös díjnyertes. Emil címem :korai@axelero.hu

Firedog Creative Commons License 2003.04.17 0 0 8
Kösz, hogy megerősítettél.

Már én is gondoltam rá, de nem mertem eddig sehol javasolni. Egyszer, érintőlegesen szóbakerült egy összejövetelen, erre majdnem megkövezték az ötletgazdát. "Még jó hogy nem kilóra fedeztetsz"
(...bár dognál nem lenne egy rossz üzlet...)
:-)))

Mivel én is nőnemű vagyok - bár hosszú fekete hajjal és zöld szemmel rendelkezem (jelenleg) -tapasztaltam már, hogy hajamosak az emberek "buta cica" kategóriába sorolni...

Előzmény: csupaszabo (7)
csupaszabo Creative Commons License 2003.04.17 0 0 7
Nem lehetne megoldas az, pl. ha az életben maradt kölykök után fizetne darabonként teszem azt 5.000 Ft-ot?
Így ha összesen 10 kölyök születik és marad meg, akkor 50.000-et, ha 20 kölyök, akkor 100.000-et.
de ez csak egy ötlet, tudod, én is szőke vagyok /bár festett/
Előzmény: Firedog (6)
Firedog Creative Commons License 2003.04.17 0 0 6
Esettanulmány.
Nem történt meg, de még lehet... Az érdekesség kedvéért plussz elemekkel tupíruztam kicsit, így ha bárki magára ismer, az csak a véletlen műve...

Azonos kantól vár kölyköket egy szuka testvérpár.
A méltányos megállapodás szerint a megszületett, élő kölykök után jár a fedeztetési díj. (Tehát a fedeztetési díj egy kölyök, vagy annak az ára)
A fialás megtörténte után a tenyésztő azt állítja, hogy csupán az egyik szuka hozott világra egészséges, élő kölyköket, a másik csupán egyetlen halottat (esetleg meg is tudja mutatni)- ezért csak 1 kölyköt, vagy annak árát tartja méltányosnak.
Persze, mindkét szuka szoptat, ne menjen veszendőbe a tej...
A kölykök szín alapján bármelyik szukától származhattak.
DNS vizsgálat igen drága, sokkal többe kerülne, mint a fedeztetési díj...

Tehát, van-e valakinek használható ötlete, hogyan lehet eldönteni, kinek van igaza.

(Az ártatlanság vélelme itt is él!!!)

csupaszabo Creative Commons License 2003.04.16 0 0 5
Magam részéről azt javaslom minden fedezőkan-tulajdonosnak, hogy előre és írásban rögzítsék a fedeztetés feltételeit.
A szerződésben szerepeljen, hogy mi a fedezőkan neve, színe, tkvi-száma, tulajdonmosának neve és címe, a befedezett szukának ugyanezen adatai szükségesek.
Bele kell venni a fedeztetés(ek) dátumát(dátumait), a fedeztetési díj összegét vagy ha kölyökről van szó, hogy első vagy másodválasztású-e a kölyök. Ha pénzről van szó, akkor a fizetés ütemezését: pl egyösszegben a fedeztetés megtörténtekor, felét a fedeztetéskor, másik felét az alombejelentéshez szükséges papírok átadásakor, vagy esetleg harmadát a fedezéskor, harmadát az alombejelentéskor, utolsó harmadát pedig legkésőbb a kölykök 8 hetes korában.
Ajánlatos belevenni, mi a teendő, ha a szuka üresen marad (pénzvisszafizetés vagy a következő fedeztetésnél az átvett összeget beszámítják a fedeztetési díjba).
Érdemes belevenni, mi történjék, ha egy másik kan ráfedez a szukára (szerintem ekkor is legyen kötelessége kifizetni a fedeztetési díjat, miért nem vigyáz a szukájára, aki tenyésztésre adja a fejét?)
Mi történjék, ha csak 1 kölyök születik? 50 %-os fedeztetési díj, vagy semmit sem fizet?
Mi történjék, ha az alom elpusztul 1 hetes koráig? Mi történjék, ha az alom 8 hetes koráig pusztul el?
Arra gondoltam, ha lesz egy kis szabadidőm, megkeresem és beírom ide az én fedeztetési megállapodásomat, hátha másnak is támadnak "nadselű" gondolatai.
Mindannyiunk érdeke, hogy a fedeztetések körül rendben menjenek az ügyek.
Firedog Creative Commons License 2003.04.16 0 0 4
Kedves TENYÉSZTŐK, TULAJDONOSOK!

A fedeztetés szervesen kapcsolódik a kutyatenyésztéshez, mégis úgy érzem, hogy ez a téma kiemelt figyelmet érdemel.

Tehát a hirdetéseken kívül más témát is el tudnék itt képzelni, néhány ötlet:

* fedeztetési tanácsok
* fedeztetési szerződések, kikötések
* egészségügyi tanácsok
* Hányadik nap a legkedvezőbb, vizsgálati módszerek. Esetek.
* Mesterséges megtermékenyítés
* Spermamélyhűtés
* jogi csűrés-csavarás
* esetek bemutatása, "átverőcske magyar módra"
* "Hogyan ne szívjuk meg?" rovat
* külföldi tapasztalatok

Vélemények, nézőpontok - mindkét féltől.
Hogyan látják a felvetődő kérdést a szuka- és hogyan a kantulajdonosok?

Firedog Creative Commons License 2003.04.16 0 0 3
NÉMET DOG kanjaimat kedvező feltételekkel fedezésre ajánlom.
Házhozszállítás megoldható.
A legalább tenyészszemlével rendelkező szuáknak ingyenes megjelenés a honlapomon.

FEKETE:
Alvin "Aka" von Schelfenberg
HJCH, RJCR, RCH, HDGY, 3xCAC, 2xresCACIB, CACIB
2002. év legeredményesebb fekete kanja, összesítettben 8. helyezett a HDC "év dogja" pontversenyben.

HARLEKIN (FOLTOS)
Arlekkino "Folti" von Schelfenberg
HJCH, RJCH, YuJCH, Fiatal Közép-Kelet Európa Győztes, CAC, 5xBOB
2002. év második legeredményesebb foltos kanja, összesítettben 6. helyezett a HDC "év dogja" pontversenyben.

Apa: ICH Adone-N Higgins
Anya: HCH Patrisia von Gravital

Részletes bumutatás, fedeztetési feltételek a honlapomon:

www.extra.hu/petofidog

KisRóka Creative Commons License 2002.08.28 0 0 2
Párt keresek 15 hónapos törzskönyvezett Bichon Bolognese fiúnak, (apja Papaya Athos, 2*CAC) egy kedves, jó családból származó leány személyében; megegyezés szerint, esetlegesen kölyökért cserébe. Képet tudok küldeni. A részletekről telefonon (30 297-7359) vagy mailben (net914@axelero.hu).
predi Creative Commons License 2002.08.28 0 0 1
Westy szukám van. Kiskutyákat szeretne a család. Keresünk tehát egy fiu Westy-t, aki egy kiskutyáért az alomból elvállalja a fedezést.
BALD Creative Commons License 2002.05.11 0 0 0
Sziasztok!
Fedezésre ajánlom a következő Angol cocker spaniel kan kutyáimat:
1. FŰZBERKI PACIFIK BLACK tenyésszemlézett fekete kan.Eredményei:2001 ÉV FIATAL KANJA,HJCH,FKLGY 2001,HDGY,3XHPJ,2XCAC.Kölykei előjegyezhetők.
2.PET SHOP BOY OF BLACK MIRAGE tenyésztésre javasolt fekete kan.Eredményei:2x CAC,HFGY több győztes kutya apja.
Képek megtekinthatők:www.extra.hu/dollywood
Érdeklődni:06 30 2489311
BALD Creative Commons License 2002.05.11 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!