Keresés

Részletes keresés

Kovacs-citera Creative Commons License 2020.08.12 0 0 28

Üdv! 

Kovács Sebestyén vagyok, 22 éves citerakészítő. Pécelen készítjük édesapámmal a citerákat. Tekintsék meg a weboldalamat, ahol minden szükséges információt megtalálnak, illetve a legfrissebb képekért kövessenek Intagrammon! 

 

http://www.kovacscitera.hu

 

https://www.instagram.com/kovacs_citera/?hl=hu

vargachris Creative Commons License 2016.09.27 0 0 27

A Perenyei Férfi Népdalkört kísérem (ahol tudom), a csapat új neve: Perenyei Hagyományőrző Egyesület.

Ezen játszom:

De készül egy ilyen is, az előzőt kiváltandó:

Üdv:

  Chris

vargachris Creative Commons License 2016.09.27 0 0 26

Hát, nem túl nagy itt a mozgás, de azért:

Varga Krisztián vagyok, pár hónapja kezdtem aktívan citerázni, előtte gitározgattam, bár a c. már képbe került egy ideje. Rendhagyóak a körülményeim: először készítettem citerát, aztán felkértek játszani, mindezek után elkezdtem megtanulni játszani rajta. :-)

cartelbaba Creative Commons License 2013.10.14 0 0 25

A KUNFEHÉRTÓI CSALOGÁNY CITERAZENEKARRÓL:

2009-ben alakult Kunfehértói Csalogány Citerazenekar elsősorban a hagyományos kunfehértói, Kunfehértó környéki tanyavilági, kiskunsági nótákat játszanak, de emellett megtalálható repertoárukban a közkedvelt, vidám mulatós zenék, bordalok és borongós hangulatú betyár balladák is.

Read more:http://www.kfto-csaloganyok.hupont.hu/1/koszonto-es-bemutatkozas

cartelbaba Creative Commons License 2013.10.14 0 0 24

Hello! Jómagam, ezt a kiadványt ajánlanám én is ebből tanultam. Nagyon jó és még hangzóanyagot is lehet hozzá szerezni!

http://bookline.hu/product/home!execute.action?_v=Balogh_Sandor_Bolya_Matyas_Magyar_citerazene_I_II_&id=76897&type=22

Előzmény: Gebriel74 (22)
Szilaj Citerazenekar Creative Commons License 2013.09.23 0 0 23

Üdvözlünk Mindenkit!

 

A Kiskunhalasi Szilaj citerazenekar bemutatás:

 

 

Szilaj Citerazenekar: 1972-ben alakult meg Kiskunhalason. A citera együttes az alapítás óta eltelt közel 40 év alatt számos sikert ért el, így például többször is kiváló-, illetve arany okleveles minősítés-t kaptak a különböző országos szakmai vetélkedőkön. A sok hazai fellépés mellett több külföldi meghívásnak is eleget tettek, többek között játszottak Németországban, Lengyelországban, Erdélyben, és Lettországban is. A citerazenekarok közül kiemelkedik hangzatos citerajátékuk.
A citerazenekar tagjai a hagyományőrzést tekintik legfontosabb feladatuknak. Zenei repertoárjukban főleg alföldi népdalok, közte szülővárosuk, Kiskunhalas és környékén gyűjtött dalok szerepelnek, de szívesen játszanak más tájegység zenei anyagaiból gyűjtött dalcsokrokat is.
Sikereiket abban látják, hogy a zenélésben, citerázásban örömüket lelik és elhivatottságnak vallják azt.
Szlogenünk: a Szilaj citerazene !

A zenekar vezetője Szűcs Sándor.

Bővebben:

http://szilaj-citerazenekar.hu

 

 

Gebriel74 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 22

Tisztelt mindenki!

 

A 9 éves gyermekem most kezdett el citárát tanulni. További fejlődéséhez keresnék citera kottákat. Főként magy népdalok kellenének.

 

Köszönettel.

207i Creative Commons License 2002.06.25 0 0 21
Persze nem voltunk Egerben, mert elromlott a busz. Mindenki örült! Jó lett volna. Majd talán jövőre!
PETYUS Creative Commons License 2002.06.12 0 0 20
Valószínűleg muzsikálunk (többek között). Hogy a témához is köze legyen, viszem az 5-ös hozzászólásban látható akkordciterát is, pszaltériumot imitálni.
Előzmény: taith (19)
taith Creative Commons License 2002.06.12 0 0 19
És micsinátok ottan?
Előzmény: PETYUS (18)
PETYUS Creative Commons License 2002.06.11 0 0 18
Mi akkor Pálfán leszünk, a reneszánsz zenei táborban.
Előzmény: 207i (17)
207i Creative Commons License 2002.06.11 0 0 17
Június 22-23-án felépünk Egerben. Ott meg lehet majd bennünket nézni. A naszvadi Viza citerazenekart kell majd keresni.
PETYUS Creative Commons License 2002.06.06 0 0 16
Ma volt a decsi Teleház megnyitója, ott is játszottak a citerások, fénykép is van itt, meg itt .
Előzmény: PETYUS (11)
PETYUS Creative Commons License 2002.05.29 0 0 15
Azt meg kellene nézni a hamisabb példányoknál, hogy a jobb oldali húr-alátámasztás elhelyezésének korrekciójával nem javítható-e a helyzet. Merthogy általában igen. Nézd meg az én német citerámnak a húrkitámasztó lábát! Szépnek nem mondanám, de ezzel értem el azt, hogy tisztán szóljon.
Előzmény: 207i (12)
PETYUS Creative Commons License 2002.05.29 0 0 14
off
Nem annyira szomszéd. Szexárd.
Előzmény: odson forja (13)
odson forja Creative Commons License 2002.05.28 0 0 13
off
csak nem Őcsényből?
Előzmény: PETYUS (11)
207i Creative Commons License 2002.05.28 0 0 12
A hangolásnak nálunk 2 kategóriája van. Az első a próba, ahol hangológéppel hangolunk. A második a fellépés, ahol a feleségem hangolja be a citerákat fül szerint. Ez elsőre furcsán hangzik, de mivel kicsit hamisak a citeráink ezt korrigálni kell. Az ember tudja, a gép nem.
Előzmény: PETYUS (11)
PETYUS Creative Commons License 2002.05.26 0 0 11
Itt a szomszéd faluban, Decsen is működik egy citerazenekar, csupa gyerek. Tavaly decemberben hallottam őket játszani, nagyon heterogén. Vannak páran akik tudják a darabokat, olyan is van közöttük aki már egész jól játszik, de vannak még egészen kezdők is. Kíváncsi leszek, mire jutottak az idén.
Ti mekkora figyelmet szenteltek a hangolásra? Rengeteget számít, figyeljetek oda!
Előzmény: 207i (10)
207i Creative Commons License 2002.05.25 0 0 10
Nagyon gyenge a technikánk, ami nem volna baj, ha ennek ellenére normálisan szólnának a számok. Iszonyúan szólnak, de fejlődünk.
Előzmény: PETYUS (9)
PETYUS Creative Commons License 2002.05.25 0 0 9
Milyen értelemben iszonyú? Műsorválasztásban, előadási koncepcióban, technikában, miben? Milyen korosztály adja a társaság nagyobb részét?
Előzmény: 207i (8)
207i Creative Commons License 2002.05.25 0 0 8
Szolvákiában, Naszvadon van egy citerazenekar, amely hagyományőrzőnek indult sok éve, de annyira leromlott, hogy csak. Se hagyományőrzés, se ápolás. Csak citerázgatás. Most szeretnénk kicsit feljavítani, hogy ne legyen olyan nagyon rossz a közönségnek. (Lehet, hogy lesz majd egy-két fénykép. Fölteszem majd, hogy legyen élet a topicon. Legalább ilyen szinten. Felvételünk már van, de azt nem osztom meg veletek/veled mert iszonyú - szerintem.)
207i Creative Commons License 2002.05.15 0 0 7
Azt a mindenit!
Ja! Csak tegnap jöttem rá, hogy honnét is vagy nekem olyan ismerős! Hagyományőrző íjászat.
Szólj másoknak is, mert valahogy élőbbé kéne tenni ezt a fórumot! NEhogy meghaljon 10000 hozzászólás alatt!
Előzmény: PETYUS (4)
PETYUS Creative Commons License 2002.05.15 0 0 6
Na akkor mégegyszer megkísérelem:

>Nagyon szép citerád van!

Nekem is tetszik.

>Hogy jutottál hozzá?

Egy szentendrei régiségkereskedésben vettem kb. 1982-ben.

>Játszol is rajta?

Mostanában hanyagolom, de már egy új húrkészlet várja, hogy mexólalhasson.

>Mit?

Német nótákat (ez egy müncheni citera).

>Honnan tanulod az "anyagot"?
Eredeti német kottákból.

Előzmény: 207i (3)
PETYUS Creative Commons License 2002.05.15 0 0 5
Vajon hol lehet a 4. hozzászólásom?
PETYUS Creative Commons License 2002.05.15 0 0 4
Ezt ismered?
207i Creative Commons License 2002.05.13 0 0 3
Szerintem beleférnek, bár én inkább a magyar fajtákat részesítem előnyben.

u.i.: Nagyon szép citerád van! Hogy jutottál hozzá? Játszol is rajta? Mit? Honnan tanulod az "anyagot"?

Előzmény: PETYUS (2)
PETYUS Creative Commons License 2002.05.12 0 0 2
Ez itt az enyém:
PETYUS Creative Commons License 2002.05.10 0 0 1
Vagy csak az ilyenek?
Előzmény: PETYUS (0)
PETYUS Creative Commons License 2002.05.10 0 0 0
Német citerafélék is beleférnek a témába? Amelynek olyan 0vális lyuk van a közepe táján?
Előzmény: 207i (-)
207i Creative Commons License 2002.05.10 0 0 topiknyitó
Citerázók, beszéljük meg a bármit, ami a hengszerrünkel kapcsolatos!

Ez egy próba, ha bejön jó, ha nem, akkor...
Zoli

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!