Keresés

Részletes keresés

bolcsa Creative Commons License 2002.05.06 0 0 5
Most már csak azt nem értem, hogy mitől ilyen rohadt drágák a Pozsonyin és a Szt. István parkban a lakások, mikor mind bauxit betonból épült.....
Előzmény: PETYUS (4)
PETYUS Creative Commons License 2002.05.06 0 0 4
A bauxitbetonnak az az előnye, hogy gyorsan köt. Akkor érdemes használni, ha sebtiben kell valamit összegányolni. Hátránya, hogy kisebb a terhelhetősége és rövidebb az élettartama mint a hagyományos cement+sóder betonnak. Én a helyedben megvizsgáltatnám azt a házat valami statikai szakértővel.
Előzmény: bolcsa (1)
bolcsa Creative Commons License 2002.05.06 0 0 3
Köszi! Ez nem hangzik túl biztatóan.:-((
Előzmény: Cheese (2)
Cheese Creative Commons License 2002.05.06 0 0 2
Javaslom hogy kérdezz rá Hacsek mester & Co.-ra az Építészet fórumban.

Amennyit én tudok róla: a 30-as évek végén volt egy ideig népszerű építőanyag (de meg ne kérdezd, miért). Jellemzője (mint kiderült): egy idő után porrá omlik szét ez a betonfajta. Nekünk nagyapám csinált ilyenből (szerencsére csak) kerítéslábazatot. Már rég a múlté. Épületben tovább tart, de ott is porrá válik. Van valami technológia ami javít a helyzeten (úgy rémlik valami befecskendezés) de valószínűleg aranyáron. Én ennyit tudtam, de fordulj szakemberhez!

Előzmény: bolcsa (1)
bolcsa Creative Commons License 2002.05.06 0 0 1
Ahhoz képest elég sokat váratott magára.:-)))
Valami érdemi????
Előzmény: pok_ussz (0)
pok_ussz Creative Commons License 2002.05.06 0 0 0
Az a legnagyobb baj vele, hogy jól köt benne a 0.
Előzmény: bolcsa (-)
bolcsa Creative Commons License 2002.05.06 0 0 topiknyitó
Vennénk egy kéglit a Pozsonyi úton, de egy ismerősünk figyelmeztetett, hogy vigyázzunk, mert ott a házakat a 30-as években bauxit betonból építették. Azt azonban már senki nem tudta megmondani, mire is kellene vigyáznunk. Tudja valaki, hogy mi a hiba a bauxit betonnal??????
Köszi: bolcsa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!