Keresés

Részletes keresés

Kúszó Maxi Creative Commons License 2003.03.14 0 0 14
Helló!

Különböző helyekről különböző infókat hallottunk, így nem tudjuk eldönteni, hogy mi a valóság: párom köztisztviselő és élettársi viszonyban élünk együtt. Megkaphatjuk-e a köztisztviselői kölcsönt (100%-os banki finanszírozás), ha kettőnk nevére vesszük a lakást vagy csak a vételár egyik felére (az ő része) és a másik felére (az enyém) a szokásos önrész+hitel konstrukció érvényes? Mi a helyzet a fenti felállással, ha nem élettársi a viszony, hanem házasok vagyunk, de csak az egyikünk köztisztviselő?

hegeduszo Creative Commons License 2003.03.10 0 0 13
KZT köszi az infókat!
Igazad van, hogy nem vagyok képben, de nemrég tanulom a témát. Néhány napja hallottam
csak erről a hitel lehetőségről először, úgyhogy csoda lenne, ha értenék hozzá. :)
Nem kell megijedni ezen oknál fogva, még eszünkbe sem jutott, hogy belevágjunk,
a kezdeti info. gyűjtés stádiumában is éppen hogy tart az ügy.

Édesanyámnak össze-vissza beszéltek erről a munkahelyén, amikor kérdezett a hitelről,
úgyhogy jobbnak láttam más forrásokból gyűjteni az információkat.
Említettem, hogy állítólag változott a törvény, ezért úgy néz ki, hogy 2003-ban, nem lesz
nálunk esedékes a dolog. Addig meg lesz időm kiokosodni. Olvasgatom a fórumot, illeték +
egyéb ügyben, beszélek előre is a pénzintézetekkel, szakemberekkel azokról amiket hallok,
és amiket írtál.
Egyébként én is mindent legalább kétszer kérdezek meg, mert már jártam meg e miatt.
:(((
Általában csak akkor szoktam komolyabban neki futni egy hasonló kaliberű ügynek, ha
már szinte "kívülről" tudom a lehetséges felmerülő problémákra a megoldást, és megvan
a szükséges anyagi háttér.
Persze nem lehet mindenre felkészülni, de azért megpróbálok...
Ez okból kezdem el majd járatni a Magyar Közlönyt, meg a CD jogtárat is.

Sajnos arra is rákellett jönnöm, amit sejtettem, hogy ez a dolog nem fog menni
a spórolt 300 ezrünkből. :) Bár egy OTP-s hölgy nagyon elakarta hitetni velünk, hogy
"menni fog az, nem kell annyi pénz hozzá..." Még azt is beakarta dumálni, hogy kössünk
életbiztosítást, mert akkor biztos kedvezőbb elbírálásra számíthatunk.
Szerencsére ahogy ezt kimondta, egy picit megremegett a plafon, úgyhogy ebből egyből
tudtam, hogy "sumákol" a néni. De gondolom egészségére válna, ha tudna kötni egy
"Generáció X"-et.
Eddig ahogy számolgattam az összegeket, és az egyéb járulékos költségeket, még biztos, hogy
össze kell hoznunk vagy egy 6-700.000 forintot, hogy ne kockáztassuk a pénzünket.
Kzt, köszi még egyszer a tanácsokat, sokat segítettél! :)

Z.

Előzmény: kzt (11)
tudós Creative Commons License 2003.03.09 0 0 12
Ezaz. Nélkülem unatkoznál.

Amúgy nem küldtem el senkit. Csak zavart, hogy egy tíz éves gyereknek kell itt magyarázni alapvető, átlagos műveltséges igénylő dolgokat.

Na mindegy.

Amágy az ügyvédi díj a vételár 1-2 százaléka.
Csak nehogy megkérdezze, hol lehet ügyvédet találni.

Előzmény: N.Erika (10)
kzt Creative Commons License 2003.03.08 0 0 11
Hali, a legfontosabb tanacs: A legjobb tudomasom szerint probalok infot adni de: Eleted osszegeben legnagyobb uzleterol van szo, nezz utana a dolgoknak azoknal akik ezeket biztosra tudjak!

Most ennek rendesen utánna kell néznem, de azért még nincs gáz, majd csak kitalálunk
valamit.

Inkabb nezz utana mindennek ketszer...

1.) mi az az átiratási illeték? több 100 ezer forint??? ezt kinek kell fizetni?
(Bank/állam bácsi, stb...?...)

Ingatlan atirasnal kiszabott illetek. Az ingatlan aratol fuggoen savosan valtozik. Az illetekhivatal allapitja meg. Lasd Illetekfizetek topik.

2.) kb: 8 millás lakás esetében ügyvéd bácsi sac. mennyiért irja
az adásvételi szerződést? Tudom, hogy ezt nem lehet pontosan megítélni,
de kb: 30.000 Ft., vagy 130.000 Ft? Erről sajnos fogalmam sincs.

Meg lehet pontosan itelni: kerdezd meg az ugyvedet! + Erdeklodj a kozjegyzoi dij utan is.

3.) mi az a bírálati díj? = a közjegyzői, vagy hitelfolyósítási díjjal?
Amit befizetsz hogy elbiraljak a hitelkerest Erdeklodj a banknal.

4.) mi az az éves hiteldíj?
A bank altal evente felszamitott koltseg a hitel 'kezeleseert'.

5.) kell-e több ezer forintos illeték bélyegeket ragasztgatni valamikre?
6.) van-e valamilyen egyéb költség, amit eddig nem tárgyaltunk ki, de rendesen?

Baratilag: ha ennyire nem vagy otthon a temaban nagyon gondold meg hogy belevagsz. Eleg sok penzt el tudsz vesziteni rovid ido alatt...

Előzmény: hegeduszo (8)
N.Erika Creative Commons License 2003.03.08 0 0 10
Kedves Tudós ember!

Köszönjük a jóindulatú hozzászólást. Bár engem, egy picit felháborít! Ha egy cseppet is figyeltél volna és el is olvasod azt amit kritizálsz. Akkor valószínűleg láttad volna, (ha jobban átgondolom, nem is olyan valószínű...) hogy a srác lejjebb írta, hogy NEM Ő a köztisztviselő, hanem az anyukája. :) Ez égés mi?! De sebaj, az ilyen IQ betyárok kedves hozzászólásai nélkül unalmas volna a virtuális világ. Ha legközelebb is erre jársz, tedd meg nekünk, hogy írsz még ilyen értelmeseket, és elküldesz mindenkit a ****-ba.
Köszi. :)))

Előzmény: tudós (9)
tudós Creative Commons License 2003.03.07 0 0 9
Már ne haragudj, hogy közbeszólok, de ha ilyenek dolgoznak a közigazgatásban, mint Te, akkor nagyon szomorú a helyzet.

Ennyire tájékozatlan nem lehetsz. Egyszerűen hihetetlen.
Most jöttél le a Marsról?

Egy jó tanács:
Tényleg ne terjeszd, hogy köztisztviselő vagy.

Előzmény: hegeduszo (8)
hegeduszo Creative Commons License 2003.03.07 0 0 8
Szia Kzt!

Még egy két kérdést, ha nem haragszol, és aztán kiokosodva összefoglalom a köz. javára,
(meg a magaméra) az általad, és az intézmények által adott információkat.

Egyébként a héten mondták be a rádióban, hogy a hitelt felvevő nevén már nem
lehet ingatlan, ez egy kicsit módosítja a lehetőségeinket. :((((
Hát igen, ez várható volt... ettől fosott mindenki... :((((
Most ennek rendesen utánna kell néznem, de azért még nincs gáz, majd csak kitalálunk
valamit.

kzt> Szinte lehetetlen. Visszafele szamolva:
kzt> 1 ev alatt 1 millio az 80eFt/ho lakber, ehhez kell kb egy 15M erteku lakas.
kzt> Annak csak az atirasi illeteke 700eFt korul van+ ugyved +hitelkoltsegek stb.
kzt> Elobb irtad hogy 10M kornyeken kerestek lakast, az realisan 40-50korul lehet kiadni.
kzt> Erre lenne 400 korul az illetek + az elobbi koltsegek. A bank altal finanszirozott
kzt> hanyadrol (teljes ar, becsult ertek, menekulesi ertek) erdeklodj a banknal, de szvsz
kzt> min 200eft tartalekkal indulj neki a dolognak.

-Nem úgy értettem, hogy a lakás bérleti díjából fedeznénk a lakásfelújítást,
hanem a bérleti díjból kis kiegészítéssel a lakás eltartaná magát,
8 milláért vennénk pontosabban a lakást, aminek a reális havi bérleti díja
kb: 35.000 Ft. lehet.
A párommal közös havi fizetésünkből ami szum: kb: 110 ezrer magyar pénz, na abból raknánk
össze az 1 millát amiből a lakást felújítanánk. :)
-Bár már lassan ott tartunk, hogy csak legyen valami szarunk. :(

Már csak azok a kérdések nem tiszták nekem, hogy:
1.) mi az az átiratási illeték? több 100 ezer forint??? ezt kinek kell fizetni?
(Bank/állam bácsi, stb...?...)
2.) kb: 8 millás lakás esetében ügyvéd bácsi sac. mennyiért irja
az adásvételi szerződést? Tudom, hogy ezt nem lehet pontosan megítélni,
de kb: 30.000 Ft., vagy 130.000 Ft? Erről sajnos fogalmam sincs.
3.) mi az a bírálati díj? = a közjegyzői, vagy hitelfolyósítási díjjal?
4.) mi az az éves hiteldíj?
5.) kell-e több ezer forintos illeték bélyegeket ragasztgatni valamikre?
6.) van-e valamilyen egyéb költség, amit eddig nem tárgyaltunk ki, de rendesen?
:)))

Köszi: Z.

Előzmény: kzt (7)
kzt Creative Commons License 2003.03.07 0 0 7
Hali,

Keresnénk egy lakást, ahol nem kérnek foglalót. :) (Már ha van ilyen egyáltalán.)
Szerinted elfogadnak foglalónak 3 hónap átfutási időre monjuk 100.000 huf-ot? Vagy az kevés?

Az elado altalaban ker foglalot mert ez biztositja hogy nem lepsz vissza, es forditva, teged is biztosit hogy az elado nem adja masnak a lakast. A foglalo osszege a megallapodas kerdese, kotelezo szabaly nincs. 100e ft a mostani lakasarak mellett elegge alacsony. Az is elkepzelheto ha lefoglaloztok 100eFttal egy jo lakast jon egy uj vevo es ajanl pl. 300eFttal tobbet es a tulaj neki adja.

, lakóparki ingatlan esetén nem kérnek foglalót...
Ott technikailag foglalo nem szokott lenni de ott is kell nemi kp (tobb mint 100eFt)

Ha már itt tartunk, az adásvételi szerződés megkötése után kit terhelnek a lakás
költségei??? (gondolok rezsi, meg ilyesmire...)

Altalaban a tulajdonost/bentlakot terhelik, a terhek fizeteset kulcsatadastol vallalja az uj tulaj. Az adasveteli szerzodes azonban maskepp rendelkezhet rola.

A hitelkérelem átfutási ideje alatt összeraknánk a fizunkból a max.: 200-300 ezres
becsült, és valós ár közötti különbözetet. Már ha ez 300 ezer alatt lesz.
Benyújtanánk a kérelmet, a díjakra, és az ügyvédre elmenne a már megspórolt 300-unk ugye,
esetleg megkapnánk a hitelt, miénk lenne a lakás.
Majd mivel nincs pénzünk háztartásigépekre, felújításra, + egyébre... kiadnánk a lakást,
a lehető leggyorsabban. Kb: 1 évre, hogy eltartsa magát a kéró. Sac.: 1 év alatt megtermelnénk
a felújításra szükséges 1 milla kp-t, és mi meg, szép lassan beköltöznénk...
Hát ez a terv... Szerinted reális, húzós, vagy lehetetlen?

Szinte lehetetlen. Visszafele szamolva:
1 ev alatt 1 millio az 80eFt/ho lakber, ehhez kell kb egy 15M erteku lakas. Annak csak az atirasi illeteke 700eFt korul van+ ugyved +hitelkoltsegek stb. Elobb irtad hogy 10M kornyeken kerestek lakast, az realisan 40-50korul lehet kiadni. Erre lenne 400 korul az illetek + az elobbi koltsegek. A bank altal finanszirozott hanyadrol (teljes ar, becsult ertek, menekulesi ertek) erdeklodj a banknal, de szvsz min 200eft tartalekkal indulj neki a dolognak.

hogy esetleg nem lehet kiadni a kérót,
mert nem engedi a lakástörvény...stb...

Valoban nem engedi de nem ellenorzi senki.

Mind emellett írtad, hogy kell életbiztit kötni. Én csak az FHB-nál hallottam róla, az
OTP csak azt mondta, hogy ajánlott... :| Ti ezek szerint FHB-n keresztül intézitek?

Mi korbeneztunk jelenlegi lakasunkban es azt mondtuk maradunk :) Ha csak ajanlott akkor jo :)

Előzmény: hegeduszo (6)
hegeduszo Creative Commons License 2003.03.06 0 0 6
Kzt:

Hát úgy néz ki a dolog, hogy kifizetnénk valszínű az OTP-nél a hitelkérelmi, közjegyzői,
+ egyéb díjakat. Erre van elkülönítve a kb: 250-300 e. huf-unk.
Keresnénk egy lakást, ahol nem kérnek foglalót. :) (Már ha van ilyen egyáltalán.)
Szerinted elfogadnak foglalónak 3 hónap átfutási időre monjuk 100.000 huf-ot? Vagy az kevés?
Nem tudom, esetleg új, lakóparki ingatlan esetén nem kérnek foglalót...
Ha már itt tartunk, az adásvételi szerződés megkötése után kit terhelnek a lakás
költségei??? (gondolok rezsi, meg ilyesmire...)
A hitelkérelem átfutási ideje alatt összeraknánk a fizunkból a max.: 200-300 ezres
becsült, és valós ár közötti különbözetet. Már ha ez 300 ezer alatt lesz.
Benyújtanánk a kérelmet, a díjakra, és az ügyvédre elmenne a már megspórolt 300-unk ugye,
esetleg megkapnánk a hitelt, miénk lenne a lakás.
Majd mivel nincs pénzünk háztartásigépekre, felújításra, + egyébre... kiadnánk a lakást,
a lehető leggyorsabban. Kb: 1 évre, hogy eltartsa magát a kéró. Sac.: 1 év alatt megtermelnénk
a felújításra szükséges 1 milla kp-t, és mi meg, szép lassan beköltöznénk...
Hát ez a terv... Szerinted reális, húzós, vagy lehetetlen?
Lehet, hogy valahol nagyon elvagyunk számolva. Mint pl: hogy esetleg nem lehet kiadni a kérót,
mert nem engedi a lakástörvény...stb...

Mind emellett írtad, hogy kell életbiztit kötni. Én csak az FHB-nál hallottam róla, az
OTP csak azt mondta, hogy ajánlott... :| Ti ezek szerint FHB-n keresztül intézitek?

Amiket írtál egyéb költségek néven, nem mind tiszták, azaz kettő nem:
Mi az a bírálati díj, és éves hiteldíj??? Bár lehet, hogy ha FHB-sok vagytok, akkor van csak
ilyen, de ezt még nem t'om. :)

Köszi: Z.

Előzmény: kzt (5)
kzt Creative Commons License 2003.03.05 0 0 5
Hali,

orulok hogy segithettem.

Olyasmire, hogy plusz ingatlan biztosítást emlegettek, amit kötelező megkötni.
Meg felhoztak valamilyen vagyonbiztosítást is, de emiatt addig rugdostam a nénit, amíg
meg nem mondta, hogy ezt ellehet hanyagolni. Tehát arra gondolok, hogy vannak-é
ilyen pluszköltségek, amiket az OTP szeret nem emlegetni. :)

A legegyszerubb a banktol megkerdezni. A varazsmondatok: Mennyi a THM (teljes hiteldij mutato)? es Milyen jarulekos koltsegei vannak a hitelnek es mikor esedekesek ezek? Pl.:
Biralati dij, ertekbecslesi dij, kozjegyzo, hitelfolyositasi dij (k anyjat aki kitalalta),
kotelezo hitelfedezeti eletbizti, kotelezo lakasbizti, eves hiteldij (k anyjat ujfent), a kotes es foldhivatali bejegyzes kozti idore athidalo hitel (amig a foldhivatal nem jegyzi be a hitelkerot tulajnak es a zalogjogot addig az allam nem ad kamattamogatast. A bankok erre az idore gyakran piaci kamatot szamolnak fel)

Az eladó nem adja 10 milla alatt, mi igényelhetünk 8.5-et az OTP-től.
Kifizetjük az egyéb OTP-s, és ügyvédi költségeket, és marad még 1.5 millió
differencia.
ERRE A KÜLÖNBÖZETRE MEG EGYÁLTALÁN NEM MARAD PÉNZÜNK!!! ÁÁÁÁÁÁ !!!
Na ilyenkor mi van? Szívás? Meghiúsul az adásvétel, elveszítjük a foglalót,

Nem akarok hulyeseget mondani erdeklodj a banknal, hogy mi a helyzet, mit fedez a 100%-os koztisztviseloi finanszirozas.

Nekünk Kb.: 300.000 lenne a különbözet fedezésére, mire megadnák a hitelt.
Hat az elegge karcsu, mert azert nektek kell fizetni a kozjegyzot, ugyvedet, illeteket, +a hitelkerelem koltsegeit. Na meg egy 10M lakasra bekoltozeskor is elmegy 200eFt (festes stb).

Ahogy írtad, úgy veszem ki, hogy ti már átestetek az egészen. :) Milyen
árkülönbözetre lehet számítani???

Vegigszamoltuk az egeszet es ugy nez ki hogy per pillanat nem eri meg nekunk, leginkabb azert mert most is sajat lakasunk van.

De, hogy ne csak én kérdezzek. Ti kihasználjátok az évi 40%-os SZJA
adókedvezményt a lakásra? Hallottatok egyáltalán róla? Évi max. 240.000-et
lehet leírni. Én nagyon megörültem neki amikor kiderült, hogy van ilyen...
Hiszen akkor szinte a havi törlesztő részletek akár a felére csökkenhetnek.
Hallottatok róla?

Igen hallottunk (adotorveny) ezert is csinaljak sokan. De hasonlo kedvezmenyek vannak lakascelu megtakaritasnal is (lakaskassza stb).

Előzmény: hegeduszo (4)
hegeduszo Creative Commons License 2003.03.05 0 0 4
Kedves Kzt!

Először is köszönöm a válaszaidat, másodszor pedig én válaszolnék a 4. pontomban feltett kérdésedre, és a végén talán még tudok valami használhatót mondani nektek is, feltéve hogy még nem hallottatok róla.

4.)
Mik azok az összegek, amiket a bank a havi meghatározott törlesztő részlet mellett
kötelezően megítélhet?
kzt> Ezt nem ertem. Mire gondolsz?
-Olyasmire, hogy plusz ingatlan biztosítást emlegettek, amit kötelező megkötni.
Meg felhoztak valamilyen vagyonbiztosítást is, de emiatt addig rugdostam a nénit, amíg
meg nem mondta, hogy ezt ellehet hanyagolni. Tehát arra gondolok, hogy vannak-é
ilyen pluszköltségek, amiket az OTP szeret nem emlegetni. :)

?.) És még egy kérdés, ha megengeded. :) Amikor felbecsülteti az OTP az ingatlant, akkor állítólag alul fogják értékelni, avagy becsülni a vásárolandó ingatlan értékét. Hát ez nekünk nagyon szivacs lehet. Ugyanis mi van akkor, ha az eladó azt mondja, hogy a lakása csont 10 milláért eladó. Erre mi azt mondjuk, hogy:
"Hmmm... szép lakás, jó lakás, talán még az ára is reális... MEGVESSZÜK!!!"
Ekkor megköttetik az adásvételi szerződés, és mi leadjuk a hitelkérelmet.
Ezután jön az ingatlant becslő bácsi, körbekukkol, és azt mondja, hogy ez biza
nem ér többet 8.5 millánál.
????
Az eladó nem adja 10 milla alatt, mi igényelhetünk 8.5-et az OTP-től.
Kifizetjük az egyéb OTP-s, és ügyvédi költségeket, és marad még 1.5 millió
differencia.
ERRE A KÜLÖNBÖZETRE MEG EGYÁLTALÁN NEM MARAD PÉNZÜNK!!! ÁÁÁÁÁÁ !!!
Na ilyenkor mi van? Szívás? Meghiúsul az adásvétel, elveszítjük a foglalót,
ha ki is kötjük a szerződésben azt amit írtál, mert nem a Bank hibájából hiúsult meg.
+ Még elvesznek az OTP felé befizetett közjegyzői, ingatlan becslési, és
egyéb díjak is. Nem?
Az OTP-ben azt mondták, hogy a köztisztviselőkkel nem szoktak szívózni, és
kis különbözettel történik az ingatlan becslés.
Nekünk Kb.: 300.000 lenne a különbözet fedezésére, mire megadnák a hitelt.

Ezen kétség miatt nem merünk nekivágni. Van erre valami megoldás?
Vagy ekkora árdifferenciát azért nem szoktak megítélni?
Ahogy írtad, úgy veszem ki, hogy ti már átestetek az egészen. :) Milyen
árkülönbözetre lehet számítani???

!.) De, hogy ne csak én kérdezzek. Ti kihasználjátok az évi 40%-os SZJA
adókedvezményt a lakásra? Hallottatok egyáltalán róla? Évi max. 240.000-et
lehet leírni. Én nagyon megörültem neki amikor kiderült, hogy van ilyen...
Hiszen akkor szinte a havi törlesztő részletek akár a felére csökkenhetnek.
Hallottatok róla?

Thanxis!: Z.

Előzmény: kzt (3)
kzt Creative Commons License 2003.03.03 0 0 3
A bankok illetve az ugyintezok elegge osszevissza beszelnek. Nekem a kovetkezoker mondtak:

1.) Minek után állítólag a bankhoz benyújtandó hiteligénylés előtt meg kell kötni az ingatlanra szóló adásvételi szerződést, félünk, hogy
esetleg nem kapja meg az édesanyám a hitelt, elveszik a kb: 200.000 forintunk, amit az OTP felé fizetünk be. Valamint elveszhet a lakásra
letett foglaló, vagy előleg. A kérdésem az volna, hogy milyen esetekben tagadhatja meg a hitelt nyújtó intézmény a hitel megítélését. Körülbelül milyen szabályok alapján dönt a hitelt
megítélő bizottság? Gondolom ez bankonként más, de csak vannak valamilyen általánosan vizsgált alapelvek.

A szerzodest ugy kossetek hogy a kolcson megtagadasa meghiusito feltetel legyen es visszakapjatok az eloleget / foglalot - ezt az ugyvedetekkel beszeljetek meg.
Hitelelbiralat: a Bp. Margit krt. OTP szerint barmennyi hitelt megadnak, de elkepzelheto hogy ragaszkodnak a 65eves korig a teljes kifizetesre.
Nekunk ez nem volt tema (27 evesen).

2.) A hitel igénylése szempontjából számít-e, hogy az édesanyám nevén felvett kölcsön van? Kb.: 200.000
A jovedelmet allitolag nem biraljak az OTPnel, az FHBnal lehet elozetes szamitogepes minositest kerni (de ez sem garancia).

3.) A hitelbírálatnál figyelembe veszik-e az édesanyám korát, letöltött munkaidejét, havi fizetését?
igen, nem, igen :)

4.) Mik azok az összegek, amiket a bank a havi meghatározott törlesztő részlet mellett kötelezően megítélhet?
Ezt nem ertem. Mire gondolsz?

5.) Amennyiben valaki nem tud eleget tenni fizetési kötelezettségeinek x ideig, vagy később sem tud fizetni, mik a szankciók.
Kerdezd a bankot hogy pontosan mikor mi tortenik. A vegen arverezik a lakasat.

6.) Létezik-e erről a kölcsönről valamilyenfajta törvényi szabályozás, és ha igen, akkor ez hol található meg?
FHBnal van, az interneten is biztos valahol. Kulon szabalyozzak a lakaskolcsont illetve a koztisztv. kedvezmenyeket.

7.) Úgy hallottam, ezt a hitelrendszert a közeljövőben változtatni tervezik, abban, hogy a hitel igénylő nevén ne lehessen bejegyezve
ingatlan tulajdonjog. Vagy soha nem is lehetett bejegyezve...?...
Ez mikorra várható kb? Érdemes sietnünk?

Ez egy furcsa dolog. Az FHB szerint mar most sem lehet, az OTP nem viuzsgalja ezt. De allitolag nem sokaig marad meg ez a kolcsonlehetoseg.

8.) Az OTP megadott ingatlan becslési díjat: kb: 30.000 Ft közjegyzői hitel díjat: kb: 87.000 Ft, ingatlan biztosítási díjat kb: 2000 Ft.
Köteles ezt az igénylő elfogadni, vagy esetleg kérhet máshonnan is árajánlatot, és szolgáltatást?

Elvileg igen, de gyakorlatilag az OTP nem fogja elfogadni. Panasszal lehet utolag elni ;/.

9.) Milyen szociális/önkormányzati támogatásokat lehet igényelni esetleg?
Nagyon kirivo esetben ad csak az Onkorm tamogatast, illetve ki lehet hasznalni a gyermekekre vonatkozo kedvezmenyeket (ez a te eseteben valoszinuleg nem mukodik)

10.) Mennyiben emelkedhetnek a havi törlesztő-részletek? Állítólag az OTP garantálja 5 évig a 4.5-6%-ot, utána emelhetik akár 40% is?
A jegybanki kamattol a torvenyben meghatarozottat modon fugg. Drasztikus emeles nem valoszinu.

11.) Foglalkoznak-e a köztisztviselői hitel nyújtásával más pénzintézetek az OTP-n kívül?

FHB

-A már megvásárolt lakásra, hogyan jegyezhető be a tulajdonosi, haszonélvezeti jog? Lehet-e édesanyám 100%-ban tulajdonos,
és én a párommal 50-50%-ban haszonélvező? Vagy Édesanyám 50%-ban tulajdonos, és a párom is 50%-ban tulajdonos.

Bank engedelyevel (amit a kifizetesig nem ad meg).
Lehet osztott tulajdon, de akkor csak a koztisztviselo tulajdonat finanszirozza meg a bank 100%-ig. Erdeklodj a banknal.

14.) Kb: Mennyibe kerül egy 8 millió Ft-os ingatlan más névre átíratása?
Lasd a Segitseg illetekfizetekben.


Előzmény: hegeduszo (2)
hegeduszo Creative Commons License 2003.03.01 0 0 2
Kedves Mindenki!

Ha valaki tud valamilyen információt adni a köztisztviselői lakáshitellel kapcsolatban az általam feltett kérdések bármelyikére, akkor kérem, hogy segítsen nekem. Ilyen hitel igénylés előtt állunk, és még nincs sok tapasztalatunk, csak kérdéseink.
Nekem az édesanyám Köztisztviselő. Ő igényelné a hitelt, tulajdonképpen nekem, és a páromnak. Mi pedig fizetnénk a havi törlesztő részleteket.

Nos: Amikre az OTP-ben nem kaptam választ:

1.) Minek után állítólag a bankhoz benyújtandó hiteligénylés előtt meg kell kötni az ingatlanra szóló adásvételi szerződést, félünk, hogy
esetleg nem kapja meg az édesanyám a hitelt, elveszik a kb: 200.000 forintunk, amit az OTP felé fizetünk be. Valamint elveszhet a lakásra
letett foglaló, vagy előleg. A kérdésem az volna, hogy milyen esetekben tagadhatja meg a hitelt nyújtó intézmény a hitel megítélését. Körülbelül milyen szabályok alapján dönt a hitelt
megítélő bizottság? Gondolom ez bankonként más, de csak vannak valamilyen általánosan vizsgált alapelvek.
2.) A hitel igénylése szempontjából számít-e, hogy az édesanyám nevén felvett kölcsön van? Kb.: 200.000
3.) A hitelbírálatnál figyelembe veszik-e az édesanyám korát, letöltött munkaidejét, havi fizetését?
4.) Mik azok az összegek, amiket a bank a havi meghatározott törlesztő részlet mellett kötelezően megítélhet?
5.) Amennyiben valaki nem tud eleget tenni fizetési kötelezettségeinek x ideig, vagy később sem tud fizetni, mik a szankciók.
6.) Létezik-e erről a kölcsönről valamilyenfajta törvényi szabályozás, és ha igen, akkor ez hol található meg?
7.) Úgy hallottam, ezt a hitelrendszert a közeljövőben változtatni tervezik, abban, hogy a hitel igénylő nevén ne lehessen bejegyezve
ingatlan tulajdonjog. Vagy soha nem is lehetett bejegyezve...?...
Ez mikorra várható kb? Érdemes sietnünk?
8.) Az OTP megadott ingatlan becslési díjat: kb: 30.000 Ft közjegyzői hitel díjat: kb: 87.000 Ft, ingatlan biztosítási díjat kb: 2000 Ft.
Köteles ezt az igénylő elfogadni, vagy esetleg kérhet máshonnan is árajánlatot, és szolgáltatást?
9.) Milyen szociális/önkormányzati támogatásokat lehet igényelni esetleg?
10.) Mennyiben emelkedhetnek a havi törlesztő-részletek? Állítólag az OTP garantálja 5 évig a 4.5-6%-ot, utána emelhetik akár 40% is?
11.) Foglalkoznak-e a köztisztviselői hitel nyújtásával más pénzintézetek az OTP-n kívül?
-A már megvásárolt lakásra, hogyan jegyezhető be a tulajdonosi, haszonélvezeti jog? Lehet-e édesanyám 100%-ban tulajdonos,
és én a párommal 50-50%-ban haszonélvező? Vagy Édesanyám 50%-ban tulajdonos, és a párom is 50%-ban tulajdonos.
14.) Kb: Mennyibe kerül egy 8 millió Ft-os ingatlan más névre átíratása?

Előre is köszi a segítségeket.

--
Köszi: Zoli

adag Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1
Előre is köszönöm!
Előzmény: hpotterina (0)
hpotterina Creative Commons License 2002.05.05 0 0 0
Ha minden igaz az MKB most írja alá vagy írta alá a szerződést és ő is fogja csinálni bevallom őszintén nem tom. De holnapra megpróbálom kideríteni.
adag Creative Commons License 2002.05.04 0 0 topiknyitó
Üdv mindenkinek!

Tiszteletteljes kérésem a következő:

Van-e az OTP-n kívül olyan bank, amely ad lakáshitelt, a vételár 100 %-áig, kiegészítő ingatlanfedezet nélkül, köztisztviselő részére?

A köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény szerint:
49/I. § (1) Ha a köztisztviselő - a külön jogszabály szerint méltányolható igényét kielégítő - lakásépítéséhez, vásárlásához hitelintézettől igényelt kölcsön összege meghaladja e lakásingatlan hitelbiztosítéki értékének a hitelintézet által meghatározott legmagasabb arányát, a különbözetre az állam készfizető kezességet vállal.
(2) A kezességvállalás alapjául szolgáló közszolgálati jogviszony fennállását a közigazgatási szerv vezetője igazolja.
(3) A kezességvállalásból eredő helytállási kötelezettséget a pénzügyminiszter a Magyar Államkincstár útján teljesíti.

Erről a jogszabályról az OTP tud, több más bank viszont nem.

Érdemes tovább keresgélnem?

Van valakinek tapasztalata?

(Jó lenne, ha nem 1-ből kellene választanom...)

Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!