Keresés

Részletes keresés

zvajda Creative Commons License 2002.08.24 0 0 11
Ki sem me rem mondani!:o( 1 egész milliárd 300 mill.hiány:(((( Mit lehet ezzel kezdeni?Valami kormányszintű felejtsükel kellene,talán akkor lehetne tenni egy s mást másként.Országos szintű pénzprobléma ez az önkormányzatok többsége évek óta viszi magával ezeket az egyre gyarapodó terheket.(sajnos)Cimborám nekünk már ígyis úgyis nyekk.:o(((

Na majd az új testület!(hm.)

Előzmény: Muity Mijo (10)
Muity Mijo Creative Commons License 2002.08.23 0 0 10

Nagyon csendben vagy, drága Zoltánom ! Találtam "neked" valami érdekeset, mi erről a véleményed ?
( Forrás, eredeti elrendezésben: http://www.bajavaros.hu/eloterj/elo22.htm )

"Baja Város Polgármestere

Készítette: Kalászi László
Szakm. ell.:
Törv. ell.:

22.sz. Előterjesztés Baja Város Képviselő-testülete 2002. június 20-i ülésére elővásárlási jognyilatkozat tárgyában

Tisztelt Testület!

A Duna Kötöttárugyár Kft. megkeresett azzal, hogy eladta a tulajdonában lévő bajai 5660/1, 5660/2, 5660/4, 5660/5, 5660/6 és 5660/16 helyrajzi számú ingatlanokat a mellékelt adásvételi szerződés szerint. Az ingatlanokat terheli Baja Város Önkormányzatának elővásárlási joga. Az elővásárlási jogot 1999-ben jegyeztette be az önkormányzat a 6/1999. (II.25.) Ktr. számú, a városrendezési feladatok megvalósítását biztosító elővásárlási jogának megállapításáról szóló rendeletével. E rendelet szerint iparfejlesztési, ezen belül kikötőfejlesztési cél megvalósítását szolgálnák a fenti ingatlanok.

Az adásvételi szerződés csak az elővásárlási jog jogosultjának nyilatkozatával lesz érvényes.

Tekintettel arra, hogy az ingatlanok vételára meghaladja a 30 millió Ft-ot, a testületet illeti meg a nyilatkozattétel joga, mivel ezt nem ruházta át, sem bizottságára, sem polgármesterre.

Javasolom a testületnek, hogy költséfvetési forrás hiányában az önkormányzat ne éljen ne elővásárlási jogával, ne vásárolja meg a fenti ingatlanokat, és fogadja el az alábbi határozati javaslatot. A javaslat elfogadásához a jelenlévő képviselők többségi szavazata szükséges.

Határozati javaslat

1. Baja Város Képviselő-testülete a bajai 5660/1, 5660/4, 5660/5, 5660/6 helyrajzi számú ingatlanok 1/1 arányú, az 5660/2 helyrajzi számú ingatlan 205/245 arányú, az 5660/16 helyrajzi számú ingatlan 1554/8112 arányú tulajdonjogának vonatkozásában Baja Város Önkormányzata javára bejegyzett elővásárlási joggal az egyrészről Duna Kötöttárugyár Kft. (6500 Baja, Szentjánosi u. 3.) mint eladó, másrészről a DU-HAF Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (6500 Baja, Szentjánosi u. 3.) mint vevő között 2002. május 2-án kötött adásvételi szerződés 1./ pontjában szereplő 44.000.000,-Ft + 7.500.000,-Ft ÁFA vételár ismeretében nem él.

2. A képviselő-testület felkéri a jegyzőt a szükséges intézkedések megtételére.

Felelős: dr. Völgyesi László jegyző
Határidő: azonnal

Baja, 2002. június 6.

Széll Péter"

Előzmény: zvajda (7)
Muity Mijo Creative Commons License 2002.08.13 0 0 9

"Azt viszont megigérem,hogy messze viszem dicsőséges tetteik hírét."

Halljuk, Zoltán !!! Bár konkért és az érintettek teljeskörű nevesítettsége nélkül mindez frászfenét sem ér, lehet, még úgy sem sokat :(....
Ugy ezt, hogy "dicsőséges tetteik", idézőjelbe kívántad tenni. Csak hogy ne értse félre senki sem :)!

Előzmény: zvajda (7)
Muity Mijo Creative Commons License 2002.08.12 0 0 8

Szerintem akár egy önálló topikot is nyithatnál Zolikám, valami hasonló címmel: "A Dunakötött tündöklése és bukása" :(((((........

Előzmény: zvajda (7)
zvajda Creative Commons License 2002.08.12 0 0 7
Új hír,ami már nem is olyan új!

Ma reggel aug 12.én behívtak bennünket,a Dunakötbe és közölték (végre) mindenkivel,hogy vége.1200 embernek nincs munkahelye aug 25.-é től.

Űzenem mindekinek: felejthetetlen volt számomra együtt dolgozni evvel a fiatal és tehetséges vezetőgarnitúrával.Remélem,hogy az életük során nem sok ilyen magasszínvonalú gondoskodással és irányítással lepik meg a kezük alatt dolgozó emberek ezreit.És az legyen a sorsuk amit a beosztott munkatársaik kívánnak most ezek után.Én spec.leverném a tükröket a házamban.(kis naiva)
Azt viszont megigérem,hogy messze viszem dicsőséges tetteik hírét.

Cseppet sem barátsággal ,sőt pirulva.

vadazoltán
Előzmény: zvajda (6)
zvajda Creative Commons License 2002.07.30 0 0 6
Végignéztem a topicot és rájöttem,hogy azért nem mindent írtam le.Mindenki kapott egy levelet,ami azt tartalmazza,hogy aug.25.e után a felszámolóbiztos megkívánja szüntetni a munkaviszonyunkat.Egyébként ez egy fer közlés,ami azt illeti nem is vele van baj.De annál inkább a volt vezetőtestület tagjaival akik most vigyorogva eltünnek a környékről.Talán jobban is teszik,nehogy (má)kitegyék magukat a méltatlan "dicséreteknek".Ha rajtam múlna ezt nem biztos hogy megtehetnék.Sőt biztos,hogy nem.Csak hát.....?
Előzmény: zvajda (5)
zvajda Creative Commons License 2002.07.30 0 0 5
Még mindíg semmi konkrét,csak az amit már leírtam.
Előzmény: Muity Mijo (4)
Muity Mijo Creative Commons License 2002.07.30 0 0 4

Zolikám, sehol semmi fejlemény ? Vagy tán te is nyaralsz, valahol a Kanári-szigeteken, vagy netán Kanadában, és nem igazán vagy itthoni képben :)!?

Muity Mijo

Előzmény: zvajda (3)
zvajda Creative Commons License 2002.07.25 0 0 3
Még nem,de úgy tűnik,hogy aug.ban megtörténik.Most mindenki otthon van,úgy értem a termelésből.Az admin.még űzemel,de már tart a leltár azután aug 5.én bemegyünk.És hát akkor mi lesz azt nem lehet tudni.
Előzmény: Törölt nick (2)
zvajda Creative Commons License 2002.07.19 0 0 1
Jó ötlet lehet,hogy megteszem !
Előzmény: Mijo (0)
Mijo Creative Commons License 2002.07.18 0 0 0

Zolikám, szerintem itt folytasd azt a rejtői ihletésű életregényt, ami körülöttetek zajlik a "kikötőben" .....

Mijo

zvajda Creative Commons License 2002.05.03 0 0 topiknyitó
Este kilenckor kinyílt az ajtó s belépett egy vidám idegen és igy szólt-engedjék meg,hogy az obser karnagyától elkérjem saját szájharmonikáját és eljátszak önöknek egy két pásztorábrándot.A sarokból megszólat egy mély hang-mennyen innend maga hűlye.Miután a rendőrség meg a tűzoltóság helyreállította a rendet,a csapos csak ennyit tudott mondani-este kilenckor bejött egy elmebeteg,zenélni akart majd lerombolta a helységet.
Folytasd...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!