Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2021.07.21 0 0 398

Még egy észrevétel !

 

A képet nézve , szerintem az egész föld feletti betonrészt kellene höszigetelni . A domb oldali résznél legalább 60cm-re a földbe leereszteni az XPS lábazati höszigetelést .

Előzmény: peterch (397)
peterch Creative Commons License 2021.07.21 0 0 397

Szia !

 

Ha villany , akkor valóban mehetne a fütöfilm a padlóba és az a két klíma amit írtál . A HMV pedig egy boylerral elöállítva . Viszont itt ugye az a kérdés merül fel , hogy van-e annyi Amper , ami ezt kiszolgálja ? Nem beszélve a villanyszámláról . Valamint azt a teraszt jó lenne höszigetelni , mert a betonon keresztül nagyon pazarló lesz a ház és nem lesz jó bent a höérzet a közelében nagyobb hidegben , vagy hosszantartó hüvösebb idöben .

 

 

Előzmény: prokszat (395)
prokszat Creative Commons License 2021.07.21 0 0 396

Haz szembol

Itt egy kép szemből.

Előzmény: prokszat (394)
prokszat Creative Commons License 2021.07.21 0 0 395

Igen ez egy domboldaólban van.

 

igen a “földszint“ elött van egy be nem épített terasz, ami alatt van a szuterén.

Előzmény: peterch (393)
prokszat Creative Commons License 2021.07.21 0 0 394

Nem kaptad el a lényeget, 223cm a belmagasság, nekem elegendő lakni is :D

 

Nem vizes, nem dohos.

De nem is ez volt a kérdés.

Előzmény: Zöldár (392)
peterch Creative Commons License 2021.07.10 0 0 393

Szia !

 

"  190cm mélyen a földbe, elölről 30cm Ytong lambda  falazat, oldalt és hátul beton "

 

Ez egy domboldalba beépített ház ?

 

" 6x10 méter alapterület ,  6x7 méter alapterület "

 

Ezt úgy kell érteni , hogy alul van a szuterén és felette a 6x7méter az a földszinti  lakórész és a maradék 6x3méter elötte mondjuk terasz ?

Előzmény: prokszat (390)
Zöldár Creative Commons License 2021.07.10 0 0 392

 

 

 

   

szuterén: 

"6x10 méter alapterület, 223cm belmagasság, 190cm mélyen a földbe  n, elölről 30cm Ytong lambda......."

 

 

 Ez inkább pince.

Általában lakásnak nem való.

 

 Normál lakó épület. Majd mindig emelni kell. Úgy általában ha  százévente sincs árvíz, belvíz  akkor  2 lépcső emelés  elegendő, ez  úgy  32 cm.

 

 Nos ez alámehet a   teljes pince.

 Ha árvíz vagy belvíz   előfordulhat akkor az emelés   3.... 4,  5 lépcső.     % lépcső  is csak    90 cm. Ez alá is csak pince mehet..  A szuterén az aminek fele a földben  fele  a felett.  Jó vízszigetelés esetén lakni lehet itt.

 Pince tárolás , néha műhely.

Előzmény: prokszat (390)
k.tsabi Creative Commons License 2021.07.09 0 0 391

Üdv! Elektromos fűtőszönyeg hosszú lett , a kérdés hogy méretre vágható-e? Természetesen szakszerűen végkiképezve! 

prokszat Creative Commons License 2021.06.30 0 0 390

Üdv, tudom hiányos az info meg ostoba a kérdés de hátha.

 

Adott egy két szintes épület:

szuterén: 

6x10 méter alapterület, 223cm belmagasság, 190cm mélyen a földbe, elölről 30cm Ytong lambda  falazat, oldalt és hátul beton, nincs hőszigetelés, nyílászárók műanyag ablak, 3 rétegű üvegezés.

Háló, konyha, fürdő, Gardrobe, folyosó és egy gépészeti helyiség.

 

foldszint:

6x7 méter alapterület, 254cm belmagasság, oldalfalak 166cm magasak! első és hátsó falak teljesen ytong lambda (Flóra II faház volt valaha)

falazat 30cm ytong lambda, nincs hőszigetelés, nyílászárok műanyag 3 rétegű üvegezés.

Nappali, fürdő, konyha

 

Gáz nincs, kemény nincs.

 

Első körben elektromos kazánt és padlófűtést gondoltam, indirekt fűtésű HMV-el.

De kérdezem kell nekem a villanyból fűtési melegvizet csinálni és azzal fűteni a padlót?

Esetleg fűtő film vagy fűtő kábel nem lenne-e jobb?

HMV meg egy Ariston Smart bojler.

 

Köszönöm ha segítettek a döntésben.

Nem szeretnék gázt bekötni, illetve nem is tudok, tehát az nem opció.

 

Van két Gree UCrown hőszivattyú is tervezve, de szeretnék meleg padlón járni!

 

Az epülést jelenleg ott tart hogy az ytong falazat kész mindenhol, tető maradt a régi, az új nyílászárók be vannak építve, jöhetne a padlófűtés, csak épp melyik :)

 

köszönöm a válaszokat, Tamás

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2021.03.09 0 0 389

   Fél hogy károsodik, így biztos ami biztos elven javasolja.

Előzmény: Bendi04 (388)
Bendi04 Creative Commons License 2021.03.05 0 0 388

Sziasztok! 

Tud segíteni nekem valaki esetleg abban, hogy ecofilm f 80 wattos fűtőfilm esetén vinyl padlót lehet e lerakni? 

A beruházó laminált padlót javasol kizárólag 🤔

Fagyosnapok Creative Commons License 2021.01.07 0 0 387

  Ez lesz az igazi    ?? :

 

InfrafűtésInfrafűtés röviden

 

Az infra fűtés egészséges és olcsó fűtés. Az infra fűtés kiépítése nagyságrendekkel kedvezőbb mint a hagyományos fűtés kiépítése. Gyakorlatilag láthatatlan, nincsenek fűtőtestek, kazán, fűtéscsövek a falon. Tiszta a lakás, nincs keringő por, a hatásfoka pedig magasabb, mint más fűtési megoldásoknak. Padló alá beszerelve, a nagy hőátadó felület miatt a felfűtési sebessége az egyik leghatékonyabb (laminált padló alatt kb fél óra), a vásárlói beszámolói tapasztalatok szerint gyorsabban érezni a meleget mint olyan fűtéseknél, ahol akár több napos a felfűtési idő. Nem közvetítő közegek (levegő, radiátor) segítségével melegít, hanem közvetlenül a szobában lévő tárgyakat, személyeket. Pontosan úgy, ahogy a napfény teszi ezt. Egy modern, kényelmes megoldás. Ráadásul az élettani hatásai a fűtési megoldások közül a legkedvezőbbek.'

durkonorbi Creative Commons License 2021.01.05 0 1 386

Ma felhivtam oket, nagyon segitokeszek voltak, koszonom a tippet, es ajanlom oket masnak is! Mint kiderult azert nincs ilyen rovid kabel, mert tul nagy teljesitmenyt venne fel, es gyorsan megadna magat (1-2 ev is akar)...ezert van egy minimal hossz, amivel dolgoznak - ez min 12 de inkabb 14 meter... De kozben eszembe jutott erre is otlet, igy meglesz a megoldas. Meg egyszer koszi a segitseget!

Előzmény: Hooti (384)
durkonorbi Creative Commons License 2021.01.02 0 0 385

Koszonom szepen, irok nekik; megkerdezem van-e alkalmas megoldasuk az adott celra!!

Előzmény: Hooti (384)
Hooti Creative Commons License 2021.01.02 0 0 384

Szia

 

Szerintem készítenek neked ilyen 5m-es verziót, ha kéred, pld itt is méterre adják:

https://czinege.hu/futokabel/futokabel-sjxfj-5-9035-ohm-m/?utm_source=Google%20Shopping&utm_campaign=Google%20Shopping%20Feed&utm_medium=cpc&utm_term=9368&gclid=Cj0KCQiA0MD_BRCTARIsADXoopZRR8qGZN0eyueZblsSbwnGuhAmNGGnPfbHDA0DT5bEjgeJGo5q3esaAnBPEALw_wcB

 

Vagy veszel 10W-ost 10méterest előre készen és 4 sorban rakod le max.

Előzmény: durkonorbi (383)
durkonorbi Creative Commons License 2021.01.02 0 0 383

Sziasztok,

 

Eloszor is BUEK mindenkinek! ;)

 

Azt szeretnem megkerdezni, tudtok-e nekem javasolni ceget/adott termeket az alabbi celra: Kb 5 fm futokabelre lenne szuksegem, ami kozvetlenul teheto hidegburkokat ala a csemperagasztoba... Vannak ilyen kesz csomagok, de mind hosszabb es azt irja nem vaghato meretre... nekem 5 meter kellene, max 6... Egy terasztajto "ele" lenne leteve 2 sorba, hogy alamelegitsen kicsit a hidegburkolatnak... Van ugyan vizes padlofutes, de az ajto elotti kb 15 cm savba szeretnek pluszban rasegiteni, mert oda "nem er el a" a vizes futott usztatott beton resz (utolagos kialakitas, csak igy latok ra jelenleg megoldast...). Szoval a lenyeg: ilyen celra kb 5(-6) meter futokabel, raszerelt kabellel es fontos lenne, hogy arnyekolt legyen, ha lehet... 

m.robi Creative Commons License 2020.12.27 0 0 382

a padló jelenlegi hőmérsékletét még nem mértem meg, a levegőt tudom, az 21-22°C. Úgy gondoltam, hogy hétköznap 15-20-i kellene a meleg, míg hétvégén 8-20-ig. Az a baj, hogy keresgettem már, de nem találok semmit, ahol ilyen adatokat megtudnék nézni. Ebben kérnék segítséget, akár privátban is!

Előzmény: m.robi (381)
m.robi Creative Commons License 2020.12.27 0 0 381

ok. mit rontottam el? persze tudom, mindent, de konkrétabban?

Előzmény: Mariusi (379)
peterch Creative Commons License 2020.12.27 0 0 380

Szia !

 

"" másodlagos fűtésnek, hogy a lábunk melegen legyen. ""

 

Ezt hogyan kell érteni ?  Mert a plusz fogyasztás meghatározásához jó lenne tudni , hogy mikor milyen körülményeknél és mennyi ideig akarod használni a padlófütést . Mert a végeredmény lehet 0-tól akár több ezer kWh is .:-)

Előzmény: m.robi (378)
Mariusi Creative Commons License 2020.12.27 0 0 379

 

 

 A fogalmakat és mértékegységeket kellene előbb tisztázni.

Előzmény: m.robi (378)
m.robi Creative Commons License 2020.12.25 0 0 378

Sziasztok!

Én pont hasonló padlófűtésen gondolkozom, mint amiről írtok. 

A mi nappalink, konyhánk 30m2, ami alá anno tettünk 5cm EPS-t, majd kb. 8cm betont, majd leburkoltuk, lassan már 11 éve.

Most gondolkozunk azon, hogy napelemet teszünk fel, amelynél kapacitásunk bőven lenne még. Arra gondoltam, hogy elektromos padlófűtést csinálok, csak másodlagos fűtésnek, hogy a lábunk melegen legyen. A tér hőmérséklete kb 21-22°C, de a gyerekek szeretnek mezítláb szaladgálni.

Ahogy számoltam kb 20m2 fűtőfelületet kell kialakítanom. Ahogy láttam 1m2 kb 160W, tehát 3,2kW-ra lenne szükségem. 

Szerintetek ez mekkora fogyasztás növekedést fog eredményezni? Mennyivel növekedhet meg a ház elektromos igénye? 1kW-al vagy 1,5kW-al? 

Előzmény: Zöldár (376)
Bagikattila Creative Commons License 2020.12.21 0 0 377

Pont ezen gondolkozom! Szekrénysor mögötti fal-padló talalkozas nedves-nyirkos-hideg. Megoldhatná a melegítés és némi levegő cirkuláció amit lényegében a meleg felpárolgás megoldana....talán. Padló biztosan nem lesz megbontva beépítés miatt,egyelőre lefektetnénk a fűtőkábelt,látbánk működik e az elmélet....

(Vályog ház,kívül száraz ép,lábazat nincs,alap tégla,körbe vastag járdával védve)

Előzmény: UserXyz (372)
Zöldár Creative Commons License 2020.11.15 0 0 376

  Tracer topiktárs majd 5 hónapja kérdezett és  elmélkedett egy rettentő rossz megoldáson

 

" Meglévő nappaliba cserélném a parkettát kőre és tartok tőle, hogy télen hidegérzetet fog adni. "

 

 Nyilván csúnya és  megúnt az a parketta.

 Az okos ember ha felszedi,  akkor az új alatt már tisztességes  víz- és hőszigetelést készít, majd rá egy új szép parkettát.  50 évig fog tartani.... legalább.

 

 

  "de  ezen meglepődtem amit válaszolt valaki,hogy ennyire drága a működése... 100 W nem kevés? Azt néztem ez az alsó kategoria. Alapvetően nálunk is van cirko, csak járólap csere jön. (lamináltat szedünk fel, de nem mi laktunk ott eddig)"

 

 ja egy kérdés : 

 

 

 
"Van esetleg valakinek tapasztalata, számadata, méretezési segédlete? a 100 Watt /nm az elegendő  ??" kérdezte   Tr..-      Igen elég azzal egy  helyiséget bőven ki lehet fűteni.... igaz 3 x annyiért mint gázzal.

 Konkrétan a te   40 és 50  nm közötti nappali- konyhádat is kifűtheted.

 

 

 

Előzmény: zsocsaa (375)
zsocsaa Creative Commons License 2020.11.15 0 0 375

Szia, Megkérdezhetem, hogy végül hogy döntöttél? Nálunk kb ugyanez a helyzet, egy 40-50 nm körüli nappali konyhát kellene bekábelezni. (fűtőszönyeggel) Most próbálok utána járni a költségeknek, de  ezen meglepődtem amit válaszolt valaki,hogy ennyire drága a működése... 100 W nem kevés? Azt néztem ez az alsó kategoria. Alapvetően nálunk is van cirko, csak járólap csere jön. (lamináltat szedünk fel, de nem mi laktunk ott eddig)

Előzmény: Tracer2020 (370)
PTRNL Creative Commons License 2020.10.19 0 0 374

Sziasztok! 

 

Ha csak a vízálló laminált parkettát (nem vinyl) szeretném fűteni, arra létezik valami megoldás? 

Nem akarom felfűteni a házat, van kandalló, szobákban klíma, de mondjuk vasárnap reggel ne legyen hideg a burkolat az megoldható gazdaságosan?

 

Olvasgatok visszafelé, 2 cm lehetőségem van a beépítésre a betonra, valami alátétfóliára, a fűtőfóliára majd a lamináltra van csak lehetőségem...

 

UserXyz Creative Commons License 2020.10.15 0 0 373

Előbbiből lemaradt

UserXyz Creative Commons License 2020.10.15 0 0 372

A fal és a parketta találkozásához lehet elektromos fűtőkábelt tenni, van értelme?


Tulajdonképpen elektromos padlófűtés csak lokálisan , a fal tövében.
Pl. a szegélyléc mögé, alá.
Elpárologtatni a nedvességet, melegen (melegebben) tartani a falat.

 


Előzmény:
“Ázásom” van, de nem vészes, itt ott hólyagosodik a vakolat/festék (kis pontokba) és a terasz falra merőleges falon 30cm magasan 1.5 méter mélyen tapétát is ledobta. Mellékeltem a képet.
(Lehet az oldalsó vagy felső szomszéd miatt nedvesedik, szóval a kiváltó okot most nem tudom megszüntetni.)
Valami egyszerű, gyors megoldást keresek, ami nem jár a külső terasz megbontásával. (Ami amúgy már megvolt csinálna, csak hát a két terasz találkozásánál, amit üvegtéglafal választ el egymástól, ott nem lehetett szigtelni rendesen, ami amúgy nem is volt. De terveben van, hogy ezen a részen valami kültéri felületi szigetelesét kapjon, ami lehet csúnya is mert mindkét oldalon lévő kültéri kanépé úgyis eltakarja)
S ahogy néztem ilyen fűtőkábel szettek elég olcsón kaphatóak 20 alatt is.
Pl. C&F Technics elektromos fűtőszőnyeg padlófűtéshez, 150W + Analóg padlóérzékelős termosztát MTH 811, 1 m²


A konnektor ott van mellete abba bele tudom dugni a termosztátot, nem lesz szép, de nem is kell annak lennie.


A cél az, hogy az a nedvesség, víz ami bejön vagy ott csapódik le, az mielőbb párologjon el, a tapétát ne kelljen többet vágni, ragasztani és ne hólyagosódjon sehol a vakolat/festék.

Hooti Creative Commons License 2020.06.22 0 0 371

Szia

 

Nekem csak a fürdőben van 3nm-en (3cm EPS+8cm betonon), naponta 1-1órát kapcsol be reggel-este, ezen idő alatt 1,5 fokkal húzza fel a padló hőmérsékletét, ami pont elég arra, hogy ne a hidegen tapicskoljunk.

így elfogyaszt 1kW áramot, az kb 50Ft/nap vagyis 1500Ft/hó.

Számold ki egy 20nm-es nappalira, drága mulatság lesz.

Inkább rendes padlófűtés kellene, de gondolom nem akarsz betont felverni. Pedig kellene.

Előzmény: Tracer2020 (370)
Tracer2020 Creative Commons License 2020.06.22 0 0 370

Sziasztok!

 

Esetleg kiegészítő fűtésnek (gáz radiátoros rendszer mellé) használ valaki fűtőszőnyeget hidegburkolat alatt? Meglévő nappaliba cserélném a parkettát kőre és tartok tőle, hogy télen hidegérzetet fog adni. Tehát alapvetően nem fűteni szeretnék vele, hanem a 20-22fokos követ 24-25-re melegítve az alsó légrétegben a hőérzetet kellemessé tenni.

Gondolom sok mindentől függ (padlószigetelés, léghőmérséklet, stb), hogy ez mennyi áramot fog jelenteni, de még közelítő adatot sem találni sehol, hogy kb tudna valamivel számolni az ember, ha berakok 50-100W/nm főtőszőnyeget.

 

Van esetleg valakinek tapasztalata, számadata, méretezési segédlete?

 

Köszi, üdv.

Szabolcs

 

Madaraspisti Creative Commons License 2020.06.14 0 0 369

 

 

 

 Kérdés persze az is mennyibe kerül az a korábbi számítás halmaz ?

Előzmény: desbordantes (368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!