Keresés

Részletes keresés

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 213

Főleg azt kell megállapítani hogy van e a padló alatt hőszigetelés.

 

 

 És erről a 14 m2 -ről.  Ez egy szobácska lehet. Egyedi fűtés ilyenkor, nincs más. Gázra más központira  kb. 1 millát kell rászánni. Az meg sokszor nincs.

 Tehát az egyedi fűtés . Kályha vagy valami elektromos készülék.

 

 A kályha macerás, az elektromos drága.

 Mármint az üzemeltetés.

 De néha nincs más megoldás. Hogy azt a hőt milyen készülékkel adjuk le, az már divat, néha komfort kérdése. De egy 14 m2 .es helyiség fűtése készülék oldalról 15 eft ból megoldható. A kereskedő, a markettinges persze sokszor ennek többszörösébe kerülő készüléket is próbál elsózni - ez a dolguk. 

Előzmény: Mezőföldi 2 (212)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 212

Hideg hónapokban több, kevésbé hidegekben valamivel kevesebb.

 Komolyra fordítva kb. 3,5 x annyi mintha gázzal lenne.

 Viszont az évest már  lehet  értelmezni.

Csakhogy gázfűtés kiépítése egy vagyon / 14 m2 -re pedig nem szoktak gázfűtést csináltatni / Tehát azért meg lehet saccolni. Egy átlagos téglaházban kb.

  100 eft /szezon az a 14 m2 -es szoba/helyiség fűtése.

 ha extra jó hőszigetelésű az épület lehet ennek a fele is, ha rossz akkor a duplája.

 

Először az épület vizsgálandó.

Előzmény: csumpala (210)
Chani2 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 211

Szia!

 

Mi most fogunk megvenni egy szintén 100nm-es házat, aminek új fűtési rendszert kell csinálni és komolyan gondolkozunk az elektromos megoldáson (tobb családtag is ott dolgozik, plussz szerintem hosszú távon jobban is jövünk ki anyagilag).

El tudnád küldeni privátban az elérhetőségüket?

Előzmény: Heiteristvan (209)
csumpala Creative Commons License 2015.01.27 0 0 210

Üdv mindenkinek.Szeretném megkérdezni,hogy egy 14m2 helyiségnél a padlófűtésnél mennyi a havi költsége?Köszönöm előre is.  

Heiteristvan Creative Commons License 2015.01.26 0 0 209

Úgy gondolom hogy a napelemmel kiegészített elektromos fűtés tényleg kedvezőbb mint a gázfűtés bármely módja. 

Előzmény: Dunit (206)
Heiteristvan Creative Commons License 2015.01.26 0 0 208

Igen ez az átlag éves szinten minden hónapra de benne van minden, FŰTÉS, melegvíz, általános áram használat, szauna stb stb. Azért környezettudatos mert a fűtésemmel nem szennyezem a környezetet. 

 

Előzmény: pocsolya84 (205)
Dunit Creative Commons License 2015.01.26 0 0 207

 Természetesen fűtök én is elektromosan. Csakhogy nem 100 m2 -t, hanem  4 m2-t és ott az áttérés másra több százezer lenne.

Előzmény: Dunit (206)
Dunit Creative Commons License 2015.01.26 0 0 206

 Ezen dicséret most a jó hőszigetelésre vagy az elektromos fűtésre irányul ?

 mert a jő hőszigetelés fontos, de  ez még nem bizonyíték arra, hogy ettől az elektromos fűtés arányaiban ólcsóbb lesz más fűtési módoknál is.

 De hát ha valaki nem szűkölködik anyagiakban továbbra sem,  akkor  tényleg mindegy.

Előzmény: Heiteristvan (204)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 205

A 18 e Ft havi átlag az nyárra is vonatkozik? Csak mert ha igen, akkor a környezettudatos gondolkodás elég érdekesen hangzik.

Előzmény: Heiteristvan (204)
Heiteristvan Creative Commons License 2015.01.26 0 0 204

Sziasztok!

 

Nekem nem kérdésem lenne, hanem szeretném leírni a tapasztalataimat.

 

Kerek egy éve használom a felújított családi házamat (100m2) hozzá kell tenni hogy nem szűkölködtem az újítás során az anyagiakon és mindenből a legjobbat vagyis korszerű megoldásokon gondolkodtam. Ezért esett a választásom az infra padlo fűtés mellett. 

Nagyon sok kivitelezőtől kértem vizes padlófűtésre ajánlatot az általam elgondolt kazánnal és ezeknek az ajánlatok 1.9-2.4M Ft között záródtak, meglepően magas árnak gondoltam még ha kéménnyel együtti rendszerről is beszélünk. Majd jöttek a számítások és a havi költség kimutatások, meglepő hogy a csúcs kazán és brutál szigetelés (16 cm grafitos homlokzat, 30 cm cellulóz a födémen, 15cm xps a padló alatt) mellett is 10-13e között lett a "számolt" fogyasztásom. Ezen eredményeket és az ráfordítandó költségeket nézve csináltattam számítást az elektromos padlófűtésre is. Több árajánlatkérés következett és mire megállapodtam egy magyar gyártású napelem+infra padlófűtés rendszerre. Ami alig haladta meg összesen (napelem+infra padlófűtés) a 2M Ft-ot. A fűtés, meleg víz, áram fogyasztásom havi 18e ft átlagot fizetek. de ebben benne van a rengeteg extra világításom és egy 6.5Kw-os szaunakazánom is ami heti rendszerességgel használok.

Szóval én úgy gondolom hogy megfelelő szigetelés mellett mindegy milyen fűtés technológiát is választ az ember, nálam kizárólag a környezettudatos gondolkodás vezetett előre.    

hird Creative Commons License 2015.01.22 0 0 203

Köszönöm a választ.

Szeretném a véleményeteket kikérni arról, hogy szerintetek érdemes-e a fürdőbe az alább említett hőtárolós padlófűtést bevezetni, vagy azt amúgy általában "feleslegesen fűtöm" és csak a járólap alá rakjak fűtőszőnyeget, és akkor kapcsoljam be, ha használom? (tervezek még elektromos törölközőszárítót is)

KömKel Creative Commons License 2015.01.22 0 0 202

Semmivel nem tud többet, tökéletesen jó a BVF.

Előzmény: hird (201)
hird Creative Commons License 2015.01.22 0 0 201

Sziasztok!

 

Most tervezek hőtárolós elektromos padlófűtést vásárolni. (15cm EPS, 10 cm beton).

Nézegettem az árakat és felmerült bennem: érdemes DEVI-t vennem BVF (Caleo) helyett 2x annyiért?

7,2kW-ra van szükségem, és ezt BVF-ből 4 termosztáttal, wifis kütyümütyüvel 320 körül megkapnám. DEVI-ből csak fűtőszál lenne 350 körül. Mivel tud többet, hogy ennyivel drágább? Valakinek van tapasztalata?

 

Köszi

hird

Varek1 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 200

 Nincs mit, jó munkát  !

Előzmény: xxMuKixx (196)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 199

Tud valaki az elektromos padlófűtés (szőnyeg, kábel, fólia) és az elektromos sugárzás, elektroszmog kapcsolatában esetleg információkat?

Érdekelne ez a típusú fűtés, de ezen technológia eü. hatásairól is olvasnék, ha fellelhető ilyen és hitelesnek tekinthető.    

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.15 0 0 198

Nem kellene neki leoldani, ott bizony gond lesz a a szigeteléssel! Nekem a villanyász egy komolyabb műszerrel mért szigetelést minden egyes kör betonozása előtt és után is...

 

Ha valamiben áram van a talpam alatt, és megszólal a villamos védelem (FI) akkor én nem abban keresném a hibát!

Előzmény: miro_13 (197)
miro_13 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 197

Sziasztok!

 

Szeretnék segitséget kérni a következőben : bekötöttük a padlófűtést ami jól műkodik, de a FI relé mindig leold az összes körben. 

 

FI relé adatai : 2P 25A 32mA van jelenleg beüzemelve, de ez mindig leold.

 

Mekkora FI relét szoktatok használni az elektromos fűfőszőnyeghez ?

 

Köszi

 

Miklos

xxMuKixx Creative Commons License 2014.11.26 0 0 196

Szia Varek1!

 

Köszönöm szépen a válaszaidat, mi is átgondoltuk a dolgot és abból a pénzből, amibe az elektromos padlófűtés kiépítése kerülne inkább körbeszigeteljük a teljes házat.

 

A konyhába laminált padló megoldástól kicsit tartok, mert félek, hogy nehezebb tisztán tartani mint a követ illetve a kilöttyenő forró dolgok félek jobban kárt tehetnek benne.

 

De még utána nézek, milyen speciális laminált padlók vannak konyhai megoldásokhoz.

 

Köszönöm még1x a válaszodat!

 

Üdv,

Muki

Előzmény: Varek1 (194)
Varek1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 195

 Na meg azt a pénzt amit az elektromos padlófűtésre szánsz inkább a tetőtér folytatására fordítsd.

 Ha már anyagi megfontolás is felmerül.

Előzmény: Varek1 (194)
Varek1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 194

 Csak megerősíteni tudlak :

 

 " kiegészíteni a gázkazános megoldást elektromos padlófűtéssel vagy csak kidobott pénz.  "

 

 

 Az,

 

 

 

még ha  semmilyen fűtés se lenne, akkor is értelmetlen lenne.

 

Hogy én mit tennék ?

 Pl a pincében a mennyezetet  jó vastag , kb. 10 cm -es hőszigertelést ragasztanák, aztán az egész házat  és a padlást is ( vagy a tetőteret ) leszigetelném.

 

 

 " Vezérelt árammal is rendelkezünk. " Az jó, de annak az ára is legalább 2,5  % öse a gázénak.

 ha a burkolatók kidobásra itéltetnek, akkor  aljzat beton  - vízszigetelés hőszigetelés  min. 10 cm és arra valami melegpadló. A sok megoldás közül én a z OSB, hab + laminált padlót választottam.

 A járólap Rómától délre való  vagy a padlófűtés alá, de nem az elektromoséhoz.

Előzmény: xxMuKixx (193)
xxMuKixx Creative Commons License 2014.11.25 0 0 193

Sziasztok!

 

Még nem nagyom mélyedtem el a témában, ezért bocsánat, ha olyat kérdezek, amit az átböngészett 5-6 oldalt követő oldalak már tartalmaztak.

 

Vásároltunk egy családi házat, ami 70nm-es. 1997-ben épült, mindenféle komolyabb energetikai szigetelés nélkül. Az emeleti rész beépítése (válaszfalak, tetőszigetelés) még befejezésre vár (jelenleg le van zárva). Az alsó szint egy szoba+fürdőszoba+konyha+közlekedő részből áll. A felújítást több lépcsőben szeretnék megoldani, anyagi okok miatt:

 

Alaprajz

 

1. Nyílászárókat kicserélni műanyag nyílászárókra

2. Tavasszal szeretnék 12cm-es szigetelést tenni a az épület hátsó falára illetve az utca fronti részre, ami szoba főfala is.

3. A konyha és a rajzon lakóelőtérként jelölt helység válaszfalát kibontani

 

A fűtést jelenleg egy gázkazán biztosítja, ami a pincében van elhelyezve. A pince a szoba és a lakóelőtér alatt található.

 

A gázkazános rendszert szeretném kiegészíteni elektromos padlófűtéssel, amennyiben valaki megerősít, hogy van értelme. :) Első körben a konyha és a lakóelőtér részbe szeretném lefektetni az elektromos padlófűtést, majd a későbbi átalakításokkor és felújításkor a fürdőbe és a szobába (amikor elkészül a felső szint, akkor a szoba választófala is el lesz bontva, ezáltal az alsó rész egy légtér lenne). Ez kb. 18-20nm, ha a bútorok helyét levonom az alapterületből.

 

A burkolat jelenleg járólap a konyhában illetve lakóelőtérben. Ahogy az írásokból kivettem a járólapokat felszedve az aljzatbetonra kell elhelyezni szigetelést, majd erre a fűtőszőnyeget, amire mehet az új járólap.

 

Abban kérem a véleményeteket, tapasztalatotokat, hogy:

1. van-e értelme kiegészíteni a gázkazános megoldást elektromos padlófűtéssel vagy csak kidobott pénz. Egyik ok, hogy hamarosan szeretnénk babát és nekik is jobb tapicskolni a meleg burkolatot, mint a hideg kövön játszadozni. Vezérelt árammal is rendelkezünk.

 

2. körülbelül milyen szigetelési réteggel kell számolni (hány cm és milyen anyagok) a kiépítéskor?

 

3. Tapasztalatok alapján kb. milyen összegre tehető a beruházás?

 

Illetve akinek már van tapasztalata cégek területén, kérem írja meg nekem, hogy hol érdemes informálódni kivitelezéssel kapcsolatban.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv,

Muki

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 192

Ja, most látom a meglévő rétegrendet. Szívás, mert nincs helyed elég hőszigetelésnek az aljzat alatt. Akkor marad a barkács. Viszont akkor se tegyél rugalmas anyagot a burkolat és a beton közé, mert később anyázni fogsz miatta...

Előzmény: FBettyke (188)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 191

Nem hiszem, hogy megúszod az aljzat feltörését, ha nem csak gányolni akarsz, hanem rendesen megcsinálni. Ha viszont nem számít az áram ára, akkor tedd a lap alá, oszt jóvan. Ebben az esetben az energia jelentős része lefelé, az aljzat, illetve a föld irányába távozik, de ha nem számít, akkor mindegy. Korrekt rétegrend esetén a szigetelés az aljzatbeton alá kerül, minimum 10 cm vastagságban. Csinálhatod bárhogy máshogy, de nem véletlen, hogy ez a korrekt technológia. Csodák nincsenek...

Előzmény: FBettyke (188)
FBettyke Creative Commons License 2014.11.03 0 0 190

Nagyon köszönöm!!!!

Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.03 0 0 189

Az XPS többet szigetel és keményebb, ugyanakkor, mint írtam én járólap vagy más ragasztott hidegburkolat alá nem tennék ilyen puha réteget, mert repedezhet.

Előzmény: FBettyke (188)
FBettyke Creative Commons License 2014.11.03 -1 0 188

Nagyon köszönöm a válaszodat!

 

Arra szeretnék még választ kapni, hogy miért nem érdemes hőtükör fóliát tenni tükörrel felfelé az elektromos fűtőháló alá?

Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.31 0 0 187

Én 5 - 8mm -es XPS-t írtam, nem centiset! De, ha gres lap lesz, azalá inkább ne tegyél.

 

Javíthatsz még a dolgon betontörés nélkül valamennyit, ha a külső lábazatot is szigeteled a mostani 10 centi EPS folytatásaként legalább fele annyi XPS-sel, minnél mélyebben a padlószint alatt is (ha lehet akkor az alá hatvan centivel, földbe beásva is). Ne kövesd el azt a hibát, hogy kívül, csak a benti padlószintig van szigetelés, ez padlófátésnél különösen fontos.

Előzmény: FBettyke (186)
FBettyke Creative Commons License 2014.10.31 0 0 186

Akkor ha te is úgy gondolod, kezdjük újra!

Segítséget szeretnék kérni, hogy viszonylag gazdaságosabban tudjam üzemeltetni a padlófűtésemet.

A majdnem "szigeteletlen" aljzatomra szeretnék 14m2 csemperagasztóba tehető elektromos fűtőhálót beszereltetni.

A korábban felsorolt kondíciók mellett mit javasolnátok?

Én a hőtükröt kérdeztem eps-sel lefelé és tükörfóliával a fűtés felé, de azt nem javasoltátok.

Helyette néhány cm XPS-t javasoltatok, de sajnos azt nem igazán tudnám berakatni, mert nincs annyi helyem.

1. Segíthet-e számottevően egy max. 1cm XPS az aljzatbetonon és azon egy hőtükörfólia tükörrel felfelé?

2. Vagy bármelyik külön-külön?

3. Vagy a még kevésbé ismert, de már itthon is kapható thermokompozitos kenhető hőszigetelések?

4. Utolsó lehetőségként kérdezném még az aerogélt?

Segítő válaszodat, vagy akár másét is szívesen fogadom!

 

Előzmény: joevagyok68 (185)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 185

A korábbi csak érdeklődő kérdés volt !

 

A kioktatás az lett volna,ha azt írom, hogy :

"Hogy a picsába gondolkodhatsz úgy, hogy mivel olcsón kapod az áramot "pazarolhatod" azzal, hogy szinte hőszigeteletlen padlót "padlófűtesz" vele ???

És a környezettudatosság ......az hol van ??

 

DE ilyen nem volt !

Csak most !

 

Bár ha úgy érzed megérdemled...az mindent felül ír !

 

Előzmény: FBettyke (184)
FBettyke Creative Commons License 2014.10.31 0 0 184

Nézd, én nagyon megértelek! De...

Segítséget kértem és nem azt, hogy kioktass!

A házban víz és villany van. A gáz nem megoldható!

A fűtésem ADAX neo, a padlófűtést kiegészítő fűtésnek használnám napi 3-4 órára.

Kedvezményes tarifával fizetem a villanyt, mivel az energiaiparban dolgozom.

A házon kívülről 10cm-es eps szigetelés van.

 

Sajnos nincs módomban, hogy új, jól alászigetelt házat vegyek, építsek.

Nem állnak rendelkezésemre milliók!

Ebből kell a legjobbat kihoznom!

Igyekszem élhetővé tenni...

 

Előzmény: joevagyok68 (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!