Keresés

Részletes keresés

fadongó Creative Commons License 2019.12.19 0 1 64

Hali!

 

Az 1940-es Férjet keresek-ben a a család kisebbik lánya körül zajlanak a cselekmények.

Komikus hangvételű régi fekete-fehér film, pimasz kiszólások is stimmelnek, aztán, hogy ebben elhangzik-e az idézet, azt nem tudom...

 

https://port.hu/adatlap/film/tv/ferjet-keresek--ferjet-keresek/movie-70994

Előzmény: djuice (63)
djuice Creative Commons License 2019.12.07 0 0 63
Üdv!
Volt egy Hippolythoz hasonló, komikus hangvételű régi ff film, amiben egy család nagyobbik lánya körül bonyolódtak a szálak és volt egy kb. 10 éves lány testvére, akinek mindig pimasz kiszólásai voltak, pl: "nekem aztán beszélhettek, mert jövőre úgy is férjhez megyek!" stb...
Ráismer vki ebből, melyik film lehet?
Kösz!
kispoli Creative Commons License 2017.01.08 0 0 62

Üdv Kedves fórumosok.

 

Keresek egy régi Magyar ifjúsági filmet kb 80 as évekből. Szerintem Kovács Krisztián játszik benne de nem vagyok benne biztos. A film olyasmiről szól hogy játszik a kisvasúttal a gyermek és összezsugorodik a gyermek és beszáll a dízelmozdony vezetőfülkéjébe  és bemennek az ágya alá. Nem tudom mi a címe a filmnek. Ha valaki tudna infót azt megköszönném.

Üdv Zoli.

ű 

ockostony Creative Commons License 2012.08.25 0 0 61

Sziasztok!

Most ment a Kár a benzinért című, 1965ös film.

Szeretném megtudni, hogy kik énekeltek-gitároztak a beat együttesben.

Próbáltam az IMDB-n, magyar filmes honlapokon.

Tudna esetleg valaki segíteni?

 

Köszönet

 

ockos

divatlila Creative Commons License 2002.11.17 0 0 60
Sziasztok!

A Perzsa séta című filmet nem látta valaki véletlenül?

lakos Creative Commons License 2002.11.17 0 0 59
Az Ördög vigye c. film nincs meg valakinek?
Előzmény: lucifaire (49)
Artension Creative Commons License 2002.11.15 0 0 58
Az Állami áruház, a Civil a pályán, a Janika, a Dalolva szép az élet mind-mind ultrabrutál filmek ebből a szempontból, de ez mindet felülmúlja.

A lakásavató bulis jelenet közben egyszerűen köpni-nyelni nem tudtam!

Viszont Ajtay Andor az egyik legszebb orgánumú, legszebben beszélő színész volt. Korábban elsiklottam felette, de most "fan" lett belőlem.

Előzmény: kagy (57)
kagy Creative Commons License 2002.11.15 0 0 57
Állami Áruház?
Előzmény: Artension (56)
Artension Creative Commons License 2002.11.14 0 0 56
Ez a Kis Kata a legdurvább, legsúlyosabb kommunista film, amit e műfajban valaha láttam. Még a Becsület és dicsőségnél is sokkal keményebb!!!

Előzmény: Artension (55)
Artension Creative Commons License 2002.11.06 0 0 55
Érdemes volt kivárni! A Kis Katát jövő hét csütörtökön ismétlik! Már most beállítottam a vidijót, hogy le ne maradjak!
A szintén keresett Önök kérték különszámot is sikerült azóta rögzíteni. Long live replay!

Lucyfaire, mindig eszembe jut egy-egy film, magyar is meg külf. is, amit be kellene szerezni, de mindig legalább olyan gyorsan kimegy a fejemből. De mostantól jegyzem, ha valami eszembe jut, össze fogom szedni, mi kell, a te listádat is áttanulmányozva!

kagy Creative Commons License 2002.11.05 0 0 54
Ma este:

Hogyan felejtsük el életünk legnagyobb szerelmét?
(Azt nem értem, hogy nem emlékszem erre a filmre?
Annak idején minden magyar filmet megnéztem, ill. igyekeztem a kritikákakat is elolvasni, erre meg egyszerűen nem emlékszem. Tudja esetleg valaki, hogy milyen rezgéseket váltott ki megjelenésekor? Ha, egyáltalán.

Utána:

Cédula (?) a telefonkönyvben
'61-ben készült TV (!) film.
Kötelező!

lucifaire Creative Commons License 2002.10.28 0 0 53
Még nem néztem meg, mert nem is nagyon volt időm, másrészt hangulat kell hozzá.
Előzmény: kagy (52)
kagy Creative Commons License 2002.10.28 0 0 52
Senki nem nézte meg?
Előzmény: kagy (51)
kagy Creative Commons License 2002.10.22 0 0 51
Szerdán este ismét Párbeszéd Filmmúzeumon.
Akit érdekel a történelmünk és az, hogy ez a történelem hogy karistolhatja össze-vissza két ember kapcsolatát, ne hagyja ki.
kagy Creative Commons License 2002.10.17 0 0 50
"Egy másik nagy kedvenc (sajnos nem tudom, hogy mikor készült, talán a 80-as évek elején lehetett) a Szerencsés Dániel, Rudolf Péter főszereplésével, zseniálisan jó film!! Ismeritek? "

Inkább a 80-as évek közepén. Sándor Pál filmje; a Ripacsok után csinálta, azt hiszem. Nekem a Szabadíts meg a gonosztól tetszett tőle a legjobban. Gimnazista koromban, kb. '79-ben játszották, a focicspattal néztem meg, az egyik srác szabályszerűen leesett a székről, amikor Andorai a hátán a nagybőgő tokkal beállított a gőzfürdőbe.

Mind a kettő filmet játsza folyamatosan a Filmmúzem.

Előzmény: Spinderella (48)
lucifaire Creative Commons License 2002.10.16 0 0 49
Máris írom a levelet. Kiegészítésként annyi, hogy ha valamit nem találsz a listán, amit szeretnél, írd meg, mert lehet, hogy be tudom szerezni. Tegnap voltam egy ismerősömnél, a gyűjteményében van egy-két film, ami nekem hiányzik, bár a felvétel minősége nem a legjobb, így is megéri átvenni. Az egyik ilyen a Van, aki forrón szereti c. film, szenzációs!!!!!
Előzmény: kagy (47)
Spinderella Creative Commons License 2002.10.16 0 0 48
Sziasztok!

Nagyon szeretem a régi filmeket! A 30-as évek egy kaptafára készült vígjátékait is imádom, de szinte minden mást is. Valaki említette a Katyi című filmet, ami az egyik felülmúlhatatlan kedvencem, legalább hússzor láttam, de még mindig nagyon jól szórakozom rajta! ("Na, micsinálnak, micsinálnak? Villanyosra várnak, villanyosra várnak!") Ugyanebből a korszakból nagyon szeretem még a Kölcsönkért kastélyt.

Turay Idát is nagyon szeretem, a Pesti mese, a Janika felülmúlhatatlan. Pár éve láttam egy színházi előadást (a tévében), a Janika volt, Udvaros Dorottya volt címszerepben, de Turay Ida is benne volt a darabban, egy kis mellékszerepet kapott. Teljesen meglepett, hogy az arca, a mimikája, a gesztusai még mindig ugyanolyanok voltak, mint anno, nagyon régen, rögtön fel lehetett ismerni. A színházban ülő közönség is felismerte, mert ahogy belépett, rögtön nagy tapsot kapott.:)

Karády Katalin stílusa nekem valahogy nagyon nem jön be, pedig láttam pár filmjét. A Halálos tavaszt is. Mindig az az érzésem vele kapcsolatban, hogy egy kissé túljátssza saját magát, és hogy egy kicsit visszafogottabban sokkal hitelesebb alakításokat nyújthatott volna.

Egy másik nagy kedvenc (sajnos nem tudom, hogy mikor készült, talán a 80-as évek elején lehetett) a Szerencsés Dániel, Rudolf Péter főszereplésével, zseniálisan jó film!! Ismeritek?

Üdv,
Spin

kagy Creative Commons License 2002.10.16 0 0 47
Szia!
Nekem is elküldenéd?
Előzmény: lucifaire (45)
Artension Creative Commons License 2002.10.15 0 0 46
Levelet megkaptam, iktattam :))) Köszi! Alkalomadtán visszatérünk rá. Át sem néztem még, de amint lesz időm, megteszem.

Amennyire én tudom, a Filmmúzeum jövőre kissé megváltozik és külföldi filmek, filmsorozatok is bekerülnek a kínálatba.

Mi tagadás, a Básti Lajos-féle Maigret szinkront megnézném. ;-)

Előzmény: lucifaire (44)
lucifaire Creative Commons License 2002.10.15 0 0 45
Ma reggel elküldtem a levelet, megkaptad?
Előzmény: Artension (43)
lucifaire Creative Commons License 2002.10.14 0 0 44
Holnapra összeírom, mik vannak meg nekem, aztán küldöm a listát. Tényleg, mi lesz a Filmmúzeum sorsa? Egyre gyatrább a választék, ugyanazt az 5 filmet vetítik hetek óta, persze nem a legjobbakat (mármint nekem nem igazán a kedvenceim).
Előzmény: Artension (43)
Artension Creative Commons License 2002.10.11 0 0 43
Egyelőre még figyelem a műsort és megpróbálom elcsípni. Mindenesetre kösz, lehet, élek majd a lehetőséggel.
Mondjuk ha van filmlistád, azzal megdobhatnál egy mailben. Régi original szinkronos kedvenc külföldi filmekre is vadászom.
Előzmény: lucifaire (42)
lucifaire Creative Commons License 2002.10.10 0 0 42
Ezt felvettem, át tudom másolni és elküldöm, ha érdekel.
Előzmény: Artension (40)
Jutka Creative Commons License 2002.10.10 0 0 41
Kis Katalin házassága
kedvencem ebben a műfajban:-)
Előzmény: Artension (40)
Artension Creative Commons License 2002.10.10 0 0 40
Tegnap este elcsíptem egy nagyon durva ultra-kommunista film legvégét a Filmmúzeumon. Szirtes Ádám volt a fiatal hős, Pécsi Sándor a jóságos párttitkár, Ajtay Andor (azt hiszem) a reakciós szabotőr mérnök. NAGYON SÚÚÚÚÚÚÚLYOS VOLT.

TUDNOM KELL A FILM CÍMÉT!!! Fel akarom venni, de sehol nem találom a tegnapi műsort, tv-újság meg nincs itthon.

Artension Creative Commons License 2002.10.04 0 0 39
AAAAAAAAAAAAAAAAARGH!!!

Ez nem lehet igaz!!!! Már jó egy héttel ezelőtt beállítottam a vidót, hogy a ma esti Önök kérték különkiadást felvegyem. Erre hazajövök, teljes nyugalomban, még a műsort is néztem, erre utána kiderül, hogy NEM VOLT KAZETTA A VIDEÓBAN!!!

Pedig halálra röhögtük magunkat. Ezek a Telepódiumos jelenetek... Hihetetlenül jók! :))) A favágás, az uszodás, a fűrészelős... zseniális.

Aki felvette, azonnal írjon!!!

Ha már itt tartunk, tényleg beprogramozás sux, mert a szerdai Alfonzó műsor legvége is lemaradt... és pont a legzseniálisabb Ványadt bácsi vége!!! :-( SEGÍTSETEK, RETRO MÁNIÁKUSOK!!!

kagy Creative Commons License 2002.10.02 0 0 38
Én úgy gondolom, hogy a filmek nézhetősége nem függ koruktól, a nemzetiségüktől stb. Egyébként jó szó ez a "nézhető". Az én olvasatomban azt jelenti, hogy az adott film kifejező eszközei és üzenete(i) harmóniában vannak és mesterségbeli hibái nem teszik lehetetlenné a befogadást.

Az értékesség más tészta.

Számomra nézhetőbb a MIB II, mint pl. az Erőd, ha az utóbbit (gyaníthatóan) érző-gondolkodó emberek számára szóló üzenet okán forgatta le Szinetár Miklós (vagyis érték teremtő szándékkal).

Gimnazista koromban egyébként szinte minden új magyar filmet megnéztem. Az első komoly filmes élményem "A kard" volt (14 évesen). A legnagyobb benyomást talán az Utolsó előtti ítélet tette rám; de azóta jobban vagyok (aki látta, érti, mire gondolok)

egyelőre ennyi

Előzmény: liverpudli (36)
kagy Creative Commons License 2002.10.01 0 0 37
Ok.
Előzmény: liverpudli (36)
liverpudli Creative Commons License 2002.10.01 0 0 36
Kedves kagy! Szó sem volt arról, hogy minden régi magyar film művészi értékű, vagy felülmúlhatatlan. Csak annyi, hogy bármelyik sokkal inkább nézhető, mint a legtöbb amerikai agyrém, egyrészt mert azoknál még mindig tartalmasabb, másrészt a színészeink játéka miatt. Lehet a magyar filmgyártás termékeit szeretni is meg utálni is, nézni viszont nem kötelező.
kagy Creative Commons License 2002.10.01 0 0 35
Hello! Itt vagyok, ahogy ígértem.

Végignézve az eddigi hozzászólásokat, megerősdött bennem az a meggyőződés, hogy régen legalább annyi szar film készült, mint most, és ugyanolyan kevés értékes, mint most, csak sokan (köztük én is) egyszerűen szeretek nézni a hájtek-ben tobzódó amerikai filmek után ezeket a bénán kivitelezett erőltetett baromságokat.

A legtöbb film születésnapi videó benyomását kelti annyira esetlenül mozog a kamera (ez nem magyar betegség).

A remekművek persze kivételt jelentenek. Ilyen pl. a FM-ban játszott Párbeszéd (Herskó, 1963).

Majd még írok + dolgokat is, de nem most. Később.

Előzmény: Artension (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!