Keresés

Részletes keresés

zividivi Creative Commons License 2004.06.06 0 0 60
//"....Te félkegyelmű már elköszöntél,nem...."//

Kegyelmes Uram!

Hogy tőled is mennyit lehet tanulni!

Miért sajnálod, ha mások is csipegetnek barátságos liberál-toleranciádból? Még soha sem derült ki rólad, hogy kizárólag elvtársaidat kívánnád szolgálni kultúrattaséi hatalmaddal.

Előzmény: tinanti (58)
Nagy Arc Creative Commons License 2004.06.06 0 0 59
"Méltánytalanul megszüntetett nickecske"!

szvsz,kivételesen, a modik jól döntöttek!

Előzmény: tinanti (58)
tinanti Creative Commons License 2004.06.06 0 0 58
Te félkegyelmű már elköszöntél,nem??????????????
Előzmény: zividivi (57)
zividivi Creative Commons License 2004.06.06 0 0 57
//"...Aki pedig bedobja a lovak közé a gyeplőt, az tudomásul veszi, hogy az események az ő szándékától függetlenül fognak alakulni. Aki négy évenként nem tud/akar egy-két órát erre szánni, kitől várja a sorsa jobbrafordulását?..."//

Nekem mindegy, hogy minek nevezed a távolmaradókat, de ha egyszer magad is elismered, hogy a válsztópolgároknak csak egy része járul az urnák elé, akkor kissé nagyképűen hangzik, amikor az állampolgárok többségi akaratának minősítesz egy olyan eredményt, ami csupán a tényleges szavazók véleménye.

Erről szerintem felesleges tovább vitatkozni. Kifogást bármire ezrével lehet találni. A lényegen nem változtat,

Előzmény: luciluca (56)
luciluca Creative Commons License 2004.06.06 0 0 56
Egyetlen párt sem garantál olyan világot, ami a többségnek megfelel. Ha lenne ilyen, nem a szavazásra jogosultak fele járulna az urnák elé. Maradjunk annyiban, hogy a szavazati többség sem jelent állampolgári többséget, hátha jobban szótértünk egymással.

Az egyetlen párttal, amelyik mindenre tudja a helyes megoldást, talán nem kellene foglalkoznunk. Rosszak a tapasztalatok... :(
A 99% körüli választói részvétel csak erőszakkal biztosítható, ezt is megtapasztaltuk a bolsik idején. Polgári demokráciában, ahol ez jog, de nem kötelezettség, mindig magas a távolmaradók aránya. De 2002-ben messze a fele fölött volt a résztvevők aránya:
Választási részvétel 1990-2002

Aki pedig bedobja a lovak közé a gyeplőt, az tudomásul veszi, hogy az események az ő szándékától függetlenül fognak alakulni. Aki négy évenként nem tud/akar egy-két órát erre szánni, kitől várja a sorsa jobbrafordulását?

Előzmény: zividivi (55)
zividivi Creative Commons License 2004.06.06 0 0 55
//"...Te náluk is jobban tudod, hova kellene az állampolgároknak húzniuk azt az X-et?...."//

Szeretném jobban tudni. Egyelőre, ha ma lennének a választások, talán el sem mennék. A "rendszerváltás" óta először! Akkor is bajba lennék, ha nem listákra kellene szavazni, mert átjáróház lett az összes párt.

//"...Az meg sem fordult a fejedben, hogy a többség esetleg nem olyan világban szeretne élni, amit Te helyesnek tartanál?...."//

Többség? Egyetlen párt sem garantál olyan világot, ami a többségnek megfelel. Ha lenne ilyen, nem a szavazásra jogosultak fele járulna az urnák elé. Maradjunk annyiban, hogy a szavazati többség sem jelent állampolgári többséget, hátha jobban szótértünk egymással.

//"...Kezedben a Bölcsek Köve? .."//

Láthatod!

Előzmény: luciluca (54)
luciluca Creative Commons License 2004.06.06 0 0 54
Tévedsz. Luciluca név nincsen! Keress rá bátran, ilyet nem találsz. Csak luciluca nick van. Annak pedig már régen eldőlt a neme. :-)

Csúsztatsz. Mint idézted is, én a vitapartnereidről és a szavazókról írtam, Te pedig a megélhetési politikusokat minősítetted. Ilyen persze van, de ne gondold, hogy csak a mai kormányoldalon. Gondolod, hogy választók ezt nem ismerik fel? Továbblépve: Te náluk is jobban tudod, hova kellene az állampolgároknak húzniuk azt az X-et? Az meg sem fordult a fejedben, hogy a többség esetleg nem olyan világban szeretne élni, amit Te helyesnek tartanál? Kezedben a Bölcsek Köve?

Előzmény: zividivi (53)
zividivi Creative Commons License 2004.06.06 0 0 53
Gratulálok!

Egyébként aki WW.női néven topikol, mindig ki lesz téve hasonló félreértéseknek. Nem az én vétkem uram!

//"...fel sem tételezed, hogy Veled ellentétes véleményen levők között is lehetnek tisztességesek; továbbá az MSZP és SZDSZ szavazók IQ-ja is lehet nagyobb a cipőjük méreténél... :DDD ..."//

Az IQ-t feltételezem, hiszen a megélhetési politizáláshoz is szükségeltetik némi észbeli képesség.(Jó, talán ez sem mindenkire vonatkozik!) A megélhetési politizálást viszont valóban nem tartom túlzottan tisztességesnek. Nem a véleménykülönbséggel van bajom, hanem a szavazatukkal. Mert az SZDSZ és az MSZP politikáját is nagyon tisztességtelennek tartom. Ez meg, IQ ide, vagy oda, az én véleménykülönbségem, és nem az IQ-m meg a cipőméretem közötti különbség. Tudom, minden jogszerű ebben a politikában, hiszen maguk számára hozzák a törvényeket az uarak-hölgyek. Az meg, hogy erkölcstelen? Na és!

Előzmény: luciluca (52)
luciluca Creative Commons License 2004.06.06 0 0 52
Na, most azt hiszed jól belémvágtál?

Nem. Egy fórumnak akkor van értelme, ha a partner más állásponton van. Örülök tehát, hogy annak idején meggondoltad Magad és visszatértél. A baj ott van, hogy fel sem tételezed, hogy Veled ellentétes véleményen levők között is lehetnek tisztességesek; továbbá az MSZP és SZDSZ szavazók IQ-ja is lehet nagyobb a cipőjük méreténél... :DDD

Jó kis fejérnép lehetesz, ha kizárólag gonoszkodni tudsz. Most már többnyire csak olvasok, és tanulok tőletek liberalizmust, meg egyebeket, Professzorasszonyom!

Egy nicknek nincsen neme. Melléfogtál tehát, de ez kedves volt Tőled. Pótvizsga:

SZDSZ: átszivárgás a FIDESZ-be?
luciluca
válasz erre | adatok | e-mail 2004-02-03 02:19:53 (236)

Nekem (56é vagyok!) az egyneműek házassága különösen tetszik. Itt általában a meleg fiúk jelentik sokak számára a problémát. Nos, a pártában maradó lányok gondját, amíg erővel bírom, szíves-örömest felvállalom...

Boccs... :)

üdv luciluca (öt gyermek apja!)

[előzmény : (233) zividivi, 2004.02.03 01:47]

Előzmény: zividivi (41)
toloba Creative Commons License 2004.06.06 0 0 51
Kérlek! :)
Előzmény: Kilences (48)
zividivi Creative Commons License 2004.06.06 0 0 50
Nana!

Mint látod, visszajöttem egy kis továbbképzésre. Most éppen tőled tanulom a liberális tolaranciát.

Fiú vagy leány a monitorod? Mert, így látatlanban csókolja őt homlokon a múzsa!

Előzmény: tinanti (49)
tinanti Creative Commons License 2004.06.05 0 0 49
Nagyűrt hagyí magad után, hiányozni fogsz, adj egy puszikát.........a monitornak!
Előzmény: zividivi (47)
Kilences Creative Commons License 2004.06.05 0 0 48
Köszönöm az "egykutyázást"! Méf nem hallottam. Teccik.
Előzmény: toloba (43)
zividivi Creative Commons License 2004.06.05 0 0 47
Neked is jót!

//"...Valamilyen ideológia kell. ..."//

Ezek az íróasztalok mellett kitalált rémségek? De ez a téma már nem ebbe a topikba való.

Előzmény: toloba (45)
toloba Creative Commons License 2004.06.05 0 0 46
Bocsi, de jó éjt!
:)
Előzmény: zividivi (44)
toloba Creative Commons License 2004.06.05 0 0 45
Két pártra polarizálódik a közvélemény és ez nem jó....magam nem a pártmentes állaspontot, hanem ellenkezőleg a minnél több pártot támogatom. A pártmentes állaspont azt is jelentheti, hogy pártokra nincs szükség. Csakhogy akkor mi lesz az ország vezetésével? Valamilyen ideológia kell. És ha nem pártnak hívjuk a vezető "szervet", akkor is pártként működne...szerintem. Merthogy érdeket érvényesítene...
Előzmény: zividivi (44)
zividivi Creative Commons License 2004.06.05 0 0 44
El szoktam ott is sütni!

Nem túl népszerű mostanság a pártmentes álláspont.

Attól még nem változik a véleményem.

Nem én vagyok a pártok között össze-vissza szaladgáló pártmufti. Vannak erre untig elegen.

Előzmény: toloba (43)
toloba Creative Commons License 2004.06.05 0 0 43
"Egyik kutya, másik eb."

Ezt is megértük?
Egykutyázol?
Hmmm...süsd el esztet a Gonydolán is...:)

Előzmény: zividivi (41)
toloba Creative Commons License 2004.06.05 0 0 42
"Két évig ki sem nyitottam az Indexet, álltam a szavam."

Egy év és hét hónapot találtam, de hol a két év?

Előzmény: zividivi (41)
zividivi Creative Commons License 2004.06.05 0 0 41
Na, most azt hiszed jól belémvágtál?

Tévecc!

Két évig ki sem nyitottam az Indexet, álltam a szavam. Csak közben megváltozott körülöttünk a világ. Amikor elbúcsúztam, még azt hittem csupán az MSZP-SzDSz diktátorokat kell kiblekkelni. Most viszont már tök mindegy, ki az ügyeletes helytartó kormány. Egyik kutya, másik eb.

Meg is magyaráztam ideiglenes visszatértemet, rajtad kívűl mindenki megértette. Untig eleget tapasztaltam e rövid idő alatt is! Jó kis fejérnép lehetesz, ha kizárólag gonoszkodni tudsz. Most már többnyire csak olvasok, és tanulok tőletek liberalizmust, meg egyebeket, Professzorasszonyom!

Előzmény: luciluca (40)
luciluca Creative Commons License 2004.06.04 0 0 40

zividivi válasz erre | adatok | e-mail 2002.04.30 19:08 (0)
...
Most elköszönök mindenkitől. A topikra ne válaszoljatok, mert amint feltettem a fórumra végérvényesen kilépek az Indexből.

Ha lesz még kivel beszélgetni, talán négy év múlva újra megpróbálom.

A zsidóság reneszánsza- antiszemitázás
zividivi
válasz erre | adatok | e-mail 2004.05.31 21:04
...

Micsoda gerinc... honkufárok, tanulhatnátok tőle.

Előzmény: zividivi (-)
kakukkboy Creative Commons License 2004.06.04 0 0 39
válasz erre | adatok | e-mail 2002-04-30
19:08:53 (0)

"Most elköszönök mindenkitől. A topikra ne válaszoljatok, mert amint feltettem a fórumra végérvényesen kilépek az Indexből."

válasz erre | adatok | e-mail 2003.11.21 22:49 (117)

Ennyi a végérvényesség.
Mennyit ér az adott szó?

Előzmény: zividivi (-)
MrJones Creative Commons License 2004.06.04 0 0 38
Sose lehet tudni.

Végülis, nem mindenki lehet olyan khmm... acélos jellem.

Előzmény: Törölt nick (37)
MrJones Creative Commons License 2004.06.04 0 0 36
Te?

Osztán miért?

Előzmény: Bumburnyák (35)
Bumburnyák Creative Commons License 2004.06.03 0 0 35
..én is szedem a motyót..minden jót..:-))
Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2002.12.15 0 0 34
Köszönöm kedves marasztalásotokat, de egyelőre szünetelni akarok:-)
Sagittarius Domesticus Creative Commons License 2002.12.15 0 0 33
Könyörgöm!

Nem sámli hanem hokedli!!!!!

Csak pontosan szépen....:-)

Előzmény: Ügykezelő (28)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.15 0 0 32
Absolvo tibi fili igereted alol, hianyozna decens csesztetesed
Előzmény: Tájékoztató Iroda (26)
Droopy Creative Commons License 2002.12.15 0 0 30
Nem mintha szamtana valamit, de ha lehetne akkor maradhatnal:)
Na kijott, ez keres volt:)))
Előzmény: Tájékoztató Iroda (26)
tantris17 Creative Commons License 2002.12.15 0 0 29
Vazze pont grizestesztara faj a fogam, ugyhogy msot beletalaltal. Mondjuk a samlihoz nem ragaszkodom, en mar luxusproli vagyok, van otthon konyhaasztal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!