Keresés

Részletes keresés

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2169
Remélem ez kellően unalmas volt:)))
(van vagy 150 hasonló tudósításom botrányokról, úgyhogy szinte kifogyhatatlan az utánpótlás)
Előzmény: Törölt nick (2164)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2168
Természetesen mindhárom tudósítás az ellenfél városának valamelyik lapjában jelent meg, így elfogultak. Az viszont tény, hogy a kisvárdaiakat többször is megbüntették, és volt olyan bajnoki meccs, ami után a bíró kijelentette: „A kisvárdai közönség atrocitásai miatt... míg ezen állapotok meg nem szűnnek, KTE meccsen bíráskodást nem vállal.”
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2167
Legyen háromszög: Kisvárda és Nagykálló után Mátészalka.

Felső – Szabolcs (Kisvárda) 1931. 06. 04.
Mátészalkai TSE - Kisvárdai SE
„A rendre két lovas rendőr és a hivatalból kivonultatott nyolc tűzoltó ügyel fel. A csendőröknek dolga az utcán álló, nem fizető nézőket legázolni és a pályára jegy nélkül betolakodókat hűvösre tenni. A csendőröktől néhány szép sebes vágtát láttunk, amivel a szántóföldön elhelyezkedett gyerekeket igyekeztek megriasztani. A kivezényelt nyolc tűzoltó a pálya belsején tartja fenn a rendet, olyan értelemben, hogy a mátészalkaiaknak mindent szabad, viszont ha a vendégcsapat vezetői közül bárki a pálya közelébe merészkedne, fecskendőt szegeznek mellének és azzal kényszerítik vissza ülőhelyére. Ha netalán vonakodna a pályát elhagyni, az udvarias tűzoltók hideg zuhannyal kedveskednek.”
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2166
Pár kilóméterrel odébb:

Tiszántúli Hírlap 1922. 07. 15.
Idézet a Nyíregyházi Déli Újságból. Nagykállói SE - NyKISE mérkőzés.
„Nagy lett azonban a nyíregyházi csapat meglepetése, mert itt nemcsak futballozni kellett a játékosoknak, hanem védekezni kellett a közönség óriási terrorja ellen. ... Az egyik vitás büntetőrúgásból kifolyólag a közönség közül kiugrik egy ťúrŤ s revolvert rántva, lelövéssel fenyegeti a bírót. Egy elfogult kállói nénike pedig az esernyő nyelével szurkált feléje. ... Nagyon üdvös volna az ilyen mucsai futball kirándulásokat beszüntetni, vagy egy felfegyverzett kísérő csapatot is vinni, akik aztán fegyelmeznék az ilyen közönséget.”
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2165
Pedig már kezdtem belejönni...
Akkor hát ahogy ígértem, jöjjön Kisvárda. Ilyen kedves sztoriból van jópár még.

Keletmagyarországi Sporthírlap 1922. 06. 12.
Cikk: A kisvárdai botrány

A fanatikus közönség csak addig kívánatos, ameddig fegyelmezetten fanatikus, amikor azonban türelmét vesztve förgeteg módjára tör ki, veszedelmes fegyver a vendégcsapat ellen. Megemlékeztünk már ünnepi számunkban arról a botrányról, amelyet a KSE fanatizált és felbujtott közönsége inscenált a DKASE–KSE meccs II. félidejének 38. percében. A mérkőzés 1:1 arányban eldöntetlenül állott akkor, amidőn a DKASE kornerből gólt ért el.
A csapatok már felállottak kezdéshez, amikor Berger a KSE túlideges játékosa, offsidet reklamált. Az egész csapat ágálni kezdett a gól megadása ellen, a közönség pedig a határvonalak felé türemlett. A játékosok látva, hogy közönségük milyen izgága módon viselkedik, vérszemet kaptak, és ilyen vádakat repítettek a bíró felé:
– Megint nem enged bennünket győzni!
– Mennyit kap a DKASE-től?
– Megint le van kenyerezve?
Bródi Barna bíró Bergert, Herczeget, Grünert egymás után állítja ki, azonban ezek nem engedelmeskednek. A játék szünetel.
A tomboló, hullámzó, ordítozó tömegből egyszerre csak egy éles hang vág bele:
– Lincseljétek meg a bírót!
A bíró erre a tömeg felé megy, és követeli a közbekiáltótól, hogy nevezze meg magát, azonban az illető gyáva nyúl módjára háttérbe húzódik.
– Semmi köze hozzá!
– Törődjön a mérkőzéssel – zúgja a fanatizált tömeg, miközben 50-60 bot és kar emelkedett fenyegetőleg feléje. A botrány akkor hágott legmagasabbra, amikor Neumann Ármin a DKASE intézője fel akart menni a pályára, hogy a játékosokat a mérkőzés folytatására bírja. Elébe állott a KSE Reismann nevű vezetőségi tagja, visszarántotta, és botjával arcába sújtott.
Kanyó Imre közbelépésére folytatódott csak tovább a meccs, izzó hangulatban, a félidő utolsó perceiben a bíró terror hatása alatt 11-est diktált a DKASE ellen.
Előzmény: Törölt nick (2164)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2163
Ennyi itt bőven belefér.
(Bár lehet, hogy mások ezt nem így gondolják:)))
Előzmény: kwest (2162)
kwest Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2162
Egész tűrhetően szétoffoltuk a topikot.
kwest Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2161
Nekem is csak mellékes dolog a felsőoktatás, az is egy hónapba került, amíg a tanszékem nevét megtanultam. Alapvetően kutató vagyok, de eltanítgatok, amikor inkább aludni kéne. Rádaásul az egyetemi irodám rohadt meleg ilyenkor, úgyhogy ebben a tekintetben is az intézetet preferálom :)))
Előzmény: Tempó Vasutas! (2160)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2160
Az az igazság, hogy a PhD-t a BKE-n kezdtem, a BKÁE-n tettem le a szigorlatot, de a védésem már a Corvinuson volt. Így aztán kertészmérnökökkel együtt avattak doktorrá.
Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy a magyar felsőoktatási rendszerben sajnos egy ideje nem tudok eligazodni, az energiáimat felemészteni, hogy a saját tanulmányi utamat valahogy megértsem.:)
Előzmény: kwest (2159)
kwest Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2159
Kösz, most lejött.

A szemináriumhoz nincs közöm, az a főiskola, én az egyetemen vagyok. De ismerem a srácot, aki tartja.
Előzmény: Tempó Vasutas! (2158)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2158
Csak azért kérdeztem, mert az egyik szemináriumon (13. óra) szerepel egy tanulmányom az irodalmak között. Ezen igencsak meglepődtem. Tán csak nincs hozzá valami közöd?
Előzmény: kwest (2156)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2157
Nálam sem működik. Most már jó. Remélem.
Előzmény: kwest (2156)
kwest Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2156
Igen. Van kihívás.
A linked nálam nem működik.
Előzmény: Tempó Vasutas! (2155)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2155
"hallgatóim esetében"
Győrben tanítasz?
Előzmény: kwest (2153)
gazsi80 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2154
Csak úgy tobzódik a szociológia a topicban. :)
Előzmény: kwest (2153)
kwest Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2153
Dolgozgattam vele már, mielőtt egyetemre kerültem (pontosabban mielőtt a szociológiát kezdtem). Nálunk hat féléven keresztül tanították, de az ismereteim nyolcvan százaléka nem onnan származik. De ez rendben is van így, tanítani nem könnyű. Voltak közöttünk bőven olyanok, akik hat félév után még egy nyomorult kereszttáblát se tudtak normálisan olvasni, a hallgatóim esetében meg sűrűn tapasztalom, hogy a statisztikához kapcsolódó alapvető logika otthonos ismerete nélkül reménytelen, hogy valaha is normálisan használják.
Előzmény: Tempó Vasutas! (2148)
kwest Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2152
Persze, ezt maximálisan megértem.
Előzmény: Tempó Vasutas! (2149)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2151
Előrebocsátom, hogy nem vagyok SPSS-guru.:) Szóval lehet, hogy sokkal praktikusabban is lehetett volna rögzíteni.
Itt van az edzők sav fájlja.
Elsősorban az érdekelt, hogy az egyes országokban hogyan alakult évről-évre a játékosok/edzők száma.
A nehézséget az okozza, hogy egy játékos/edző több klubban/országban is megfordult, továbbá hogy egy évben - természetesen - nem csupán egyetlen országban/klubban dolgoztak magyarok.
Az első oszlop az edzők nevét tartalmazza.
Utána jönnek az országok (hét oszlop), ahol megfordultak (erre lehet, hogy nem kellettek volna külön oszlopok, de nem volt nagy munka, és leegyszerűsíti a parancsokat). Ezekből a multiple response-zal le lehet kérni, hogy az egyes országokban ÖSSZESEN MENNYI magyar edző fordult meg. Illetve akár azt is meg lehet nézni (analyze->tables->custom tables), hogy egy edző ÁTLAGOSAN hány országban fordult meg (mondjuk ez engem baromira nem érdekel:).
Utána jön a finomság. Minden bajnoki évnek külön oszlopa van, és ha az adott évben egy edző dolgozott valamelyik országban, akkor az edző sorába, az adott oszlopba bekerül az országkód. Innentől kezdve egyszerű frequency-vel meg lehet nézni évenként (vagy akár bizonyos ciklusokra bontva), hogy az egyes országokban hány edző dolgozott. Hál' Istennek előfordult, hogy egy edző/játékos klubot váltott az idény folyamán, ezért néhány évnek akár két oszlopa is van. És sajnos gyakran előfordult Selmecinél, hogy nem tudta kideríteni, mikor edzősködött egy klubnál egy edző, ezek a végére kerültek (z45a, z45b... stb.)
A játékosok adatfájlja ettől sokkal bonyolultabb, mert őket klubszinten rögzítettem. És ott még az is előfordult, hogy a klub sem ismert, ilyenkor jöttek az "ismeretlen német klub" stb. kategóriák. Továbbá, mivel rengeteg klubról van szó, ezért ott közel 100 kategóriásak az egyes változók. Illetve a játékosoknál a "küldő" klubokat is bekódoltam, továbbá, hogy játszottak-e cionista klubban, illetve hogy voltak-e magyar válogatottak.
Előzmény: gazsi80 (2150)
gazsi80 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2150
Ellenben én arra kíváncsi lennék, hogy milyen logikával rögzítetted az adataidat. Biztos sokat tanulnék belőle adatrögzítésileg. Ha van olyan szöveges dokumentumod ami ezt konceptualizálja(?) akkor azt nagyon szívesen fogadnám.
Tényleg érdekel, hogy pályafutásokat (életutakat), milyen módon lehet a táblák nyelvére lefordítani.
Előzmény: Tempó Vasutas! (2149)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2149
Erre még aludnék párat.
Rengeteg munkám van benne (630 sor 90 oszlop, persze sok üres cella), és meggondolja az ember, hogy komplett adatbázist kiad-e a kezéből. Ne értsd félre, de végülis nem ismerjük egymást.
Az edzőkre külön fájl van (jóval kisebb és nincs klub, csupán országszinten bontva), azt szívesen odaadom. A játékosokén gondolkodom.
Előzmény: kwest (2146)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2148
Te magadtól tanultad meg kezelni?:)
Őszintén.
Előzmény: kwest (2147)
kwest Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2147
Annyira azért nem kell félelmetesnek lefesteni az SP-t :))
Előzmény: Tempó Vasutas! (2117)
kwest Creative Commons License 2007.06.08 0 0 2146
Én is bejelentkezhetnék arra az adatbázisra?
Előzmény: Tempó Vasutas! (2094)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2144
Leo
:)
Előzmény: Bozsik stadion (2140)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2143
Augusztinovics Pál.
Előzmény: Bozsik stadion (2140)
gazsi80 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2142
Figyu, én a környéken nőttem fel, kb. két percre a KISTEXT-pályától (oda jártunk focizni, vagy a Traktorra Lőrincen), sok ember neve ismerős a környező utcákból. Nem tudnád átdobni azoknak a neveit akik a KISTEXT-ben játszottak és ismerte számodra? Kíváncsi lennék van-e közöttük ismerős név.
Előzmény: Bozsik stadion (2140)
Bozsik stadion Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2140
Vizsgálta-e már valaki, ki volt kedvenc csapatának leghosszabb nevű játékosa? Az első csapatban történt szereplés nem feltétel.

KAC: Czimermanovits János
1948-ban a MÁVAG SK-ból került a klubhoz. 1950-ben még játszott a Bp. Honvéd fakóban.

Fenyvesvölgyi Sándor, Donnenberger Károly, mindketten 1922-es igazolások

KISTEXT: Egerszalóki Mihály
1942-ben a Kiskunhalasi MOVE TSE-ből érkezett. 1943-44-ben bajnok (NB III Pestkörnyéki csoport).

Steinhacker 1945-46-ban bajnok (BLASZ I. oszt. 2. csop.)

Az újkori KISTEXT-ben: Kermanidisz Panajotisz (1950)
A Bp. Kőolajtól került a kluhoz. Játszott az 1970. tavaszi és az 1970-71. évi bajnokságban. 1971 őszétől az MTK játékosa.
Bozsik stadion Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2139
Azt nem. De ha az emil címedet eljuttatod hozzám, elküldöm az anyagot. Nagyfokú számítás is rejlik nagylelkűségem mögött, ugyanis remélem, ha találsz valami pontatlanságot benne, felhívod rá a figyelmemet.
Előzmény: Törölt nick (2137)
Bozsik stadion Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2138
Engem is érdekel a könyv. Fel kellene a szerző figyelmét hívni arra, hogy vannak olyan kiadók, akik 200-500 példányban is hajlandóak kiadni egy-egy könyvet. Két-három év múlva, az aktuális bővítésekkel, újra ki lehet adni. Mindig jön a fiatal nemzedék, akik tagjai közül néhányat a múlt is érdekel. Meg százévenként születik olyan Kispest-szurkoló, aki szívesen belenézne egy lila könyvbe is (nem csak barnába).
Előzmény: sazoli (2134)
Bozsik stadion Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2136
A halálozásokkal sok baj van.

1926 februárjában az ns, hivatkozva Biri János Modenából küldött táviratára, közölte Fatter Károly halálhírét. A barna könyv szerint Fatter a 30-as években még edzősködött Olaszországban.
Előzmény: lg23 (2037)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!