Keresés

Részletes keresés

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1782
Na ne! Ez most komoly? Hol találtad?
Én viccnek szántam.
Előzmény: lg23 (1779)
lg23 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1781

Egyébként Tan Mo Heng a becses neve :D

Előzmény: lg23 (1780)
lg23 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1780
érdekelne egy meccs végi fotó is, hogy a 6 gól után, meg a csak a buddha-szobrot célzó magyar csatárok lövései után mi maradt belőle :D
Előzmény: lg23 (1779)
lg23 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1779
telitalálat :D
Előzmény: Tempó Vasutas! (1777)
emgergo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1778
A Váci Reménységről még annyi pluszban, hogy ma is létezik, a Csányi László körúton van a székházuk. Néhány éve láttam őket körzet I-ben játszani Szokolyán. Kifejezetten olyan klubnak nézett ki egyébként (voltam a klubházban), ahol valaki tuti összeszedte a csapat történetét :-)
Előzmény: gazsi80 (1751)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1777
Vagy netán ez a holland-indiaiak Buddha-szobra? Stilizált design?:)
Előzmény: Tempó Vasutas! (1776)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1776
Sajnos fogalmam sincs, nyilván a babáról kellene rájönni. Kinézetre dél-amerikai kapusnak tűnik. Viszont egyedül a kapusban vagyok biztos.
Előzmény: lg23 (1775)
lg23 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1775

Újabb kvíz! Csak a szokásos kérdés: ki látható a képen?

 

lg23 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1774
aol.com -os email címed van? Mert ha nem, akkor nem jött át :D
Előzmény: DVAC (1773)
DVAC Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1773
Dobtam egy mailt!
Előzmény: lg23 (1771)
lg23 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1771
Hűha, ebből nagyon érdekelne pár dolog, főleg 1925 és 1940 közöttről! Meg tudnád adni az e-mail címed?
Előzmény: DVAC (1769)
lg23 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1770

meg lehet rendelni a honlapról is, mindössze 21 euró, szerintem bombaolcsó :D

 

Egyébként a csehek sem járnak sokkal többen meccsre, mint a magyarok. A legutóbbi szezonban a cseh elsőosztály átlagnézőszáma: 4091 fő. A magyaré: 2885.

 

Ami nálunk valamennyire hasonlítható ehhez, az a 100 éves a Magyar Labdarúgó Szövetség c. könyv 2000-ből. Az a sportmúzeum kiállításából készült...

 

De persze mégsem ilyen, de az legalább egy jó próbálkozás. Szerintem ha a topik összeállna, tudna alkotni valamit, ami hasonlít ehhez a cseh könyvhöz - persze magyarban :-)

Előzmény: Tempó Vasutas! (1767)
DVAC Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1769

Nekem van egy " Encyklopedia Naseho Futbalu" cimu 1997-ben kiadott konyvem acseh focirol. Jindrich Horak es Lubomir Kral irtak. 700 oldal tele adatokkal.

Az osszes elso osztalyu csapat kerete 1925-tol, tabellak, kupa meccsek, csapat tortenetek.

Egyszoval rendkivul tartalmas kiadvany.

Londonban vettem 11 fontert.

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1768
Egyébként nincs nekünk ilyen, és belátható időn belül nem is lesz. Nincs rá kereslet, és nincs ember, aki megírja. Ez a szomorú valóság.
Előzmény: lg23 (1766)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.10 0 0 1767
Belenéztem, és ezek ugyan csak részletek, de azok alapján rendkívül ígéretesnek tűnik. Nyáron megpróbálom megvenni. Sokszor emlegettem itt egy 10 évvel ezelőtt megjelent könyvet (Kronika ceskeho fotbalu), az egyik szerző (Miloslav Jensik) ennek az atlasznak is az egyik alkotója.
Előzmény: lg23 (1766)
lg23 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 1766

köszi szépen!

 

Más:

Csehek...

 

Egyszerűen szenzációs ez a könyv:

http://www.atlasfotbalu.cz/atlas_en/ukazky.htm

 

nekünk miért nincs ilyenünk?

Előzmény: mondial (1765)
mondial Creative Commons License 2007.05.09 0 0 1765
a 62-es kiadású Hoffer/Pánczél/Dr. Földessy féle A Labdarúgó Világbajnokságokból

"Talán a gyönyörű tengerentúli utazás idegbizsergető élményére való kilátás, avagy egy távoli ország életével való megismerkedés értékes tapasztalatokat igérő ritka lehetősége miatt döntöttek Uruguay mellett a FIFA verérei." Pesti Naplónak 30 jan 19.-én Meisl

a hollandok 10 ezer dollár költségmegtérítést kértek
a spanyolok megszavaztatták egyesületeiket és azok 48:3 arányban a részvétel ellen szavaztak
Mauro: "Olaszországban a labdarúgó sport állandóan és mérföldes lépésekkel tör felfelé. Egy ilyen uruguayi kirándulás veszélyeztetné vagy gyengítené ezt a munkát, nincs senki, aki vállalni merné ezért a kísérletért a felelősséget"
Schegel(Svájc): "Hogy kikapjunk, ezért igazán nincs szükségünk ilyen messzire utazni, megkapjuk ezt közelebb is, akár Bécsben, akár Budapesten"
Ausztriában kijelentették, hogy nem tudják válogatott csapatukat egy két három hónapot igénybe vevő tengeren túli utazásra küldeni. A megélhetésért nehezen küzdő liga-klubokat hónapokra meg kellene fosztani legjobbjaiktól, a Montevideoba utazó játékosokat pedig kitennék annak a veszélynek, hogy közben elvesztik polgári állásukat.
Moldvay az NS prágai tudósítója: "a cseh futballszövetségben mondották: ha nekünk lenne olyan válogatott csapatunk, mint a magyaroknak van most, akkor minden erőnkkel azon lennénk, hogy a kormányunkat meggyőzzük arról, hogy részt kell vennünk a montevideoi tornán, tekintet nélkül a nehézségekre"

Uruguay párizsi nagykövete a trieszti KK konferencián kapott végleges válaszokat, Meisltől határozott nemet, Csehszlovákia kitérő választ adott, míg "a magyar kiküldöttek anyagias magatartásukkal általános megütközést keltettek" egy bécsi tudósítás szerint.
Előzmény: lg23 (1764)
lg23 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 1764

fiúk-lányok! Nincs valamilyen konkrét információtok az európai országok távolmaradásáról az 1930-as VB-ről?

 

Mikor dőlt el, hogy az európaiak nem utaznak? Mikor dőlt el, hogy a belgák, franciák, jugók, románok mégis utaznak? Ők miért döntöttek az utazás mellett?

 

Állítólag a Hugo Meislnek volt egy érdekes nyilatkozata erről, az nincs meg, TV?

 

köszi, előre is!

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1763
Felteszem a többit is, de pdf-ben.

"Nem is tudom honnan szereztem volna meg ezeket!"
A sokat emlegetett Földessyből.

"Mennyiszer ér minket az a vád, hogy a fociban is csak a múltban élünk, aztán ha érdeklődsz ilyen téma után, nincs hozzá egy olyan irodalom, tájékoztató vagy album amiből egy laikus is bővíthetné az ismereteit."

Mert nálunk a dicső futballmúlt azt jelenti, hogy Aranycsapat + Puskás öcsi. Ami azelőtt történt, az szinte senkit sem érdekel, ami azóta, azt meg csak fikázni szokás. Szerintem már azt sem tudjuk megbecsülni, amit az Albert-féle nemzedék letett az asztalra.
Az az igazság, hogy csodálatos volt, amit az Aranycsapat letett az asztalra, kétségtelen, hogy a focink akkor volt a legjobb, de sajnos sikereik az elődöket és az utódokat is méltatlanul háttérbe szorították.
Előzmény: Tizennégyes (1762)
Tizennégyes Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1762
Nagyon köszi a tabellákat! Most elkezdem átmazsolázni őket. Ha az 1937 utáni tabellákat nem akarod feltenni, nagyon megköszönöm ha átküldöd őket emilben.

Nem is tudom honnan szereztem volna meg ezeket!
Szörnyű, hogy mennyire nincs ez dokumentálva, pedig ez a magyar foci egyik fénykora. Mennyiszer ér minket az a vád, hogy a fociban is csak a múltban élünk, aztán ha érdeklődsz ilyen téma után, nincs hozzá egy olyan irodalom, tájékoztató vagy album amiből egy laikus is bővíthetné az ismereteit.
Előzmény: Tempó Vasutas! (1749)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1761
Most már csak az lenne igazán vicces, ha kiderülne: a Millenáris váci csapat volt.:D
Előzmény: gazsi80 (1760)
gazsi80 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1760

Ok ez stimmt, kimagyaráztad magad :)

De ettől még valakinek van valamilyen tippje? Vagy a BSE-vel nem lőttem annyira mellé? Az ő kezelésükben volt akkor már a Millenáris, viszont a csapat igen gyengus volt amatőrként. Bár láttunk már rá példát, hogy egy igen gyenge amatőr hagyományú gárda is indít proficsapatot, a hirtelen jött nagy népi hurrá jegyében, valami bevételszerzési célzattal. Itt csak annyi az extra, hogy - emlékeim szerint - a Millenáris valamikor a harmincas években játszik már a második vonalban, azaz valamivel az után, hogy kiderült, a profizmus is könnyen bukás lehet Magyarországon, ha nem MTK, FTC vagy UTE vagy éppen.

Sőt, talán azt is te írtad valamelyik cikkedben (talán a Hegyisben), hogy az MTK-s Brüllnek is egy-egy profi bajnoki címre ráment egy bérház ára.

Előzmény: Tempó Vasutas! (1759)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1759
Rájöttem mi kavart össze. Ezt írod ...Váci Reménység és a Millenáris.
Az agyam meg így fogta fel ...a váci Reménység és Millenáris.
(A királynőt megölni...:))
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1758
Tényleg nem mondtad. Ezt elnéztem, bocs.
De legalább utánanéztem a váci csapatoknak.:)
Előzmény: gazsi80 (1757)
gazsi80 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 1757
Héhé, én nem mondtam, hogy a Millenáris váci lett volna. Csak annyit, hogy volt ilyen a másodosztályban és el sem tudom képzelni hova kössem (volt egy halvány tippem, hogy a BSE proficsapata lehetett volna, de végül valami nyakatekert logikával elvetettem).
Előzmény: Tempó Vasutas! (1756)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.07 0 0 1756
Engem azért lepet meg a Millenáris, mert ez egyrészt azt jelenti, hogy pl. a 33/34-es másodosztályú profi bajnokságban két váci csapat indult volna. Márpedig ez a gazdasági válság időszaka, és amikor a profizmus virágkorát élte - 26-30 között -, akkor pl. Miskolc sem bírt el két profi csapatot.
Másrészt nekem a Millenáris neve azt sejtette, hogy egy pesti, belvárosi kávéházban alapított klubról lehet szó.

Utánéztem a váci csapatoknak. Adatbázisom szerint sokáig két váci működött a pestkörnyéki alosztály váci csoportjában (Váci SE, Váci TE), aztán 28-ban a Közép kerület Tibor Lajos csoportban már négy (az előző kettő, meg a Váci AC, illetve a Váci Remény, de azt menetközben törölték). A következő évtől újra indult mind a négy csapat, és végig is játszották a bajnokságot). Aztán a Váci AC kihullott, a Reményből profi csapat lett, és amikor egységesítették a Közép kerületet, akkor már csak a Váci SE indult (godolom a Váci SE a közép kerület másodosztályába került).
37/38-ban az NBB-ben két váci csapat szerepelt, a megszűnt profi 2. osztályból idesorolt Remény, illetve a Középkerületet megnyerő Váci SE.

És akkor egyúttal közölném is a 37-38-as NBB végeredményét:
NBB

1. Szolnoki MÁV
2. Csepel
3. Erzsébetváros
4. Diósgyőri VTK
5. Szombathelyi Haladás VSE
6. Tokodi ÜSC
7. Salgótarjáni BTC
8. Alba Regia AK (Székesfehérvár)
9. Váci Remény
10. Váci SE
11. Simontornyai BTC
12. Vac FC
13. Droguisták
14. Vasas
lg23 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 1754

Ennyit tudok segíteni:

 

1914. őszén lejátszott Auguszta serleg másodosztály mérkőzéseinek végeredménye:

1. Főv TK.

2. ÓTE

3. Zuglói SC

4. URAK

5. NSC

6. FSC

7. BTK

8. Ékszerészek

 

1915. tavaszán lejátszott másodosztályú ligabajnokság:

1. URAK

2. Vasasok

3. ÓTE

4. Előre

5. Festők

6. Testvériség

7. Nyomdászok

8. Zuglói SC

9. VAC

10. ?

11. ?

12. ?

 

Mindkettő tök véletlenül van meg, egy a Földessy könyvből "befotózott" oldalon "belógva". Az utóbbinál az utolsó három lemaradt, de a 11 lejátszott mérkőzésből egyértelmű, hogy 12 csapat volt!

Előzmény: Tizennégyes (1742)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.05.07 0 0 1753
A Millenáris váci csapat volt? Álmomban sem gondoltam volna. Hihetetlen.
Előzmény: gazsi80 (1751)
lg23 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 1752

A Váci Reménységről annyit tudok, hogy az Újpest egykori sokszoros válogatott középfedezete, a 38-as VB-döntőn is játszó Szűcs György ennél a klubnál kezdte hosszú edzői pályafutását, 1942-ben. És tippem szerint évekig a váciaknál edzősködött....

 

+ ennyi:

http://www.vacfc.hu/tortenelem.php

Előzmény: gazsi80 (1751)
gazsi80 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 1751
Ide kapcsolódik, hogy láttam annó két csapatot a profi második osztályban: Váci Reménység és a Millenáris.
Róluk lehet tudni valami érdemlegeset?
(A váciakról annyit tudok, hogy vmi egyházi személy szervezte, de semmi többet.)
Előzmény: Tizennégyes (1742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!