Keresés

Részletes keresés

sneci Creative Commons License 2011.09.29 0 0 427

Nem ma ittam, viszont jó régen.

Házi pálinka 5 literes műanyag kannából...

Amiben előtte petróleumot tartottak.

AntonMohl Creative Commons License 2011.09.29 0 0 426

Kétszer desztillált szilvapálinka.

v_peti Creative Commons License 2011.07.18 0 0 425

Én még igazán keményet nem ittam. Viszont a LIDL-es unikumutánzattól vörösborral felváltva idva az eléggé megfájdítja a fejet.

 

 

cloaked Creative Commons License 2011.07.12 0 0 424

Nem veszélyes, legfeljebb a szájüreget-nyelőcsövet-gyomrot irritálja. Meg persze igen be lehet tőlük rúgni.

 

Másrészt, a csehek "absinthjának" egyáltalán semmi köze nincs az abszinthoz, ez az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb átverése. Ezek általában ízesített vodkák, ritkábban ürmös bitterek. Egész csehországban 2 igazi abszint készül, a St. Antoine és a la Grenouille.

 

Meg hát az abszintot kb 12%-ra szokás hígítani, dehát a pancs úgy ihatatlan, ezért azt töményen itatják meg a turistával, hogy ne érezze az ízét.

Előzmény: Kis_Cicus (423)
Kis_Cicus Creative Commons License 2008.04.23 0 0 423
Mi most kaptunk a csehektől zöld abszintot. Grrr....
Egyszer hánytam életemben piától, az a piros miatt volt.
Én ezekkel már nem merek kísérletezni. De nem úgy van hogy X százalék felett veszélyes?
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.23 0 0 422
gyerekek, ha ez virus meg gerillamarketing akar lenni akkor elegh szarul csinaljatok..;>

H.
Előzmény: Törölt nick (421)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.23 0 0 421
Megkóstoltam ezt a Nextet, ha már ennyire mondtátok, és tényleg nagyon finom. Állítólag eltűnt a receptje:O bővebb infó: http://zmolnar.blog.hu bár nekem nem elég ütős, de azért megéri kipróbálni
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.23 0 0 420
Cius!
Megvagy hivva egy olyan Unicum -ra:)
Előzmény: Platon (417)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.23 0 0 419
mer a szensav feldobja az agaydba a cuccokat:)
Előzmény: Platon (417)
Kis_Cicus Creative Commons License 2008.04.23 0 0 418
Hamár unicum:
1.5 cl Kávé likőr
1.5 cl Baileys
1.5 cl Unicum Next

Ha meg akartok h0vni egy csajt én ezt ajánlom!! ;)
Platon Creative Commons License 2008.04.22 0 0 417
Kóla minek? :)
Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.12 0 0 415

1 deci portorico rum (60%)

1 dec vodka

1 deci vorosbor

2 deci kola.

 

mindezt egy felliteres poharban. es tenyleg olyan mint a bolenyrugas.

 

H.

Előzmény: PrInCe (414)
PrInCe Creative Commons License 2007.01.12 0 0 414
bölényrúgás? az meg mifene?
Előzmény: Törölt nick (404)
PrInCe Creative Commons License 2007.01.12 0 0 413
na ezt hívják hűbazmegnek :)
Előzmény: topicrefresherman (409)
topikolló Creative Commons License 2005.02.16 0 0 412
Hááát, a legkeményebb pia, amit eddig ittam, az a szomszédos élemiszerüzlet által árusított savanyú tej volt. Tényleg elég kemény volt... :)))
Lacikomló Creative Commons License 2005.02.16 0 0 411

Hát egyszer én  gondoltam eggyet és összekevertem jó deci abszintot meg kb u. e. skót whiskytés megbolonditottam fél deci bombával!!

Hát érdekes volt az ize és még a hatása sem volt rossz.

hadd ne mondjam elég hamar kidült mindeki:)))

 

De ha itt vagyok akkor mondok egy receptet amit itt nálunk a kertesek előszeretettel alkalmaznak:: Jó Fasza ki pálinka vagy 8-10 dl bele a szodásüvegbe és rácsavarni egy patront!Az aztán az igazi cucc ha gyorsan jó kedvre akarsz derülni!

Mivel a buborék azért eléggé felnyomja az agyba a cuccot!

Hahahaha

 

üdv

Platon Creative Commons License 2005.02.16 0 0 410
Gondoltam felhozom kicsit ezt a jó kis topicot....

Ébresztő alkoholisták :) Hol maradnak a sztorik,receptek :)
topicrefresherman Creative Commons License 2003.11.28 0 0 409
1. Kávéfőzőt jó alaposan megtömni kávéval, majd víz helyett vodkával megtölteni. (Érdemes kicsit hátrébb állva figyelni, ha esetleg pukkan.) Ha gond nélkül lefőtt, forrón fogyasztható.

2. A borsosvodka sem akármi...

Numerik Creative Commons License 2003.11.05 0 0 408
A nagybátyám háromemberes bora:(
juergen Creative Commons License 2003.10.14 0 0 407
Kedves Mijo!

Nem azt írtam, hogy büdös, kérlek olvasd el újra.
Nagyon jó aromája van, de olyan tömény körte illata van etilalkohol aromával keveredve, hogy bele sem kell kóstolni, és már szédül az ember.
Az íze is szuper, de iszonyú erős.
Nekem ez volt a legdurvább pia eddig.

Előzmény: Mijo (405)
Mijo Creative Commons License 2003.09.18 0 0 406

Én az elmúlt vasárnap fogadtam meg, sértődés ide, sértődés oda, ha számomra akár olyan vizuális állagú, akár olyan ízű, akár "illat" alapján nem elfogadható minőségű bármilyen itallal is kínálnak, egyszerűen nem fogadom el, inkább tekintesenek nagyképű affektának.

Az eset: rokon nagyagyú veje töltött ki kettőnk számára pálinkát, ő mást ivott. Pálinkás társam dobta le előbb. Fennakadt szemeire, torz és vértelen arcára kaptam fel a fejem, és fogtam vissza a mozdulatom. Beleszagolok, mint egy kevésbé ismert medveszarból kivont szibériai pacsuli ... Kérdezem a kitöltő fazont, miből van, de ő nem tudta, ezt találta a spájzban. Hát én barom a társam iránti lojalitásból csak ledobtam, lesz, ami lesz. Összes rutinomat össze kellett szednem ahhoz, hogy ne okádjam ki azonnal, nagy hiba volt, hogy ezt később sem tettem meg :(((.....
A valamivel később érkező családtagok adták meg a magyarázatot, miszerint ezt a kutyulmányt úgy kapták egy ismerősüktől, aki amikor az "illatot" kifogásolták beismerte, hogy egy mosószeres műanyagkannában tárolt pálinkából adott egy litykónyit nekik. Mondván: de ki volt mosva :(((..! Állítólag mindenféle napszámosok számára is, több mint egy éve birok alatt álló fos volt, amit mi ledobtunk, éppen az volt a vége :(...
(Két nappal előtte ittam Jugóban, életem eddigi egyik legfinomabb hordóban érlelt eperpálinkáját. Mmmmmmm ....)

Mijo

Mijo Creative Commons License 2003.09.18 0 0 405

Itt valami hibádzik. Körtecefréből főzhető az egyik legaromásabb pálinka. Az ilyen se nem kerítésszaggató, se nem büdös.

Mijo

Előzmény: juergen (403)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.18 0 0 404
Szigeten sikerult egy hortobagyon termett 55% almapalinkat meghuznom elozetes figyelmeztetes nelkul ami nem lett volna gond ha nem lett volna csipospaprikaval megvaditva...gyk. leegett az orrszorzetem...

Bolenyrugas megvolt valakinek?

juergen Creative Commons License 2003.09.03 0 0 403
Kóstolnátok meg egyszer az én házi körte kerítésszaggatómat!
Az illatától is leszédülnétek a térképről. :D
Mijo Creative Commons License 2003.09.03 0 0 402

"Megdőlt a cseh véralkoholszint-rekord

MTI
2003. szeptember 3., szerda 11:20

Két liter tömény szesszel és sörökkel ütötte ki magát egy brnoi zenei fesztivál látogatója. Az eszméletlen férfi életét a rendőrök mentették meg, vérében 5,5 ezrelék alkoholt találtak.

Rekordmennyiségű 5,5 ezreléknyi alkoholt találtak egy 38 éves ittas férfi vérében a dél-morvaországi Brnoban - írja szerdai kiadásában a Právo című prágai lap. Az ittas férfira egy városi parkban találtak rá a rendőrök.

"Lehetetlen volt felkelteni, de miután kórházba szállítottuk, az orvosok megállapították, hogy él" - nyilatkozta Mojmír Popp a városi rendőrség szóvivője. Az orvosok szerint, ha a rendőrség nem találja meg időben, a férfi nem élte volna túl a nagy mennyiségű alkohol fogyasztását.

Az illető saját bevallása szerint egy zenei fesztiválon vett részt a barátaival, és megivott legalább két liter tömény szeszt sörrel keverve. A csehországi rekord eddig 4,9 ezreléknyi alkohol volt, amelyet egy szintén dél-morvaországi férfi vérében találtak néhány évvel ezelőtt.

Cseh orvosok szerint az emberek többsége számára a 4-5 ezreléknyi alkohol már életveszélyt jelent - írja a Právo."

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.22 0 0 401
Nem, kedves Mijo, egyutt ittunk, meghozza sokat.
Ugy is neztunk ki.
::--))
Előzmény: Mijo (398)
Mijo Creative Commons License 2003.06.13 0 0 400

Most, hogy mondod, nekem is dereng valami. Gyógyítási célra.

Előzmény: Solmayor (399)
Solmayor Creative Commons License 2003.06.12 0 0 399
Pont erre gondoltam én is :)
1ébként a "rézelejé"-t külsőleg szokták használni nemtommire :)
Előzmény: Mijo (398)
Mijo Creative Commons License 2003.06.12 0 0 398

Jebiga, szerintem ez lehetett főzéskor a "rézeleje". Mibe, hogy aki kínálta, nem ivott belőle :)!?

Mijo

Előzmény: Törölt nick (397)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.12 0 0 397
Hazi keszitesu prvijenac Belgradban, egy jo arctol. A pia legalabb 70-75 fokos volt, azt hittem, hogy kikopom a teljes belrendszeremet. A masnap se volt semmi....
:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!