Keresés

Részletes keresés

tejbegrrr!!! Creative Commons License 2006.07.17 0 0 326
Ma véletlenül elcsíptem a műsort, de úgy tűnik, minden hétfőn, este kilenctől (ismétlés szombat, délután kettő) Vámos Miklós beszélget a Pax Tv-n.
gingi Creative Commons License 2006.03.18 0 0 325
Megvan valakinek videón vagy cd-én vagy bárhogy a 2 ember, 2001.06.10 adása? (Presser Gábor, Bródy János) Véletlenül letöröltem. Köszi
HOHÓ Creative Commons License 2005.12.06 0 0 324
December 8-án, csütörtökön este 7-kor az Alexandra Pódiumon (1055, Nyugati tér 7.) Vámos Miklós vendége Somlyó György lesz.
CsFeco Creative Commons License 2005.09.26 0 0 323

Ajánlom figyelmetekbe, ilyen módon jó áron lehet hozzájutni ezen a napon Vámos Miklós regényekhez is:

 

Nyitott Könyvek Éjszakája
Dotis Creative Commons License 2005.03.18 0 0 322

Ma délután, Bartók Rádió, 14.05

 

Rádiószínház

A mi utcánk
Vámos Miklós rádiójátéka

Zenéjét szerezte: Harsányi Béla
 
Fiú - Harsányi Gábor
Lány - Andai Kati
Beszélô - Lukács Sándor
Alenka néni - Bulla Elma
Fôbérlô - Márkus László
Postás - Karikás Sándor
Néni - Szendrei Ilona
Leó - Hlatky László
 
Km. Dobsa Sándor és kisegyüttese
Dramaturg: Asperján György
Rendezô: Csajági János
1975

SZÖCSKE Creative Commons License 2005.02.04 0 0 321
Igazan kar,hogy nem muxik ez a klub.. Szerettem olvasgatni a bontakozo szarnyalgatasokat. Magam is probalkoztam, es tomor velos kritikaja elebresztett.. :) Nagyon szigoru, de talan ez kell.
Előzmény: Lappantyú (320)
Lappantyú Creative Commons License 2005.01.25 0 0 320

támasszuk, bár ezt már sokszor megtettük és mindig elhalálozott ismét, szóval sok remény nincs. :-) az általad keresett VM honlap fórumán van azért mozgás, bár ott sem nagyon tempós, de mozog.

 

a honlap címe: http://vamos.hp.hu/, de a pályakezdő írók klubja immáron nem működik.

 

Lappa

Előzmény: SZÖCSKE (319)
SZÖCSKE Creative Commons License 2005.01.25 0 0 319

Na akkor itt azideje,hogy ujra feltamasszuk a felholt topikot..Egy keresztkerdessel inditanam,amire jomagam varnam a valaszt:)  Mi V.M. uj honlapja,ugyanis a paJakezdo Irok Klubja ota nem talalom az ujabbat... Pedig a Santa Kutya hatso lapjain is fellelheto,de most nincs nalam a konyv... :)

Lappantyú Creative Commons License 2004.11.01 0 0 318

Megjelent az új könyv. Szerdán a fókuszban négytől ötig dedikál is a szerző. Olvassátok. :-)

 

Lappa

kaviat Creative Commons License 2004.03.11 0 0 317
gyorsan akkor én is támasztok egyet a topicon :)

.kav]4t neofittnesspop

Lappantyú Creative Commons License 2003.10.26 0 0 316

Szia és köszi, hogy feltámasztottad hóttából a topicot. :-)

Néhány dolog:
1. én azt gondolom, hogy VM nem azért ír jó könyveket, mert jó műsorokat csinál. Úgy értem, előbb írt, illetve mindenekelőtt ír és a műsorok később vannak, másodlagosak.
2. VM stílusa, valódi regényíró stílusa nagyon másmilyen, mint a műsorainak az alaphangulata.
3. az Öt kisregény sokkal inkább csemege, ráadás, desszert, mint alapkötet, amit olvasni ajánlanék egy olyan embernek, aki korábban még nem olvasott semmit VM-től. hogy mit ajánlanék? nós, talán a legújabbat, a Sánta kutyát, mert az erősen jó. vagy az én legnagyobb kedvencemet, a Zenga zének-et. az Apák könyvét csak azért nem ajánlom (bár imádom), mert az kicsit kilóg szerintem a sorból, az nem olyan VM-es, az olyan más.

(+1. Najn Iván története elég régen íródott, bár ez nem mentség semmire, csak tény)

Lappa

Előzmény: zsimzsum (315)
zsimzsum Creative Commons License 2003.10.26 0 0 315
Sajnos csalódnom kellett.
Két hetes szabadságom alkalmával, a pálmafák tövében kezdem hozzá, az általam televíziós munkássága okán nagyra tartott Vámos Miklós könyvének, nevezetesen az "öt kis regény" olvasához.
Nem lehet rossz, hiszen a Lehetetlen igen jó műsor volt, Vámos stílusa nekem kifejezetten tetszik, mivel szellemes, és képernyőképes. Biztos jól ír.
Najn Iván története viszont akkor a csalódást okozott, hogy nem is bírtam elolvasni a többit. Nyugtassanak meg a kedves Vámos "fanok", hogy az említett könyv csak egy kisiklás és azóta tud írni közhelyeken kívül mást is a Miklós. Ne kelljen már csalódnom olyan rossz.
Vagy bennem van a hiba aki Philipe Roth-ot meg Kunderát favorizálom.
Leadfoot Creative Commons License 2003.07.20 0 0 314
Sziasztok!

Ez hihetetlen! Mióta bekötötték az internetet itthon, totál függő vagyok. Tegnapelőtt anyukám unszolására elkezdtem olvasni a New York-Budapest metrót, és hónapok óta először "lejöttem" a netről. Le se tudom tenni (tudom, közhely)... Ez a könyv fenomenális. Ráadásul magamfajta angol szakosoknak kötelező...

mikkkro Creative Commons License 2003.06.05 0 0 313
nem ebben, hanem ezzel, sorry
Előzmény: mikkkro (312)
mikkkro Creative Commons License 2003.06.05 0 0 312
http://index.hu/info/vamosm/

azért az utolsó mondat szerintem túlzás, talán maga VM is egyetértene ebben :)

Dotis Creative Commons License 2003.06.05 0 0 311
Erről van szó:
június 9. 22.00 Pécsi Nemzeti Színház, Nagyszínház
Pajzán históriák
Vámos Miklós estje
„Lassan abban a korban vagyok, mint a régi vicc hőse, aki még ismerte Lenint. Nagyon sok olyan íróval álltam közeli kapcsolatban vagy barátságban, akik ma már minimum kötelező olvasmányok, és már az égi vadászmezőkön írnak. Mindezt meg kéne írnom, de nem merem. Túl nagyképű. Megpróbálom elmesélni. A nyájas közönség választhat, kikről akar hallani az impozáns névsorból. Tehát irodalmi mesék a hatvanas-hetvenes évekből, mintegy másfél óra hosszban.” (Vámos Miklós)

Meg erről:
június 10. 18.00 Széchenyi téri Könyvszínpad
Vámos Miklós: A sánta kutya (Ab Ovo)

Amúgy már lehet is kapni a Sánta kutyát. Persze nem rendes, nagy könyvesboltokban (Libri, Líra és lant, ilyesmi), ők csak a könyvhéttől forgalmazhatják, hanem kis helyeken, utcai árusoknál.

Előzmény: lylyke (310)
lylyke Creative Commons License 2003.05.30 0 0 310
Akit érdekel annak mondanám, hogy a POSZT keretén belül lesz Vámos Miklós est a nagyszínházba! Jó szórakozást! :)
www.poszt.hu
Dotis Creative Commons License 2003.05.30 0 0 309
A könyvheti katalógusból:
Vámos Miklós - Sánta kutya
A regény egy kilencvenkét éves asszony élettörténete, amelyet ő maga beszél el, de végül már egyes szám harmadik személyben. A nyolc fejezetben fokozatosan változik a hangja, a stílusa és a szókészlete, követvén egyénisége és az ország változásait.
Ab Ovo
272 oldal
2300 Ft

Mit mondjak, ígéretes...

lylyke Creative Commons License 2003.03.12 0 0 308
Aki még nem tud róla, csütörtökön este az m1-en lesz V.M. m?sora a "Két ember"címmel!
Jó szórakozást hozzá!
Dotis Creative Commons License 2003.02.20 0 0 307
Tudom, borzasztó későn szólók, már csak két és fél óra van a kezdésig:
18:00 - Ludwig Múzeum, előadóterem
(Bp. I., Budavári Palota)
Bárka-est a Ludwig Múzeumban
Felolvasnak: Vámos Miklós, Zalán Tibor, Kiss Ottó, Grecsó Krisztián és Varró Dániel.
Az est keretében sor kerül a Bárka-díjak kiosztására is. Házigazda: A lap részéről Elek Tibor főszerkesztő. Műsorvezető: Karafiáth Orsolya. Zenél a Blues Fools együttes.
lylyke Creative Commons License 2003.02.10 0 0 306
Sziasztok!

Aki még nem tud róla akkor mondanám, hogy csütörtökön este az m2-en Vámos Miklós müsora lesz!
Jó szórakozást hozzá!

mikkkro Creative Commons License 2003.02.07 0 0 305
én is, én is ezt kérem! és én is egy csillagzat alatt! :-)
Előzmény: Lappantyú (304)
Lappantyú Creative Commons License 2003.02.06 0 0 304
Hú, azt hiszem, ezt kérem én a születésnapomra jól, remélem, meg is kapom. :-)

Egyébiránt magam is boldog szülinapot kívánok látatlanban és bizonyosan olvasatlanul hagyva (nem is tudtam, hogy mikor van a születésnapja, de ezek szerint egy csillag alatt születtünk).

Lappa

Előzmény: Dotis (302)
Dotis Creative Commons License 2003.02.06 0 0 303
Elbénáztam, bocs, az egyik link rossz helyre mutat. Itt van a 2002. december 31-ei írás.
Előzmény: Dotis (301)
Dotis Creative Commons License 2003.02.06 0 0 302
Azt meg itt senki se mondta, hogy boldog szülinapot a topik témájának. Akkor most én - még éppen nyolc napon belül vagyunk.

Tegnap benéztem egy könyvesboltba, és a szemembe ötlött egy nagyalakú Ab Ovo-kiadvány: A víziló, Sziporka és Bamba Géza. Hivatalos ismertető: Békés Pál, Faludy György, Janikovszky Éva, Spiró György, Tandori Dezső - hogy csak pár nevet említsek abból az illusztris szerzői névsorból, akiknek az írásait A víziló, Sziporka és Bamba Géza című mesekönyvben olvashatjuk. Az Ab Ovo kiadó nem kevesebbre vállalkozott, minthogy legjobb kortárs szépíróink és költőink munkáiból állított össze egy szép, nagy, vastag mesés- és verseskönyvet. Olvashatunk a róka és a kakas viszontagságos szerelméről, egy csődbement állatkertről, Bonifác lovagról, a babaarcú démonról, medvékről, farkasokról, vízilovakról, Mátyás király Réka nevű leányáról. Olvashatunk rövidebbeket és hosszabbakat, kisebbek és nagyobbak szája íze szerint valót, komolyat és vidámat - de egytől egyig színvonalas, mai meséket, Fodor Anikó remek illusztrációival.

Csak lestem, merthogy egy éve jelent meg, én meg még csak nem is hallottam róla. Ja, és persze van benne Vámos-mese is (!), Tükrök órája címmel. Nem tudtam megvenni, merthogy 3 ezer, és anyagilag most állapotok vannak, csak ácsingóztam. Szóval egy újabb Vámos-mese, az Orángutay Tivadar (van-e ki e nevet ismeri?) után. Hátha valakinek megjön a kedve, idemásolom a kritikát a tavaly február 15-ei ÉS-ből. VM-ről ugyan egy szó se, de szépeket ír az egész kiadványról.

Az irodalmárok számára is meglepetés lehet ez a kötet, mely kortárs magyar szerzők meséit és gyerekverseit tartalmazza. Sajnos, a kiadó nem tájékoztat, hogyan született meg ez az összeállítás, a kötet számára írták-e a szerzők a műveket, vagy csak úgy válogatták azokat a kiadóban össze. Gyanítom, hogy részben így, részben úgy történt. De lehet, hogy nem. Csukás István, Faludy György, Gergely Ágnes, Orbán Ottó, Szécsi Magda, Tamás Menyhért, Tandori Dezső, Vári Attila és Varró Dániel versei kerültek be, vegyes anyag minden tekintetben. Csukás verse kisebbeknek való tavaszi dal, Varróé nagyobbaknak való mestermunka, Faludyé nagymamáknak való kedves darab, Tandorié kritikusoknak való medvemese. Gergely Ágnes és Szécsi Magda mesét elbeszélő költeményei (ez utóbbi, a Virág-világ víziló hátán igazán jól sikerült gyerekfüllel hallgatva is) átvezetnek a prózában írt mesékhez, és ezek itt az érdekesebbek.
A tizenöt mese szerzői nagyon különböző írók (Andrassew Iván, Bächer Iván, Békés Pál, Görgey Gábor, Janikovszky Éva, Jókai Anna, Kertész Ákos, Lázár Ervin, Marno János, Mészöly Miklós, Pozsgai Zsolt, Spiró György, Szakonyi Károly, Szepes Mária, Vámos Miklós). Munkáik is nagyon különbözőek. Van, ami nem is igazán mese. Spiró mintha inkább szülőknek mesélne a saját gyerekéről. Kertész Ákos meg egy (egyébként nagyon jó) deklaráltan "igaz", ha tetszik, reális történetet mond el, meseként. Bächer újságcikket ír, Andrassew meg Pozsgai viszont távol-keleties hatású műmesét. Jó formájában mutatja Lázár Ervint rövid, csattanós meséje, A börtönbe zárt Nap. Rossz formájában mutatja Jókai Annát hosszúra sikerült és terjedelmes című, didaktikus meséje, a Hunni Hanna, Hunni Henri és a rimanócok meg a lucillák. Izgalmas Görgey Gábor Az állatfodrásza az ükapa hallótrombitájáról és az állatok kora hajnali titokzatos fodrászolásáról. És gyerek legyen a talpán, aki végig bírja hallgatni Marno János A fekete tojás című traktátusát a Róka és a Kakas szerelmi viszontagságairól.
Janikovszky Éva meséje már csak azért is sikert aratna, mert a tévémaciról szól. De nem csak ezért jó. Igazán szellemes, könnyed, ügyes darab. A legnagyobb sikert azonban nálunk mégsem ez, hanem Békés Pál A hókirálynő bálja című meséje aratta. Klasszikus építkezésű igazi jó mese Békésé. Hozzáértően használja fel a megfelelő meseelemeket, és alkalom adtán ügyesen ki is fordítja őket. Remek például, amikor Bonifác lovag el akarja vágni kardjával Óév kővel ötvözött acélból készült láncát, lesújt kétszeres erővel, és hát igen, kardja akár a hurkapálca. És így tovább. Végig jó az egész. (Hát, eljátszottuk. Én voltam a ló, a hóbagoly, Óév, Kőszívű Mork, Kőszáli Köpc, a Hókirálynő, a fiam meg Bonifác lovag, de érdekessége miatt magának tartotta meg a turbórozsda szerepét is, és méltányosságból - meg kényszerűségből, mert két ember mutatóujja kellett hogy összeérjen - az Újév röpke szerepét is.)
A talányos és figyelemfelkeltő kötetcím három író munkájából lett egybegyúrva: Szécsi Magdáéból, Szepes Máriáéból és Spiró Györgyéből. Szegény gyerekek a címadó mesét keresik-kérik persze rögtön, de azt nem fogják megtalálni-megkapni. A vízilóhoz és Bamba Gézához könnyen eljuthatunk a címek alapján, Pöttöm Pötty Sziporkát azonban csak akkor találhatjuk meg, ha már jócskán előrehaladtunk a könyvben, mert ő a mese szövegében rejtőzködik csupán, a címében nem.
Fodor Anikó rajzai karakteresek, egységesek, kiszámíthatóak. Kevés eszközzel csinál ügyes munkákat, színválasztása is eredeti, bár a végére érve a kötetben már kicsit kezd unalmassá válni az illusztrációk egyhangúsága. A kötet megtervezése mestermunka, a tartalomjegyzéktől a borítóig rendben van minden.

Dotis Creative Commons License 2003.02.06 0 0 301
A vamos.compaq.hu fórumán hívta fel a figyelmet Prerifarkas a Népszabadság Évvége mellékletében megjelent Vámos-írásra. 2001-ben is írt már egyet: itt található, klassz.

A mostani meg aztán úgy oda van rakva, hogy a fal adja a másikat. Mind tartalmilag, mind stilárisan. Lehet mögötte némi alkoholos inspiráció, de amolyan egészséges, megemelő, bölcsítõ mámor. Szóval olyan dolgok jöttek elő belőle, hogy! Biztos jó büszke rá - okkal. Ne hagyjátok ki.

Dotis Creative Commons License 2003.01.20 0 0 300
Látta valaki csütörtök este a Két embert? Pici és Kocsis Zoltán volt VM vendége.
mikkkro Creative Commons License 2002.12.06 0 0 299
Boldog névnapot Vámos Miklósnak!

Lappantyú Creative Commons License 2002.12.05 0 0 298
Köszi! :-)

Valamint van műsor is az IBS-ben, Pajzán históriák címmel, jó! Mi már voltunk egyen, nagyon rendben volt, menjetek jól oda is.

Promóció off. :-)

Lappa

Előzmény: mikkkro (297)
mikkkro Creative Commons License 2002.12.05 0 0 297
A ma megjelent Magyar Narancs címlapján Vámos Miklós, benne pedig - többek között - egy kétoldalas interjú vele! Vegyék, vigyék(, egyék)!

Abban azt mondja egyébként, hogy lesz még 2Ember.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!