Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ariel_500 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 3569

Nem  méricskéltem elektromosan hanem egy pohár bor mellett logikáztam :)

Kicsit furcsán működött az első két ablak is, olyan határozatlan volt

Szétszedtem a "mesterkapcsolót", HOGY OTT LESZ A HIBA

vAN BENNE EGY NYOMTATOTT ÁRAMKÖR ÉS VEZETŐGUMIS gombok adják az impulzust

A mechanika a ravaszság benne, nem is jöttem rá hogy vannak a nyomógombok beakasztva a helyükre. A gombok elég furcsa alakú forditott U betüre hasonlitó műanyagdarabkákat mozgatnak amik nyomkodják a vezetőgumi megfelelő gombját a nyák-hoz.

Talán  alkoholozni kellett volna, de a mechanika is odavolt, rendeltem egy ilyen kapcsolót

12,000+szállitás 2 nap alatt itt volt

Nézegettem az ebay-t is. Alig adják olcsóbban a kinaiak és még az ÁFA is hozzájön plusz gondolom pár hét

Van ennek egy 18tűs csatlakozója, összedugtam és hurrá, megy minden ablak

A jobb hátsó kissé furcsa, mert addig megy amig a gombot nyomom. A többi folyamatosan akár le akár fel.

Rendelésnél figyelni   kell! Amit rendeltem, a honlapjukon 17 tűs csatlakozót irtak

Felhívtam őket, sűrű elnézés, utánanéznek és percek múlva javitva volt a honlapon

 

Ugyanez a kapcsoló más neves cégnél jó a jobb első jobb hátsó és bal hátsó helyre is

Baromság

Felhivtam őket, adjam meg az alvázszámot

Mifranc köze van hozzá, ha rosszul irják a honlapon? Ez a kapcsoló csak egy helyre, a bal elsőre jó

OK tisztáztuk mi merre, de a honlapjukon még mindig rosszul szerepel.

Ilyen cégtöl nem rendelek

Előzmény: Ariel_500 (3568)
Ariel_500 Creative Commons License 2023.11.20 0 0 3568

Ahogy elnézem itt senki nem  ért ehhez az autóhoz, vagy aki ért az nem válaszol

Angol-orosz odalakon kell kereni eredményesen

 

Szoval az én gondom, '99esCarisma. első két ablak működik, a hátso kettő nem,   saját gombjáról sem. Központi vezérlő a sofőr oldalán vagy valami más?

Valami ablak vezetékezést , csatlakozó kiosztást tud valaki?

 

Én megoldom méricskéléssel, de könnyebb lenne ha valaki tuti tippet adna

Ariel_500 Creative Commons License 2023.11.20 0 0 3567
Előzmény: Miskamuki (3559)
Ariel_500 Creative Commons License 2023.11.20 0 0 3566

Miért is nem jelunt meg a kommentem?

Ariel_500 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 3565
Előzmény: vfrtom (3560)
koko1969 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 3564

Szia!

Mi az a bizonyos műanyag ragasztó? Hasonló a problémám nekem is.

Előzmény: adam64 (2777)
Raj81 Creative Commons License 2023.10.11 0 0 3563

Sziasztok lenne egy Mitsubishi carisma donornak Ezüst színű 2001.1.6 66kw.èrdeklödni a horvathrajmund73@gmail.com.emil email címen tudtok.

Andorka1981 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 3562

Helló. Érdeklődnék milyen típusú izzó kell a kék műszerfal világításhoz köszönöm 

Előzmény: Applekiszu (3410)
Kd28 Creative Commons License 2022.07.06 0 0 3561

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni, mert az autóm, 2002-es, benzines Mitsubishi Carisma lerobbant, leállt. Sajnos a vontatása nem megoldható, így én néztem át az autóm. Az AC pumpa nem kapott áramot, amit a főtengely jeladó cseréje végül megoldott, illetve szivárgott az 1. injektor a felső O gyűrűnél. Az autó elindításának problémája továbbra is fennáll. A kétdésem a következő lenne: 1. Hol találom az üzemanyagszűrőt, hogy ellenőrizzem nem tömődött-e el? 2. A fojtószelep előtt a tűzfalhoz közel nem kap testet a kábel, ilyenkor ezt valami letiltja, esetleg nyomást kell állítani vagy magát a kábelt kell ellenőrizni?

Köszönöm szépen a segítséget!!!!

vfrtom Creative Commons License 2022.03.09 0 0 3560

Üdv. A következő problémához kérnék segítséget. Adott egy 98as carisma 1.8as DA0-ás, benzines. Az utóbbi pár napban elkezdett szórakozni az alapjárat. Volt hogy tartotta a 2500at, volt hogy leállt. Check engine nem világít. Tudni kell , hogy nincs katalizátor, mert kivágták alóla, egy rozsdamentes cső helyettesíti. Szerencsére a lambdaszonda  után vágták ki. Én egr szelepre gyanakodom. Tisztítható ez (ha ez) vagy új?

Köszi

Miskamuki Creative Commons License 2022.01.04 0 0 3559

Sziasztok!

 

Megpróbálom itt, hátha valaki tud segíteni.

 

Egy 20001-es, space star műszerfalában égtek ki az izzók.

Szeretném őket cserélni, de semmi infót nem találok hozzá.

Valaki tudja, hogy milyen izzók kellenek bele, milyen típusjelű, teljesítményű?

Előre is köszönöm a segítséget.

JámborLajos Creative Commons License 2021.08.22 0 0 3558

Sziasztok !

carisma 2  1.6 66 kw Hiba a következő 1,2,3,4 hatra menet rendbe van viszont az 5. Sebesség nem

mindig van meg de ha megtalálja az ember akkor kidobni nem dobja nagy lehet a baj ? :) 

Vivi95 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 3557

Üdv.

Valaki tudna segiteni ? Adott egy mitsubishi carisma 1.6 glx

Menet közben egyszer csak nem lehet sebbeséget váltani elkezdett lötyögni a váltó!

Mint kiderült szétugrott a mellékelt képen lévő akármi,ami belemegy.

Ennek mi lehet a neve és hol tudnám beszerezni? Vagy 20 szerelő lett felhívva.senki nem tudott segiteni

Köszönöm 

 

RObo564 Creative Commons License 2021.05.08 0 0 3556

Üdv mindnekinek!
Egy Mitsubishi Carisma 1.6 GLX 1998- as tulaja vagyok, a kérdésem az lenne hogy a hűtő ventillátor nem indul el amikor az autónak bemelegszik a motorja, ez ugyebár városban nagyon nem jön jól, valamint az alapjárat is ugrándozik hidegen (kb. 200-900 között), de mikor meleg akkor meg nagyon magas (kb 1100-1200). A hűtés ugye az ECU kapcsolja, nos az cserélve lett és ugyan az a hiba áll fenn. Próbáltunk már sokmindent, miszerint jelet adtunk az órának hogy a kocsi már kritikus meleg (multiméterrel) de akkor sem kapcsolt semmit, úgy szoktam ideiglenesen megoldani ha már meleget mutat az óra hogy a légkondit bekapcsolom nos ezzel nem is lenne probléma csak ugye akkor az alapjárat leesik kb 400-ra ami nem kellemes. Azután ugye kis idő mulva magához tér és normalis lesz az alapjárat, egy kis ideig majd ugyan az a hiba lép fel. Ha valakinek van ötlete kérem szóljon. Az én ötleteim a megoldásra esetleg új gyújtórelék beépítése és egy légtömegméreő csere. Előre is köszönöm a válaszokat!!!
További kellemes napot mindenkinek!

Racek820 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 3555

Sziasztok!

 

Új fórumozó vagyok, szeretnék köszönteni mindenkit.

 

Segítséget szeretnék kérni, talán találkoztatok már ezzel a problémával és van ötletetek a megoldásra.

Van egy kedves öreg Carismám, 1997-es 1,6 benzines. Az utóbbi 2 hónapban a következőt produkálja. Hidegen indítva semmi gond, de ahogy bemelegszik a motor, egy adott sebesség tartásánál elkezd rángatnia motor, mintha fulladna. Nem áll le, csak rángat. Alapjárat ugrál 1200 és 500 között. Ha finoman folyamatosan gyorsítok, semmi gond, de ha határozottabban lépek oda, megtorpan és iszonyat szürke füstfelhőt köp a kipufogó. Viszont, mint ahogy írtam, nem lehet pl 50 km/h-val menni folyamatosan, mert rángat, megtorpan. Alapjáraton kb 0,5mm-es fekete koromszemcsékkel teli vizes nyomot hagy az aszfalton a kipufogó. A check engine lámpa eddig nem gyulladt ki egyszer sem.

Őszinte leszek már 4 szerelőnél járt az autó, nem tudják megmondani mi a baja. Ezért írok, hátha találkoztatok már ilyennel.

Ami eddig cserélve lett és át lett nézve: gyertyák, gyertya"pipa" trafóval csere, a hengerfej fel lett köszörülve (forralta vizet), levegőszűrő jó, üzemanyagszűrő csere. Üzemanyag nyomás rendben van, a szivattyú jó.

A múlt héten cserélve lett a főtengely jeladó és a lambda szonda is. Sajnos e kettő cseréje óta csak rosszabb lett a helyzet, mert reggel a hidegben alapjáraton minden ok, de ha azonnal vagy pár perc  melegítés után elindulok, 20-30 méter megtétele után kigyullad a check engine lámpa és olyan szinten rángat a motor, illetve elgyengül, hogy le kell állítani. Amint kissé bemelegszik, minden ok, addig amíg üzemire nem melegszik, mert akkor már előjön az fent leírt probléma. Értelmes hibakódot nem tudtak kiolvasni, mert senkinek nem volt kompatibilis szoftvere vagy csatlakozója. Sajnos mivel Mitsubishi már nincs az országban, oda sem tudom elvinni. Ötlet volt még a légtömeg mérő, de már nem lehet kapni sehol, nem tudom kicserélni. Illetve még egy ötlet, hogy a kipufogó füstgázát kellene elemezni, abból talán kiderül valami... Valószínűleg nem elektromos a probléma, a motor bemelegedésével jön elő, a hőtágulás okozhat valamit.

Itt tartunk most, teljesen tanácstalan vagyok. Nagyon szeretem az autót, nem szeretném a bontóba vinni. 

Ha valaki találkozott már ilyennel, kérem ossza meg a tapasztalatait, vagy bármilyen ötletet szívesen veszek, mit lenne még érdemes megvizsgálni.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Lalla84 Creative Commons License 2020.03.26 0 0 3553

Sziasztok ha esetleg valakit érdekelne egy 97 es carisma szivesen eladnám olyannak aki ért is hozzá.. Foglalkozós szóval nem hibátlan az autó, nekem már nincs igényem rá. 1.6 glx 90le

 

 

Mail: fatulipan@freemail.hu 

Balage_214 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 3553

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni abban, hogy kell leszedni a sebváltó gombját?

Azt érzem, hogy körbe tudom forgatni a rúdon, de nagyon merem rángatni, nehogy baja legyen. 

2002-es 1,6-os benzines Carisma-ról van szó.

Előre is köszi  a segítséget!

Balázs

Kocsi emb Creative Commons License 2019.06.02 0 0 3552

Hát ki olvastattam a hiba tárat.eredmény az lett hogy nem jó az üzemanyag szivattyúm.Most lett bele rakva mondom nekik,de a szerviz szerint  vigyem vissza mer hibás.Lehetséges?

Előzmény: JULES (3550)
Kocsi emb Creative Commons License 2019.05.13 0 0 3551

köszönöm, ki próbálom. 

Előzmény: JULES (3550)
JULES Creative Commons License 2019.05.10 0 0 3550

Az 1-es érintkezőt kell letestelni, aztán a gyújtást ráadni és a check engine lámpa villogtatja sorban a tárolt kódokat:

https://www.troublecodes.net/mitsu/

 

23-as kód: vezérműtengely jeladó -> 0.5mp világít, 0.3mp nem világít, 0.5mp világít, 1mp nem világít, 0.2mp világít, 0.2mp nem világít, 0.2mp világít, 0.2mp nem világít, 0.2mp világít

Itt vannak videók:

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=8_kAkT3onw8

https://www.youtube.com/watch?v=ZY9IOfVDfSI

https://www.youtube.com/watch?v=MwMuM0IiPsA

 

Ahogy a videóban is van, csak saját felelősségre...

 

97-es 1.6 benzines Carismán működik, 2001-es 1.9DiD-nél már nem (bár az is lehet, hogy nincs tárolt hibakódom...).

Előzmény: Kocsi emb (3549)
Kocsi emb Creative Commons License 2019.05.07 0 0 3549

Szia! Hogyan kell házilag kivillogtatni? Érdekesség hogy ha hátra fele vagy balra döl a kocsi indúl azonnal.

Előzmény: JULES (3548)
JULES Creative Commons License 2019.05.03 0 0 3548

Tipikus vezérműtengely jeladó hiba. Villogtasd ki a hibakódot, valószínűleg az lesz...

Előzmény: Kocsi emb (3547)
Kocsi emb Creative Commons License 2019.05.03 0 0 3547

Sziasztok! 99-es 1,6 os carismám még mindig a bolondját járatja velem.Hiba jelenség egyszer indul máskór nem.Üzemanyag szürö , üzemanyag pumpa.cserélve.Egy napig vólt öröm, de ismét ugyanaz a jelenség.

hendri Creative Commons License 2019.04.20 0 0 3546

Szép napot!

Van egy 1999 évjáratú Carismám amit egy hónapja vásároltam. Az eladó szerint nincs benne pollenszűrő, pedig klímás az autó. Elvittem szerelőhöz én is aki anno a Toyotámat gondozta és Ő sem találta. A neten is keresgéltem és szinte minden esetben a kesztyűtartó mögött jelzik a helyét. Nem találtuk. Van-e valami ötlet hol kellene keresni, vagy mit kellene megbontani hogy megtaláljam. Az én kesztyűtartóm mögött a csatolt képen látható dolgok vannak. Köszönöm előre is a segítséget, üdv!

JULES Creative Commons License 2018.12.15 0 0 3545

Kis alapjáratra fojtószelep szenzor reset kellett volna, de az már nincs. A gyengélkedésre meg először hibakódot olvasnék...

Fojtószelep tisztítás után azért kellett volna a fojtószelep szenzor reset (akkusaru leszed, vár, akkusaru visszarak, motor beindít, vár amíg bemelegszik, ventilátor indulás után még 10 percig járat).

Előzmény: LAR-533 (3544)
LAR-533 Creative Commons License 2018.12.13 0 0 3544

Sziasztok! Kicsi volt az alapjárat a 2 gen carismámon, ki lett takarítva a vissza csapó szelep.

Már jó az alapjárat, de most már fullad a kocsi.

5. Ben kisebb fordulaton oda lépek neki és fullad.

De most már vissza tettem 3-ba és akkor is fulladt alig akart kipörögni! 

Szerintetek? 

Ragen Creative Commons License 2018.11.22 0 0 3543

Nem veszi be az 5-et? Nálam szintén. Nekem meg tönkrement a váltóm és cserélni kellett...

 

Szóval vidd el egy jó szerőlőhöz és nézesd meg.

Előzmény: driftking2013 (3541)
lion840621 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 3542

Üdv! Nekem a váltórudazaton állított a szerelő és újra vette a sebességeket.

Előzmény: driftking2013 (3541)
driftking2013 Creative Commons License 2018.11.05 0 0 3541

Sziasztok!

2000 évjáratu Carisma 1.6 benzin.

Nehezen lehet 1-es fokozatba tenni,,5. fokozatot egyáltalán nem veszi..

Tudna valaki segiteni,tanácsot adni,, esetleg szerelőt ajánlani Budapesten...

Jánó Róbi Creative Commons License 2018.10.31 0 0 3540

Sziasztok van egy 2003 carismam 16 benzines esvilog a a töltés lapam menet közbe és nem kapom a problémát neme tudtok segiteni

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!