Keresés

Részletes keresés

gregtom6 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 26
Na, én is ajánlok egyet:D
http://www.youtube.com/watch?v=POYXzcnDiPg
Novus Mundus Creative Commons License 2010.05.22 0 0 25
Ajánlok egyet én is. :)

http://www.youtube.com/watch?v=NPTYbs4R0Ig
Origgin Creative Commons License 2010.04.28 0 0 24
De egyéb iránt az ilyen gaméknél, ahol a térképen kell taktikázni, nincs is semmi értelme a 3D-nek. Valóban túlzásba viszik néha a gyártók a csillogást-villogást, ami kár, mert erre megy el a játék élvezhetősége sokszor.
Előzmény: _midnite (23)
_midnite Creative Commons License 2010.04.28 0 0 23
Szerintem nincs igazad.

FPS-nél, RTS-nél oké. De vannak olyan műfajok, ahol a csilivili 3D egyszerűen rontja a játékélményt.

Példa:

Régi paradoxos térkép vs. új paradoxos 3D térkép, illetve PG2 vs. PG3:

ck
eu3

pg2
pg3
Előzmény: Ádámos (14)
Origgin Creative Commons License 2010.04.27 0 0 22
Uhhh Lost Vikings, az mekkoraa!! Most rámjött a pörgés totál, hogy eszembe jutott ez a gáme :)
Előzmény: Olcsi2 (18)
wizardry8 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 20
A fejlesztők fantáziáját nem a 3D határolta be hanem a piac. Biztos most is találnak ki uj dolgokat, de egy kiadó sem meri bevállalni a rizikót. 
Előzmény: Hidra Julika (9)
wizardry8 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 19
Hol lehet GBA-t venni?
Előzmény: CHEAPBOY (15)
Olcsi2 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 18

Lost Vikings az isten!

Ha jol lattam, budget aron(!!) mar PS2-re is van Viewtiful Joe, pont az ilyen igenyek kielegitese vegett!

Előzmény: CHEAPBOY (16)
CHEAPBOY Creative Commons License 2004.10.27 0 0 17

En ezzel total nem ertek egyet, akit elkap a retro +2 d laz, az miert baj, azok is gyonyoruek (legalabbis vannak kozottuk) mindmaig.

Pl. erre az Uj DS, sok 2ds stuff is lesz ra, de nagyon faszak.

Előzmény: Ádámos (14)
CHEAPBOY Creative Commons License 2004.10.27 0 0 16

Tovabbra is nezd at az Advance kinalatot, rengeteg regi 2ds PCs port van rajta: Blackthorne (vagy mi a franc), Lost Vikings (noha ez volt mindnre) Broken Sword 1-2....

Előzmény: Hidra Julika (4)
CHEAPBOY Creative Commons License 2004.10.27 0 0 15

Vegyél egy GBAt, az a 2ds retro gammák tárháza, en ajanlok: Sword Of Mana, GOlden SUnok, MAriok, Donkey Kongok, es a tobbi jo moka. )

Előzmény: Hidra Julika (-)
Ádámos Creative Commons License 2004.10.27 0 0 14
Kedves Julika azért írok Neked, hogy lásd hogyan halad világ! ÉN 17 évvel ezelőtt 10 évesen 1986-ban kezdtem el játszani akkor minden 2d-s volt, még az fps-ek is lásd glug-glug vagy saboteur 2. Aztán jött az amiga 500-as korszak amikor minden 2d-s volt és sokkal szebb és színesebb, aztán láttam néhány izometrikus 3-ds játékot és öröm volt nézni mennyivel szebb. És aztán jött a 3-ds játékok hada a 90-es évek végén már pc-ztem és egyre jobb volt játszani velük. Most szerintem a következő van. Valahogy 2004 lett és most láttam meg milyen a Rome: Total war, a Sims 2 , a Codename: Panzers, A Combat Mission. és azt mondom ez igen, ez a jövő, túl kell lépni a régi spectrumos amigás stb élményeken mert ez ezerszer szebb, nem baj hogy nem kézzel rajzoltak, de ezek tényleg szépek!!!!! Szerintem senkinek nem lehet ellenvetése 2004-ben az említett játékok ellen. Ezek tökéletesek és 3-dsek, és ezek az újak, szeretni kell őket, mert ők a jelen és a jövő hírmondói is. Ha ezek a játékok nincsenek amik új szintet ütöttek meg akkor 10-20 év múlva nem lesznek dvd-kinézetű valós 3d játékok sem. Szerinem Tőled a 2d-s játékok újraélesztése és a 3-dse-k eltörlése kb egyet jelent a villanymozdonyok visszaállítása gőzmozdonyokká. Vagy a pc visszaállítása C-16-ossá...:) Ha van véleményed, ide, vagy a Pimpa.ace@freemail.hu ra. Mint az elején említettem én is a 8 colouros videoton tv-s 48k-s spectrumos 1980-as évekből származok, mégis ez a véleményem. Na szia!
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.23 0 0 13
Egy haveromnak megvan. Meg ezenkívül még egy rakás hasonló jellegű régi kalandjáték is. Sam and Max és társaik.
Előzmény: judit21 (12)
judit21 Creative Commons License 2004.10.21 0 0 12

hali

nem tudjátok hol tudom letölteni ingyen a DAY OF THE TENTACLE-t?

Stiletto Creative Commons License 2002.04.26 0 0 11
ICO-rol itt a Gamespot-on találsz egy csomó képet meg infot.
Mellesleg pont a hatalmas terek + nézelődési lehetőségek miatt olyan élvezetes ez a játék.
Előzmény: Hidra Julika (10)
Hidra Julika Creative Commons License 2002.04.25 0 0 10
Stiletto, mi az az ICO?

Előzmény: Stiletto (7)
Hidra Julika Creative Commons License 2002.04.25 0 0 9
Le a 3D-vel :)
Van egy-két műfaj, ami elképzelhetetlen lenne nélküle, de egyébként megjelenése egyrészt rontott a vizuális élményen, másrészt erősen behatárolta a fejlesztők fantáziáját.
A napokban megnézegettem a régi C64, és Amiga játékaimat, és úgy találtam, hogy nagyságrendekkel többfélék voltak, mint a mai felhozatal ami FPS-RPG-RTS-szimulátor-sport, és asszem ezzel a 99%-ot lefedtük.

A régi 2D játékokban valóban művészi rajzok voltak, a manapság már azonban ennek szinte nyoma sincs, vágy más mércével mérik a művészetet.

Egyébként visszakanyarodva az első kérdéshez:
Az Empire Earth jobban néz ki mint a Age of Empire? Mert szerintem messze nem. Teljesen feleslegesen 3D-t csináltak belőle, ami (szerintem) az overall vizuális élmény rovására ment.

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.25 0 0 8
A 3D jatekok meg egy jo darabig kartonpapirbol kivagott dolgokra fognak hasonlitani. Es ezzel is csak epuleteket, egyszerubb formakat tudnak megcsinalni. Nezzetek meg barmelyik mai programot, a sziklak, fak megjelenitese meg sehol sincs es nem is lesz mostanaban.
Eppen ezert a 3D jatekokban azt kellene a keszitoknek kihasznalni, hogy 3D ter van, szabadon lehet forogni, mozogni stb. Nem pedig lehetetlen dolgokat megcsinalni (pl. fak).

Engem egyaltalan nem hat meg a mai meno 3D jatekok grafikai szinvonala...

Stiletto Creative Commons License 2002.04.24 0 0 7
...egy fraszt! Ertem en mire gondolsz. Az alabbi peldaban egyertelmuen izlesesebb a klasszikus 2D-s valtozat.
De 3D-ben is lehet ugyanolyan, illetve meg igenyesebb kornyezetet letrehozni mint 2D-ben. Kerdes, hogy pl. a Playstation-os Final Fantasy-k kepi vilagat hova sorolod? (festett hatterek, 3D-s karakterek, bar a legujabban mar ez is valtozott)
Vagy ott van az ICO - hatalmas terek, meredek varfalak, csobogo vizesesek, fak, mezok, malom, szikrazo napsutes... Mindez egy lebilincselo jatek full 3D-s vilagaban.
Előzmény: Hidra Julika (6)
Hidra Julika Creative Commons License 2002.04.24 0 0 6

Mondtam, hogy lehet, hogy már öreg vagyok.

Tehát akkor kijelenthetjük, hogy aki szebbnek látja az alábbi 2D grafikát a 3D-s társától annak érzékszervi zavarai vannak, és ennek folyományaképpen, aki a jelen kor technikájával felvértezett 2D kalandjátékot szeretne játszani, az egyszerűen perverz?

Előzmény: Stiletto (5)
Stiletto Creative Commons License 2002.04.24 0 0 5
Szerintem egy szep, 5000 db-os puzzle megoldana a problemad. :))
Hidra Julika Creative Commons License 2002.04.24 0 0 4
Szerintem beszeljunk arrol, hogy jelenleg milyen a leirtakhoz hasonlo PC-s jatokok leteznek (leteznek?).
Meg persze lehet ilyen nosztalgia nyavajgast is csinalni mint en. :)

Előzmény: aabyssx (3)
aabyssx Creative Commons License 2002.04.24 0 0 3
...vagy vegyél Gameboy Advance-t!
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.24 0 0 2
Tolts le valamilyen Gameboy emulatort meg jatekokat hozza, es lesz egy csomo jo 2d jatekod, amelyek raadasul jatekilag is jok.
Thas Creative Commons License 2002.04.23 0 0 1
Hát igen. Manapság már nem igen lehet eladni egy 2D-s játékot viszont a 3Dben megnéz lenne kézzel rajzolt tájakat alkotni. Pontosabban szólva lehetne, csak még nem tartunk ott...

Üdv.: Thas

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 0
Én meg 0D-ssel akarok! :-)))
Hidra Julika Creative Commons License 2002.04.23 0 0 topiknyitó

Ódivatú vagyok és földhözragadt. Az is lehet, hogy néha már öreg is. Szerettem annak idején Amigán a Simon the Sorcererrel, Monkey Islanddal, c64-en Maniac Mansionnal játszani.

Tegnap rámtört a feeling megint. Egy jó kis kalandjáték kéne. Lineáris játékmenettel, kedves hangulattal, kellemes humorral, és gyönyörű mesebeli tájakkal. Ilyen volt a Simon the Sorcerer annak idején. Rácuppanok a Donkeyra, és lehúzom a Simon 3D-t. A mai technikával milyen remekül is néz majd ki a játék. Alig várom. Aztán lejön. Megnézem az intrót és uninstallom.

Egyedül vagyok aki szerint ez

szebb mint ez?

Vannak még szépen megrajzolt 2D játékok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!