Keresés

Részletes keresés

Bulibubus Creative Commons License 2002.06.21 0 0 44
Kedves wic és mond lsz Kende is piros kabátban dedikált, vagy netán a párt kismercije szállította őtet oda a könyveivel együtt?

Nem volt véletlenűl a kende háta mögött egy maszopaktivista, aki mindjárt be is gyűjtötte az aznapi bevételt?

És mondd számlát adott az eladott könyvek után?

És ugye az maszopos adórendőrség szállt ki hozzá, nehogy a bevételt ellhallgassa az elvtársak előtt - nem így vót?

Neked ugye van egy meggyó által dedikált kendekönyved igaz? (vagy a Tiédet a kósáné dedikálta bajaferkével:-))?

Mesélj nekünk bővebben mert itten mindahányan tudatlanságban szenvedünk:-))

legyen szép hétvégéd...

Előzmény: Wic (43)
Wic Creative Commons License 2002.06.21 0 0 43
>> POntosan melyik nem FIDESZ-es jelölt kampányolt azzal, hogy Kende minket írt?
Pontos nevet nem tudok mondani, de az MSZP kampánykörútján szinte mindenhol ott volt Kende a könyvével együtt.

Wic

Előzmény: hmm (42)
hmm Creative Commons License 2002.06.20 0 0 42
Pontosan melyik nem FIDESZ-es jelölt mondta, ki, hogy Orbán cigány? POntosan melyik nem FIDESZ-es jelölt kampányolt azzal, hogy Kende minket írt?
Tudnál felhozni konkrét példát?
Persze, az Index-fórumban voltak ilyen hangok, de a beírók nem jelöltek.
Előzmény: Keveházi János (4)
Wic Creative Commons License 2002.06.20 0 0 41
>> Kérdésem a T. társakhoz - elkezdődött-e a kampány és mostan ezt minek lehetne nevezni?
Ha már így rákérdeztél, kedves BuliBubus, én ennek megítélésével még várnék pár napig, amíg ki nem derül, valódiak-e az iratok, vagy hamisítványok.
Ui. valódi dokumentumokkal alátámasztott tények felszínre kerülését nem lehet negatív kampánynak nevezni, viszont a hamisított dokumentumokkal való rágalmazást igen.

Wic

Előzmény: Bulibubus (40)
Bulibubus Creative Commons License 2002.06.20 0 0 40
Talán ez a topic ismét kezd aktuálissá válni...

Kérdésem a T. társakhoz - elkezdődött-e a kampány és mostan ezt minek lehetne nevezni?

Illetve ki is erőlteti a negatív kampányt?

Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 39
Szép jóestét neked karaván, ha még ottan vagy, csak annyit:

Én a lopást lopásnak tartom, pártszíntől függetlenül...

Bizonyítékokkal csak a sajtóból szolgálhatok - én nem vagyok rendőr nyomozó...

De ezek sajna tények... akkor is ha a bal, vayg ha jobb sajtó írja - bármelyikben is látom - én a tényeket szeretem kiolvasni belőle és nem a kommentárt - az valóban elfogult lehet - ettől bal, vagy jobb a sajtó...

én továbbra is azt szeretném, ha olyan erőszak és igazságszolgáltató szervezetei lennének ennek az országnak, akik egyeseket nem mentenek fel és mások után pedig nem öncélúan nyomoznak. Ahol nem politikai szinezettől függően száll ki az Apeh vagy bármely más kommandó és

AHOL A POLITIKAI LÉGKÖR OLYAN, HOGY EGYETLEN POLITIKUS FEJÉBEN NEM FORDUL MEG, HOGY LOPJON - HA MÉGIS EZT TESZI, AKKOR ELŐSZÖR IS EZ A NAGY NYÍLVÁNOSSÁG ELŐTT DERÜLJÖN KI ÉS A PARLAMENTBEN. NE A FÉL ORSZÁG LEGYEN KÉNYTELEN KLF. BÍRÓSÁGOKRA JÁRNI, MERT MÁS JOGORVOSLATI FÓRUM NINCS A POLITIKÁBAN...

Ehhez talán egy normális parlament kellene, vizsgálóbizottságokkal és természetesen egy tiszta közélet független hatalmi szervezetekkel...

De szép is lenne

Előzmény: Koravén Karaván (37)
elladan Creative Commons License 2002.04.23 0 0 38

"Az a legszomorúb, hogy Kende a baloldal hőseként került ki kampányból, aki legutóbb Vágó mellett ülve, a vezetőkhöz előkelő közelségben zabálta az orosz krémtortát. A hasonló figurák színre lépése egy 94-98-asnál sokkal radikálisabb SZDSZ-es média uralmat feltételez, ez ma meg is kezdődött Kende mai népszabadságos cikkében. A negatív kampány csak most kezdődik igazán, a célpont a magyar nép jobboldali értékrendű része."

Nem véletlen, hogy Kendét ennyire nyomja a bukaresti kormányzat, a hétfői (2002 április 22.-ei) cikke és persze a korábbi mocskolódásai előkészítik, megdolgozzák a társadalmat, hozzászoktatják az ötvenes évek sztálini hangjához és hazugságaihoz. Ez a társadalom tesztelése, ahhoz hasonló, amit Frei és a Magyar Hírlap követett el amikor tesztelték a társadalom reakcióit a Miniszterelnök esetleges erőszakos eltávolítása esetére. Jelen esetben a hazai bukaresti sztálinisták szintén a társadalmat tesztelik, indikátorként Kendét használva. Kipróbálják mit szól a társadalom a koncepciós perek hazugságainak tényként való bemutatásához. Kipróbálják, hogy lehet embereket morálisan tönkretenni. Ha a társadalom nem mutat védekező reakciókat akkor nekik szüret... Véleményem szerint Kendét tehát be kellene perelni hazugságért és rágalmazásért, hiszen a Tóth Ilonát rehabilitálták, és elismerték, hogy a koncepciós pernek semmilyen valóságalapja nem volt, nem is lehetett. A sztálinisták hazudnak. Arrogánsan hazudnak. Vagyis Kende arrogánsan hazudik.

Előzmény: CaveTroll (22)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.04.23 0 0 37
"A komoly elfogulatlan nyomozást követően - a rendőrség nem talált semmi gondot a népszabi meg igen... "

Mezei nyuszikám!
Ha a népszabin múlna az igazságszolgáltatás, akkor nagyon csúny világ lenne. A "komoly elfogulatlan"-nal gondban vagyok. Ezt most csak a rendőrségre értetted, vagy a baloldali sajtóorgánumra is? :)

"ez itten mind rágalom és szemfényvesztés a ballib sajtó részéről - hamis számlakivonatok, átutalások, nevek...."

Lehet hogy én gyepesedek befele, de hamis számlakivonatok - milliárdos nagyságrendben - nem a jobboldali sajtó hasábjain jelentek meg? Aszongyák ma engedték el a gyanusítottat, a helyi MSZP elnökét. Furcsa véletleneket produkál az élet.

Sziasztok, mára L.

Előzmény: Bulibubus (36)
Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 36
Szólíthatsz nyuszikádnak, de akkor már kijárna nekem egy tapsifüles is:-))

- a pintérsanya nyilatkozatok neked nem voltak bizonyítékok? idézzem

- nem vótam ott
- nem vótam ott
- ja rajta vótam a jegyzőkönyvön - akkor sem
- ja látott 3 képviselőtársam
- nem vóttam ott
- ja alá is írtam, bocsi elfelejtettem...

másik

- nem találkoztam
- nem találkoztam
- nem találkoztam
- nem ismertem
- nem ismertem meg
- ja bocsi elfelejtettem, de hát ki is emlékezne mán rá, megcsak a felesége szolgálta fel a KV-t - ó haggyanak mán

Harmadikat is mondjam?

De azon kívül, mivel igen hosszúra sikeredett a story és jobb vóna nem idemásolni, nézd meg a népszabi ápr. 3-4-5-i számát - van közötte sok-sok bizonyíték - ezek egy részét hónapokkal azelőtt beadta a Keller az állítólag független rendőrségnek...

A komoly elfogulatlan nyomozást követően - a rendőrség nem talált semmi gondot a népszabi meg igen...

Tán csak nem oly okosak az újságírók és oly hülyék a rendőrök, hogy is van ez? Vagy most az jön ez itten mind rágalom és szemfényvesztés a ballib sajtó részéről - hamis számlakivonatok, átutalások, nevek....

Előzmény: Koravén Karaván (35)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.04.23 0 0 35
Isten ments', hogy megbántsalak (bár ezzel a cicázással lehet, hogy kijárod magadnak), de én nem emlékszem, hogy bármit is bizonyítottak volna. Tényleg nem akarok unalmasnak tűnni, de vannak bizonyítékaid is? Úgy általában nem szoktam kérni itt a polfórumon, az alább emlegetett okok miatt, de úgy látom, a mi beszélgetésünk enélkül menthetetlenül megfeneklik.
Ha már a bizonyítékoknal tartunk, a TV2-féle nyomozásokra - ha lehet - ne hivatkozz, hisz épp most (kb 1 hete)adtak helyesbítést, pár fél évvel ezelőtti ferdítésükért, amit akkor "cáfolhatatlan bizonyítékokkal" támasztottak alá.

Szólíthatlak nyuszinak?

Előzmény: Bulibubus (31)
Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 34
És a nyilatkozat úgy szívből jövően, maguktól jött... Mindenféle külső ráhatás nélkül...

Én amúgy a jogász kamarára emlékszem - az is egy finoman zsarolható szervezet:-)))

No de mindezt nem a zrikálásért, hanem azért írom, mert talán mindannyian tanulunk az előző 4-8-12-42-62 éstb. évből...

Hidd el én fogok elsőnek büdöskommunistázni, ha ezek az újfíúk elkezdik követni az igen dicstelen hagyományokat...

Legyen szép estéd

Előzmény: Laura Carina (33)
Laura Carina Creative Commons License 2002.04.23 0 0 33
Valamint a Tiszteltek kiadtak egy enyhítő nyilatkozatot. Nem emléxem rosszul, elsőkézből olvashattam.
Előzmény: Bulibubus (32)
Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 32
Rosszul emlékszel Laura nem hátrált meg, csak a megyei főügyészt váltották le 48 órán belül - ennyit függetlenségről á la Orbán kormány
Előzmény: Laura Carina (30)
Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 31
A párral korábban említettek névvel, címmel ellátva adták be beadványaikat...
Nem tűnt fel, hogy ottan jogász emberek is vótak a feljelentgetők közt?

Szerinted, ha bármely demokráciában egy belügyminisztert hazugságon fognak akkor annak mit kellene csinálni? (ld. lóversenypálya, Clodó megbeszélés éstb?) - ennek az embernek Te hiszel? Vagy azt gondolod, hogy ugyanilyen hazudozókkal kellene feltölteni újra a vezetést?

Ez nem rágalmazás ezt az inkriminált úr több esetben a nagy nyílvánosság előtt cselekedte...

Te mégis cica vagy ... a hiszékeny fajtából

Előzmény: Koravén Karaván (29)
Laura Carina Creative Commons License 2002.04.23 0 0 30
Helyeslem, hogy legalább Te tisztában vagy olyan bizonyítékokkal, amiket rajtad kívül senki nem látott.

Így nyilván tökéletesen alkalmas vagy arra is, hogy megítéld a bíróságok függetlenségét. Mindazonáltal a vád elég súlyos, és még a Tisztelt Jövendő Igazságügyminiszterünk kis kommandója is behátrált, miután valamelyik balfék felvetette ezt ebben a formában...

Hadd jegyezzem meg azért halkan, hogy a politika szótárából eddig is hiányzott a függetlenség. A politika az politika...:-)

Az viszont ismételten szép lesz, amikor a hatalmi ágak megosztásáról újra MSZMP-KB tagok fognak oktatni minket. Mert ők már csak tudják.

Előzmény: Bulibubus (28)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.04.23 0 0 29
Azt hiszem ha ezeket névvel címmel mondanád a médiában, bizony be kéne mutatnod bizonyítékokat, ha nem szeretnéd, hogy rágalmazásért felelősségre vonjanak.
Persze itt ezt lehet, hisz nagyon kevesünknek van bizonyítéka akármire is, úgyhogy ha mindenki elvárná azt a másiktól, bizony lehalna a polfórum. Innentől kezdve a kérdés az, hogy ki mit, ki kinek hisz.
Szerintem az igazságszolgáltatás legalább annyira független volt az elmúlt 4 év alatt, mint az azt megelőző 8 évben volt és - remélhetőleg - a következő 4 évben lesz.
Előzmény: Bulibubus (28)
Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 28
Nem tudom, hogy nem érted, vayg nem akarod érteni - Neked most az lenne a lényeges szempont, hogy FÜGGETLEN igazságszolgáltatás és erőszakszervezetek legyenek. Ezt a szót (mármint a függetlent) a fidesz pedig kitörölte a politika szótárából....

Én nem kívánom egyik fideszesnek sem, hogy olyan helyzetbe kerüljön, mint ahová ők tették korábban az un. politiakai ellenfeleket. Ha szerinted a Pintér féle rendőrminisztérium független volt, akkor viszont most négy évig egy szót se szólj...:-))

A tények és bizonyítékok megvoltak, még ottan olajügyekben is, csak az is bekerült a szőnyeg alá, mert valamilyen oknál fogva talán a demokratikus ifjakhoz is elvezettek a szálak, azt a bolond kisgizdát a kelekótya rendőrrel, meg alíg bírták elhallgattatni (amúgy a kelekótya rendőr visszakerült az állományba és kussol:-)))

Előzmény: Koravén Karaván (27)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.04.23 0 0 27
"Ha utánanéznél, hogy a Vancsik, a Keller, az Eörsi hány feljelentést írtak, akkor nem férnek ki még 10 topic-on sem"

Várom az ítéletet. Vagy már meg is van talán? Vagy nem kezdődött nyomozás? Erre mit léptek az urak? Hozták a perdöntő bizonyítékokat? Valószínűleg nem. Tehát egyszerűen kampányoltak. Remélem az ügymenet költségeit befizették.

Előzmény: Bulibubus (25)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.04.23 0 0 26
Már megbocsáss, lelkem, megadtam a forrást, ahol ellenőrizhető, jelöltem a szövegben, ahol kihagytam valamit és szerintem amit kihagytam nem változtatta meg a mondandó lényegét esetleg részletezte, magyarázta, szinesítette. Emlékeim szerint különben ennél sokkal többet kihagytam. Most akkor te sem vagy korrekt?
Előzmény: Babaloo (24)
Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 25
Ha akarod eztán kandúrkámnak foglak szólítani:-)))

Ha utánanéznél, hogy a Vancsik, a Keller, az Eörsi hány feljelentést írtak, akkor nem férnek ki még 10 topic-on sem, meg gondolom a rendőrpalota is rogyadozik már a beadványoktól, csak ugye ha valamivel az öreg ragya nem akar foglalkozni, akkor azzal nem foglalkozik:-)))

Ezzel kapcsolatban amúgy az a véleményem, hogy ezekre a helyekre nem a lekötelezett mamelukokat (vagy zsarolókat?...) kellene betenni, hanem valahogy legalább megtartani a függetlenség látszatát...

Nem tudom észrevetted-é, hogy a rendőrséget már vagy háromszor kitisztogatták, az ügyészséget, a bíróságokat - talán valami függetlenséget, meg pártatlanságot végre nem ártana bevezetni...

Biztos ez is aljas rágalom, de hát erről maga Pintér elvtárs nyilatkozott nem is oly rég, hogy mostanra aztán tutira "megreformáltuk" a rendőrséget... gratulálunk.

Előzmény: Koravén Karaván (23)
Babaloo Creative Commons License 2002.04.23 0 0 24
Egy másik nagyszerű topikból te nagyon korrekt ember: Legközelebb ne hagyj ki az idézetből semmit.

"- Ha jól értem, akkor a sikeres negatív kampány hozta meg az ellenzéknek a sikert?
-Nagyrészt igen. Az MSZP kezdetben csak úgy volt képes meghatározni önmagát, hogy mi az amit nem akar, mi az amit utál a Fideszben. Így volt az SZDSZ is. [Egy jól vezetett kampányban persze szükség van ellenségre, hiszen mindig könnyebb az embereket valami ellen mobilizálni, mint valami mellett. De a tagadás önmagában nem lett volna elég. Az MSZP végül megtalálta saját üzenetét, és ez kellett a sikerhez.] A negatív kampányban egyébként óriási erő van, a két forduló közötti újfajta Fidesz-kampány is ezt bizonyítja. [A kormánypárt elkezdett ellenzékként viselkedni, és a durva, negatív kampány sikert hozott számára.]
.....
A Fidesz súlyos taktikai hibát követett el. Ha az első forduló előtt kampányába csak húszszázaléknyi MSZP-kritikát kever, most folytatódna a hatalma,” s talán négy év múlva a balliberális oldalnak kellene felszabadítási harcba kezdenie."

Idézni csak úgy szabad, hogy az eredeti szövet lényegi tartalma ne változzon meg.

Előzmény: Koravén Karaván (-)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.04.23 0 0 23
Ezt a cicámat nekem írtad? Ez hivatalos megszólítása lesz a férfiaknak a szadesz kormányzás alatt?

Különben én úgy érzem, egy feljelentést kb 5 perc alatt meg lehet tenni és akkor senki nem érzi, hogy puszta kampányolás folyik. Utána pedig lehet hírt csinálni abból ha esetleg nem megfelelő az eljárás.

Előzmény: Bulibubus (21)
CaveTroll Creative Commons License 2002.04.23 0 0 22
Az a legszomorúb, hogy Kende a baloldal hőseként került ki kampányból, aki legutóbb Vágó mellett ülve, a vezetőkhöz előkelő közelségben zabálta az orosz krémtortát. A hasonló figurák színre lépése egy 94-98-asnál sokkal radikálisabb SZDSZ-es média uralmat feltételez, ez ma meg is kezdődött Kende mai népszabadságos cikkében. A negatív kampány csak most kezdődik igazán, a célpont a magyar nép jobboldali értékrendű része.

Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 21
Cicám, ha az ugyészség (Fidészség?), minden ügyön 8 hónapot csücsül, akkor ugye ezt nehéz megtenni...

Amúgy a Btk szerinti ügyekben nem a bíróságra, hanem a rendőrségre kell menni, ahol az a babaarcú amnéziás pintérsanya csücsült (clodo tanácsadójával:-)))

Előzmény: Bulibubus (19)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.04.23 0 0 20
Btk. szerint minősített ügyeknél perelni kell és nem pofázni.
A "hazaárulózást" ne puffogtassátok mindenre, mert kényesebb ügyekben még szükségetek lehet rá.
(Szvsz, aki saját kormányát külföldön, álhírekkel mószerolja, az hazaáruló)
Előzmény: Bulibubus (19)
Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 19
Én megértem, hogy fáraszt, csak zsebre is megy, a Tiedére is....

Engem meg az fáraszt, hogy nyílvánvaló és Btk. szerint is minősített ügyekre nincs válasz, semmilyen válasz... csak az, hogy rágalom bajtársak, ezek hazaárulók éstb... szerinted ezek jó válaszok?

Szerintem ezek a válaszok csak arra valók, hogy Te elfáradj és megund és egyáltalán hányingered legyen tőle és hallani se akarjál róla.....

és akkor szép csendben még többet lehet lopni... Látod ennek kellene már véget vetni politikai szinezéktől függetlenűl...

Előzmény: Laura Carina (18)
Laura Carina Creative Commons License 2002.04.23 0 0 18
A ki mit lopott el kérdésébe nem megyek bele, mert eccerűen már fáraszt... Hogy ezek tényleg olyan összegek voltak-e, amelyekből fedezhető ez a költségvetési túlköltekezés, az borzasztó gyorsan ki fog derülni.

Annyit azért megjegyeznék:
lehet, hogy a hangulat miatt nem szavazták meg. Az viszont tuti, hogy 94-98-ig szóba sem kerültek. Sőt.

Előzmény: Bulibubus (17)
Bulibubus Creative Commons License 2002.04.23 0 0 17
csak egy kicsit kotnyeleskedek:-))) kedves Laura...

a miért nem szavazták meg című kérdésre a válasz, mert oly mértékű bizalmatlanság alakult ki a parlamentben, hogy az csak ihaj...

nem tudom ismered-é azt az esetet, mikor az egyik szoci egy nyelvtani hiba miatt adott be módosító indítványt - a jó Fidesz azt is kajakból lesöpörte... Ez az ami jellemezte a parlamentet, ami valós képének a megcsúfolása volt.

szintén azért nem szavazta meg, mert egy csomagocskában volt a nyílvánvaló lopással - ez ugye rágalomként minősülhetett volna a maszop szájából, ergo nem is hivatkoztak reá...

ha már ennyien olvasgatjátok a népszabit javallom a kis folytatásos cikket a vegyépszar companiáról... tanúlságos... és tuti rágalom:-)))

válaszom a honnan lesz rá pénzre és, hogy tudnak-e számolni... hát ha nem lopnak el 150-200 milliárdot évente, akkor lesz miből...

a fidesznek meg azt ajánlom, hogy őrködjön a felett, hogy most a maszop ne tudjon ellopni ennyit...

Előzmény: Laura Carina (15)
tata Creative Commons License 2002.04.23 0 0 16
Talán térjünk vissza a témára fél év múlva, addig nincs értelme erről beszélni.
Előzmény: Laura Carina (15)
Laura Carina Creative Commons License 2002.04.23 0 0 15
Nem mondtam, hogy mindent elkövettek, amit lehet. Azért már előkerült egy igen szimpi pénzügyminiszterjelölt, aki elmesélte, hogy azért gázemelés necesse est... Egyébként nem tuti, hogy mindent el fognak követni. Csak megvan rá az esély.

Hogy miért nem szavazták meg ezeket a dolgokat?
Nos, sajnos nem lehet az összeset a költségvetés meg nem szavazására fogni, ha szépen átgondolod...

Egyébként a dolog ilyen egyszerű: (huhh, ezt századszor írom ma le)
- ha a Fidesz "rágalmak" rágalmak - tehát az MSZP továbbviszi az eddigieket, csak még többet ad belőlük
- továbbá a MSZP teljesíti további választási ígéreteit...

akkor a költségvetési deficit jóval afelett az ominózus 3% felett lesz.

Így aztán három dolog merülhet fel:
a. A rágalmak nem rágalmak voltak.
b. A rágalmak rágalmak voltak, viszont az MSZP.ben senki nem tud számolni, az ország meg tönkremegy.
c. Ismernek egy olyan bevételi lehetsőéget, amelyet mi még nem. - Csak attól tartok, eddig sem akartuk megismerni, és netán később sem fogunk neki örülni.

Ennyi.

Mondjuk azt látom, hogy Neked ez kicsit sok, meg hosszú, meg bonyolult is, jobban szeretnél inkább demokráciadeficitről és diktatórikus személyiségekről, meg a tanárnénit zsíroskenyérrel terrorizáló óvodásokról beszélni.

Ehhez viszont átadom a terepet inkább.

Előzmény: tata (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!