"A Balatonból nyáron annyi víz párolog el..."
Nos kedves Ant Z bár én sem vagyok vizügyi szakértő, azt azért már hallottam és olvastam valahol, hogy a Balaton több ezer éves.......
Tehát eddig is!!! minden évben párolgott, párolgott, de van egy folyó (ami szintén nem 10-20 éves) ami állítólag a rossz nyelvek szerint TÁPLÁLJA a Balatont, sőt mi több a Kis Balaton növényvilága szűri a vizet, azért oly tiszta a vize a tónak........
Szóval eddig magasabb volt a víz szint!!!!
Valamit vagy directe, vagy véletlenül de nagyon elx@artak a "szak"-emberek!!!
Persze az is lehet, hogy a családbarát politika miatt van, hogy a kölkeink, unokáink 1 km szélességben a parton se merüljenek el a vízben!!! Ki tudja??? (Az én unokáim speciel nagyon élvezték a sokkal melegebb "kis-vizet")
Egyébként én most Kuncét nem Csurkához hasonlítottam.
Valóban nem. Te egy cseppet sem elfogult, érvekkel alátámasztott, érzelmektől mentes politikai elemzést adtál közre Kunce Gáborról... Aki ráadásul valóban viselkedhet úgy, mint akinek több minisztérium is kijár, mivel egyrészt bejutott a parlamentbe (immáron harmadszor), másrészt az SZDSZ nélkül nem lenne meg a kormányváltó többség...
Csurka nem viselkedett úgy mintha Ő nyerte volna meg a választásokat és mintha akkora erő lenne akinek kijár vagy négy minisztérium.
Azért elég nagy hanggal ugrott neki a frakció követelésének, mindjárt az elején... Meg volt neki néhány nagyhangú, a médiával kapcsolatos kijelentése is... Meg mintha az "idegenszívűekről" sem suttogva beszélt volna a parlamentben... A Hősök terén is úgy beszélt (nem is egyszer), mintha nála nagyobb vezért nem szült volna magyar anya... Azután azt a nagy álmodozását se felejtsük el, amely élőszóban úgy testesült meg, hogy "100 harmadik helyezett visszaléptetése", meg "megkerülhetetlen, harmadik erő lesz a parlamentben". Azután lett belőle egy - szavaiddal élve - cca. 4,5%-os senki, aki most keveri a fekáliát, mert képtelen tudomásul venni: ez az ország - legalábbis parlamenti szinten - nem vevő rá...
A Balatonból nyáron annyi víz párolog el, hogy ha egy méteres csövön nyomnád bele akkor sem tudnád pótolni. Vagy van elég csapadék, vagy nincs. Lehet új Csörsz árkot építeni. Kicsit drága.
Az autópálya kilométerenkénti ára például az infláció miatt is magasabb lehet, vagy azért, mert több felüljárót kell építeni, vagy azért, mert kell építeni egy Tisza hidat, stb.
A tüzijáték ügyében valamit elnézhettél, még a Népszabadság is csak 200 millió körüli pénzt írt.
Teljesen mindegy, ez már annak a magyarázkodás-sorozatnak a kezdete, hogy miért nem tudja a leendő kormány betartani választási ígéreteit ! De nem kell ezt magyarázni, azokat az ígéreteket csak azok vették komolyan, akik hittek a MaSzoP-os érzelmekre ható kampánysorozatának ! Ha azokat mind megtudnák valósítani, minden miniszterük megkaphatná a Nobel-díjat ! Csak sajnos a fél ország bedőlt ezeknek a csodás meséknek !
Lesz itt még sok csontváz a szekrényben, attól tartok.
Én a végén úgy voltam, hogy szinte azt kivántam, bárcsak a Fidesz nevezetű hatalmi csoportosulás nyerné meg a választásokat, és akkor ez a hullahegy az ő gondjuk lenne.
Más:
Állítólag az egész Wermer család már elutazott Izraelbe. De lehet, hogy csak találgatás.
"Néhány nap alatt sehol sem derülnek ki százmilliárdos hiányok, ne legyetek már ennyire naívak"
- Azt hiszem, nem vagy teljesen tisztában azzal, milyen átláthatatlanság jellemzi a kétéves költségvetést.
Az Orbán kormány újabb négy évre tervezett, és ne nézzétek már olyan hülyének hogy feléli a tartalékait és utána majd pislog( Ez az elozo kormányra volt jellemzo :))))
- Nem a tartalékait éli fel (ez általános duma, de a költségvetésben igenis van egy általános tartalék rész), hanem az általános tartalékot költik el, meg garanciavállalási kereteit tölti fel. Ez pedig igaz, az államháztartás 3 havi hiánya a teljes éves tervezett deficit 48 százalékára rúg.
Abban igazad van, hogy ez az előző kormányra IS jellemző volt (egy kicsivel kisebb mértékben). De ettől nem kell elájulni, ez minden 4. évben így van és lesz. Sajnos, teszem hozzá, bár olyan nagy tragédiát nem jelent.
- Ami a rákenést illeti: már a választási ígéretkampány idején is mondtam, nem kell azzal foglalkozni, ki mit ígért. Ha jól emlékszem az előző négy évben nem emlkedett 4-szeresére az eügyben dolgozók bére (sőt, a legrosszabbul jártak az egész költségvetési szektorban), nem duplázódott meg a az oktatók bére sem, és a 7 százalékos növekedés is álom maradt.
Ezek a kiélezett küzdelem számlájára írható ökörségek, amiből az ellenzék törvényszerűen minidg többet mond, mit a kormány.
Néhány nap alatt sehol sem derülnek ki százmilliárdos hiányok, ne legyetek már ennyire naívak.Az Orbán kormány újabb négy évre tervezett, és ne nézzétek már olyan hülyének hogy feléli a tartalékait és utána majd pislog( Ez az elozo kormányra volt jellemzo :))))
Az elozo kormanynak NINCS rossz oroksege.
Az uj kormanynak van pofatlanul, es gatlastalanul lehetelen igeretcsomagocskaja, amelyet meg kell indokolni valahogy, hogy miert teljesithetetlen.
Persze most is elovettek a bevett es jol bevalt Nesquickes módszert: Kend rá a nyuszira....
Ez egyebkent ha visszanezitek a regebbi topicocat mar elore meg volt josolva.Ha az Mszp gyoz akkor elkezdi mondogatni hogy nincs is am olyan jo allapotban a gazdasag, milyen mocskosak voltak ezek a Vikiek felélték a tartalékainkat, meg miazma - És ime eddig 100%os a talalati arány!
Sajnos nem kellett csalodnunk, pedig higgyétek el szerettem volna :((((
Nézd, örökké megy a sírás - és most függetlenül, ki vezeti a szekeret -, hogy kiszárad a Balaton, ha nem lesz eső, meg ilyesmik.
Nem vagyok vízügyi szakember, azonban nem hiszem el, hogyha a Mol-nak van a földfelszín alatt több kilométernyi üzemanyagvezetéke, akkor nem lehet valahogy a Balatonba is átszivattyúzni valahonnan vizet.
És ugyan ezt sem értem, hogy sírnak örökké, hogy nincs csapadék, kiszáradnak a földek. Miért nem öntöznek? Több víztározót kellene építeni és azokból lehetne locsolni is.
Országimázs: na ez tényleg felesleges pénzszórás volt. Inkább a Balaton vízszintjét kellett volna emelni valamilyen módon, hogy több turista jöjjön, de ne csak a sarat dagasztani... :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Mégis, hogy gondolod?
- szikráztatás (tüzijáték) 1 milliárd - egy Balaton melletti vegyiüzem vállalta volna 70-80 milláért, tudommal, de jav.ki, ha nem;
- M3-as építése: tök sík területen, 1km/2milliárd Ft. Tell mi, váj? Hisz nem kell átfúrni a hegyet, nincs akkora földmunka.
- Országimázs: na ez tényleg felesleges pénzszórás volt. Inkább a Balaton vízszintjét kellett volna emelni valamilyen módon, hogy több turista jöjjön, de ne csak a sarat dagasztani...
Nem is csodalkozok a dolgon amikor egy nap alatt ketszeresere nott a folyo fizetesi merleg hiany lesz itt meg meglepetes a kormany sikkasztasaival kapcsolatban ...
Ez tragikus.Kuncze nem olvasott újságot az elmúlt két évben...?
Bilággazdaság recesszió van. Penge országokban csökken a nemzeti össztermék, ezrével rugdossák ki az embereket. Nálunk meg van közel 4% gazdasági növekedés.
Amúgy vagy pontatlanul idézték Kunczét - merthogy ezeket tőle idézték - vagy ő beszélt pontatlanul, mert pölö a GDP nem csökken, hanem lassul a növekedése, és ez tényleg nem ugyanaz. A többi mutatóról alkotott véleményéhez nincs lövésem...
A leendő kormány rosszabb örökséggel kezd munkához
....a leendő kormány rosszabb örökséggel kezdhet munkához, mert míg '98-ban folyamatosan növekvő pályán állt a GDP, addig most csökkenő tendenciát mutat. A szabad demokrata pártelnök hozzátette, a négy évvel ezelőtti átadás idején folyamatosan nőtt az export, jelenleg azonban csökken a magyar áruk kivitele. Az ipari termelés is növekvő tendenciát mutatott, most azonban ez is csökken. A beruházási kedv is sokat lanyhult a négy évvel ezelőttihez képest.
forrás: index
Szerintem kicsit túl hamar jött ez a bejelentés! Mi fog tortenni a sok igerettel?