Keresés

Részletes keresés

Wilhelm Konrad Creative Commons License 2015.01.05 0 0 32

Piros az állatka szeme, ezt igyekszik kikerülni a pirosszem effektust a rávillanó piros led!!

Előzmény: enso-photo (26)
zsolt002es ügynök Creative Commons License 2012.10.20 0 0 31

Szia!Kedves plimplin ezt azért írtam mert látom van egy macsekotok meg kutyátok!Nekünk vann(ak)tengirimalac,kutya,macskák(2 egy benti egy kinti),egy kutya,a halakat mondtam már?na mindegy én a ketrec felső ajtaját nem merem kinyitnimert a benti macska folyamatosan terrorizálja.Ha kivisszük(ketrecben)tisztítani akkor kutya macska ott ugrál körülötte a kutya ugat a macska nyervog a tengerimalac depis leszxD

zsolt002es ügynök Creative Commons License 2012.10.20 0 0 30

Sziasztok!Új vagyok még a "tengerimalac téren".Nem tudom szőlőt lehet neki adni?Csak egyszer adtam amikor nem volt a kedvenc csemegéje az imádott isteni uborkaxDazt mindig megeszi.cSAK PÁR SZEMET ADTAM NEKI DE HA NEM LEHET LÉGYSZI SZÓLJATOK!bocsi a nagybetűért csak félre nyomtam és véletlenűl bement a capslock.

Trav(r) Creative Commons License 2006.02.27 0 0 29
Azóta is várjuk a képeket! Addig is egy szép természetfotó:
Előzmény: patuha (28)
patuha Creative Commons License 2003.01.19 0 0 28
Sziasztok!
Van egy tengerimalacom és öt macskám(abból három kölök még).A tapasztalat az,hogy általában a malac kekeckedik a macsekokkal.Hol ő kergeti őket,hol pedig a macsekok hajkurásszák a malacot.Mindenesetre od kell rájuk figyelni,de eddig nem volt probléma.Jófejek.

Majd-hogy valamelyest ontopic is legyen-dobok fel ide képeket a malacról,meg a macskahajkurászásról.

Előzmény: giling-galang (21)
plimplin Creative Commons License 2002.09.17 0 0 27
Enso-photo: Köszi szépen. A jó karnyújtásnyi távolság egy méter körül lehet, ahogy elnézem. A piros szemet nem lehet kivédeni úgy, hogy nem szemből, hanem kicsit oldalról fényképezzük (tehát, hogy ne pont a szemébe világitson a vaku, úgy értem)? Kint az udvaron nem merem elengedni, mert egy kutyánk is van, aki ráadásul vadászkutya-keverék, ezért bent a lakásban, egy vörös drapéria előtt szoktam őket fényképezgetni.
Előzmény: enso-photo (26)
enso-photo Creative Commons License 2002.09.13 0 0 26
A beepitett objektives kompakt kamerak csak egy bizonyos tavolsagon tul tudnak eles kepet keszitený. Ez kb. egy jo karnyujtasnyý tavolsag. Ha ezt betartod, eles lesz a kep. Ha výszont vakuzol, altalaban piros lesz az allatka szeme, sajnos ezt csak kulon vakuval lehet elkerulni. Inkabb tedd ký a zold mezobe legelný es ugy fenykepezd, hadd eljen a kýs lelkem.
10-15 korul nem nagyon kapný jo fenykepezogepet, olyan 20k k0rul vannak maýket komolyan lehet venný, foleg ha olyan fontos motývumrol van szo mýnt 1 malacka amýnt epp rajta hagyja bundas lenyomatat a szivunkon.

ui

en[sz]o

Előzmény: plimplin (25)
plimplin Creative Commons License 2002.09.13 0 0 25
Nekem egy régi gépem van, orosz vakuval. A problémám az, hogy vagy jók a szinek, de kicsi a képen a malacka (nem lehet elég közelről fényképezni), vagy látszik, hogy hol a tengerimalac, de nem jók a szinek.
A kérdésem az lenne, hogy a manapság kapható önműködő vakus gépekkel lehet jó képeket késziteni malackákról? Elérhető árú (max. kb. 10-15 e Ft-os, de inkább olcsóbb) gépre gondolok, mindenféle feltét-teleobjektiv nélkül.
plimplin Creative Commons License 2002.08.27 0 0 24
GG: A macskától csak akkor kell félteni a tengerimalacot, ha a malacka nem a helyén van, hanem futtatás alatt áll. Inkább a szaladó állatkákat veszi üldözőbe, ha nyugodt a malacka, eszébe sem jut a macsnak kergetni. A kiscica meg tart a vele majdnem egyforma, ismeretlen állattól, és mire megnő, addigra megszokja a tengerimalacot.
Szóval futtatáskor kell igazából odafigyelni, főleg a felnőtt macskánál.
Előzmény: giling-galang (21)
tenyésztőpalánta Creative Commons License 2002.08.23 0 0 23
Sziasztok.

Pár fotó malacokról a kep.tar.hu/tenyesztopalanta oldalon!

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2002.07.04 0 0 22
Hát biza a macsek azóta megnőtt rendesen.
Malackának szép nagy háza van, de biztonság kedvéért ha szabadon van, akkor a cicus addig máshol pihen. Bár malac imádja a száraz macsekkaját, úgyhogy néha együtt esznek.:-) Ilyenkor nincs vita.
Szerintem, ha van ideje az embernek és elég kicsi cica össze lehet őket szoktatni.
Előzmény: giling-galang (21)
giling-galang Creative Commons License 2002.06.04 0 0 21
Megint én :)

Nagyon érdekelne, hogy a cica és a mali hogyan jön ki egymással.
Az én fiaim szabadon császkálnak és mindenki azzal ijesztget, hogyha beszerzek egy cicát, akkor tuti, hogy előbb utóbb levadássza a macikat.
Mi a tapasztalat?

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (16)
giling-galang Creative Commons License 2002.06.04 0 0 20
Üdv minden ismerősnek és ismeretlennek!
Hozzászólnék, de érdemben nem tudok - az én csöppjeim továbbra is leginkább 'szőrös csík'ként látszanak a fotókon. Roppant jó érzéssel ugranak el pont a kattintás pillanatában.

Csak azért írok, mert örülök a topic-nak!

:))

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.25 0 0 19
K*rva jó kis segge van a fehér tündérnek! Haláli édes!
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (16)
tenyésztőpalánta Creative Commons License 2002.04.24 0 0 18
Csatlakoznék a téma boncolagatásához!!!

Hála istennek a kutyumat elég könnyű fotózni mert ha meglátja a kezemben a gépet még akkor is ha nincs benne film, szépen leül velem szembe ( ahogy azt az iskolában tanítják) kihúzza magát és néz, ha azonnal nem csinálok róla képet nyüszíteni kezd. Ekkor kattintok kamuból (vagy nem kamuból) és utána elmegy!

A malacokat akkor lehet a legjobban fotózni ha már kézszelídek és nem ijednek meg minden apró zajtól. A nagycocáimat ha lerakom egy egynes helyre ahol fotózni szoktam őket akkor még a fejüket is a helyes állásba tudom állítani, és úgy maradnak míg vissza nem teszem őket. Így róluk a legelőnyösebb portrékat tudom készíteni ( ilyen fotókat láthattok a www.extra.hu/piglet oldalon a tenyésztőlista két tagjánál Gál Zsuzsa és Zerényi László, ezeket én csináltam, persze azért nem mind jó, vannak ezeknél jobbak is, csak azok később készültek!)

TP

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2002.04.23 0 0 17
meg egy kék-fehér
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (16)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2002.04.23 0 0 16
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
ez meg egy fehér tündér
Előzmény: Törölt nick (7)
vincent_vega Creative Commons License 2002.04.23 0 0 15
Oda :))) No azért csak nem. A tempót tartani kell. :)
vincent
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 14
Hova hívással? ;-)
Előzmény: vincent_vega (13)
vincent_vega Creative Commons License 2002.04.23 0 0 13
Benne vagyok :))
Ezentúl csak és kizárólag kutyás-macskás lányokkal fogok ismerkedni. Express hivással :)))

vincent

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 12
Nem lenne ellenemre, ha beszélgetnénk az állatfotózásról... egyszer szerelmes koromban úgy loptam be magam a hölgy szívébe, hogy szép fotókat csináltam a skótjuhászáról... bár az nem malac volt, de legalább olyan bundás :-)
Előzmény: vincent_vega (11)
vincent_vega Creative Commons License 2002.04.23 0 0 11
Nekem két fekete és fehér foltos macskám van, ezért nem baj ha fekete-fehér film van a gépemben. Csak nem mindig tudom hova mérjek fényt.
Középszürke macskát akarok!
Meg aztán mindig elrohannak mikor meglátják a nagyzoomot :))

De azért van róluk egy rahedli képem családtagos megrendeléseknek engedve.

vincent

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 10
Alapjában véve viccből nyitottam ezt a topikot (még ha a téma véresen komoly is :-)), de nem tartom abszolút hülyeségnek, ha a (kis)állatok fotózásáról beszélünk. Elég nehéz a kedvenceket úgy fényképezni, hogy a gazdin kívül másnak is élvezhető legyen a kép.
Pld. én tudok egy linket, ahol meztelen tengerimalacokról készült aktfotók láthatók ;-)

Komolyan: vörösszem-effektus csökkentése, élesség, kifejezőerő... hogyan ragadjuk meg kis kedvencünk egyéniségét? Állatot sokkal nehezebb fényképezni, mint embert. Főleg olyan önfejű egyedeket, mint a T*malacok.

Előzmény: tenyésztőpalánta (9)
tenyésztőpalánta Creative Commons License 2002.04.23 0 0 9
Sziasztok!
Ez ám a nekem való topik!
Kb 200-250 db cocafotóm van a sajátjaimról + még ami nincs kinagyítva. sok szép coca és a sok nyert serleg és oklevél és mindez egy-egy fotón!!!

Vérmalac: Jó fej a kis foltos, milyen szempontból szeretnéd hogy elemezzük???

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 8
Bah, vérmalac! Puszta kézzel, mit puszta, félkézzel!...Visítva kifele Jicsinből, ha én végig, úgy ám!
Trófeák falon nekem. No.

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 7
Ez egy kis tündér! Fekete-fehér tündér!
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (6)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2002.04.23 0 0 6
Ez egy igazi VÉR(benúszószemű)MALAC.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.23 0 0 5
Portré-szeksön indul!


Aki jól kielemzi, kap egy csomag sárgarépát!

Előzmény: Fido Dido (1)
aattila Creative Commons License 2002.04.23 0 0 4
nem baj, legalább pörög a topic. Mindenesetre én jól próbálkozok :-(

http://users.rol.ro/g/gemon/hu.htm

Előzmény: aattila (3)
aattila Creative Commons License 2002.04.23 0 0 3
Ez nem jött össze :
Előzmény: aattila (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!