Keresés

Részletes keresés

kutyatar Creative Commons License 2008.03.13 0 0 14
Témához illő oldal, most indult, folyamatosan bővül: www.kutyatar.com
regyn Creative Commons License 2008.02.19 0 0 13
itt van újra
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.14 0 0 12
Arra is figyel (ez az én tapasztalatom), hogy a rácsosztás bőven jó ha 10x10 cm, de mikor én tüzelő szukát zárok be és a kan kint van, akkor néhány nap alatt sebesre dörzsöli az orrát (rottweiler), mert állandóan nyalogatná a szukát. Ha mégegyszer csinálnék akkor max. 5x5 cm-es rácsoasztású lenne.
Előzmény: bonca (11)
bonca Creative Commons License 2002.05.15 0 0 11
a tenyésztőnél úgy emléxem, a két oldala falazott volt...
a tetőnek először könnyű kék színű műanyag hullámpalát vagy mit tettünk, ami iszonyatos lidércfénnyel árasztota el a kennelt...plussz a szél is feltépte...a hagyományos hullámpala erős és igazi árnyékot ad...(orosz 175*110-es tábla itt 800 Ft volt, azaz még olcsóbb is, mint a műanyag)...10 db
a kennel legnagyobb magassága 150 cm, a legkisebb kb 135 cm, egy tábla hegesztett síkháló elég volt (10*10-es osztású, talán 6-os vasból 6,00*2,40-es táblaméret 7500 Ft)
a tartóváz 4*4-es zártszelvényből készült, az árára nem emléxem, de jelentős tétel volt...hogy biztosan ne szakadjon be a tető, a kennel közepére is került egy tartóoszlop.......3*3-as szögvasat is használtunk pl. az ajtó elkészítéséhez...
a fentiek tavaly májusi árak

szerintem úgyse lehet olyat készíteni, ahol a kutya szivesen töltené az idejét...az én kutyám amint megvirrad, elkezd ugatni egészen addig, míg felkelek és kieresztem...

Előzmény: Noi (10)
Noi Creative Commons License 2002.05.01 0 0 10
Kössz a tanácsokat, végre valami értelmeset is kaptam
10000hála
Előzmény: bonca (9)
bonca Creative Commons License 2002.04.29 0 0 9
ha kölyökkutya kerül bele, gondolj arra, hogy kicsi a feje...mi 10*10-es osztásközű hegesztett síkhálót használtunk, amin persze kezdetben kifért a kis vizsla feje...a tenyésztőnél ezt az alsó mintegy 50 cm osztásának sűrítésével küszöbölték ki...fontos, hogy a kennel részben vagy egészében le legyen fedve, hogy legyen lehetőség árnyékos helyre húzódnia és nyáron ne kelljen a házába húzódnia...ha le van betonozva az alja, a kutya könnyen kikönyököli a bundáját...fával esetleg lehet burkolni...ha viszonylag gyakran van lehetőség a kiengedésre, akkor a dolgát nem a kennelben fogja végezni, ami az illatorgia elkerülése miatt kellemes...itt elsősorba a kan kutya vizelési szokásaira gondolok...a tenyésztőnél ugyanis a földpadlót időnként cserélni kénytelenek, annyira át van itatva "rózsavízzel"....
Előzmény: Noi (7)
bonca Creative Commons License 2002.04.29 0 0 8
menj el olyan tenyésztőhöz, aki kennelben tartja a kutyáit...ott tájékozódhatsz a méretekről, anyagszükségletről, megoldásokról...
ha ezek után úgy érzed, magad nem tudod megcsinálni, keress olyan embert, aki segít a betonozásnál és a hegesztésnél...kell majd valaki, aki elszállítja a tüzépről ill. vastelepről a hozzávalókat...
a mienk úgy néz ki, hogy zártszelvényből van a keret, körben kb 10-20 cm mély betonsávval (maga a kennel területe nincs lebetonozva), két oldalán hegesztett síkháló, másik két oldalán hullámpala, hogy ne legyen huzatos, és a teteje is teljesen fedett hullámpalával, hogy száraz helye legyen...meg persze a kutyaház lambériából, ami szándékosan lapos tetős, hogy fel tudjon telepedni a tetejére...gyakorlatilag csak anyagköltséget számolva ez a cirka 3*5 méteres kennel 50-60 ezerre jött ki...plusz a termetes kutyaház vagy 6 ezer...
Előzmény: Noi (7)
Noi Creative Commons License 2002.04.26 0 0 7
na, valahogy csak meg fogok vele birkózni
Előzmény: Lord Iffy (6)
Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.25 0 0 6
az én voltam, bocs.:O)
ha télleg nincs otthon gép, akkor "bajban" vagy. ha lenne...én sem vagyok épitészmérnök, meg a párom sem....de nem dölt össze még semmi amit összeraktunk.:O))
Előzmény: Noi (5)
Noi Creative Commons License 2002.04.24 0 0 5
Kösz.
Ezek szerint senki nem fedezte még fel az ebben rejlő üzleti lehetőségeket??
Lehet hogy tényleg házilag kellene összeszkábálni, csakhát nem bízom a tartósságában, mármint nem szeretném, ha egy váratlan pillanatban rács kidőlne a helyéről. Építészmérnök sem vagyok, és semmilyen erre a célra használható kismunkagépem sincs.
Ennek tudatában akár értelmi fogyatékosnak is minősíthetsz :))
Előzmény: Dúcs Anita (4)
Dúcs Anita Creative Commons License 2002.04.24 0 0 4
Szia!
ha megnézed a www.allat.lap.hu-t, a ktyás részben van egy új link:kennel. Szerintem érdemes végigböngészni, hátha találsz valamit.
Ani
Lord Iffy Creative Commons License 2002.04.24 0 0 3
szerintem te is össze tudod dobni, ha nem vagy tul értelmifogyatékos.:O)) meg persze ha van otthon rács, betonnak való, fa, kismunkagépek.

csak nézz rá a kutyádra és tudni fogod mik az igényei. bár felettébb nem mindegy, hogy mennyi időt tölt a kennelben majd.

Noi Creative Commons License 2002.04.23 0 0 2
Senkinek sincsenek tapasztalatai ezügybebn??
Előzmény: Noi (1)
Noi Creative Commons License 2002.04.21 0 0 1
Német juhászról van szó, de mostmár komolyan ráállok a keresésre. Ettől függetlenül, ha valaki talál egy reklámot, vagy címet, nyugodtan szóljon :))
Előzmény: ktibor (0)
ktibor Creative Commons License 2002.04.21 0 0 0
Sajna nem tudok segíteni.
Egyébként valszeg az sem mindegy, milyen kutyafajtáról van szó.
Előzmény: Noi (-)
Noi Creative Commons License 2002.04.21 0 0 topiknyitó
Hali!
Szükségem lenne egy igazi, minőségi, kennelre, nem egy összetákolt kersítésre, csak nem tudom, hogy ezt honnan lehetne beszerezni. Ha tudtok, segítsetek, kössz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!