Keresés

Részletes keresés

voks02 Creative Commons License 2002.04.22 0 0 207
Scenic6,

"Most halottam hogy mindenkinek 2 lehetosege van arra hogy szavazzon. Vagyis ha elbaszod akkor kimesz es aztmondod hogy elszurtad és kersz egy masik ( de csak 1x) . Akkor e regit jegyzokonyvezik ervenytelenitik es akkor lett meg egy lehetoseged. Igy ugye minden szavazora dupla papirt gyartanak."

Mivel annak mikroszkopikusnál is kisebb az esélye, hogy mindenki elrontsa, természetesen nem adnak dupla annyit. Tizenkét év alatt ma láttam az elsô rontott szavazólapott, igaz, rögtön kettôt. Hétszáz másik szavazó azért sikeresen elvégezte a feladatot...

Üdvözlettel,

Péter

Előzmény: scenic6 (196)
delphijos Creative Commons License 2002.04.21 0 0 206
Hihetetlen hogy emberek ezért képesek csinálni egy nick-et !
Előzmény: jdaniels2107 (203)
gitana19 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 205
Tök üres jegyzőkönyvet. Az eredményekről, hogy ez úgyis csak formaság. Még fel se bontottuk az urnát, de azért írjuk alá.
A móvári ügyért bocs, Mea culpa, tényleg nem kellett volna úgy leírnom, hogy az összes részletet nem ismerem, de olyanembertől hallottam, akiben megbízok.
Előzmény: Dr. Lecter (201)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.04.21 0 0 204
Na itt van még egy zombi.
Előzmény: jdaniels2107 (203)
jdaniels2107 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 203
Emberek!
Az szoci-tours last minute akciója!
4 évig vissza nem térő alkalom!
Országjáró körút luxus busszal, szavazófülke látogatással egybekötve.
Menü: sör, virsli, gulyásleves, vodka.
Fakultatív programok:
pénzosztás Köbányán, plakáttépés, képviselőjelölt-verés (pisztolyt, baseballütő kölcsönözhető)

Nyugdíjasoknak kékcédulás kedvezmény!

Jelige: VISSZA A MÚLTBA

big-lesz Creative Commons License 2002.04.21 0 0 202
Te gitana, bár nem olvastam el a napi agymenéseidet - csak hazaugrottam ebédelni -, de megint nem vagy korrekt!
A mozgóurna szavazásnak is van névjegyzéke! Péntek 16 óráig kellett (vagy ápr 5-ig) leadni az igényt, akkor törölték az illetőt a névjegyzékből és feltették a nevét a mozgólista jegyzékre...
Amivel viszont el kell számolni!
Csak te hiszed azt, hogy ez egy vicc?
Szóval téged vagy megvezetnek, vagy szimplán hazudsz!
Válassz!
:o)))
big
Előzmény: gitana19 (198)
Dr. Lecter Creative Commons License 2002.04.21 0 0 201
Angyalkám,

milyen jegyzőkönyvet akartak veled aláíratni? Mi állt benne?

Előzmény: gitana19 (198)
Droopy Creative Commons License 2002.04.21 0 0 200
Legyszives gondold vegig, kinek az erdeke nem szabalyosan a hataridoig bizonyitani, hanem utana hangoztatni az "aljas csalas volt" kijelenteseket.
Talan megerted.
Ha egy korterembe nem ment be a mozgourna, akkor abban az urnat kisero jobbos is nyakig benn-van.

Droopy

Előzmény: gitana19 (198)
BoGar Creative Commons License 2002.04.21 0 0 199
AntiAngel írta: "Tegyük fel, egy mozgó urnát kell vinni valahova.
Elmegy a Fidesz-es és a MIÉP-es az urnával.
Közben a balosok szabadon garázdálkodhatnak!" És a mozgó urnával a Fidesz MIÉP nem garázdálkodhat?? Ne nézz már hülyének mindenkit!! És egyénként is egy bal és egy jobb oldalinak is kisérnie kell az urnát, illetve ott maradnia is kell 1-1-nek.
Előzmény: AntiAngel (55)
gitana19 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 198
Még vmi! Móváron a kórházban megkérdezték a betegeket, hogy "és kit kíván támogatni?" És abba a kórterembe nem ment be a mozgóurna. A mellettelévőbe viszont igen. De ez is későn derült ki. Lehet, hogy nekem volt nagy balszerencsém, de sikerült "semleges" biztosokhoz kerülnöm. Előre alá akarták iratni a jegyzőkönyvet. Ami, ugye teljesen korrekt. Arról meg, hogy fideszes vagyok: még tudtommal kormányváltás sem volt, nemhogy rendszerváltás, talán most még nem baj. Később viszont nem fogom letagadni, ígérem!!! Egyébként sem követeltem 1 politikus/szervezet kizárását, eltiltását. Csak tiszta választást szeretnék. Remélem nem baj. Érdekes, ahelyett, hogy mindenki síkraszállt volna az esetleges csalások ellen, egyesek találva érzik magukat. Miért?!?!
BoGar Creative Commons License 2002.04.21 0 0 197
Tisztelt Hasse!
Nem lehet választókerültet módosítani. Mindenkinek úgyanoda kell menni szavazni, ahol 2 héttel ezelött volt. Ezért nem lehet elköltözés, népvándorlás, és buszokkal szállítás, mert a listán nem ugysem lesznek rajta. Ezt érdemes tudni.
Előzmény: Hasse (15)
scenic6 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 196
Csak annyit ? Most halottam hogy mindenkinek 2 lehetosege van arra hogy szavazzon. Vagyis ha elbaszod akkor kimesz es aztmondod hogy elszurtad és kersz egy masik ( de csak 1x) . Akkor e regit jegyzokonyvezik ervenytelenitik es akkor lett meg egy lehetoseged. Igy ugye minden szavazora dupla papirt gyartanak.
Előzmény: voks02 (193)
voks02 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 195
Gitana19,

" tehát tudom, mi van a lapon, aki igényli, annak elküldöm emilben, de a netre sajna nem tudom feltenni."

Egyszerű a tartalma, az illetô neve, lakcíme és személyi száma, a választás dátuma. A szavazás kívánt helyszíne (Budapesten ez nem csak település, hanem kerület is). Annak megjelölése, hogy az igazolást melyik fordulóra adták ki. Az illetô eredeti szavazókörének száma és névjegyzéki sorszáma. Kelt, pecsét, aláírás.

Az egyeüli lehetséges módszer ezt kitöltetlenül lemásolni, kitölteni, hamisan aláírni és lepecsételni. Természetesen technikailag lehetséges, de aki megteszi, sokévi börtönt kockáztat (bűncselekmény a választás rendje ellen és közokirat-hamisítás). Ettôl még pár helyen megeshet, mint ahogy a vizsgálatok szerint az elsô fordulóban is megesett egy, azaz egy alkalommal (ámbár nem tudom, már jogerôs-e a döntés, lehet, hogy még csak az alapos gyanú van meg).

Üdvözlettel,

Péter

Előzmény: gitana19 (185)
voks02 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 194
Lightyear,

még valami, ha érdekelnek a részletek, hogy miért nem igaz és hogy miért nem fogod soha megtudni a kérdésedre a választ, megtalálod az "OVB mindent visszautasít" topikban, elég hosszasan leírtam.

Üdvözlettel,

Péter

Előzmény: voks02 (193)
voks02 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 193
Lightyear,

"65 ezer lepecsételetlen szavazócédulát találtak - nagyon kiváncsi vagyok, milyen arányú ezeken az ikszelés."

Ez például így, ahogy van, nem igaz.

Üdvözlettel,

Péter

Előzmény: lightyear (97)
ZZsuska Creative Commons License 2002.04.21 0 0 191
90 óta minden választáson tagja voltam a bizottságnak (választott, tehát semleges). Urnanyitás előtt minden toll el lett rámolva, minden párt képviselője részt vett a számlálásban. Csalás kizárt. Esetleg egy Rodolfó képességű ember tudott volna + ikszelni, elég valószínütlen.
Előzmény: ketsegbe_vagyok_esve (181)
iporj Creative Commons License 2002.04.21 0 0 190
Szerintem kiderült, hogy a választási törvény rossz! Az Alkotmánybíróság meg fogja semmísíteni egy részét és az új Országgyűlés új szabályt fog alkotni, aminek (szerintem) a lényege az lesz, hogy amennyiben van második forduló csak az és csak ott szavazhat ahol az első fordulóra a névjegyzékre felvételre került.
Ugyanis:
A választójog egyenlőségéből csak annyi következik, hogy egy szavazó két egyéni képviselő megválasztásában nem működhet közre. Az nem, hogy esetleg lehetősége lenne közreműködni és ezért bizonyos lehetőségtől meg kell fosztani.
Másrészt viszont a választójog titkossága miatt azt senkinek nincs joga megállapítani, hogy valaki ténylegesen szavazott-e (részt vett-e egy képviselő megválasztásában).
Ez a probléma a jelenlegi jogszabályi környezetben feloldhatatlan.
Csak emlékeztetőül, ez a szabály nem a legutóbbi ciklus terméke, ez korábbi közös mű, ami el lett szabva!
Előzmény: And67 (184)
Nempolitikus Creative Commons License 2002.04.21 0 0 189
Ebben a topicban ez az egyetlen emberi megnyilatkozas!

Csumi

Előzmény: lightyear (168)
Liquid_FX Creative Commons License 2002.04.21 0 0 188
Ez mindenhol így van. Tömegesen csalni képtelenség.
Előzmény: scenic6 (187)
scenic6 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 187
Nalunk a szavatszamlalokon az erintett partok is delegalnak embereket igy vagy 10en ulnek ott. Hogy a fenebe lehet ott csalni igy ?
Előzmény: gitana19 (185)
hét szűk esztendő Creative Commons License 2002.04.21 0 0 186
Csak aztlenne jó tudni, hogy kire szavaznának ezek a próbálkozók. S ha a Fideszre?
Előzmény: gitana19 (185)
gitana19 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 185
Válasz mindenkinek, aki hülyének nézett! Győrben vkik próbálkoztak hamis igazolólappal!!!!! Múltkor én is igazolással szavaztam (nem másik körzetben, hanem másik faluban, ott voltam szav.számláló), tehát tudom, mi van a lapon, aki igényli, annak elküldöm emilben, de a netre sajna nem tudom feltenni. EHHEZ tényleg hülye vagyok. Mellesleg azokban a szavazatszámlálókban valóban meg lehet bízni, akik azt mondták, hogy az volt az igazi, amikor 6-kor kezdódött a szavazás, de már 5-kor ott állt feldíszítve a kocsi, hogy győzött XY. Mikor már 2 jelölt volt!!!!!!
And67 Creative Commons License 2002.04.21 0 0 184
Azért lehetne egyértelműbb is az OVB állásfoglalása. A két forduló között költözködők esetében elég egyértelműen rendelkezik, így ha valahol már eldőlt az egyéni képviselő személye, onnan a lakosok teljesen feleslegesen költöznek máshová, nem szavazhatnak. Ettől függetlenül persze megteheti bármelyik párt, hogy ha jelöltjét teljesen esélytelennek ítéli, feladja az érte folytatott küzdelmet, és az ottani híveit megpróbálja "átköltöztetni" egy esélyesnek tartott jelöltjének körzetébe. Ez végül is megengedett, más kérdés, hogy a Fideszen ez mennyire segítene. Úgy gondolom, hogy az első fordulóban reménytelen helyzetbe került Fideszes jelöltek szavazói is kevesen lennének ahhoz, hogy a még versenyben lévő Fideszes jelöltek körzetébe szétosztva biztosan bejuttassanak annyi Fidesz-jelöltet, ami Orbánéknak a hatalmon maradáshoz kellene.

Más a helyzet az igazolással szavazók esetében. Tudjuk, hogy ilyen igazolás a két forduló között már nem kérhető, sőt az első forduló előtt kért igazolásoknál is meg kellett mondani, hogy majd hol kíván szavazni az illető az 1., ill. a 2. fordulóban. Én is ilyen igazolással szavaztam, a két fordulóhoz két külön papíron kaptam igazolást. Az, hogy hol szavazhatok, csak úgy szerepel ezen igazolásokon, hogy "Budapest 13.", vagyis Budapesten a XIII. kerületben. Csakhogy ezen kerületben két választókerület is van, mondhatni rám volt bízva, hogy az első fordulóban melyik választókerületben adom le voksomat. A szavazáskor felvettek a névjegyzékbe és elvették tőlem az igazolást, eddig rendben is van. Az adott választókerületben már az első fordulóban minden eldőlt, nem lesz második forduló, sőt így történt a másik XIII. kerületi választókerületben is. De ha nem így történik, hanem a másikban rendeznek 2. fordulót, a most is nálam lévő, a 2. fordulóra szóló igazolással minden további nélkül mehetnék szavazni újból. Felvennének a másik névjegyzékbe is, így egy esetleges, de nem valószínű összevetés során persze kiderülne a turpisság, de úgy érzem, mintha az OVB állásfoglalása ("Ha a választópolgár az első fordulóban igazolással szavazott, vizsgálni kell, hogy abban a választókerületben, ahová az igazolás szól, a választás érvényes és eredményes volt-e.") nem térne ki az én esetemre, legalább is nem eléggé egyértelműen. Az én igazolásom ugyanis 2 választókerületbe is érvényes!

Az igazsághoz hozzátartozik persze, hogy az ilyen, több választókerülettel rendelkező településre szóló igazolással aligha rendelkeznek annyian, hogy érdemben befolyásolni tudnák a választások kimenetelét.

Előzmény: Hettie (166)
Egy szép vasárnap Creative Commons License 2002.04.21 0 0 183
PuuussztÚÚljóóón AA fférggesseeEEEE!:)
Előzmény: Dark Future (182)
Dark Future Creative Commons License 2002.04.21 0 0 182

Én is így gondoltam. Viszont nem biztos, hogy nálunk (patthelyzethez közeli esetben) az újraszámlálás után (az amerikaihoz hasonlóan) pontot tesznek a dolog végére a pártok és szimpatizánsaik.
Sokkal valószínűbb, hogy pro vagy kontra megkérdőjelezik a választás és a kampányidőszak jogszerűségét, adva ezáltal egy-két méretes maflást a hazai demokrácia szebb időket is megért történetének.

Ma mág fejek/egzisztenciák/érdekszövetségek fognak porba hullani (vagy itt, vagy ott).
Nagy a tét.

Előzmény: Derek (180)
ketsegbe_vagyok_esve Creative Commons License 2002.04.21 0 0 181
Csalás, biztos lesz, hogy az eredményt nem befolyásolja az valószínű. De én ismerek szavazatszámlálót, aki igaz önkormányzati választáson, és 94-ben, úgy csinált polgármestert, hogy az ellenfél nevére szóló 2 db szavazólapra szavazatszámlálás közben +1 X-t írt, így lett +2 érvénytlen szavazat. A polgármester 1, azaz egy szavazattal győzőtt.Ő mesélte, de sajnos már elévült. Én nem láttam soha a számlálást és nem tudom, akinek van tapasztala, ilyen gyakran előfordulhat?
Derek Creative Commons License 2002.04.21 0 0 180
"Kíváncsi vagyok, hogy -- követve a derék amerikaiakat -- nálunk is lesz-e újraszámlálási cirkusz a választások után. "

Ujraszamlalas csak Florida nehany megyejeben volt. kb mintha MO-on egy kisvarosban ujraszamlalnak a szavazatokat.

Előzmény: Dark Future (178)
Egy szép vasárnap Creative Commons License 2002.04.21 0 0 179
AAAlllljjAAss CCCsaalláááÁÁss Kkééésszüüül!!!!
Már megint elhagytam a kapukulcsom!:)))
Előzmény: Dark Future (178)
Dark Future Creative Commons License 2002.04.21 0 0 178
Kíváncsi vagyok, hogy -- követve a derék amerikaiakat -- nálunk is lesz-e újraszámlálási cirkusz a választások után. Csak itt majd nem azt fogják nézni, hogy lyukas-e a szavazólap vagy nem, hanem azt, hogy hol van az X, kilóg-e a körből, belelóg-e a pecsét a szövegbe stb. stb.
Mókás lesz biztosan.

bal-lib-monop-kapitalista Creative Commons License 2002.04.21 0 0 177
"És kik, azok akik kiköltöztek Pestről házakba? A szorgos emberek, akik vitték valamire. És kik azok akik maradtak és nagyobb joguk van a választásnál a PROLIK!!!"

Te kis szorgalmas! Az a véleményem, hogy nyugodtan szorgalmasnak lehet nevezni azt, aki tizenkét éve 14órázik, gúvad a szeme a monitor előtt, nem hülye, szabadságra háromévente telik egyhétig a nagymamánál. Oszt' mégse bír az Istennek se' kiköltözni... nem bírja az istenadta összekapirgálni azt a pár milliócskát... Nem vagy Te közgazdász egy kicsit, te nemproli?

Én éppen azt vettem észre, hogy annak telik a kiköltözésre, aki adótcsal, tőkéje van, részvényeket tud (is) vásárolni, feketén dolgoztat, bár lehet, hogy csak a szemem csal, mert az is romlott vagy négy dioptriát az utóbbi években a monitortól (na nem éppen a tőzsdeindexet kuksiztam a neten).

Amúgy: csalás? Bizonyítani kéne, ha már ennyire biztos vagy benne! Vagy szerinted elég, hogy kiabálsz a nagyvilágba? Valaki látott már olyat, aki mondta neki, hogy a szomszéd ezt vagy azt mondta a telefonba??? Ha jól tudom, a választással összefüggő csalás három évig nem évül el. Ez csak annyit jelent, hogy három éven belül megteheted a feljelentést. Bizonyítékokkal, mert egyébként körberöhögnek - joggal.

Csak a Te kedvedért kokárdával megyek szavazni, hogy ne tudják eldönteni: olyan hülye vagyok, hogy még rajtam van, vagy olyan hülye vagyok, hogy már rajtam van. Aztán majd figyelem, hogy szabálos-e a dolog. Holnap beszámolok!

Üdv:
egy lusta, élhetetlen, proli, hüjebunkópesti nempolgár, aki ráadásul az ország rosszabbik feléhez tartozik

Előzmény: lightyear (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!