Keresés

Részletes keresés

tomeewap Creative Commons License 2011.10.10 0 0 317

Sziasztok, nekem is ugyanez a problémám (annyiszor jön meg egy levél az adott félnek, ahány címzettnek szól). Fedora 8 szerveren fetchmail+postfix párossal használom, és szintén csoportos fiókról van szó. Próbáltam a "Delivered-To:" és "X-Envelope-To:" párost, de nem hat. Mit javasoltok? Előre is köszönöm.

 

Fetchmail konf:

set daemon 30
set logfile "/var/log/fetchmail.log"
set no bouncemail

poll mail.szolgaltato.hu
proto pop3
aka domain.hu 
envelope 'Delivered-To'
no dns
user "valami"
pass "valaki"
to
'pista.kiss' = 'pista-kiss'

...stb

Előzmény: DMA (313)
nukee Creative Commons License 2010.07.20 0 0 316


Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni SMTP szerver konfiguralasaban!

Nekem CSAK es kizarolag SMTP szerver kell. A lenyeg hogy akinek jogosultsagot adok azok hasznalhassak a szervert level kuldesre.Viszont a szolgaltatom SMTP szervere is felhasznaloi azonositassal enged kuldeni levelet.
Ehhez kernek segitseget, hogy hogyan lehet beallitani.

Elore is koszonom. Udv. Gabor
hanyattesett Creative Commons License 2010.06.11 0 0 315
Üdv !

Postfix (spamassassin) hogyan beállítandó, hogy azokat a spamaket megfogja, ahol a FROM és a TO mezők azonosak?

Mintha magamnak küldenék spamet :(

----------------------

I was hoping someone could help me figure out a way to block incoming email within either postfix or spamassassin when the sender equals the recipient.
Christini Creative Commons License 2009.11.04 0 0 314
Sziasztok!

Az alábbi, szerintem postfix imap problémára próbálok megoldást találni.

Egy Ubuntu 8.04 Server-en fut a postfix.
Többféle levelező kliens (Outlook, Outlook Expressz, Thunderbird) alatt is jelentkeznek rendszeresen ipam lekérdezési problémák.
Outlook Expressznél, nem tudja lekérdezni a különféle imap szerveren található mappákat (sent,inbox,stb), hálózat vagy tevékenység hiány miatt, Outlook esetében a „nem tudta letölteni a NULL mappát”, vagy Beérkezett üzenetek mappát hibaüzenet fogad, Thunderbird használatakor, pedig a nem sikerült kapcsolódni az IMAP kiszolgálóhoz. Lehet, hogy túllépte a kapcsolatok maximális számát hiba, jelentkezik.
Próbálkoztam már a levelező kliensek ellenőrzésével is, az IMAP szerveren a mappák ellenőrzésével is.
A hiba rendszeresen elhárul, ha újra indítom a courier imap szolgáltatását.
Amennyiben valaki már találkozott hasonló hibával, vagy van tippje, annak megköszönném a hozzászólását.
Már keresem egy ideje a megoldást, de eddig sikertelenül, ezért is kérném a közönség segítségét.
DMA Creative Commons License 2009.08.30 0 0 313
No úgy tűnik a fetchmailrc-ben a envelope Delivered-To megoldotta :-)
Előzmény: DMA (312)
DMA Creative Commons License 2009.08.27 0 0 312
Sziasztok!

Nos itt vagyok megint :-) A postxix+fetchmail duó ismét a kérdés tárgya: szépen válogat a cucc, de ha valakinek úgy küldenek levelet, hogy van egy másik címzett aki cc-t kap, mindenki kétszer kapja meg ugyanazt a levelet.
Bele se gondolok mi lenne egy sok tagú levelező lista esetén :-)

Mit lehet tenni ez ellen? Illetve a postfix vagy a fetchmail a hunyó?

Köszi: Árpi
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.08.02 0 0 311
Szívesen máskor is.
Előzmény: DMA (310)
DMA Creative Commons License 2009.07.31 0 0 310
Na most fejeztem be, kiválóan válogat a frissen telepített Lenny-n a postfix-fetchmail. Sőt a courier-pop is megy. Köszi mégegyszer a segítséget :-)
Előzmény: Soproni Pinot N. (309)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.30 0 0 309
És persze fordítva is:-)
Mostanában futottam bele abba, hogy lenny kernel downgrade után (2.6.22.19) nem bootolt a nyomorult. De csak a 32 bites verzió, az AMD64 megette.
Előzmény: DMA (308)
DMA Creative Commons License 2009.07.30 0 0 308
Köszi!
Azért ez jó, ha csinálok egy dist-upgrade-t, remeghet a zoknim :-)
Előzmény: Soproni Pinot N. (307)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.30 0 0 307
Szvsz a postfix miatt lehet. A sarge még a 2.0.x-el ment az etch 2.3.x-el, a lenny 2.5.x-et tartalmaz.
Előzmény: DMA (306)
DMA Creative Commons License 2009.07.29 0 0 306
A múltkor kipróbáltam abban a környezetben ahova készült a cucc, és minden levél a fetchmail postmasterének megy.
Igaz, ez egy etch, az otthoni, ahol teszteltem meg lenny.
Lehet a két rendszer között ekkora különbség? (lehet, nyilván mert nem ment, de vajh miért?)
Mindegy holnap felhúzok rá egy lenny-t, remélem az otthoni 64bites és a leendő 32bites között nem lesz ekkora különbség :-)
DMA Creative Commons License 2009.07.22 0 0 305
A link tényleg nagyon jó, köszönöm :-)
A levelezés egy elég misztikus világ, elég jó kihívás...
Anno belefogtam egy sendmail.conf feltérképezésébe, na az nem semmi egy cucc :-)
A procmail maidir utálatáról nem tudtam, de szerencsére végül nem szorultam rá. Mert akkor kezdődött volna egy újabb etap a courier-pop mailbox-hoz szoktatásával...
Előzmény: Soproni Pinot N. (304)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.22 0 0 304
Akkor új kihívások után kell nézni, talán csináld meg ugyanezt egy exim + dovecot párossal:-)

ps. nem tom tudod e, vagy számít e neked, de a maildir-rel nem működik együtt a procmail.
Előzmény: DMA (302)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.22 0 0 303
Vagyis ez az arpipc.ceg.hu ez tulajdonképp mit csinál?

Semmit.:-) Csak hát a fechmail tud olyan nagyon érdekes fejléceket produkálni, amit a postfixet részletes logolásra állítva derült ki ( a mastercf-be az
smtp inet n - - - - smtpd -v
sort szükséges módosítani ehhez) számomra. Ezért ez a keverés a hostnevekkel, bár a fetchmailrc-be a set invisible megakadályozza ezt, de ha ez elmarad, akkor előfordulhat fura címzés.

A fetchmailrc-ben a is * here minden lokál usernek küldené?

Igen, a csillag itt is mindent jelöl. Az van, hogy itt egy helyi usernév állna a csillag helyén, ha nem közös mailboxot használnátok, hanem minden userhez egyet-egyet, itt lehetne közölni, hogy melyik helyi usernek címezze a levelet.

Az envelop (azon túl, hogy boríték) mit is csinál?

Ez a sor hülyeség tőlem, és még sokszorosítottam is:-) Szolgaian másoltam egy régi, működő konfigomat a hibájával együtt, csak a hostokat, meg az userneveket, passwordoket írtam át. De működik így is:-)
Szóval, az envelope azt szabja meg, hogy a fetchmail a headerben kutakodva milyen mezőből szedje ki a címzettet. Régen X-Envelope-To -t használt defaultban, de azt sok mail szerver hanyagolta, ezért a mostani alapértelmezés a Received.

Linket nem tudok ütőseket, én a gugli meg a fetchmail man lapja alapján lőttem be (http://fetchmail.berlios.de/fetchmail-man.html).* A postfix viszont egészen bő és informatív honlappal rendelkezik (http://www.postfix.org/)
Amit igen jónak találtam, ráadásul magyar is: Postfix UCE HOWTO


*bár egészen csudálatos dolgokra képes a fetchmail, nekem a timeout a fetchmailrc-ben nem működött, csak parancssorból veszi figyelembe az új értéket.
Előzmény: DMA (301)
DMA Creative Commons License 2009.07.22 0 0 302
Nah, áttettem Maildir-re, a fetchmail-nek mondtam egy uidl-t is, feltettem egy Courier-pop-ot, már teljesen mailserver formája van :-)
Előzmény: DMA (301)
DMA Creative Commons License 2009.07.22 0 0 301
Nem akarom elkiabálni, de úgy nézki nálam is :-)
Az akarmi@ceg.hu-ra jövő levél szépen landol az akarmi lokál user fiókjában. És ez volt amit szerettem volna. Ami lokálisan nem létezik, az úgytűnik megy a postmasternek ami teljesen logikus döntés.

És most jön a neheze: a feladat megoldva, hála neked, de engem a miértek is érdekelnek.
Vagyis ez az arpipc.ceg.hu ez tulajdonképp mit csinál?
A fetchmailrc-ben a is * here minden lokál usernek küldené?
Az envelop (azon túl, hogy boríték) mit is csinál?

Nagyon köszönöm a segítségedet és a türelmedet, ha a kérdésekre akadna a tarsolyodban pár link, meg köszönném. Angol is lehet, bár magyarul kétségtelen produktívabb vagyok :-)
Az is igaz, hogy amikor a linux felszinénél mélyebbre ások, már nemigen akad jó magyar irodalom róla, ezt bizonyítja ez a feladat is.

A teljes levelezésünket természetesen archiválom, sose tudni mikor kell még...
Előzmény: Soproni Pinot N. (300)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.22 0 0 300
:-)
Nem baj, mert nem hagyott nyugodni a dolog, kipróbáltam. Működik.

A postfix beállításainál felesleges a canonical és a virtual táblákat létrehozni, nem kellenek. Tehát amit alant írtam ezekről, azt figyelmen kívül lehet hagyni. Még sarge-val csináltam ilyet, működik is, de túlcifráztam szvsz.

Az egyszerű és jó config a 298-as hsz.-emben van leírva. Ez így a ceg.hu domaint helyben kezeli, el is fogadja az ilyen címzést, de a server nem használja az ISP mail szerverét, mindenhova maga akarja küldeni a leveleket. Ezt megelőzendő:

transport_maps = hash:/etc/postfix/transport

a transport file tartalma pedig:

localhost.localdomain :
localhost :
localhost.ceg.hu :
arpipc.ceg.hu :
arpipc :
ceg.hu :
* smtp:mail.isp.hu



ha az ISP SMTP szervere azonosítást igényel, akkor még a main.cf további kiegészítést igényel:

#AUTH
smtp_sasl_auth_enable = yes
smtp_sasl_password_maps = hash:/etc/postfix/sasl_passwd
smtp_sasl_security_options = noanonymous


A sasl_passwd file tartalma pedig:

mail.isp.hu info@ceg.hu:nagytitok

vagyis ISP_SMTP_Server bejeletkezési_név:jelszó.



A fetchmailrc pedig:

set postmaster 'postmaster'
set invisible
poll mail.isp.hu
protocol pop3
envelope ceg.hu
localdomains ceg.hu

user 'info@ceg.hu' there with password 'nagytitok' is * here


Előzmény: DMA (299)
DMA Creative Commons License 2009.07.22 0 0 299
Ehh, szegényembert még az ág is húzza :-(
Gondoltam haza ssh-zok ráérő időmben és bütykölöm kicsit, erre reggel óta nincs otthon net....
Előzmény: Soproni Pinot N. (298)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.22 0 0 298
Okay, akkor először a postfix konfigja, hogy a ceg.hu leveleit helyben kézbesítse (az általad említett változók közé még egyet felveszünk, a helyi szubnet IP tartománya 172.16.168.0/24, és az arpipc host a 172.16.168.1-es címen csücsül.).:

az /etc/postfix/main.cf módosításai:

myhostname = ceg.hu
myorigin = ceg.hu
mydestination = ceg.hu, arpipc.ceg.hu, localhost.ceg.hu, localhost
mynetworks = 127.0.0.0/8, 172.16.168.0/24
inet_interfaces = all


az /etc/hosts módosításai:

172.16.168.1 ceg.hu arpipc

Kipróbáltam a saját -desktop- gépemen (Debian lenny, IA32; postfix 2.5.5-1.1), ez így nekem megy, helyben kézbesíti a ceg.hu -nak címzett leveleket, már ha létező unix userről van szó.

pl egy kézbesített levél a zoli usertől a dds-nek.:
From zoli@ceg.hu Wed Jul 22 09:06:24 2009
Return-Path: <zoli@ceg.hu>
X-Original-To: dds@ceg.hu
Delivered-To: dds@ceg.hu
Received: from [172.16.168.1] (dadus [172.16.168.1])
by ceg.hu (Postfix) with ESMTP id 4816C5C598
for <dds@ceg.hu>; Wed, 22 Jul 2009 09:06:24 +0200 (CEST)
Message-ID: <4A66BA6B.4080108@ceg.hu>
Date: Wed, 22 Jul 2009 09:06:19 +0200
From: zoli <zoli@ceg.hu>
User-Agent: Mozilla-Thunderbird 2.0.0.19 (X11/20090103)
MIME-Version: 1.0
To: dds@ceg.hu
Subject: proba01
Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-1; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 7bit

proba





Előzmény: DMA (297)
DMA Creative Commons License 2009.07.22 0 0 297
Á, annyira nem voltam fáradt, csak rohadt zörgős a billentyűzetem és már jelentőségteljes sóhajtozást hallottam :-). Ha benne vagyok egy ilyen érdekes témában akkor no álmosság (amúgy sem tudtam még elaludni egy darabig)...

Én így nem, hanem úgy jártam, hogy ssh-val ki tűzfalszabályoztam magam alól a gépet. Ott szerencsére volt aki újraindítsa, a szabályok meg nem voltak mentve...

Szóval némi átbeszélést igényel a jelrendszer is, mert már ott is voltak bizonytalanságok:

van a cég, akinek van egy külső domain neve, nevezzük ceg.hu-nak.
van a gépem, amin a kísérletezés folyik, ennek a neve arpipc.
és van a mailszerver, legyen mail.isp.hu
Náluk van az a fiók amire beesnek a levelek, ezt hívjuk info@ceg.hu-nak.
Ráadásul érzésem szerint úgy esnek be, hogy bármi ami a @ceg.hu-ra jön, bejön. Már csak emiatt is kell a szűrés, hogy a sok szemét ne terhelje őket.
Előzmény: Soproni Pinot N. (296)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.21 0 0 296
Persze, ha nagyon fáradt vagy, akkor jobb is, mert most inkább csak rombolnánk a rendszert:-)*

Jóccakát neked is.


* Én már már jártam úgy éjjel kettőkor, hogy a saját gépem helyett egy szervernek adtam ki a halt parancsot. Mit tudtam csinálni, fogtam a kocsikulcsot, oszt hajrá. Visszafele a zsaruk megszondáztak, úgy meg voltam már reccsenve, hogy a sötétben, hat méterről csak rámnéztek, és már kapták is elő:-)
Előzmény: DMA (295)
DMA Creative Commons License 2009.07.21 0 0 295
Szerintem is ez lenne a legjárhatóbb, már elvesztem...
Ha megengeded holnap keresnélek ezzel, kezdve egy postfix conf. kifaragásával.
Addig is köszönöm a türelmet, jó pihenést Neked...

Előzmény: Soproni Pinot N. (294)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.21 0 0 294
Szvsz kettéválaszthatnánk a problémát. Ha a postfix helyben már tud küldeni a cegnev.hu-ra, akkor legalább már az kilőve.
Vagyis ha az user1@cegnev.hu helyben képes levelet küldeni az user2@cegnev.hu-ra, akkor a postfix többé-kevésbé jól be van lőve.
Előzmény: DMA (291)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.21 0 0 293
ps az én fechmailrc-ém:

set postmaster 'dads'
set invisible
set logfile /var/log/fetchmail.log
poll mail.invitel.hu
protocol pop3
envelope cegdomain.hu
localdomains cegdomain.hu

user 'user1@icegdomain.hu' there with password 'jelszo1' is 'user1' here

user 'user2@cegdomain.hu' there with password 'jelszo2' is 'user2' here

user 'user3@cegdomain.hu' there with password 'jelszo3' is 'user3' here

......


Az is 'user1' here azt mondja, hogy kinek dobja helyben, de esetedben ugye a * is jó, vagy esetleg fel lehet sorolni az usereket.
Előzmény: Soproni Pinot N. (292)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.21 0 0 292
A transport formája:

localhost :
cegdomain.hu :
* smtp:isp-mailserver.hu


A localhost és a cegdomain.hu után whitespace, a kettőspont után nincs. A csillag után szintén whitespace, de a kettőspont után nincs tehát egybe:
smtp:isp-mailserver.hu.

Előzmény: DMA (291)
DMA Creative Commons License 2009.07.21 0 0 291
Nah, most annyi változott, hogy megint írogatja a postmasternek a "user@cegnev.hu" nincs a rendszeremen üzeneteket. Virtual, canonical kitöltve, postmap futtatva rájuk és mégis...
Kezdem elveszíteni a fonalat. A transport fordításakor pedig warningol, mondván, hogy név whitespace érték párokat szeretne. Sajna egy transport example sem akadt a kezembe...
De az, hogy Te gyártottál ilyet, optimizmusra ad okot, miszerint meg lehet ezt csinálni :-)
A küldés annyira nem dráma, az ISP SMTP-t gondoltam használni hozzá. Csak ez a szétszedés lenne fontos, mert az outlook nem tud pop3 szűrést sajna.
Előzmény: Soproni Pinot N. (289)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.21 0 0 290
ps. én hasonlót csináltam a postfix/fetchmail párossal, annyi a különbség, hogy nem csoportos mailokat szed le.

A postfix main.cf-jébe még ez van, ami fontos lehet:

disable_dns_lookups = yes
myorigin = cegdomain.hu
myhostname= cegdomain.hu
mydestination = cegdomain.hu, localhost, localhost.cegdomain.hu, localhost.localdomain



A disable_dns_lookups meredeknek tűnik, de ugye nem igazi mail szerver, gondolom te is az ISP mail serverén keresztül küldöd a leveleidet. Az /etc/hosts file-ba társítottam a cegdomain.hu-t az eth0-ás IP címre, és így ragyogóan kézbesít helyben is, hisz nem vizsgálja a postfix az MX rekordot.

Ha jól sejtem enélkül a helyben egymásnak küldött cegdomain.hu-nak címzett leveleket kiküldené az ISP mail serverének. Bár elvileg a transport file-ba helyire van állítva a cegdomain.hu, de kérdés, hogy mitet művelne egy névfeloldás után.
Előzmény: Soproni Pinot N. (289)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2009.07.21 0 0 289
Ám minden a fetchmail@localhost usernek megy

A fetchmail belebabrál a fejlécbe, hiába a X-Original-To mező.


Ötlet.
a fetchmailrc-be az ISP-s usert és jelszavát így kéne felvenni:

user 'közösmailbox@mail.isp.hu' there with password 'nagytitok' is * here

és az envelope legyen Delivered-To.


Hátha.






Előzmény: DMA (288)
DMA Creative Commons License 2009.07.21 0 0 288
Köszi a leírásokat, megcsináltam. Ám minden a fetchmail@localhost usernek megy.
Igazából nem tudom, hogy ki a ludas: postfix, vagy fetchmail?

postfix/local[13330]: AA2A42B8581: to=<fetchmail@localhost>,
Ilyenek vannak a logban...

Ez pedig a fetchmailrc:

set daemon 90
set syslog
set postmaster arpi

poll mail.server.hu
proto pop3
envelope "X-Original-To:"
user felhasznalo
pass jelszo
keep

Itt lehet rossz valami, de a neten egy érthető fetchmailrc leírást nem leltem.
Nyilván egy mda "mda" sor kéne, de az mda "postfix"-től hidegrázást kapott...
Előzmény: Soproni Pinot N. (287)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!