Keresés

Részletes keresés

schgy Creative Commons License 2002.04.19 0 0 8
Nézd, én jól el vagyok így is.
Mindenkinek odahúz a szeme, ahová akar. Két dolog érdekes az egészben.
1./ Az objektivitástól való távolság a könnyen kiszámolható esetekben, mint ez is.
2./ A melldöngetés azzól, hogy a többi oldal hazudik, mikor a saját "objektivitásteljesítményem" ilyen.
Mindenesetre ugyanott klikkelhetők a részletes eredmények is, tehát aki megnézi (fárad azzal, hogy gondolkozik), azonnal átlát a propagandaszínezésen, de akkor kiknek is íródik ez az újság és hogyan is minősíti saját olvasótáborát?
Végül is tekinthetem a MNO-t vicclapnak is, ha akarom, bár annak nem igazán jó, meg azt hiszem nem is annak szánták.
schgy
Előzmény: Koravén Karaván (2)
Venyerin Creative Commons License 2002.04.19 0 0 7
Az objektív meg az MN újságíró az két dolog. Utóbbin keresztül például sokkal nehezebb fényképezni...
:-)
szutyok Creative Commons License 2002.04.19 0 0 6
Érdekes lista, sok olyan körzet narancssárga lett ahol 60% fölött áll a baloldal. Ami azonban még érdekesebb, hogy még az MNO szerint is 32 olyan körzet van, ahol gyakorlatilag esélytelen a Fidesz. A baloldalnak 47 helyen kell győznie, hogy többségben legyen, azaz a maradék 99 körzetből 15-ben.
Ilja Iljics Creative Commons License 2002.04.19 0 0 5
Ha ezek után nem nyer a Fideszes, akkor meg nyílván csalás történt.
Előzmény: Innercity folk (3)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2002.04.19 0 0 4
Dörmögő Dömötör...
Előzmény: Koravén Karaván (2)
Innercity folk Creative Commons License 2002.04.19 0 0 3
Sebaj, az MSZP az eselytelenek nyugalmaval indulhat a tablazat alapjan. Megnezegettem parat, sok helyen az MSZP es az SZDSZ + Munkaspart + Centrum elso fordulos szavazati aranya a 60% koruli, de az MN meg itt is kepes kihozni a fideszes jeloltet eselyesebbnek.
Ja...
Onamitas rulez. Hatha par fideszes lenyugszik, el se kell menjen, hiszen nelkule is nyernek. Csunya nagy arcraeses lesz...
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.04.19 0 0 2
Hozz egyetlen objektív újságot példának.
Boldogvég Creative Commons License 2002.04.19 0 0 1
A végén még túlnyeri magát a Fidesz.:))))
Előzmény: schgy (-)
california dreaming Creative Commons License 2002.04.19 0 0 0
Tudnak írni? Nem néztem ki belőlük >:)
Előzmény: schgy (-)
schgy Creative Commons License 2002.04.19 0 0 topiknyitó
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=71494&rvt=74
Itt olvastam.

"Választási latolgató
2002. április 17. 19:29
Geösel András - Várhegyi István

Az MNO összeállításából megtudhatja, hogy vasárnap mely választókerületekben tartanak második fordulót, ...

Fehér színnel jelöltük azokat a választókerületeket, ahol a Fidesz-MDF jelöltjének kisebb az esélye, hogy elnyerje a mandátumot. Narancs színnel jelöltük azokat a választókerületeket, ahol A Fidesz-MDF jelöltje elnyerheti a szavazatók többségét, figyelembe véve, hogy a választók többsége ismét elmegy szavazni."

No és ezek után nézzünk egy-két naranccsal jelölt választókerületet azokon kívül, amik csak azért lettek narancsosak, mert ott az MSZP-s jelölt lépett vissza az SZDSZ-es javára.

1./
HEVES 05 GODÓ LAJOS MSZP 49%
DR.TÓTH JÓZSEF FIDESZ-MDF 33%
Eleve gyanús, hogy miért is narancs, de lássuk a medvét a részletes bontással:
1 GODÓ LAJOS MSZP 48,71%
2 DR.TÓTH JÓZSEF FIDESZ-MDF 32,50%
3 DR.ÁRVAI GYÖRGY MIÉP 6,22 %
4 SOMLAI GYÖRGY SZDSZ 3,94%
5 SIMONCSICS LÁSZLÓ MUNKÁSPÁRT 2,97%
6 PAP KATALIN CENTRUM 2,12%
7 GÖNCZI MIHÁLY Független 2,08%
8 DR.ÖRDÖG ISTVÁN FÜGGETLEN KISGAZDAPÁRT 1,46%

Vagyis a FIDESZ-MDF jelöltjét várhatóan az összes SZDSZ-es és MUNKÁSPÁRT-i szavazó is támogatni fogja, mert ha ezek közül bármelyik párt szavazói az MSZP-s jelöltre szavaznának véletlenül, akkor eleve 50% fölé kerül.

2./
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK 03
BOTKA LAJOSNÉ MSZP 46%
SZALAY FERENC FIDESZ-MDF 39%
Részletesen:
1 BOTKA LAJOSNÉ MSZP 46,35%
2 SZALAY FERENC FIDESZ-MDF 39,06%
3 FODOR GYÖRGY SZDSZ 4,84%
4 BENCSIK MIHÁLY MUNKÁSPÁRT 4,27%
5 HALÁSZ ISTVÁN MIÉP 3,00%
6 BÁNÓ ZOLTÁNNÉ FÜGGETLEN KISGAZDAPÁRT 1,71%
7 SZENTIVÁNYI ANDRÁS REFORM KISGAZDAPÁRT 0,77%

Helyzet, mint fent. Akár a Munkáspárt, akár az SZDSZ szavazók átszavazása az MSZP jelöltre akkor is elég, ha a másik párt összes szavazója a FIDESZ-MDF jelöltre szavaz.

Köszönöm a hiteles tájékoztatást, mert legalább a részletes adatokra kattintva kiderült az, hogy kicsit túlzó az a narancstenger (32 helyen várható a táblázat szerint MSZP, a többi helyen FIDESZ-MDF győzelem a második fordulóban), amit a főtáblázat mutat.
schgy



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!