Keresés

Részletes keresés

repeant Creative Commons License 2002.04.18 0 0 16
Az MTV bemondta...

Előzmény: Kenderes (13)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.18 0 0 14
Budapest, 2002. április 18. (MTI)

Elutasította az Országos Választási Bizottság (OVB) csütörtök esti ülésén azt a két beadványt, amelyeket az országgyűlési választások szavazatainak részbeni, illetve teljes körű újraszámolása érdekében nyújtottak be.
A Mádl Ferenc államfőhöz eljuttatott, s tőle az OVB-hez megküldött 100 ezer körüli aláírást tartalmazó indítványt, amely konkrét bizonyítékok nélkül a szavazatok országos újraszámolását kezdeményezte a vélelmezett törvénysértések miatt, egyhangúlag vetették el.
A MIÉP által ugyancsak konkrét bizonyítékok megjelölése nélkül szorgalmazott megoldást, nevezetesen, hogy Budapesten és vidéken 2-2 szavazókörben szúrópróbaszerű teljes körű szavazatellenőrzést tartsanak, csak a párt és az FKGP delegáltja támogatta, a jelenlévő 9 másik tag elutasította azt.
Az OVB tagjai abban egyetértettek, hogy mindenkinek alkotmányos joga, hogy ügye érdekében petíciót nyújtson be az illetékes hatósághoz. A választási törvények azt azonban a választás előtti és az azt követő 41. napon belül nem teszik lehetővé, hogy hivatalos aláírásgyűjtést folytassanak népszavazás vagy népi kezdeményezés érdekében.
Az OVB végül is a választásra és a testület hatáskörére vonatkozó törvényi szabályozás alapján nem látta megalapozottnak az országgyűlési választás első fordulója eredményének újraszámoltatását.

Kenderes Creative Commons License 2002.04.18 0 0 13
Ki is adta át az íveket? tudni a nevét?
Előzmény: repeant (6)
repeant Creative Commons License 2002.04.18 0 0 12
Nils,

Mert nem hallgatsz Pannont...:)

Előzmény: Nils Holgersson (9)
repeant Creative Commons License 2002.04.18 0 0 11
Ez most oda-vissza megy. Persze néhányan közben elhatárolódnak, de azért működik...
Előzmény: miközödhozzá (8)
repeant Creative Commons License 2002.04.18 0 0 10
Az örmény, horvát, dalmát, kisgazda és miépes képviselőjelölt. Nem pont ebben a sorrendben, de ez nem is fontos..:)

Előzmény: Fidélia (4)
Nils Holgersson Creative Commons License 2002.04.18 0 0 9
Aztán a százezer aláíró honnan a retekből tudja, hogy választási csalás történt? Mert a Csurka mondta? Azt is mondta, hogy 15-18 %-ot kapnak. Aztán csak 0.94 lett belőle. Ezek még hisznek a mesékben?
miközödhozzá Creative Commons License 2002.04.18 0 0 8
Én a nyalást pont fordítva tapasztalom.
Vasárnap estig közel 200.000 segg leszen fényesre nyalva. Majd utána a köpködés.
Előzmény: repeant (5)
FatMo Creative Commons License 2002.04.18 0 0 7
Az OVB elutasította! HAHAHAHAHAHAHA!
repeant Creative Commons License 2002.04.18 0 0 6
Egy hiteltelen manus...
Előzmény: Fidélia (4)
repeant Creative Commons License 2002.04.18 0 0 5
Arról már letettek. Most a Fidesznek nyalnak...De nekik csak a szavazók kellenek, a zászlók, Csurka és a nyilvános segítség nem!
Előzmény: miközödhozzá (3)
Fidélia Creative Commons License 2002.04.18 0 0 4
Hát lehet,hogy késő van,lehet hogy fáradt vagyok,de nem értem végülis ki adta ezt át?
Előzmény: repeant (2)
miközödhozzá Creative Commons License 2002.04.18 0 0 3
Ez még mindig kevés a Parlamentbe jutáshoz.
Előzmény: repeant (-)
repeant Creative Commons License 2002.04.18 0 0 2
A köztársasági elnök állítólag továbbítani fogja, azzal, hogy ez nem az ő hatásköre.

Én megértem, hogy a szavazatok újraszámlálása fontos dolog, és le a kalappal a 100 aláírás előtt.

De nem kellene ilyenkor arra is gondolni - kedves Miépesek - hogy ne egy ilyen utolsó ember adja a nevét hozzá, mint akit most láttam a tévében?

Ezzel mindent elrontotok!

Előzmény: Fidélia (1)
Fidélia Creative Commons License 2002.04.18 0 0 1
Szerinted van erre jogi lehetőség?
Előzmény: repeant (-)
repeant Creative Commons License 2002.04.18 0 0 0
Az nem semmi, hogy összegyűlt a százezer aláírás, de az sem akármi, hogy ki adta át...

Még most is röhögök...

repeant Creative Commons License 2002.04.18 0 0 topiknyitó
Százezer MIÉP-aláírás az újraszámlálásért

2002.04.18. 14:11:18


Csütörtök délután egy állampolgár átadja a köztársasági elnöknek azt a 100 ezer aláírást, amelyben azt követelik, hogy országosan kézi számlálással ellenőrizzék a választások szabályszerűségét - jelentette be a MIÉP elnöke. Csurka István azt javasolja, hogy két vidéki és két fővárosi kerület teljes szavazatállományát számolják újra, mintavétel gyanánt, hogy "eloszlassák a társadalomban meglévő óriási bizalmatlanságot".

Ha az újraszámlálás eredménye módosulást hoz, akkor alapvető bizonyíték, ha nem, akkor megnyugtatták a társadalmat - mondta a MIÉP elnöke, hozzátéve: ezt a javaslatot felvetette az EBESZ választásokat figyelemmel kísérő megfigyelőcsoportja vezetőjének is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!