Keresés

Részletes keresés

Selindek Creative Commons License 2002.04.18 0 0 5
Most nezem: meg csak le se nullaztak. Micsoda dolog ez !?
panicx Creative Commons License 2002.04.18 0 0 4
Tetszik az optimizmusod,igy legyen.Csak hat azt igazan nehez felbecsulni,a kamu allhirekkel traktalt embereknek hany% hisz majd ennek a szemet propagandanak.
Előzmény: Innercity folk (2)
szutyok Creative Commons License 2002.04.18 0 0 3
megj1.: a 47 úgy jött ki, hogy a Fidesznek saját bevallása szerint 85 körzetben kell nyerni, hogy maradjon a kormány. 131-85=46.

meg2.: a 44 tuti baloldali befutóba az SZDSZ-es körzeteket direkt nem számolt bele, vezessen bármennyire is a baloldal.

Előzmény: szutyok (1)
Innercity folk Creative Commons License 2002.04.18 0 0 2
Es nem is tevedsz. 75 helyen all elsokent MSZPs. Ez a szam csak nott az SZDSZes visszalepesekkel, legalabb 90-re. Ehhez meg add hozza, hogy a centrumosok nagy resze budapesti, es inkabb a baloldalra szavaz. Plusz ott vannak a munkasparti szavazok. Ezzel szemben a fidesz 56 helyen vezet, es a MIEP az osszes tartaleka, akik kozul joparan a fideszre is haragszanak.
40-45 helyen nyer szerintem a fidesz, a tobbit viszi az MSZP-SZDSZ duo...

Es akkora kormanyvaltas lesz mint a huzat. :)

Előzmény: panicx (0)
szutyok Creative Commons License 2002.04.18 0 0 1
Ha 47(!) körzetben nyer az MSZP-SZDSZ, akkor már biztos baloldali győzelem, a többi hely ui. összejön az országos listáról. Ma végignéztem az eredményeket, 44 olyan körzet van, ahol gyakorlatilag elképzelhetelen, hogy a Fidesz nyerjen. :)
Előzmény: panicx (0)
panicx Creative Commons License 2002.04.18 0 0 0
En is szamolgattam,egy kicsit a magam primitiv modszereivel, 6-7 megyet koztuk Bp is 30 helyen biztos bejutonak szamit az mszp-s vagy az szdsz-es jelolt.Ugy tudom hogy baloldalnak 55 mandatumot kell szereznie ahoz,hogy kormanyt alakitsanak.Ez igaz?Mert akkor szemely szerint biztosra veszem az ellenzek gyozelmet.
Előzmény: Selindek (-)
Selindek Creative Commons License 2002.04.18 0 0 topiknyitó
OV , ugye, szereti emlegetni a 0.9%-ot. De ez csak a listas kulonbseg az MSZP es a FIDESZ kozott.
A tenyleges elony nem a szavazatoknal, hanem a megszerzett mandatumoknal jelenik meg, hiszen mindegy, hogy hanyan szavaztak, a parlamentben mar csak a mandatum-szamok szamitanak.
Ha valaki veszi a faradsagot es vegigszamolja, hogy mennyi _biztos_ mandatuma van az MSZP-SZDSZ koalicionak illetve a FIDESZnek (Azaz ha a 2. forduloban mindenki csak az egyikre vagy mindenki csak a masikra szavazna), akkor az arany 159:135 !!!
Azaz a baloldal elonye 17% !!!

(A szamokkal lehetoleg ne kotozkodjon senki, pontosak, nem tippek. Egyszeruen beleszamoltam a toredekszavazatokert jaro biztos mandatumokat is. Ellenorizheto itt.)

Meg erdekesebb a kerdes, ha azt nezzuk meg, hogy mi lesz a mandatumok aranya, ha mindenki ugyanoda szavazna a 2. forduloban, mint az elsoben.

Ekkor - a fenti programmal szinten ellenorizheto - 217:169 - es mandatum-arany jonne ki.

Ez tobb, mint 28%-os elony a baloldal javara.

Barmelyik szamitast is nezzuk, a 2. fordulo tetje nem pusztan 1-2%.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!