Keresés

Részletes keresés

wendriner úr Creative Commons License 2002.04.17 0 0 5
remelem lesz majd divat az en hangom is egyszer! :-)
Előzmény: nr4tw (4)
nr4tw Creative Commons License 2002.04.17 0 0 4
Túl mérsékelten provokálsz! :-D
Előzmény: wendriner úr (3)
wendriner úr Creative Commons License 2002.04.17 0 0 3
probalok itt ovatosan provokalni erre-arra, de kegyetlenul lelovod ketszer is... :-)
Előzmény: nr4tw (2)
nr4tw Creative Commons License 2002.04.17 0 0 2
wendriner úr:

Szerintem valahol mélyen minden politikus "talonba tette" a lelkiismeretét. Ennek persze fokozatai is vannak, ki mire hajlandó a hatalom megszerzése/megtartása céljából.

A lelkiismeret pedig (szerintem) tanítható dolog. Egy ideig kiabál, ha nincs hatás, visszavonul. Egy idő után arra, amire régebben sikított volna, már csak legyint.

Példákat (úgy érzem, szerencsére) nem tudok mondani.

Előzmény: wendriner úr (1)
wendriner úr Creative Commons License 2002.04.17 0 0 1
Igen, de azon kivul? Erdekel az, hogy Kovacs hogyan erzi magat este, miutan bejelenti, hogy Csehak Judit szemelyeben megtalaltak az orszag szocialpolitikai megmentojet, Nagy Sandor pedig tokeletes gazdasagi miniszter lesz (V, mint Victory!). De akar az is, hogy Kover mennyire pragmatista, mit gondol komolyan abbol, amit mond. Kovacs arca mindig egy arulkodo ovodasra emlekeztet, Koveren viszont cinizmust latok. Tovabbi peldak is erdekelnek.
Előzmény: nr4tw (0)
nr4tw Creative Commons License 2002.04.17 0 0 0
wendriner úr:

Egy gyakorló politikustól hallottam, hogy a politikában csak szabályok vannak, erkölcsök nem.

Előzmény: wendriner úr (-)
wendriner úr Creative Commons License 2002.04.17 0 0 topiknyitó
A meglehetosen enigmatikus cim nem egyebet rejt, minthogy keresem a valaszt a kovetkezo kerdesre:

El lehet-e normalisan (mentalisan egeszsegesen) viselni azt (gondolkodo lenyeket feltetelezve), hogy tudatosan hazugsagokkal tomjuk az emberek fejet hosszu idon keresztul, majd kesobb egy furcsa konstellacioban erenykent (ertekkent!) tuntetjuk fel, hogy ujra azokkal az emberekkel dolgozhatunk, akik velunk egyutt hazudtak => latvan, hogy az emberek meg tapsolnak is erte. Egyaltalan hazugsagnak gondoljak-e ezek az emberek amit mondtak/mondanak, vagy tudati szintig a kerdes el sem jut naluk? Hisznek sajat maguknak? Cinizmus, szarkazmus, micsoda? Segitsetek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!