Mint minden évben, most is a tél elől egy hétre Ciprusra menekültünk. Viszont az idei ciprusi utazásunkat egy hirtelen jött döntés után kissé átterveztük. Úgy döntöttünk, hogy egy olyan részét nézzük meg ez alkalommal a szigetnek, ahova többnyire a turisták már nem merészkednek át. Magunk mögött hagytuk Ciprus déli, görögök által lakott részét és észak felé vettük az irányt. Ez elsőre nem tűnik egy túl bonyolult dolognak, de valójában korántsem ilyen egyszerű a dolog. Észak-Ciprust 1974-ben megszállták a törökök és mai szemmel egy egészen véres háborúba torkollott ez a csata. Az északon élő görögök fejvesztve menekültek délre. A helyzet mára már átalakult egy befagyott konfliktussá. Nem lövöldöznek egymásra az emberek észak és dél között. Nem bántják egymást a két rész lakói. Inkább csak olyan a helyzet, mint egy megromlott házasságban 20 év után. A két fél nem beszél egymással, vagy legalábbis csak az abszolút minimumot. Az idősek, akik még megélték az inváziót szépen lassan kihaltak - a fiatalok számára pedig ez a "normális" helyzet. Viszont a fenti okok miatt egy utazás a sziget északi felére korántsem olyan szimpla egy kiruccanás. A posztban leírom, hogy mi mindenre kell odafigyelni Észak-Ciprus törökök által lakott felén, milyen látnivalók várnak rátok ott és azt is, hogy miért éri meg megnézni ezt a részét is a szigetnek. Lássuk!
En 7.-en erkeztem Aegeannel, teszteltek az osszes utast, de errol semmi ertesites nem volt elotte. Ez ertheto is, mert amikor kitoltjuk a flight passt , elfogadjuk, hogy tesztelhetnek.
Nov 2 an jottem vissza (itt elek) es random teszteltek az utasokat a repteren Larnacaban. Az utasok egy reszet a teszthez iranyitottak,mi megusztuk. A Wizz nem kuldott elozetes ertesitest. Itteni ismerostol nem tul jo hireket hallottunk a karanten korhazrol, ami Tersefanuban van es jo par magyar kerult oda. A magyar diplomata nem segitokesz a bajba jutottakkal. Ettol fuggetlenul jonnek es mennek csaladtagok novemberben is, az elet nem all meg.
Köszönöm szépen a válaszodat, háááát nem tudom hogy megyünk-e . Valószíneg nem, mert ha még felszállás előtt tesztelnének és nem engednének felszállni ha pozitív és itthon kerülnék karanténba, azt még elviselném valahogy... :( de hogy be legyek zárva egy idegen helyen... hát nem tudom.. és persze értem én hogy bártaké a szerencse meg minden
Az érkező gépeket random jelleggel tesztelik a reptereken (Larnaca és Paphos) Erről a WizzAir jó előre küld email értesítést, hogy a gépet tesztelni fogják. Ott nincs kivétel, oltott vagy oltatlan, mindenkit tesztelnek. Nem túl jó a kép, de ezt sikerült csak. Tehát lejön mindenki a gép lépcsőjén és már is ott a sátor tábor. Ha itt pozitív a teszt, jön a karantén hotel. Nem érdekli őket az oltás!!! Az érdekli, hogy ott akkor fertőzött vagy-e vagy sem. Hozzá teszem tök jogosan! És igen, volt olyan utas akit 10 nap karanténba zártak úgy hogy ott volt nála az előző napi itthon készült negatív PCR eredménye és be is volt oltva mindkét oltással is. Beszéltünk vele visszafelé a reptéren, ott mesélte el nem túl kellemes élményeit a karantén nyaralásáról.
En narancssarga orszagbol erkeztem es akiket lattam elottem es utanam a sorban, azokat mindet teszteltek.De emiatt kar lemondani az utat, ha nagyon stresszelsz, csinaljatok indulas elott meg otthon egy gyorstesztet.
Igy van, en ket napja erkeztem, nalunk mindenkit leteszteltek szerintem kifele es mehettunk a dolgunkra, kb 15 masodpercig tartott. Kb 3 ora mulva kaptam sms-t.
Ellentmondásos infók vannak, hogy a repülőtéren tesztelhetnek-e, tesztelnek-e?
Nem szeretném elvenni a kedved, sem a döntésedben befolyásolni, de elég nagy számban előfordul, hogy a beérkező gép utasait tesztelik. Érdekes módon a teszt eredményét nem szükséges a repülőtéren megvárni.
Elég jónak tűnik. A Makenzy Beach nagyon szép homokos part. A Palm Baech Hotel Larnaca külvárosi részén van, szerintem ezzel sokkal jobban jártál helyileg.
sea-n-lake-view apartments , itt foglaltam. Ott milyen a part , meg a beach? Azt most lattam, hogy eleg messze van onnan amit mondtal a Palm beach hoteltol. De ha ez nagyon nem jo, gondolom eljutok valahogy. Azon a reszen nem talaltam szallast aholo mondtad.
Ha szerzel egy kajakot, akkor a larnakai öbölben nézegethetsz két direkt elsüllyesztett hajót is, a Palm Beach Hotelre merőlegesen kb 500 és 800 méterre a parttól. Az előnyük az, hogy ott két fokkal melegebb a tenger mint a Zenobiánál. Egyébként oda is szoktak vinni búvárcsoportokat, igaz gumicsónakon.
Larnaca-ban a kikötőben van olyan hajós progi a mi kivisz a Zenobia roncshoz. Ott tudsz snorkizni, meg ott meg is éri elidőzni. Novemberben még jó a tenger, mi is voltunk már november közepén is.
Szia! Zavarnalak egy kerdessel. Larnacaban van jo part, ahol snorkizni lehet? Marmint ahol erdemes? Csak 2 napra tudnek menni, ezert a repuloter kozelsege fontos lenne. A tenger novemberben meg elviselheto? Koszi elore is!