Keresés

Részletes keresés

malimeli Creative Commons License 2017.09.03 0 0 33

Üdv mindenkinek, 2011-ben végeztem, mint általános asszisztens, jelenleg is a szakmámban dolgozom Németországban egy Ideggyógyászati klinikán, valaki tud abban segíteni, milyen lehetőségeim vannak olajfúrótornyon? Mivel kéne felvennem a kapcsolatott ?! Előre is köszönöm mindenkinek ....szép napot. 

Péter.84 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 32

itt is sorba küldik el az embereket.

 

Előzmény: csk877 (29)
SárffyZsolt Creative Commons License 2016.05.09 0 0 31

Érdeklődnék olajfúró tornyon végezhető munkák után. Akár konkrét munkalehetőség akár közvetítőcég elérhetősége érdekelne. Név:Sárffy Zsolt. Telefon: +36 30 993 5279, e-mail: sarffy1978@gmail.com

Zolee Kovacs Creative Commons License 2015.12.07 0 0 30

Sziasztok!

Most jöttem haza Aberdeen-ből, nincs jó hírem!

Sorban állnak le a tornyok( én 1 évet voltam az Északi_Tengeren,igaz szél erőműben) .Szeretnék is vissza menni.

 

Több ügynökséggel is beszéltem,de mivel nem voltam olaj platformon ,(meg mert magyar vagyok)  élből elküldtek! 

Több platform is bezárt, illetve vontatják Afrikába,Indiába hulladék ként!

csk877 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 29
zadra.tomi Creative Commons License 2015.08.04 0 0 28

Sziasztok!
Nemrég végeztem fluidumkitermelő technikusként(régi nevén mélyfúró technikus) és segítséget szeretnék kérni az elhelyezkedésben. Egyenlőre az itthoni 1-2 év lehúzás a cél, ugyanis külföldön csak azokkal foglalkoznak akik több éves szakmai tapasztalattal rendelkeznek.
Remélem tudtok segíteni :)

csk877 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 27

Kell az angol kb társalgási szinten.
Rigzone.com   <------ ide önéletrajzot tölthetsz fel és keresgélhetsz munkákat. Lejjebb meg valamelyik hozzászólásban, találsz még linkeket.   


Most nem sok esélye van a felvételnek, mivel sorra állnak le a tornyok. Amíg nem lesz megint méregdrága áron az olaj/ gáz, addig csak leépítések lesznek, de meg kell próbálni.

Előzmény: xl22 (26)
xl22 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 26

sziasztok sima segédmunkás vagyok és szeretnék  olaj fúrótornyon dolgozni nem tudjátok  hol lehet  ilyen helyre jelentkezni külföldi olaj kút fúrás   érdekelne nyelv tudás szükséges oda 

Order of Hermes Creative Commons License 2014.12.12 0 0 25

Nos, ezzel a hozzaallassal szerintem leginkabb a Joistenre szamithatsz.

Előzmény: roldzsok01 (24)
roldzsok01 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 24
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni hogy külföldön tudjak dolgozni.
monokrome Creative Commons License 2014.08.07 0 0 23

Sziasztok!

 

Csak erdekessegkeppen mondom, hogy ha valaki bele akar vagni az olajozasba, de nem tudja hol kene kezdeni a Robert Gordon Universityn vannak olajos MSc kepzesek (az offshore oldala a hangsulosabb, de lehet vele menni onshore munkara is). Termeszetesen nem titok, hogy ehhez mernoki BSc kell es/vagy tobb evnyi olajos tapasztalat nomeg a szukseges angol nyelvtudas es nehany ajanlolevel sem art.

A kepzest lehet vegezni tavoktatasban is. Ebben az esetben mindegy, hogy az ember a Foldgolyo melyik szegleteben csucsul. Csak internet kell hozza meg heti 10-15-20 ora szabadido (kinek mennyi tapasztalata van, hogy fog az agya :). Olcsonak nem tul olcso, de nem is veszesen draga szerintem. Olyan 3,5 ev alatt el lehet vegezni (el is lehet nyujtani ha valakinek csak ugy van ideje/penze). A teljes kepzes tokkal-vonoval, konyvekkel olyan 6 milla korul all meg jelenleg.

En kulfoldon elve, teljes idos munka mellett csinalom (MSc Offshore Oil and Gas Engineering). Mellette tanulom a norvegot (eltem mar Norvegiaban es imadtam, azota is visszavagyom) es a diplomamunkamat remelhetoen mar egy norveg offshore cegnel csinalom majd. Termeszetesen offshore melora palyazom magam is. Leginkabb Statoil, Aker, Aibel es a nagy norveg cegek tetszenek. :)

Amugy teny, hogy nincs olyan rettenetesen sok magyar ebben a szakmaban, de idorol idore bele lehet azert futni. :) En ismerek egy magyar sracot, aki jelenleg onshore melozik Irakban (o is a Robert Gordonon tanul) illetve egy masik magyart, aki Norvegiaban dolgozik offshore munkakorben. Igaz o csak amolyan kiszolgalo melot csinal. Egy PSV-n (Platform Supply Vessel - ezekkel viszik a kajat meg egyeb nem surgos cuccokat a platformokhoz) o a munkavedelmi felelos (EHS). Bergenbol szoktak kihajozni es neki is csak 2 hetes tourjai vannak 4 hetes pihenessel megszakitva (2/4 rotation).

Hat igy elso korben ennyi lett volna asszem. :)

Zloch Creative Commons License 2014.06.09 0 0 22

Hello Krampus,

 

Én is fúrással foglalkozom, igaz még itthon, most készülök külföldre, tudsz esetleg email elérhetőséget adni, hogy kérdezhessek tőled pár dolgot?

 

Köszi,

Zloch

Előzmény: krampus1 (19)
Olaj123 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 21

Krampusz

E-mail-címet tudnál adni ? 

Vagy Facebook elérhetőséget ? 

előre is köszönöm szépen 

 

Előzmény: krampus1 (19)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.24 0 0 20

Szia Krampus1!Segítségedet szeretném kérni.Édesapám közel 30 évet dolgozott a MOL-nál ebből 15 évet olajfúrótornyon töltött "kapcsoló" munkakörbe a többi ébvet pedig egy gázelőkészítőbe húzta le,de sajnos leépítésre került.Végzettsége mélyfúró szakmunkás és géplakatos illetve olyan végzettségei vannak amit a MOL-nál kötelezően megkellett csinálnia.Egészsége és fizikai állapota kíváló.Probál munkát találni a fúrásnál,de Magyarországon egyre kevesebb a fúrás és ha van is oda már megvannak az emberek. Az előbbiekben általad leírt álláskereső oldalakkal az a probléma,hogy sajnos még visszajelzés sem érkezik,hogy felveszik e vagy sem. Abban kérném a segítséged,hogyha esetleg tudnál telefonszámot vagy címet adni,hogy egy kicsit személyesebb legyen az egész annak nagyon örülnék.Esetlegesen,ha tudsz olyan helyről ahol üresedés van és szükség lenne az emberre az igazán szuper lenne. Édesapám 57 éves,de fiatalokat megszégyenítő erőben van és tényleg nagyon ügyes.Kérném a segítséged a könnyebb elhelyezkedés érdekében.Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: krampus1 (19)
krampus1 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 19

en ott dolgozom, igy belelatok a dolgokba. eloszor is azzal kezdenem hogy magyarral offshore nem talalkoztam magamon kivul. egy trainee rig manager magyar a Maersknel, de o is irodaban van a szarazfoldon, o nyiregyi en debreceni vagyok. a tengerre eloszor is angolul kell tudni valamennyire. persze ez attol is fugg milyen ceghez mesz es milyen beosztasba. a GSP az roman ceg, ok furnak Romaniaban, ott mindenki romanul beszel. A chernomorneftegaznal oroszul kell tudni, de ok helyieket is vesznek fel, mi csak tanitottuk a helyieket. A rigzone.com oldalon ott vannak a cegek, meg a platformok is, na meg melok kozott is szet lehet nezni. A furos reszlegben a letra a kovetkezo: roughneck, derrickman, assistant driller, driller, toolpusher. Horvat kollegam festokent kezdte, majd lett belole roughneck, ma meg mar tourpusherkent dolgozik (az ejjeli muszakos toolpusher a tourpusher). a deck-en vannak a kotozok, AB, a darus, deck foreman, stability section leader. Kotozohoz is kell par OPITO approved vizsga. Stability Section Leader a DPO-k kozul kerul ki, ok a hajo vagy semi-submersible platformok kapitanyai, kozuluk lesz egy az SDPO (senior), nekik tengereszeti akademiajuk van, foleg lengyelek es litvanok (gdansk, klaipeda). Mechanic and electrical engineer-kent is be lehet jutni - van roman, orosz, bolgar, mindenfele a magyaron kivul, magyaroknak itt van eselyuk bejutni, mert nalunk se tengereszakademia nincs, illetve a melyfurasi oktatas is akadozik Miskolcon. En arra varok hogy induljon mar vegre, mert safety-s vagyok s mar unom lassan es a nagy penzt is a driller meg a drilling engineer kapja. Driller /furo/ aki ul a Recaro fotelben es a joystickot kezeli/ nem kell vegzettseg, hanem elkezded legalul roughneck-kent s kb 6 év mire Assistant Driller leszel, meg ott is csak 450dollar a napi ber, a roman utleveles driller 600at keres a Saipemnel, a kanadai 1000-et, az amcsi meg megtobbet. 5 ev gyakorlattal lehetsz drilling supervisor Nigeriaban 1500-2500 dodoert. Dolgoztam olyannal aki evente 2x5 hetet dolgozik napi 1500ert, a tobbi idot meg Thaifoldon tolti.  A legutobbi driller szerzodes amit lattam az havi 20 000 dollar volt a SeaDrill cegnel es 1. osztalyu repjegy meg evvegi bonus, ami fontos mert amikor pl most Ausztraliaba fogok repulni akkor a turista osztalyon megerkezve lenyomni az elso 12 orat eleg faraszto lesz. A melo az worldwide 28/28 napi 12 oraban, de ez 29 nap mert a crew change napja ugyanaz. Ja, medic-kent is lehet meg menni, ha mentoorvos lettem volna akkor mar reg medic-kent dolgoznek. Ott a nagy lehutes igazan, neha egy egy apro fiirst aid beesik de ok egesz nap tv-znek. Aki gepesz vagy elektromos sulit vegzett, abbol lehet meg robotkezelo is (ROV pilot, az egy masik ceg - oceaneering.com ), majd kesobb ROV supervisorkent mar napi 400-500 angol font a ber. Eszaki tengeren 2/2,2/3 vagy 3/3 a rotacio a UK teruleten, Norvegiaban 2/4, az az alom - barcsak tudnek norvegul, mert oda norvegul es angolul is kell tudni. Ismerosom aki luxushajon pincerkedett, neki most ajanlottam hogy vegezze el a minimum tanfolyamokat a beugrohoz (BOSIET, MIST - Petrofac Aberdeenben olcson csinalja a kettot), aztan a Sodexo Remote Sites-hoz jelentkezhet mint stewart s ha van uresedes roughneckkent akkor mehet a drilling departmenthez. A legnagyobb gond ma az /2013-ban/ , hogy gyakorlat nelkul szoba se allnak az emberrel. Offshore gyakorlatra gondolok. Noha aki furokent vegzett, az mehet egybol a Schlumberger-hez, s ha makja van akkor tengerre kuldik s nem szarazfoldre. Mert mindenki ott akar dolgozni a tengeren, ha EU-n kivul vagy akkor netto 8000-15 000 dollar havonta a ber, ma meg mar a korulmenyek is luxusak, mint egy 5 csillagos hotelben. Valaki irta hogy az ujjak hianyoznak a furonal - mint munkavedelmis mondhatom hogy az mar nagyon regen volt! Biztonsagosabb ott dolgozni mint szarazfoldon. Cseh kollegam azt mondta hogy "buszsofornek nezunk ki, de celebrity beren vagyunk". Es ez szamit! Azzal szamolni kell hogy napi 12 ora a melo, heti 7 napon, 4 heten at. Cserebe viszont minosegi idot tudsz eltolteni a csaladoddal. Valamit valamiert. En Ausztraliaban 5/5-hetben vagyok on/off. Megszoksz vagy megszoksz. Erdemes meg szetnezni az oilcareers.com illetve az oilandgasjobsearch.com oldalakon. Ott reszletezik hogy mely munkakorbe milyen hatter kell. Jo par magyar dolgozik kulfoldon de ok mind onshore vannak. Ok is megkapjak ugyanezt a bert, foleg Irakban, de del Irak az elkerulendo, Baszra varosa, mert az amcsik feherfoszfort es enyhitett nuklearis tolteteket hasznaltak - ezert adnak ott dupla bert. nekem 1250 dollart ajanlottak, hat megy a fene meghalni. Csernobil 2. Na meg golyoallo szerkoban kell dolgozni s neha granatokat haigalnak a pancelautora. Kollegam meselte, o aznap hagyta ott - betellt a pohar amikor pukkant a motorhazteton a granat. Ha tengeribeteg vagy, akkor csak a Jack-up vagy barge valo neked, a semi-sub es a hajo felejtos mert azok ringanak, elobbi nagyon utobbi kevesbe. Persze ez is tenger fuggo, az Indiai Oceanon a hajo olyan fix volt mint a szarazfold, mikozben a kiszolgalo hajo fel-ala libikokazott mellettunk a hullamok miatt. Itthon nemtom hol kell elkezdeni, mert en sohasem dolgoztam itthon s nem ismerem az itthoni cegeket, de fent leirtam melyek a beosztasok amiket keresnek a tengeren. Meg van egy, aki esetleg a legioban vagy fegyveres cegnel dolgozott, azok mehetnek biztonsagi orkent furohajokra - nalunk is voltak mert Szomaliatol nem messze furtunk s 2011ben megtamadtak a hajot.

Dzsahas Creative Commons License 2010.03.19 0 0 18
Kedves Nagy VECTRA!
Habár jócskán megkésve, de azért nagy tisztelettel KÖSZÖNÖM!!!!! a kedvességedet, amiért válaszoltál kérésemre. Próbálkoztam is a keresgéléssel sajnos nem nagy sikerrel, de nem adom fel. Tudom szemtelenségnek tűnik még kérni, de ha tudnál esetleg olyan céget ajánlni, ahol szakembereket keresnek nagyon jó lenne.
Mégy egyszer KÖSZÖNÖM, és jó egészséget, jó munkát kívánok.
Előzmény: Nagy VECTRA (17)
Nagy VECTRA Creative Commons License 2010.01.27 0 0 17
A nordseen vannak gázkitermelö tornyok,én a német állás keresö oldalon kaptam rá ajánlatot, illetve nekem is feleségem kereste....
Előzmény: Dzsahas (16)
Dzsahas Creative Commons License 2009.12.01 0 0 16
Hali Mindenki!
Tudna-e segíteni nekem valaki? A páron is kőolajipari szakmunkás, fúrós. Jelenleg nem dolgozik a szakmájában, de szeretne. Azzal szeretném meglepni, hogy egy álláslehetőséget keresek számára, mint fúrós. Ez az élete, szereti ezt a szakmát.
Ha valaki tudna valahol fúrós állást, vagy cégek elérhetőségét ahol érdeklődni lehetne nagyon megköszönném.
Egy aggódó feleség.
rali Creative Commons License 2003.03.28 0 0 15
Majd hazajön,akkor szólok.
Előzmény: hd6090 (14)
hd6090 Creative Commons License 2003.03.28 0 0 14
Szerintem nem ártana ezt a témát felújítani egy kicsit.

Rengeteg infot találtok:
www.offshoreguides.comŰ

Ha valakinek van ötlete, írjon!!!

P.S.: Rali, mi van a olajfúrós haverral?

Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2002.04.18 0 0 13
Bocs Olaf Thorsent es nem Thornert.

Nehogy emiatt ne sikeruljon.

:)

Előzmény: Köt-Köt-Kötöde (12)
Köt-Köt-Kötöde Creative Commons License 2002.04.18 0 0 12
A norveg Kvaerner ceg foglalkozik furotornyokkal Norvegiaban.

Ha a jelolt tud norvegul (es miert ne tudna) akkor apr.30-ig meg beadhatja a jelenkezeset az alabbi munkara.
Itt egyebkent Olaf Thornert kell keresni.


Kvćrner Egersund sřker 34 lćrlinger fordelt pĺ fřlgende fag:

Sveisefaget

Platefaget

Industrimalerfaget

Industrirřrleggerfaget

Stillasfaget
Det er viktig at sřkere vedlegger kopi av alle relevante vitnemĺl, attester, kursbevis eller sertifikater.

For ĺ vćre kvalifisert for vurdering, mĺ sřkere ha bestĺtt grunnkurs innen mekaniske fag, samt VK1 innen det aktuelle fag. For VK1 vedlegges kopi av terminkarakterer hvis vitnemĺl ikke foreligger.

Selv om du har sřkt lćreplass gjennom fylkeskommunens formidlingskontor, mĺ du i tillegg sende egen sřknad til oss.

Sřknadsfristen er satt til 30. april 2002. Oppstart av lćreforholdet er satt til 24. juni - alternativt 19. august (valgfritt).

Nćrmere opplysninger om lćreforholdet eller fagene, kan rettes til Olav Thorsen, tlf.: 51 46 93 40

Se ogsĺ vĺre websider www.jobb-egersund.no

Skriftlig sřknad sendes Kvćrner Egersund, Hovland, 4370 Egersund.

Alternativt pr. e-mail: olav.thorsen@kvaerner.com

Előzmény: RedFish (-)
balage17 Creative Commons License 2002.04.18 0 0 11
Akkor menjen el halásznak a Berring szorosba, vagy mákföldeket permetezni repülőről Dél-Amerikába...

De szerintem inkáb tanuljon, az ilyen munkákkal lehet hogy sok pénzt lehet keresni, de hosszú távon nem embernek való...

Előzmény: RedFish (10)
RedFish Creative Commons License 2002.04.18 0 0 10
Mert azt hallotta, hogy ott rengeteg pénzt lehet keresni :)))
Előzmény: Infomaker (9)
Infomaker Creative Commons License 2002.04.17 0 0 9
De miért akar ott dolgozni? Mert az MÁYER?
Előzmény: RedFish (8)
RedFish Creative Commons License 2002.04.17 0 0 8
Köszi az infókat.
Ilyen befizetőst már a srác is talált, persze nem küldött egy fillért sem.
A többi nagyon hasznos infot kinyomtatom neki, hátha lemond a tervéről.
Mi még nem tudtuk lebeszélni róla, de még pár ilyen hozzászólás, és szerintem sikerülni fog.
Előzmény: Porter (6)
RedFish Creative Commons License 2002.04.17 0 0 7
Én is. Ebből is látszik, hogy nem sok közöm van az olajfúráshoz :))
Előzmény: balage17 (4)
Porter Creative Commons License 2002.04.17 0 0 6
Fúrószigetre munkát kináló ajánlatoknak tessék nem bedőlni! Ez egy igen régi mese, általában arról szól, hogy fizess be néhány ezer forint regisztrációs dijat, majd ők "regisztrálnak az adatbázisba" és majd szólnak. Én olyanról már sokszor hallottam, hogy valaki befizette a dijat, de olyanról még sosem, hogy valaki kiment volna oda dolgozni.

Az igazság az, hogy a fúrószigetre kerülőket a szigetet üzemeltető nagy fúróscégek választják ki a saját alkalmazottaik közül - méghozzá a legjobbakat, legtapasztaltabbakat. De még igy is többszörös a cégen belüli túljelentkezés egy ilyen posztra. Igy már érthető, hogy miért nem kell nekik egy svéd, norvéget (angolt) nem beszélő külföldi nem szakmabeli.

Porter Creative Commons License 2002.04.17 0 0 5
Az én családom régi "olajos", sőt faterom közvetitésével én is dolgoztam egyszer 3 hétig egy olajfúrótornyon - 17 éves voltam akkor és mindenféle lóti-futi munkákkal foglalkoztam, de a végén már kezeltem a gépkulcsot, húztam a csöveket is. (ez nem Magyarországon volt)
Ma már semmi közöm a szakmához, csak az akkori élményeimet tudom elmesélni, valamint azt a néhány infót, amit fateromon keresztül hallok, ha nagy ritkán találkozunk - úgyhogy elnézést, ha valamit tévesen, vagy nem szakszerűen emlitek.

Magyarországon sajnos az olajkutatás nagyon visszaesett a rendszerváltás után, mert már nem igazán lehet gazdaságosan kőolajat, földgázt kitermelni - leggyakrabban ma már termálvizre fúrnak. A szolnoki KKV-t leépitették, eladták, hogy most mi van ott pontosan, nem tudom - itt kellene rákérdeznetek. A meglévő gáz/olajmezők karbantartását pedig a MOL végzi, itt is érdemes lehet próbálkozni. Megfelelő végzettség nélkül viszont nem tudom, mennyi esélyetek van - nagyon sok jól képzett fúrós van itthon állás nélkül.

Hogy milyen a meló egy fúrótornyon? Először is, kőkemény és veszélyes - a terepen, minusz 20 fokos hidegben es 30 fokos melegben is egyaránt helyt kell állnod. Én egy elég nagy tornyon dolgoztam (ekkora már nincs Magyarországon), hát mit mondjak, oda kell figyelni - ott melózol több száz tonna vason, tolod a kéttonnás súlyosbitót, emeled a száz kilós gépkulcsot. Közben minden olajos, hátulról meg ordit az 1000 lovas dizel.
Ugyhogy nagyon észnél kell lenned, ha nem figyelsz oda, akkor könnyen megszivod - lekapja a kulcs az egyik ujjad, vagy még rosszabb történhet. Ez nem vicc, nálunk az öreg rókák közül nem egynek hiányzott néhány ujja.

Az itthoni fizetéseket már nem ismerem, régebben elég jól kerestek az emberek, kb. mint a bányászok. Ami nagy biznisz volt még anno, az a gázolaj. Egy ilyen nagy masina bevág napi több száz/ezer liter gázolajat, úgyhogy egy-két hordó mindig csurrant-cseppent. Nem véletlen, hogy a fúrósok általában dizel kocsival járnak. Ma már gondolom ezt jobban ellenőrzik.

balage17 Creative Commons License 2002.04.17 0 0 4
Bocsi, én valamiért tengeri fúrótoronyra gondoltam.
Segédmunkásként lehet itthon is dolgozni, a Rotary Fúrási Rt-t kell felkeresni, vagy felhívni. A cég székhelye Nagykanizsa. Van még egy félig magyar cég a KV Rt (Kőolajkutató vállalat - Szolnoki központtal) de ők jórészt külföldön dolgoznak (Szíria).
Segédmunkásnál magasabb pozicióhoz olajipari technikum kell - megjegyzem a fúrómérnökök is segédmunkával kezdik...
Előzmény: RedFish (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!