Keresés

Részletes keresés

Burgi90 Creative Commons License 5 perce 0 0 829769

Te azt hitted hogy én tüzifát darabolok vele? Ennyi közötök van a témához....

Bocs, nem kezdem el magyarázni egy városi nőnek hogy miért kell... vékony fákat ezzel a legegyszerűbb egyedül darabolni. Láncfűrésszel pl. szar. 

TUdod amikor begyújtasz nem fog begyulladni rögtön a vastag fa is....a tüzifát láncfűrésszel aprítom méretre, az más.

 

Kazánra kerül a tüzifa amúgy... meg egy kandallóra... 

 

Előzmény: Hollyberry (829768)
Hollyberry Creative Commons License 15 perce 0 0 829768

Tulajdonképpen minek neked körfűrész?

Ahhoz, hogy a fát kályhában elégethető méretűre darabolt, szerintem nem kell...

Előzmény: Burgi90 (829765)
Burgi90 Creative Commons License 15 perce 0 0 829767

"Ha foglalkoztál volna kicsit is rizikóanalízissel, akkor pontosan tudnád, hogy annak az esélye, hogy cserép esik a fejedre eltörpül amellett, hogy a biztonsági rendszerétől megszabadított, kókány, régi asztali körfűrész sérülést okozzon..."

 

Azt se tudod mennyit használom azt a körfűrészt.... Rizikóanalízis.. az.. arra hogy az öl meg simán van akkora esély hogy téged meg egy autó lapít ki, vagy egy kamion, hidd el. Nem napi több órában jár a gép.

Néha van vékony fa és azt gyorsan feldolgozom vele. Évi pár alkalom.

Előzmény: Csalitszeráf (829739)


Burgi90 Creative Commons License 20 perce 0 0 829766

Terrorizálom GAbikát? Mivel? Amiket ő osztott meg magáról? Mi van? 

Sose árulta el amúgy hány kg.

 

 

Előzmény: Csalitszeráf (829740)
Burgi90 Creative Commons License 20 perce 0 0 829765

Ez használható benne képzeld. S amúgy csak gyorsan szoktam benne szenyát melegíteni néha, más kaját nem is melegítek így.

Csak idegesítő hogy mindenhez jobban is ért a topik.. igen, olyan a körfűrészem, bocs, de nekem nincs pénzem hiper szuper biztonságosra amivel kisebb az esélye egy balesetnek. Fel kell dolgozni a fát.

Nincs pénzünk hőszivattyúra, gázkazánra, stb.

 

De ha veszel nekem biztonságosabb körfűrészt, azt megköszönöm!

 

 

Előzmény: Csalitszeráf (829739)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 30 perce 0 0 829764

:)

 

mivel kedvelem oket, nem butaznam le, csijjamponyik. van ilyen.

Előzmény: Kód 001 (829760)
tadadadaaaam Creative Commons License 30 perce 0 0 829763

mert imádok zabálni

evvan

Előzmény: Legbennfenntesebb Hentes (829761)
tadadadaaaam Creative Commons License 30 perce 0 0 829762

még elvetemültebb állítás:

Mikroműanyagok hatása az emberi szervezetre - TUDOMÁNYPLÁZA (tudomanyplaza.hu)

 

Egy kutatás szerint ugyanis, egy hitelkártyányi adag mikroműanyagot viszünk be a szervezetünkbe minden héten. Sokan ennek ellenére azt sem tudják mi az a mikroműanyag. A tudomány mai állása szerint, minden olyan 5 mm-nél kisebb műanyagot mikroműanyagnak nevezünk, ami egy 5 mm-nél kisebb műanyagdarabka.

 

A MIKROMŰANYAGOK SZERVEZETBE VALÓ BEKERÜLÉSE TÖBBSÉGÉBEN ÉTELEKKEL TÖRTÉNIK.

A legtöbb részecske a só, a sör, a tej a kagylók és a rákok fogyasztásával kerül be szervezetünkbe. Érdekesség, hogy sokan azért isznak palackozott ásványvizet, mert az tisztább, mint a csapvíz. Viszont a műanyagpalacknak köszönhetően a palackból kivált apró darabokat juttatjuk be a szervezetünkbe. Ma már az is bizonyított tény, hogy a levegőben szálló porként is jelen van.

 

(és erre szoktam én mondani, hogy pfej tengeri só.....1000* inkább eszem bányából származó sót pl)

Előzmény: tadadadaaaam (829756)
Legbennfenntesebb Hentes Creative Commons License 30 perce 0 0 829761

Maradjunk annyiban hogy ha olyan kemény munka ahogy jellemzitek, akkor hogy a faszba nem fogytok le tőle? :D

Előzmény: tadadadaaaam (829758)
Kód 001 Creative Commons License 30 perce 0 0 829760

( akkor mégsem okosabbak )

 

- nevet-

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (829753)
Legbennfenntesebb Hentes Creative Commons License 30 perce -1 0 829759

Ez nme váleámány kérdése, tényeket közöltem. Buták mint a segg, még hozzám képest is, matekos haverhoz képest meg amőbák. Fizikus... kinemszarja le. A haverom egyik volt kollegája akivel hármasban lógtunk néha pont egy eltés fizikus, gyak. ő az egyik humortémánk hogy mekkora seggostoba címeres ökörségeket beszélt kb. bármiről. Tippelj milyen csajt kapott feleségnek is. :D Lehet kikeresem a képet. Shocking.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (829753)
tadadadaaaam Creative Commons License 45 perce 0 0 829758

egészségedre

:-))

Előzmény: Legbennfenntesebb Hentes (829755)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 45 perce 0 0 829757

az jo. en 16-al, ha nem faj a derekam, amugy ulve a padnal ketkezes ruddal 25-30-al.

Előzmény: Legbennfenntesebb Hentes (829755)
tadadadaaaam Creative Commons License 45 perce 0 0 829756

de van mikroműanyag

 

Mikroműanyag – Wikipédia (wikipedia.org)

 

mikroműanyag, vagy más néven mikroplasztik az 5 milliméternél kisebb műanyagdarabokat jelenti. Ezek az apró darabkák a műanyagok bomlási folyamata során keletkeznek a műanyagok szerkezetének szétesésével, melyet első sorban az ultraviola sugarak okoznak, a napsugárzáson keresztül. A műanyag szerkezeti változásának a másik okozója az anyag elöregedése, szerkezetében a kötések megváltozása. A műanyagok fizikai, illetve kémiai folyamatok végeredményeként is aprózódhatnak. Előfordulhatnak a környezetben éppúgy, mint az emberek, vagy az állatok szervezetében. A természetes vizek, az eső, a levegő, de még a talaj is tartalmazhat mikroműanyagokat, akárcsak a táplálék. Eredetük különböző lehet: kozmetikumokból, a ruházatból, csomagolóanyagokból és ipari folyamatok során kerülhetnek a környezetbe.

 

A levegőben lebegő mikroműanyag részecskék belélegzésének, illetve a táplálkozás során a szervezetbe kerülő mikroműanyagok hatásának egészségre és a szervezet működésére gyakorolt következményeit jelenleg nem ismerjük teljes mértékben. A hozzájuk tapadó esetleges szennyezések, mint, amilyenek például a nehézfémek, azonban tovább ronthatják a műanyagok által okozott károsodásokat a szövetekben.

 

 

 

......

avagy ha épp késsel villával reszeli a tányér alját, épp ilyen műanyagszemcséket juttat a kajájába...

Előzmény: Csalitszeráf (829739)
Legbennfenntesebb Hentes Creative Commons License 45 perce 0 0 829755

És? Én meg karonként 15-17 kilóval bicepsz szériázok mikor normális formában vagyok.

Előzmény: tadadadaaaam (829752)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 45 perce 0 0 829754

nekem igy is volt olyan cucc, amit nem centrizett ki, ket reszletben kellett. 8kg-os bosch.

Előzmény: tadadadaaaam (829752)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 45 perce 0 0 829753

eltulzod. nalad okosabb, ertelmesebb emberkek is lehetnek attol meg csillaponik. legalabb a fele deklaraltan okosabb mint te (mernok, its, fizikus, stb... vs fotos), de a vilagot csijjamponyi szemuvegen keresztul latjak. van ez igy...

Előzmény: Legbennfenntesebb Hentes (829751)
tadadadaaaam Creative Commons License 45 perce 0 1 829752

nem szárítózom, hanem leginkább teregetek

a földszintről hordom fel mosás előtt az emeletre-ott van a mosógépem

(vagy egyéb esetben kimegyek és le a pincébe, ott van a másik mosókonyha, az egy 50 cm-es fel-le lépőn megy csak, mert a garázsba kívülről jutok csak le, házon keresztül nem, így cuccokkal megpakolva szoktam ott ugrálgatni:-)))

 

ha leszáradt pedig én szedem össze és táncikálok le vele a lépcsőn vissza a fsz-re (jah ilyenkor nem egy, hanem 5-6 mosásnyi cuccot pakolok el, mert nem minden nap pakolok el rögtön a száradás után-nah az szokott a legjobb lenni, mert ilyen elesős a lépcsőnk ráadás, már sikerült is terecelni rajta)

átlag mosás mennyiség 2 mosás/nap (most már látom, hogy a kövi gépem 8 kg kapacitású lesz, pláne a takarók miatt is)

ráadás mostanság, ha nagy takarókat mosok a fránya gép megmakacsolja magát és nem centrizik, így tonnásan vizesen szoktam emelgetni és az erkélyre kirakni az ilyen csöpögően vizes cuccot-nah annak is jó a súlya)

 

( a minap egy 50l virágföldet vettem tök egyedül (én pakoltam ki-be a kosárba) és nem a súlya volt a gondom, hanem hogy bárhol fogtam meg azt a nyamvadt zsákot, szakadt rögtön:-)))

 

 

Előzmény: Legbennfenntesebb Hentes (829640)
Legbennfenntesebb Hentes Creative Commons License 1 órája 0 0 829751

A többi is full fogyaték. Soha semmilyen témában nem találnak el semmit (választási eredmények, stb), ugyanúgy mint Ukrán háborúnál. Ez nem ilyen vita-értelmezgetés kérdése hogy na most kinek van igaza, a valóság mutatja a táblát hogy 10-ből 0 pont mert semmi nem úgy történik ahogy fantáziálták. Ilyenkor vagy belátod hogy segghülye vagy témákhoz, vagy beállsz kvázi-elmebetegnek és jön a dühödt valóságtagadás. Az átlagember, a plebs, minden állat legsötétebbje és legkárosabbja, szinte mindig ez utóbbit választja. Ez különösen igaz amúgy a párkeresés témára.

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (829749)
Legbennfenntesebb Hentes Creative Commons License 1 órája 0 0 829750

🤣😂🤣

 

Előzmény: Legbennfenntesebb Hentes (829728)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 1 órája 0 0 829749

aurelio hulye, mar az uki haboru elott is latszott (zoldugyekben pl.)

Előzmény: Legbennfenntesebb Hentes (829748)
Legbennfenntesebb Hentes Creative Commons License 1 órája -1 1 829748

A sín egy szarosproli retardakol. Olyan emberek vannak mint Auréliaánusz aki még mindig azt mantrázza hogy kiszoptak az oroszok Ukrajnában. 🤣😂🤣 Ezek súlyosan beteg emberek akik teljesen elveszették a kapcsolatot a valósággal, az ilyenek mindig kis maroknyi klikkben fröcsögve próbálnak kiutálni mindenkit aki némi valóságot innyektál az fröcsögő elmebeteg idióta képzelgéseik közé. Vagy ha nagyon fosnak valakitől mint pl. tőlem, akkor úgy tesznek mintha nem olvasták volna hsz-eit (mint itt a malteros csimpánz :D )

 

Tipikus provinciális prolik akik 2024-ben is szájtáti csodavárással néznek az egyre impotensebb nyugatra. 

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (829746)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 1 órája 0 0 829747

kulonosebb gond nincs ha nem szedem akkor sem, telen valamivel konnyebben veszem futaskor a levegot, nyaron nem is szoktam fujni, minek?

Előzmény: onisco (829745)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 1 órája 0 0 829746

nem a sztori az volt:

 

hogy advo leirta, hogy ojbanek es a konzervativ oldal lerombolta a tarsadalmi szolidaritast.

erre irtam neki, hogy nektek semmi felelossegetek nincs ebben :)

es mivel jottem kardiorol, bedobtam a bloffot, az eredmeny meg rosszabb lett, mint vartam :)

 

(itt a thread eleje, https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=166816570&t=9107456 )

 

(epp lehetett volna szar is az eredmeny, a 3. ekgnel kicsit mar izgultam, de okes lett, uh is)

 

Előzmény: Csalitszeráf (829740)
onisco Creative Commons License 1,5 órája 0 0 829745

Valami hörgőtagítót is kell szednie emiatt. 

Előzmény: Csalitszeráf (829740)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 1,5 órája 0 0 829744

15 ev utan azert tul sok uj gondolatot, velemenyt nem varnek :)

Előzmény: mocsidarap (829736)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 1,5 órája 0 0 829743

ugyanaz a 10 :)

Előzmény: Money_Shot (829735)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 1,5 órája 0 0 829742

belemrol. valagam csini.

Előzmény: moresh (829734)
Money_Shot Creative Commons License 1,5 órája 0 0 829741

Az feminizmus nevű ostoba primitív gyűlöletmozgalom végállomása:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2rUbPO1ejKI

Csalitszeráf Creative Commons License 1,5 órája 0 1 829740

Egyszer írta, hogy COPD-s, szóval nagy valószínűséggel tényleg baja van a szívének, legfeljebb nem akarja itt megosztani Burgival, ami tök érthető. Burgi néha olyan, mint egy pletykás vidéki vénasszony, amit megtud, azzal évekig terrorizálja majd Gabikát, mint pl. a testsúlya meg a sportja. Hát, kinek hiányzik ez?

Előzmény: Igor Castillo de Muerte (829723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!