Keresés

Részletes keresés

Venyerin Creative Commons License 2002.04.15 0 0 11
Hogy hogy mi az? Jó sakkozó!
aamen Creative Commons License 2002.04.15 0 0 10
igen, tokugyanaz, mint az elvtars.
az elozo rendszerben is mindenki mindenkinek elvtarsa volt, az elvtarsakat udvozoltek a beszedekben, az elvtarsak igy, az elvtarsak ugy.
most ugyanaz, csak polgarral.
Előzmény: berserker (8)
Renegade Creative Commons License 2002.04.15 0 0 9
Sziasztok!

Nem szoktam hozzaszolni politikai forumokhoz, most megis megszegem eme szokasom.
Tudod, kedves Topicszerzo, fejen talaltad a szoget! ;-)
Estenkent neha en is elgondolkozom, hogy mi a lof@sz az, hogy "polgai jovo", meg "polgari osszefogas" meg "polgari akarat"?????

MI????? MI????? MIII????? Semmi! Duma! Ertelmetlen szoosszetetel! Mert Orban Viktor mindent megtanult az iskolaban, csak beszelni nem......
Ilyen szo nincs a magyarban, hogy polgari jovo... Ez hulyeseg!
Lemegyek a kozertbe, es megveszem a polgari csokit, meg a polgari sort, a benzinkutnal meg polgari benzint tankolok... Kb ennyi ertelme van a Topic cimeben emlitett frazisnak is!

Szerencsere kulfoldon lakom es nem sok mindent latok az otthoni fideszes mocskolodasbol meg sardobalasbol, mert mar amugy is hanyingerem van toluk. De amig Magyarorszagon voltam, addig vilagosan kikristalyosodott bennem -latvan a folyamatokat, torteneseket-, hogy mit nem akarok es mit jelent az a fogalom, hogy mellebeszeles.

Hat EZT! Ez az igazi 2002-es oridzsi fideszes kummantas! ......GRATULALOK!....... Ez a nagy budos ertelmetlen, tartalmatlan szonoklat az "al"-magyarkodassal egyutt meg a hasonlokkal...
Ha kicsit jobbosabb lenne, akkor azt is mondhatna, mint Csurka, hogy: "Aki magyar, velunk van!" Gusztustalan ez a diszkriminacio!!!!
Ezek szerint Orban csak a polgarokkal torodik meg csak azokkal, akik magyarok????? Milyen jogon veszi a szajara azt a szot, hogy MAGYAR???
Miert??? Aki nem magyar teszem azt, de attol meg a hazajanak tekinti Magyarorszagot, mert ott el, akkor az mar csak szemet ember lehet???
Hol erzi ez a fasz magat????? Meg gondolom, akkor az o olvasataban az sem magyar, aki nem ra szavaz... Chhhhh!!!
Utalom, ezt a pokhendi kikozosito jellegu szarhazi dumat!

De nem ragozom tovabb: amit mond az ertelmetlen.
Amugy meg bekaphatja a Fidesz!!!! Lofaszt a seggukbe! Meghogy megyegy ciklust! Hal Istennek megszabadul az orszag ezektol az eloskodo fergektol, akik arra herdaltak az orszag vagyonat, hogy a rokonaik, barataik, no meg a sajat zsebuket teletomjek...... Orszagimazs, HappyEnd, Vegyepszer, Orban papi banyaja stb... Soroljam meg??????????

Udv: Rene

u.i.:
Es 1 idezet a "Kupa felfedte a Centrum igazi arcat" c. Topicbol:
user_af hozzaszolasa:
"...biztos, hogy ez a fideszes pofátlanul lopás és haverok pénzelése kell-e nekik a következő 4 évben is, vagy inkább azt szeretnék, ha az adójukból az ország is gyarapodna, nem csak az Orbán
család és barátai. Kupa szerintem átlátta mindezt. Csak az itteni elvakult jobbosok nem...."

Gratulalok hozza! A szambol vette ki a szot! Sosem tudtam volna ilyen frappansan megfogalmazni!

Előzmény: GepárdClick (-)
berserker Creative Commons License 2002.04.13 0 0 8
polgár a fityesz-értelmezésben=elvtárs
Előzmény: GepárdClick (-)
kzs1974 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 7
Az már szentigaz.

De reméljük, senkinek nem kell majd éhen döglenie....:o)

Előzmény: magyarpolgar2002 (6)
magyarpolgar2002 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 6
Bocs, elfelejtettem kimenni és megnézni a plakátokat. Bár szerintem polgár már egy kicsit régebben van, mint ezek a plakátok, és tovább is lesz.

Amúgy speciel a létbiztonság nem hagyományos polgári érték. Szabad a polgárnak is éhen döglenie.

Előzmény: kzs1974 (4)
deus Creative Commons License 2002.04.13 0 0 5

4 éve halljuk nap mint nap....

És bakker, én se tudom, kifene lehet az a "polgár", akit így meg kell különböztetni?

Aki nem "polgár", az mi lehet?

Nagyfater mesélte, hogy régen az iskolai rendszerben volt gimnázium és egyetem, az elitnek, aki oda nem jutott, az POLGÁRIT végzett.

Polgár lehet, aki nem arisztokrata, de nem is paraszt vagy munkás.

Tudunk még a háború előtti időkben:

- nagypolgárságról (gyárosok, bankárok, orvosok, ügyvédek stb.)
- kispolgárságról (kistisztviselők, alkalmazottak, kereskedők)

De hogy ez a narancsillatú "polgár" a 21. században mi a búbűnat lehet, ezt nem tudni.

Előzmény: GepárdClick (-)
kzs1974 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 4
nekem meg ilyenek:
jogbiztonság
közbiztonság
létbiztonság :o)
Előzmény: magyarpolgar2002 (3)
magyarpolgar2002 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 3
még ilyen szavak jutnak eszembe:

jogállam
demokrácia
magánélet

nagyotalmodo Creative Commons License 2002.04.13 0 0 2
Polgár: "Az államnak, vagy községnek tagja." Révai Nagy Lexikona, 15. kötet, 546. oldal. (Nem másoltam ki a teljes cikket, de ezzel kezdődik.)
Előzmény: GepárdClick (-)
magyarpolgar2002 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 1
Zárt definíci0m nincs, de összegyűjthetjük a jellemzőit:

Nem szolga.
Nem földesúr.
Dolgozik, vagy legalábbis valamit csinál, ami a gazdasággal kapcsolatos (pl. gyáros).

majd csak jön a többi is

Előzmény: GepárdClick (-)
cicatappancs Creative Commons License 2002.04.13 0 0 0
Viktor szerint csak az, aki a fideszre szavaz.....
GepárdClick Creative Commons License 2002.04.13 0 0 topiknyitó
Egy definíciót ha lehetne, mert buta és lineáris gondolkodásmódomból adódóan egyelőre nem sikerült felfognom eme nagyszerű kifejezés értelmét...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!