Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.06.19 0 0 20
No, most hogy úgy mondjam eltaláltad a szarva közt a tőgyét... egyszerűen nevetséges, hogy képtelenek abbahagyni az emberek idegesítését. A MAGYAR NÉP - amennyiben van ilyen fogalom - ha nem izgatják mesterségesen, amúgy szarik a politikára.

Kádár alatt nem is volt ilyen, hiszen aki önállóan politizálni kezdett, az így vagy úgy de jól megnézhette magát. Aztán meg 90-ben átestek a ló túlsó oldalára, mindenkinek megvolt a maga megdönthetetlen csakis az örök emberi igazságot tartalmazó véleménye. A következő választásokon mintha kezdtünk volna beleszokni az alapfokú demokráciába, de ilyen választás még nem volt, ahol a vesztes képtelen beletörődni az eredménybe, és az első pillanattól kezdve kormánybuktatásra játszik.

Ezek a sejtek meg... ma pont az jutott eszembe, hogy kellene nekik valami titkos jel, hogy felismerjék egymást - mondjuk jobb kar vállból felemelve a fülig... olyan déjá vu érzésem van állandóan.

nem lesz itt már béke sohasem... :-((((

Előzmény: barbye (19)
barbye Creative Commons License 2002.06.19 0 0 19
már 2 hónapja indította ezt a topicot és még mindig nincs nyugalom az országban :(((((((((((((
(persze a nyugalmat nem ett?l a topictól vártam..............)
CoBB Creative Commons License 2002.04.13 0 0 18
Én is jobban szeretem a békességet. Nem véletlen, hogy nem érdekel a politika (vagyis az ezen a néven futó showműsor)... De úgy néz ki, hogy az embereknek arra is szükségük van néha, hogy kicsit őrjöngjenek. Nos, tegyék. Majd megnyugszanak.
Előzmény: barbye (-)
magyarpolgar2002 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 17
Welcome here, nr4tw (bár kicsit bonyolult a neved, de azért igyekszem megjegyezni).
Előzmény: nr4tw (16)
nr4tw Creative Commons License 2002.04.13 0 0 16
Pár napja kezdtem el írni ide a fórumokba. Nem titkolom, hogy azért álltam neki, mert magamra vettem Orbán Viktor "Mindenki hozzon még egy embert!" felhívását. Ezt magamra nézve úgy értelmeztem, hogy próbáljak meg minél több embert meggyőzni arról, hogy a Fidesz-MDF szavazói között is vannak gondolkodó, mérsékelt emberek, akik hajlandóak emberi hangon vitatkozni nézeteikről.

Hadd bíztassak mindenkit azzal, hogy igenis lehet eredményeket elérni. Lehet normális párbeszédet kialakítani az ellentábor tagjaival. De ezért tenni kell. Tudni kell a mocskolódókat szelíden megszólítani, a kesztyűt pedig nem szabad felvenni. Aki trágárkodik, megalapozatlan szólamokat szajkózik, úgyis magát minősíti a gondolkodó, kritikus szemléletű emberek előtt, nem kell hasonló stílusban visszavágni.

Szerintem abból sem szabad messzemenő következtetéseket levonni, amiket itt olvasunk, a sajtóban és a pártoktól hallunk. A saját közegében tudja mindenki igazán felmérni a viszonyokat, mert ott van összehasonlítási alapja. Az az a környezet, ahol igazán tenni is lehet a békéért. A legfopntosabb pedig, hogy elöl kell járni a megbékélésben. Amíg valaki el nem kezdi a békülést, nem lesz béke.

Ennek jegyében itt is felkínálok egy weboldalt, amit azért dobtam össze, hogy azok, akik emberi hangon szeretnék a választásokkal és a kampánnyal kapcsolatos gondolataikat közzétenni, azok megtehessék, a többiek rágalmazásától és gyűlölködésétől mentesen. Itt találjátok: http://nr4tw.freeweb.hu. Sajnos még mindig csak egy írás szerepel rajta, de nagy örömömre szolgálna, ha más is küldene valamit, amit kitehetek. Pártállástól függetlenül (!) várom bárki gondolatait. Ja igen, olyan is van, aki elolvassa (nem sok, de nem is olyan kevés). Még a fikatopicok látogatói közül is.

"Emberek, nem vadak - elmék vagyunk!" (J.A.)
Üdv:
nr4tw
http://nr4tw.freeweb.hu

Előzmény: magyarpolgar2002 (15)
magyarpolgar2002 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 15
Sajnos most tényleg az a helyzet, hogy jobb elkerülni a politikához, a gazdasághoz, az oktatáshoz, bármihez kapcsolódó témákat, ha az ember nem akar veszekedést és nagy sértődéseket egy társaságban. Ha meg véletlenül teljesen azonos nézetűek kerülnek össze, akkor is, mert igen gyorsan unalmas, egymást erősítő, de egyébként semmitmondó ismétlésekkel teli lesz a beszélgetés.

A fene megette! Lesz ebből valami értelmes dolog? Vagy már tényleg a nyakunkon a forradalom??

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.04.13 0 0 14
Nagyon is megértem az inditócikkedet, én is inditottam már hasonlókat, de elhaltak, és most is csak azért válaszolok, mert nem akarom, hogy a tiéd rajtam múlon.

Nekem már az egész rokonságom, a szomszédság és a barátaim is rámentek erre a mesterségesen szított - egyelőre - vérnélküli polgárháborúra. Nem lehet folyton csak receptekről, gyerekekről, tévéműsorról, palántázásról beszélgetni! De már vigyáznom kell minden szavamra. Régebben olyan jókat tudtunk politizálni, mára ez már tiltott téma lett. És hát hogyan beszélgessek úgy valakivel, hogy meg kell gondoljam minden szavamat?

ELEGEM VAN ÉN MÁR BÉKÉT AKAROK!

Előzmény: barbye (13)
barbye Creative Commons License 2002.04.13 0 0 13
tényleg ennyi? én azt hittem, hogy többen szeretnénk egymás között békességet a választások ideje alatt is. :(
barbye Creative Commons License 2002.04.12 0 0 12
nos?
barbye Creative Commons License 2002.04.12 0 0 11
Igen, az egyik oldal szít, de a másiknak nem kéne talán reagálni rá. Az egyik oldal szerint meg a másik szít, tehát az egyiknek nem kéne rá reagálni. Vita csak akkor van, ha van 2 vitázó fél. Vita, ez nem jó szó, mert a vitával nincs semmi baj, mert vitázni 2, vagy több ember ész érvekkel szokott. Itt sokszor nincsenek ész érvek, csak ellenségeskedés, uszítás, stb...Nem kéne reagálni azokra a hozzászólásokra, melyek csak azért történnek, hogy a másképpen gondolkodót kihozzák a sodrából és nincs semmi ész érv bennük. Pár napon belül úgyis kiderül, hogy melyik utat választja a többség és akkor azon fogunk tovább haladni. Veszíteni is tudni kell, mindenkinek, hiszen emberek vagyunk, nem ösztönlények! Sajnos sok emberb?l a kultúráltság hiányzik, meg az IQ. Nem az a fajta, amelyiket tanulni lehet, hanem az, amelyik velünk születik :(
Azt gondolom, hogy gy?lölködéssel, uszítással, megalapozatlan hozzászólásokkal senkit nem lehet semmir?l és semminek az ellenkez?jér?l meggy?zni.
lolka_bolka Creative Commons License 2002.04.12 0 0 10
ne felj, en is szeretnem, csak olyan nehez, ha az egyik oldal szit...

Lolka

Előzmény: barbye (-)
James di Fulig Creative Commons License 2002.04.12 0 0 9
Arra, hogy a választások vége előtt béke legyen, nem sok esélyt látok. Ahhoz ugyanis arra lenne szükség, hogy egyes politikusaink ne gerjesszék az ellentétéket. Nos, ez az, amire hiába várunk.
Előzmény: barbye (6)
ripitya Creative Commons License 2002.04.12 0 0 8
Kedves Barbye!

Amit kifejtesz, az nagyon szép és tiszteletre méltó gondolat.

Sajnos azonban én egyáltalán nem vagyok arról meggyôzôdve, hogy mindenki jót akar az országnak.
Rosszat talán nem, de nem hiszem, hogy a választók többsége távolabbra nézne a saját bukszájánál.

Azt is kétségbe kell vonnom, hogy értelmes felnôtt emberek döntésén múlik a gyôzelem. Sajnos egy jelentôs hányaduk szánalmasan infantilis és nem is mindig tisztességes.

A feszültség, azt gondolom, nem abból adódik, hogy a vitatkozó felek agresszívak. Inkább abból, hogy az ellentét kibékíthetetlen, ezért nem gondolom, hogy különösebb békére számíthatnánk mostanában.

Előzmény: barbye (-)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2002.04.12 0 0 7
Legyen.
"Ha erõs vagy, légy szelíd, hogy a környezeted inkább tiszteljen, mint féljen tõled (Khilón)"
barbye Creative Commons License 2002.04.12 0 0 6
ezt én is nagyon remélem, de félek, hogy barátságok, amik emiatt szakadtak szét, már nem fognak csomó nélkül újból összeköt?dni. és nem csak a barátságokról van szó, hanem az emberek hangulatáról, érzéseir?l. NEM LEHETNE MÁR MOST BÉKE? A VÁLASZTÁSOK VÉGE EL?TT?
Előzmény: James di Fulig (5)
James di Fulig Creative Commons License 2002.04.12 0 0 5
Remélhetőleg a választások befejeztével a béke is eljön.
barbye Creative Commons License 2002.04.12 0 0 4
ennyire súlyos a helyzet? ennyire nem kell senkinek a béke? tényleg nem törekszik rá senki?
Netlaci Creative Commons License 2002.04.12 0 0 3
Úgy legyen.
Előzmény: barbye (2)
barbye Creative Commons License 2002.04.12 0 0 2
azért még reménykedek, hogy gy?z a józan ész! köszönöm a támodatásodat :)
Előzmény: Netlaci (1)
Netlaci Creative Commons License 2002.04.12 0 0 1
Részemről teljesen egyetértek veled, de (sajnos) ne csodálkozz - nézd meg a hozászólásokat.
Előzmény: barbye (0)
barbye Creative Commons License 2002.04.12 0 0 0
túl sok topic van és ezért nem kaptam még egy hozzászólást sem, vagy senki nem akarja, hogy béke legyen az emberek között?
barbye Creative Commons License 2002.04.12 0 0 topiknyitó
sziasztok,
szeretném, ha végre béke lenne az emberek között. Ezért is nyitottam ezt a topicot. Nem értem, hogy miért kell ellenségeskedni egymással, hiszen itt mindenki csak jót akar az országnak. Vagy tévedek? Szerintem furcsa lenne, ha mindenki egyformán vélekedne a politikáról, a pártokról, mert minden ember más. Más környezetben n?tt fel, más neveltetést kapott és másképp akarja a jót, de JÓT akar!!! Én így látom azt, hogy hogyan kéne folytatni az ország jöv?jét/jelenét, és egy másik ember meg épp fordítva. Nem hinném, hogy baj, hogy nem egyformán gondolkodunk, a baj az, hogy nem vagyunk képesek elfogadni mások véleményét, mások gondolkodásmódját. Mindenkit, aki az országnak jót akar, megkérek, hogy fejezze be az utálkozást, ellenségeskedést és bízza a kormányzást arra, vagy azokra a pártokra, melyet a többség ( értelmes, feln?tt emberek )választ! És nagyon remélem, hogy mindenki, aki jól átgondolta, hogy kire akar szavazni és úgy érzi, hogy ezzel a szavazattal az országnak jót tesz, az elmegy a második fordulóban is voksolni.
Várom véleményteket és ötleteiteket arra, hogy hogyan fejezhetnénk be ezt a szörny? veszekedést, ellenségeskedést, utálkozást MI, emberek, polgárok, stb...egymás közt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!