„a Jobbik javaslatot készített egy nemzeti sajtótestület létrehozására, amely az Oktatási Minisztérium által ellátott nyilvántartási, engedélyezési feladatokat venné át, és tevékenysége kiegészülne egyfajta törvényi ellenőrzéssel és hatósági jogkörrel.”
Csodálatos, amint az újszülöttek újra meg újra fölfedezik a meleg vizet!! Mégis csak kreatív az emberi elme! Éljen!!
Kedveskéim, ezt 1989-ig úgy nevezték: APO, ott volt továbbá a Tájékoztatási Hivatal is, ahová még a kártyanaptárok fényképeit és az esedékes évi naptárt is be kellett nyújtani ellenőrzésre, nehogy má' április 4-e 5-re essen!!
Ezek a "Figyelők" foglakozzanak a közszolglati tv-kel, a közszolgálati rádióval, a többihez semmi közük. De, ha már figyelni kell, jelentgetni, akkor már megette a fene az egészet. Ez már nem sajtószabadság, és nem demokrácia. Javaslom, a figyelők esetleg kedves nejüket figyeljék, nem lép e félre, vagy figyeljék, hogy nő a fű, figyeljék az utcán a jó csajokat, pasikat, de vegyék észre, demokráciában a sajtót illik békében hagyni. Engem nem érdekel, ki, milyen hülyeséget mond, ir. Szerencsére ma már van választék, sok ujság, sok adó, ha valamelyik nem tetszik, nem hallgatom, olvasom.
De ezek figyelgetnek. Nem ismerős valahonnan?
Na végre. A lényeg, hogy bármibe is fogunk bele, valódi eredményeket kell elérni. Elsőre jónak hangzik ez a kezdeményezés. Minél több ember figyelmét kell felhívni, mert ezek a választások bebizonyították a kereskedelmi tévék hatalmát. Alulbecsültük és 5 évig játszottuk a struccot, aki a homokba rakja a fejét. Merem remélni, hogy a most következő évek más hozzáállással telnek majd. Ez is ennek -egy egyelőre igen apró- jele.
Budapest, 2002. április 11. (MTI) - Médiafigyelő szolgálatot alakított a Jobboldali Ifjúsági Közösség (Jobbik), látván az újságok és a televíziók egyoldalúságát, baloldali túlsúlyát -közölte Nagy Ervin, a Jobbik elnöke a szervezet csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Thaisz Miklós, a médiafigyelő szolgálat vezetője elmondta: a csoport kommunikáció szakos egyetemi hallgatókból és gyakorló fiatal újságírókból álló tagjai a Népszabadságot, a Magyar Hírlapot, a Népszavát, a Blikket, a TV2-őt, az RTL Klubot és a Magyar Televízió 1-es csatornáját vizsgálják két hete rendszeresen.
A médiafigyelő vezetője olyan példákat ismertetett, amelyek a szervezet álláspontja szerint nélkülözik a konkrét forrásokat, nincsenek adatokkal alátámasztva, illetve a másik fél meghallgatása nélkül születtek és a kormányt, annak munkáját, valamint személyiségeit egyoldalúan minősítik.
Thaisz Miklós az elektronikus médiákkal kapcsolatban a negatív példák között említette, hogy a választási kampánycsendet megelőző két órában Kuncze Gábor SZDSZ- és Kovács László MSZP-elnök volt a Magyar ATV vendége.
Molnár Balázs, a médiafigyelő szolgálat tagja elmondta: az írott sajtó esetében nincs olyan szervezet, amelynél tartalmi elfogultságokat kifogásolni lehetne, viszont az elektronikus médiával összefüggő panaszokkal már többször fordult a csoport az Országos Rádió és Televízió Testülethez (ORTT). Molnár Balázs úgy vélekedett, hogy az ORTT az egyébként hiányos médiatörvényt sem tartatja be eléggé a televíziókkal.
Hámori Ádám, a Jobbik szakértője szerint a sajtó szabályozásába is be kellene építeni azokat az alapelveket, amelyeket a médiatörvény tartalmaz. Közölte: a Jobbik javaslatot készített egy nemzeti sajtótestület létrehozására, amely az Oktatási Minisztérium által ellátott nyilvántartási, engedélyezési feladatokat venné át, és tevékenysége kiegészülne egyfajta törvényi ellenőrzéssel és hatósági jogkörrel.
A szakértő úgy vélekedett, hogy javaslatuk megvalósítása demokratizálást jelentene, mert elképzeléseik szerint a kormány alá tartozó sajtóigazgatási tevékenység egy Országgyűlés által felügyelt, a pártpolitikától független szerv hatáskörébe kerülne. Hámori Ádám hozzátette: a javaslat elfogadása esetén a lapolvasó közönség olyan testület bizottságához fordulhatna panaszaival, amely a tárgykörben közvetlenül illetékes lenne és rövid időn belül eljárna.