Keresés

Részletes keresés

Narancstalan Creative Commons License 2002.04.15 0 0 93
Nézd, fogalmam sincs. Mondjuk azért, mert minden kamatcsökkentés (ami ugye most van az OTP-nél) rengeteg adminisztratív teendővel jár, szerződés módosítása, számolgatás minden ügyfélre, jóváhagyás, kiértesítés. Tekintve, hogy elég kedvezményes az OTP hitele, ennyi költség,munka stb. könnyítést magának megtehet, nem?

Másik vonalam lenne a Simicska közbeszól, szerintem ez sem lehetetlen....

Előzmény: quequecc (90)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.04.12 0 0 92
A helyükben neked én se adnék.

Nem vagy hitelképes. :(

Előzmény: ninive (-)
Zak Creative Commons License 2002.04.12 0 0 91
Fogalmam sincs... :-/ tényleg. Továbbra is furcsállanám, ha egy tök közönséges hitelkérelem felliftezne egészen a vezérig. Ha lesz végeredmény, majd légyszi írd meg, kíváncsi vagyok nagyon, mi volt ez!
Előzmény: quequecc (90)
quequecc Creative Commons License 2002.04.12 0 0 90
Kedves Zak, Narancstalan!

Akkor, miért váratják még 2 hétig?

üdv.

Nagydög Creative Commons License 2002.04.11 0 0 89
"Ez lett volna életünk első új lakása (mindketten 40 felett vagyunk a párommal)Hacsak nem vagy mszp párttag el kellene gondolkodnod mi jön a maszop regnálásával, ha már most ilyen helyzetet alakított ki."

Bocsass meg, de milyen helyzetet alakitott ki? Gondolod Kovacs szolt az OTP-nek, hogy azonnal allitsak le a hitelek folyositasat?
Mar leirtam egyszer, de megegyszer leirom: Tegnap jartunk bent az OTP-ben egy baratommal az o lakashitelet intezni.(Az ertekbecslesi dijat, vagy mi a szentseget kellet befizetnie.) Senki nem mondta, hogy vissza az egesz, mar nem ervenyes a dolog. Sot megkerdeztuk a hitelekkel foglalkozo vezetot is, es o is azt mondta, hogy semmi alapja a hirnek. Egy masik baratomnak mara, volt idopontja, de mivel tegnap ottjartunkkor senki sem varakozott lakashitel ugyben, ezert tegnap delutan bement elintezni a papirokat.
Mindez a dunaujvarosi OTP fiokban tortent.

Nagydög

Előzmény: luciferi (46)
Zak Creative Commons License 2002.04.11 0 0 88
szvsz lakás-hitelkérelmet (ami ugyem max. 10M)adott fiókon belül hitelcsoport-szerűség dönt el és a fiókvezetô ellenjegyez vagy engedélyez, az országos felsôvezetés tudomást sem szerez róla - kivitelezhetetlen is volna, ha a nap X száz lakáshiteles balhét rásóznák a vezérre, egyszerűen nem az ô dolga.
Előzmény: quequecc (83)
Narancstalan Creative Commons License 2002.04.11 0 0 87
Az OTP banknak 1 db Elnök-vezérigazgatója van, őt
Dr. Csányi Sándornak hívják.
Van 6 db Vezérigazgató-helyettese. A "felső" legalja a régóvezető. Te komolyan gondolod (elhiszed), hogy a barátod hitelkérelmét a Csányi engedélyezi? Ki a te barátod, Demján??
:))
Előzmény: quequecc (86)
quequecc Creative Commons License 2002.04.11 0 0 86
Kedves Naracstalan!

Én is az FHB-nél vettem fel, nekem sem volt, de főosztályvezetőnél jártam én is. Az OTP Banknál lehet, hogy kell, ő így mondta nekem. És mivel jó barátom, nem hazudott.

üdv.

ui.: Gratulálok, hogy Te is egyike vagy azon néhánynak a "felső tízezerből", akik hozzájutottak a kölcsönhöz.

Előzmény: Narancstalan (85)
Narancstalan Creative Commons License 2002.04.11 0 0 85
vezérigazgatói vagy helyettesi ellenjegyzés
Szvsz hülyeség.Én FHB-nál vettem fel, szó nincs ilyenről.
Előzmény: quequecc (83)
leorosso Creative Commons License 2002.04.11 0 0 84
Ha egy alkalmazott a Bank hivatalos álláspontja, és gazdasági érdekei ellenére, politikai okok miatt húzza a kölcsön intézését, akkor azt egyrészt azonnal el kell bocsájtabi, másrészt EZZEL a fidesz helyében nem kampányolnék, mert jelen pillanatban CSAK a fidesznek van ráhatása a dologra. És ha ezzel FENYEGETIK az embereket, akkor az bizonyítja aljasságukat.
Előzmény: quequecc (83)
quequecc Creative Commons License 2002.04.11 0 0 83
Egy barátomnak az OTP-ben, ahol ~2 hónapja folyamatban van a kölcsöne, és csak a vezérigazgatói vagy helyettesi ellenjegyzésre vár, hétfőn azt mondták 2 hétig várjon. Ez a tény. Az igazság, hogy az ügymenetet húzzák, ahol lehet 2 hétig, ez mi, ha nem szemétség, a kölcsönök befagyasztása?

Egyszerűen hazudnak OTP Bank.

üdv.

Előzmény: Narancstalan (82)
Narancstalan Creative Commons License 2002.04.11 0 0 82
Köszi de nekem meggyőző a www.otpbank.hu

------------------------------

Közlemény

Az OTP Bank határozottan cáfolja azokat az információkat, melyek szerint az OTP Bank a támogatott lakáshitel kérelmek befogadását, illetve folyósítását felfüggesztette volna.

Valamint egy olvtárs a Fórum >> Házépítés, lakásügyek >> lakáshitel - csökken a kamat? topicból:

Ates válasz erre | adatok | e-mail 2002-04-10 16:26:59 (1943)

A mai OPT-s tapasztalataimat szeretném közkincsé tenni :

A hitelkérelmemet minden probléma nélkül vették át ma délben, amíg ott voltam, legalább öten irtak alá hitelszerződést abban a fiokban.

Ates


Egész egyszerűen hazudtak. Magyar Nemzet.

Előzmény: Wic (80)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.11 0 0 81
Ma reggel tényleg nyilatkozott egy fiatalember a tévében (gondolom nem fizetett fidesz ügynök volt) akinek tényleg nem adták ki a második rész hitelt és mondták várjon még 2 hetet. Egyébként helyi szinten ahol az emberek ismerik egymást el is tudom képzelni. Azt ne várja seni, hogy ugyanezt az otp vezetése hivatalosan elismeri.
Előzmény: Narancstalan (79)
Wic Creative Commons License 2002.04.11 0 0 80
Gyerekek!
Jobb és baloldaliak!

Mi lenne, ha inkább bemennétek az OTP-be, az ügyintézőhöz, és ott érdeklödnétek, és megosztanátok itt a tapasztalataitokat egymással?

Gondolom, mindenkinek van a 15 km-es körzetében egy OTP fiók.

Wic

Narancstalan Creative Commons License 2002.04.11 0 0 79
Ezt ugyen nem mondtad komolyan? Feldob egy ócska álhírt a pártlap, ennek következményeként egy bank csökkenti a kamatait???

A magyarázkodás az, amit te csinálsz :)

Előzmény: magyarpolgar (75)
leorosso Creative Commons License 2002.04.11 0 0 78
Ezek után a fideszesek helyében felköpnék a plafonra és aláálnék. Van pofátok kommunistázni, amikor szorult helyzetben a legsötétebb kommunista módszereket alkalmazzátok?

Minden ilyen hír, egy-egy szűzalék az MSZP-nem 21.-én. Egy kollégám most sokalt be. Pedig az első fordulóban Fideszre szavazott. Aztmondta, EZT a fideszről nem tudta volna elképzelni..... No comment.... Csak így tovább.

Narancstalan Creative Commons License 2002.04.11 0 0 77
Ócska szemét húzás volt a magyarnemzettől, ennyit tudnak Yosikáék...
malaclopo Creative Commons License 2002.04.11 0 0 76
tudod, én akkor sem álltam sorba, mert tudtam, hogy az állam nem hagyhatja csődbe menni, ill. hogy ne jussanak hozzá a lakosok a pénzükhöz; sajnáltam is munkatársamat, aki nem hallgatott rám, és ott éjszakázott, de végül mégsem volt türelme kivárni
Előzmény: tupirka (71)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.11 0 0 75
Ezt hívják megmagyarázásnak vagy más néven magyarázkodásnak.
Előzmény: 6Boci (74)
6Boci Creative Commons License 2002.04.11 0 0 74
A kedvezményes lakáshitelezés felfüggesztését az OTP Bank Rt. tegnap közleményben cáfolta, ma pedig újabb hír látott napvilágot, ami megmagyarázza a történteket:
Az OTP Bank Rt. a mai nappal csökkentette a kedvezményes lakáshitelek kamatát, a kamatszint 2,75%-ról 2,5%-ra csökkent. Tehát ezért kellett - pontosabban volt érdemes - várni néhány napot.

forrás:privátbankár.hu

magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.11 0 0 73
itt van a kultúrált agitpropos :)
Előzmény: narancsbukta (72)
narancsbukta Creative Commons License 2002.04.11 0 0 72
vegetek van!
hazudtatok az OTP-t illetoleg,
hazudott ader a sittrevalo,
hazudott pokorni a simaszaju
hazudott orban kiraly, mert ok jelentettek be a 22%-os gazarnovekedest, most pedig mszp-zik

ilyesmivel csa a hulyeket lehet tovabb hulyiteni - el is megy szavazni ratok az a parezer vegleny miepes - de ne nezzetek mar az orszagot komplett idiotanak, mert ez nem jott be 7-en sem!

Előzmény: Angina Pectoris (58)
tupirka Creative Commons License 2002.04.11 0 0 71

Annak idején a Posta Bank botránykor már tömegek álltak sorba a pénzükért , amikor Princzék és Hornék még mindig azt hazudták , hogy nincs baj a P. Bankkkal

tupir

magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.11 0 0 70
boszi ajánlom az előző hozzászólásomat.
Előzmény: EBoszorka (69)
EBoszorka Creative Commons License 2002.04.11 0 0 69
Félelemkeltés??? Ez az új választási ötlet??
Javaslom, gondolkodjanak el néhányan... Melyik körzetekben jelentette be állítólag az OTP, hogy leállítja a hitelbírálatokat?! Nem Baranyában, nem a maszop részen Érdekes, itt minden működik, spec én tegnap kaptam pozitív választ
Ezek után ki hazudik és főleg kinek?! Miért kell h...nek nézni az embert...
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.11 0 0 68
Ma reggel tényleg nyilatkozott egy fiatalember (gondolom nem fizetett fidesz ügynök volt) akinek tényleg nem adták ki a második rész hitelt és mondták várjon még 2 hetet. Egyébként helyi szinten ahol az emberek ismerik egymást el is tudom képzelni. Azt ne várja seni, hogy ugyanezt az otp vezetése hivatalosan elismeri.
bbks Creative Commons License 2002.04.11 0 0 67
Minden sértési szándék nélkül:

az a bizonyos rokon nem kötődik a FIDESZ-hez? Vagy az OTP-s alkalmazott? Sok mindent megmagyarázna... Ne haragudj, de én már mindent el tudok képzeni... Néhány napja már üldözési mániám is van...

Előzmény: gitaros (61)
bbks Creative Commons License 2002.04.11 0 0 66
Szerintem nem a hitelek, hanem a rémhírek közvetítésével foglalkozol.

Bár nem tartozomn tegnap óta a magyar nemzethez, mert kitaszíttattam, azért elég jól tudok magyarul. A hitel és a hiteltelenség között nagy különbség van, még ha a szavak leírása, kiejtése hasonlatos is.

bbks

UI:
Ellentétben Veled, nekem van is konkrét információm. Az egyik OTP fiók vezetőjéhez rokoni kapcsolatok fűznek. Tegnap este felhívtam. Idézem a válasz egy szavát, a többit nem, mert családi ügy volt: BAROMSÁG!

Előzmény: Angina Pectoris (58)
Jack Horror Creative Commons License 2002.04.10 0 0 65


Az OTP Bank Rt. közleménye

--------------------------------------------------------------------------------

Az OTP Bank határozottan cáfolja azokat az információkat, melyek szerint az OTP Bank a támogatott lakáshitel kérelmek befogadását, illetve folyósítását felfüggesztette volna.

Az OTP Bank már ebben az évben közel 30 milliárd Ft lakáshitelt engedélyezett és a napi átlagos szerződéskötési szám 180-190 darab. Ez a szerződéskötési mennyiség 2002 április 8-án és 9-én napi szinten 200 fölé emelkedett. Az OTP Bank sem a támogatott, sem a nem támogatott hitelek körében semmilyen változtatást nem hajtott végre, az ügyfelek változatlan feltételek mellett vehetik igénybe a lakáshitel-konstrukciókat - szögezte le Oszlányi Zsolt, az OTP Bank ügyvezető igazgatója. A kormányrendelet - folytatta Oszlányi - a támogatott hitelek körében húsz évig garantálja az alacsony kamatot.

Az OTP Bank jelentős befektetéssel 2001-ben létrehozta 100 százalékban saját tulajdonú jelzálogbankját, annak érdekében, hogy ügyfelei a jelzáloglevélhez kapcsolódó állami támogatást is igénybe vehessék. Az OTP Bank saját jelzálog-hitelintézetével közösen a konzorciális hitelek nyújtását 2002 április 11-étől kezdi meg, az erre vonatkozó értékesítési módszertan, számítástechnikai támogatás, illetve szabályozási feltételrendszer kialakítását követően.

Ennek megfelelően az OTP Bank holnaptól, 2002. április 11-től már a működő Jelzálogbankjával közösen is nyújtja a támogatott lakáshitel-konstrukciókat. Így lehetővé válik, hogy a lakáshiteleket igénylő ügyfelek bármilyen hitelcéljukat az OTP Bank, illetve az OTP Jelzálogbank által kínált támogatott hitelfajták közül a legmegfelelőbb kiválasztásával elégíthessék ki.

Aki új lakást vásárol, vagy épít, igénybe veheti a 2,5 % vagy 5 % változó kamatozású hitelt akár 35 évre. Aki használt lakást kíván vásárolni, korszerűsíteni vagy bővíteni 4 % fix, vagy 5,5 % változó kamatozású hitelhez juthat akár 25 éves futamidővel.

Ezeket a hiteleket a hitelintézetekről és a jelzáloglevélről szóló törvénynek megfelelően - hasonlóan a többi bankhoz - az OTP Bank is akkor nyújthatja, ha rendezettek a hitelt fedezetét jelentő ingatlan tulajdonviszonyai és nincs akadálya a jelzálogjog bejegyzésének.

Értelemszerűen az OTP Bank továbbra is folyósítja április 11-étől 2,5%-os kamattal és változatlan egyéb feltételek mellett legkedvezőbb támogatott lakáshitel-konstrukcióját, mert az megfelel a hatályos jogszabályi feltételeknek.

Azoknál az ügyfeleknél, akik 2000. február 1. után olyan lakáshitel szerződést kötöttek, amelyek nem tartoznak a támogatott Forrás hitelek körébe és 16 % kamatozásúak (ún. nem támogatott lakáshitel 2000), az OTP Bank lehetővé teszi, hogy az 5,5 vagy 4.0%-os kamatozású hitelre átszerződjenek anélkül, hogy a Bank ügyfeleinek díjat számolna fel - tájékoztatott Oszlányi Zsolt.

Az OTP Bank mind ügyfelei miatt, mind a részvényesi érték növelését célzó stratégia alapján érdekelt a jól működő lakástámogatási rendszer fennmaradásában és támogatja azt. A bank nem számol azzal, hogy a közeli jövőben a lakosság érdeklődése a kedvezményes hitelek iránt, illetve a bank lehetősége ilyen hitelek nyújtására megváltozik. Az OTP Bankcsoport, mint Magyarország legnagyobb pénzügyi szolgáltatója, jelenleg a lakáshitel-állomány 50 százalékát kezeli, és stratégiai célnak tekinti, hogy piaci részesedését a következő években tovább növelje.

Forrás: https://www.otpbank.hu/otpportal2000/

Szóval, kedves fidesz aktivisták, ez a rémhír sem volt túl hosszúéletű.

georg_balog Creative Commons License 2002.04.10 0 0 64
Minek adnának, hisz nem érdekük, ugyis államosítják öket. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!