báb: az mszp utolsó opicója, 4. jelölt volt.
Nem volt más. Az altus cégcsopot nyomására, az mszp mögött, mellett, elött, alatt, körben alló pénzügyi csopot és érdekek nyomására lett ő a jelölt. Nem is párttag, nem is volt. Nem karakteres, nincs mondanivalója. Ó persze ő a kontasztja, ahogy ti mondjátok a furher tipusu Orbánnak. Tipikus újgazdag, szoli-barna arc, heppyseg, amolyan mindenütt otthon érzem magam.
Kozmo fiú tipus. Bp-en ez bejön, de azért az atlág vidéki, azért ilyenkor összehúzza a száját, ő ismeri ezt a fajta embert. Vidéki Magyarország fog dönteni a választásról, és ha sok mszp-s demagógiát a témában sikerül felfedni, Orbánéknak van esélye
Milliárdos: technokrata, szakember.
miniszterelnök kádár alatt, pm miniszter
megyessi tanácsadó kft, paribas,
gresham, paksi atomerőmű, k and h, tanácsok orbánéknak. Volt itt mindig munka, akár Kadárék alatt, akár a szép új monopolis világban. Neki mindegy, szakemberekre mindig szükség van.
"Mit csinál egy ilyen miniszterelnök? Meggyőzően mosolyog a számára érdektelen, MO számára nagyon is fontos tárgyalásokon? Vagy ha nem, ki ad neki tanácsokat? Kinél lessz a hatalom és az mit akar"
Kinek a kezében lesz itt az igazi hatalom?
Ez a nagy kérdes.
Hogy tárgyal majd az EU-vel ez a kivül szociáldemokrata (látszat), valóban totál tőkés oligarchikus társaság.
Nemzeti érdek?
Földkérdés?
Multik?
Gázárfelszabaditás?
Itt nem lehet kettős szerepben tetszelgeni, kinn is vagyok bent is vagyok. El fog dölni, és nem kétséges merre? A lumpeneelemeket ezzel kell megnyerni.
Az a baj a fideszben, hogy inkább a nemzeti oldaltól orozták el a szavazatokat, és nem a húgyagyuaktól.
Pedig a lényeg, usa mintára, ez az utolsó percben, kinek van jobb öltönye, mit mondott a szomszéd néni
tipusu legegyszerűbb emberke véleménye, akik azért mégiscsak Orbánék ellen (köver szövege) ellen is szavaztak, tehát nagyon labilisak. Őket kell jobb érvekkel megszólitani!
Leestem a székreől, amiko M.P, a mezőgazdasaágről beszélt, majdhogynem leesett a plafon, eügyről.
> Ez a tipus az un csuszómászó (meghajlás Kádar elött, bankár-tanácsadó karrier) Mindenkivel jól érzi magát- a magyar társadalom jelentős részének ez a puha gerincesség bejön
Ha teheted nezd vissza Orban nehany beszedet, amikor hivei allnak, tapsolnak elotte. Es nezz vissza nehany Rakosi beszedet, amikor szinten tapsolnak es orjongenek elotte.
Volt nehany ilyen a tortenelemben, ugy a 1930as evekben is, azthiszem...
Ha nem latsz kulonbseget, akkor ne csodalkozz. Az egyszemelyes hatalmi epitkezes veszelyes, es en nem orulok neki. Te igen?
1. az a szöveg bejött neki, ha jól látom
2. ma már minden team munka, milyen baromság azt várni, hogy úgymond mondanivalója legyen egy szakembernek?
mi volt OV mondanivalója?
Mellesleg Valentinonak újabb kérdés: hogy lehet báb valaki, aki milliáros? 2 mondatban ennyi ellentmondás után ideje gondolkodni.
Medgyessy nem egy rossz ember.
A vitán mindíg azt mondta Orbánnak: Igen, igen de nekem csak az fáj...
Ez az ember csupa fájdalom. Én attól félek, nem az a baj, hogy nem tud beszélni, hanem, hogy nincs is mondanivalója Mit csinál egy ilyen miniszterelnök? Meggyőzően mosolyog a számára érdektelen, MO számára nagyon is fontos tárgyalásokon? Vagy ha nem, ki ad neki tanácsokat? Kinél lessz a hatalom és az mit akar? Sokan aggódnak emiatt!
MP teljesen alkalmatlan, E KATEGÓRIA
minden szempontból. Reméljük nem lesz
lehetőségünk megismerni inkompetenciáját.
Ez a tipus az un csuszómászó
(meghajlás Kádar elött, bankár-tanácsadó karrier)
Mindenkivel jól érzi magát- a magyar társadalom jelentős részének ez a puha gerincesség bejön
Vicces volt tegnap sajtótéjokoztatón.
Komor arccal, jól megmondta
"Felszólitom a kormányt, hogy mostantól ne vállaljon fel semmiféle hosszutávú kötelezttséget " (kb)
Tényle? biztos deja vu érzése volt MP.nek,
Vmi 4-es metró félére gondolhatott amikor ezt mondta.
Nembaj petike, sokan emlékszünk még erre.
Még 1 nap sem telt el, máris bizonyitottad
alkalmatlánságodat!!!
1. hogy lehet szürke egy un. sarmos, tenyérbe mászó, hugo bossos, menedzseres look pasi?
ez csupa karakteres vonás.
2. milyen legyen egy jó értelembe vett bürokrata?
nem népvezér.
3. valószínűleg milliárdos, de szerinted hogyér' vannak manapság a bányák?
gondolom te sem hiszed, hogy nincs köze a bányának a poszthoz és OV-nak a papi nevén lévő vagyonhoz.
Hat az az igazsgág, hogy elég szürke ez a megyessy, az utolsó percig hezitálóknak persze lehet, hgy bejön ez a un. sarmos, tenyérbe mászó, hugo bossos, menedzseres look, de akár nyer, akár veszit, ő csak egy babfigura, akit a főszponzorok, Altus birodalom, akkor dob ki búsba, amikor akar