Keresés

Részletes keresés

bummm Creative Commons License 2002.04.13 0 0 67
OV nem tőletek emberektől akar megvédeni valamit hanem egy felfogástól,habár szerintem vannak egy páran akiktől meg kellene védeni a nemzetet ,de szerintem ők nagyon kevesen vannak.De nem tudom miért mondja mindenki,hogy a többségtől!!!!! ERŐL AKOR BESZÉLHETNÉNK HA A VÁLASZTÓK 100%-A elment volna szavazni és az arányok olyanok lettek volna mint most.De mivel nem így volt ez az egész duma a győzelemről csak a másik oldal lenézése!!!!!!És ha az ország valós többsége megszavazza bármelyiket 21.én azt már el kel fogadni.Na ezt hívják demokráciának!!!!!!
Előzmény: zividivi (63)
fxor Creative Commons License 2002.04.13 0 0 66
"Orbán így szólt: "a családunk, a gyermekeink, az emberi méltóságunk, a szabadságunk, a hitünk és a hazánk. És mindezt most meg kell védenünk!" ha ezt mondta: igaza volt.

"http://www.szamizdata.szdsz.hu/egyszer.htm"

1. hullagyalázás
2. egy kisfiú személyiségi jogainak semmibevétele.
3. stb.

Előzmény: Józan Polgár (62)
zividivi Creative Commons License 2002.04.13 0 0 65
Ahogy gondolod.

Én viszont túl gyenge vagyok egy egész maffiával szemben. Neken sajnos segítségre van szükségem.

Előzmény: Józan Polgár (64)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.04.13 0 0 64

zividivi:
"És ha mégsem tőled akarja megvédeni a te családod, a te gyermekeidet, a te emberi méltóságodat, a te szabadságodat, a te hitedet és hazádat, hanem mástól?"

Mármint a szoclibtől? Tőlük se védjen meg engem. Majd én megvédem magam tőlük a szavazófülkében, ha akarom. Ha meg nem akarom, akkor nem. Magánügy hogy kitől védem meg magam.

Előzmény: zividivi (63)
zividivi Creative Commons License 2002.04.13 0 0 63
/"..Tehát Orbán a nemzet nagyobbik felétől akarja megvédeni a hazát.."/

Tehát, tehát! Nahát!

És ha mégsem tőled akarja megvédeni a te családod, a te gyermekeidet, a te emberi méltóságodat, a te szabadságodat, a te hitedet és hazádat, hanem mástól?

Akkor a felállított egyenleted soha sem oldható meg.

Előzmény: Józan Polgár (62)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.04.13 0 0 62

Orbán így szólt: "a családunk, a gyermekeink, az emberi méltóságunk, a szabadságunk, a hitünk és a hazánk. És mindezt most meg kell védenünk!"
Tehát Orbán a nemzet nagyobbik felétől akarja megvédeni a hazát. Érted? Tőlem akarja megvédeni a saját hazámat! Ezért mondtam, hogy a Fidesz szélsőséges párt (legalábbis én annak érzem).

Előzmény: tajfuto (59)
fxor Creative Commons License 2002.04.13 0 0 61
"Most ritka nagy marhaságot mondtál, és mint minden Fityeszesben, benned is ott van a VÁLASZTÓVONAL, amit freudi elszólásként, most a Duna vonalával azonosítottál!"
benned megőrült a félelem komám. de most beégtél: múlt héten kuncze a DUNA vonalán rendezett sajtótájékoztatót. töbször említette, hogy a DUNA vonala jelkép, mert a DUNA vonala az eu.-ba vezet stb. freudi elszólása volt - magyar is ott volt, annak is.:-O
Előzmény: Törölt nick (55)
zividivi Creative Commons License 2002.04.13 0 0 60
/"...legalább remélhessem,..."/

"Földiekkel játszó égi tünemény."

Ezért érdemes?

Előzmény: Törölt nick (55)
tajfuto Creative Commons License 2002.04.13 0 0 59
jaaaa
No nézzük.
De facto 3 párt van a Parlamentben mivel az utcára az MDF is megy. Ebből 1 bal egy lib.
És szerinted 1 szélsőjobb. Vezére: MILO=ORBÁN. Vagy ezt nem te mondtad?
Namost. Szerinted veszélyezteti-e a szélsőjobb kormányra kerülése a demokráciát? Ha nem, akkor ok. csak nem vagy demokrata,hiszen alapvető, hogy egy demokrata félti a demokráciát a szélsőségektől. Ha demokrata vagy akkor jön a következő: Ha a FIDI szerinted szélsőjobb akkor gyakorlatilag az következik, hogy a maszopon kívül mindenki veszélyezteti a demokráciát.
Előzmény: Józan Polgár (58)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.04.13 0 0 58
Nem. Ezt TE mondtad.
Előzmény: tajfuto (57)
tajfuto Creative Commons License 2002.04.13 0 0 57
Hopp Jenő most elszóltad magad mint Kovács. Szóval minden párt szélsőjobboldali vagy kollaboráns aki nem MASZOPSZADESZ. Szélsőjobbos definíciója: aki a parlamentben nem mi vagyunk. És az is megfordult a fejedben, hogy hogyan védhetnénk meg Európát ettől a szélsőjobbos csőcseléktől? Hiszen többször említettétek, hogy szélsőjobbot ugye nem fogad, most meg kiderült, hogy mindenki az rajtunk kívül. A fenébe...
Pedig ha ők nem lennének akkor talán egységesen szocialista lehetne a nemzet. Egyszerre: nemzeti és szocialista. Szép volt fiú. TE EZT MONDTAD!!!
Előzmény: Józan Polgár (56)
Józan Polgár Creative Commons License 2002.04.13 0 0 56

AgentOrange:
"a szélsőjobboldallal történő riogatás teljesen megalapozatlan volt a baloldal részéről.A második fordulóban nem indulnak szélsőséges pártok a mandátumokért."

De igen. A Fidesz.

Előzmény: AgentOrange (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.11 0 0 55
Most ritka nagy marhaságot mondtál, és mint minden Fityeszesben, benned is ott van a VÁLASZTÓVONAL, amit freudi elszólásként, most a Duna vonalával azonosítottál!

Mondok neked valamit!

A Dunától KELETRE lakok, a Délkeleti csücsökben. AZért KELL 21-én az MSZP-re szavaznom, hogy legalább remélhessem, itt a Dunától KELETRE is UGYANAZ a MAGYARORSZÁG lesz, mint a Dunától NYUGATRA!!!

Előzmény: AgentOrange (51)
AgentOrange Creative Commons License 2002.04.11 0 0 54
Nyugi fiúk, tartalékoljátok az erőiteket.

Én éppen azzal vagyok elfoglalva, hogy győzzön a JOBBoldal.

Kötél László Creative Commons License 2002.04.11 0 0 53
De akkor a Parlament a szociké lesz, bölcs vezérünk meg építetthetne egy másikat felcsuton.

Persze Siklós Mária tervei alapján.

Előzmény: AgentOrange (51)
Narancstalan Creative Commons License 2002.04.11 0 0 52
Hmmm, elfelejtettél reagálni, mintha vitatkoztunk volna....
Előzmény: AgentOrange (51)
AgentOrange Creative Commons License 2002.04.10 0 0 51
Gondoljatok bele.

Ha budapesten a Duna vonalán meghúznánk egy új országhatárt, (persze szigorúan csak elképzelés), akkor a nyugati országrésznek FIDESZ kormánya lenne, a keletinek MSZP, a szavazatok megoszlása alapján.
TI melyik részben éreznétek jobban magatokat?

Narancstalan Creative Commons License 2002.04.09 0 0 50
a hatalom érdekében összeállt, és összeáll azal a párttal, ami ellen 88környékén tüntetett.
Nos, idézet Viktor által a Fidesz pécsi kongresszusán elmondott beszédéből (Pécs, 1992. február 7.)
Az MDF mai derékhadát alkotó parlamenti képviselők egy bizonytalan eszmeiségű, következésképpen zavaros programú pártba léptek be, és ráadásul többségükben maguknak sem volt szilárd politikai meggyőződésük. A mögöttünk hagyott másfél év során azonban bizonytalanságuk fokozatosan megszűnt, s úgy tűnik, tartósan megtalálták tájékozódási pontjaikat. Ezt szokás pongyola módon jobbratolódásnak nevezni.

A Fidesztől távol áll, hogy összekeverje a politikust a történésszel. Nekünk nincs különösebb hajlamunk a historizálásra.

Bár az MDF-es politikusok között is vannak velünk egyívásúak, akikkel magánemberként talán könnyen szót értenénk, de összességében az MDF egy olyan elkorhadt, régi világot képvisel, ami soha többé nem fog Magyarországra visszatérni.

Nekünk nem kell egy üveg kövidinka mellett búsonganunk, hogy tönkretették nemzeti érzelmeinket, elvették az önbizalmunkat, jövőbe vetett hitünket. Nem érezzük úgy, hogy izzadságos küzdelmet kellene folytatnunk magyarságunkért, és azt sem érezzük, hogy az egyetemes kultúra befogadása elfoglalná a helyet agyunkban és lelkünkben a nemzeti kultúra elől. Polcainkon békésen megfér egymás mellett Arany János, Mrozek és Esterházy, a Muzsikás együttes és Tina Turner. Nem érezzük, hogy állítólag elveszett nemzeti tudatunkat úgy kellene egész életünkön át üldözni, mint Arthur király lovagjainak a Szent Kelyhet.

Egy kis kitérő, de jó :

Ma már világosan látszik, hogy az MDF-kormány a társadalommal szemben keres politikai szövetségest az egyházakban. Szomorúan tapasztaljuk nap mint nap, hogy nem minden egyházi vezető ismeri fel azt a veszélyt, hogy az MDF ölelése halálos lehet az egyházakra.

Az egyházak ugyanis csak akkor fogják betölteni azt a pozíciót, amely egy modern társadalomban megilleti őket, ha megőrzik és visszanyerik autonómiájukat. Amennyiben a politikai élet szereplői közül egyeseket ellenségnek, másokat meg szövetségesnek minősítenek, maguk is politikai szereplővé válnak. Márpedig, ha valaki erre a porondra lép, akkor rá is érvényesek lesznek a politika gyakorta kegyetlen törvényei. Ezért mondjuk azt, hogy hibát követnek el, ha azok szolgálatába szegődnek, akik ideológiai átnevelőtábort akarnak csinálni Magyarországból.

Holott a nyílt politikai szerepvállalás helyett nagy történelmi feladatok várnak az egyházakra. Régen volt oly nagy hiány a türelem, a megbékélés, a mértéktartás és a szolgálat példáiból. Nagy szükségünk lenne például a keresztényi értékek és erények felmutatására most, amikor váratlan hirtelenséggel buzog fel az idegengyűlölet indulata, és amikor rohamosan terjed az erőszak.

Az MDF politikai stratégiájának lassan egyetlen kiszámítható eleme, hogy politikai ellenlábasaik hitelét az ellenfelek és felmenőik vélt vagy költött múltjának úgymond leleplezésével kívánják megrendíteni. A Fidesz számos kísérletet tett arra, hogy az ilyen kérdéseket távol tartsa a politikai vitáktól. Ennek ellenére úgy látszik, éppen az ellenkező irányba tartanak a dolgok.

Ezután pár évvel létrejött egy Fidesz-MDF koalíció, majd választási szövetség.

A következő ugye a Fidesz-FKGP házasság volt, ahol ugye Ovi - korábbi fogadkozásai ellenére csak lefeküdt Torgyánnal.Sokan emléxünk még az első parlamenti ciklus Orbán-Torgyán szócsatáira, amiből sütött a két párt (és annak elnökeinek) homlokegyenest ellentétes nézetei.
Ezeket a sorokat Torgyánnak címezte Viktorka:
Végezetül pedig, talán már elhangzott, mindenki láthatja, hogy kik azok, akik leginkább küzdenek egy ilyen törvénymódosító indítvány ellen. Azok küzdenek leginkább, tisztelt képviselőtársaim, akik azt gondolják, hogy az általuk képviselt társadalmi csoportokat vagy egyéni kerületeket úgy kell képviselniük a Parlamentben, hogy felállnak napirend előtt és hangzatos dolgokat mondanak, nem pedig úgy, hogy egy-egy törvényjavaslatnál kifejtenék szakszerűen azt, hogy mondjuk egy távközlési törvény esetében az általuk képviselt kerületnek milyen típusú módosításokra volna szüksége, mondjuk a távközlés esetében.
Nos, akik nem képesek arra, hogy ilyen módon képviseljék kerületeik érdekeit, azok arra szorulnak rá, hogy napirend előtt látványos, egyébként azonban a lényegi kérdéseket nem érintő hozzászólásokkal rabolják a tisztelt Ház idejét. Ennek kell szerintem elejét venni, és ezt a célt szerintem ez a képviselői indítvány eléri.

Ennyit arról a pártról,arról az emberről, aki összeállt azokkal, akik ellen 90-94 között számos esetben felszólalt.

+a kampányban minden józan értékrenddel rendelkező embert megsértettek, elvtelenül, bizony elvtelenül csak a másik gyalázására épülő kampányt folytattak.

Erről várnék konkrét bizonyítékokat.

Csak emlékeztetnélek pár momentummal a másik oldal ilyenirányú dolgaira:

“Megkövetem az MSZP politikusait, akiknek a parlamentben azt mondtam, hogy hazaárulók, ugyanis akkor pontatlanul fogalmaztam: valójában hazaáruló csak az lehet, akinek van hazája.”

"Ezen a kongresszuson a továbbiakban strigákról s egyéb ártó lényekről, honkupecekről és szellemi hajléktalanokról szó ne essék. Nem azért, mert ilyenek nincsenek, hanem azért, mert napjaik meg vannak számlálva."

“A két párt (MSZP-SZDSZ) napról napra hazugságot hazugságra halmoz, és ez felér egy lelki Trianonnal.” MTI, 2002. január 11.

“Konszolidáció akkor lesz az országban, ha valamennyien elfogynak azon az oldalon, akiknek nincs helyük a demokratikus közéletben, kezdve Keleti Györggyel, folytatva Horn Gyulával, s befejezve Kovács Lászlóval, Lendvai Ildikóval és Medgyessy Péterrel.” MTI, 2002. február 13. (Veszprém)

“Unalmas és ízléstelen, hogy a volt állampárt fenntartói és haszonélvezői oktatnak ki bennünket tizenkét éve politikai kultúrából és demokráciából. Leszokhatnának már erről, ha megtettük nekik azt a szívességet 1990-ben, hogy nem takarítottuk ki őket jogi eszközökkel a közéletből, amint azt például megtették Csehországban.” MTI, 2002. február 13. (Veszprém)

Kövér Laca

. Ezt én is így gondolom: az MSZP a kiábrándult emberek pártja, nekünk viszont a tenni akaró emberek pártjára kell állnunk” Pokorni Zoltán FIDESZ-MPP XIV. kongresszus, 2002. február 16.

“A Magyar Szocialista Párt az egyszerű emberekkel szembeforduló bűnözők pártjává vált.” Rogán Antal MTI, 2002. február 13.

“Nem megsértődni kell, hanem elmenni a büdös francba örökre, és nagyon örülni, hogy nem lógunk a lámpavason. Yosika”

A másik gyalázására épülő kampányról ennyi.

Győrrel kapcsolatban pár kérdés: Mekkora a munkanélküliség? Miért gazdag város Győr? Talán azért, mert sikeres volt a tőke odacsalogatása, van egy korrekt ipari parkja jónéhány nem pici névvel. Mi történt a kekszgyárral? Nem Balogh polgármester kezdett el kiabálni, segítség?

ÉRDEMI beruházás NEM történt
Érdemi beruházás alatt érted a következőket (bp.-i példák)?
- +1 szinház építése milliárdokból társulat nélkül nem az eredeti helyen
- Sándor palota felujítás bentlakás céljára
- Mozi felujítás+ Eperjes anyagi jólétének megalapozása
- Wermer-Happy End birodalom hizlalása, professzionális lovarda építése.
- Millenáris park - választási központ céljára :))

Tisztelettel, ebből nekem mi volt-lesz jó?

Előzmény: AgentOrange (47)
Lazi Creative Commons License 2002.04.09 0 0 49
Kovács kijelentésére, miszerint a "rejtőzködő szavazók" féltek vállalni a véleményüket, az MSZP-hez közelálló álláspontjukat a közvéleménykutatások alkalmával.
Medgyasszay nyilatkozta a rádióban: egy francot féltek, egyszerüen szégyellték!

Szerintem igaza is van.

Lazi

Lazi Creative Commons License 2002.04.09 0 0 48
Kovács kijelentésére, miszerint a "rejtőzködő szavazók" féltek vállalni a véleményüket a közvéleménykutatások alkalmával.
Medgyasszay nyilatkozta a rádióban: egy francot féltek, egyszerüen szégyellték!

Szerintem igaza is van.

Lazi

AgentOrange Creative Commons License 2002.04.09 0 0 47
Nos, az szdsz azért elvtelen, mert én úgy látom, hogy a hatalom érdekében összeállt, és összeáll azal a párttal, ami ellen 88környékén tüntetett.
Kuncze:"kisöpörtük a kommunistákat, kisöpörjük ezeket is" (nemrég hangzott el)most pedig összeállunk velük? (Komunisták)
+a kampányban minden józan értékrenddel rendelkező embert megsértettek, elvtelenül, bizony elvtelenül csak a másik gyalázására épülő kampányt folytattak.
Meg is lett az eredménye, választásról választásra csökken a szavazótáboruk.

Összehasonlíthatatlanul több fejlesztés történt, nem tagadtad, pl. EZ is egy lyan dolog, amiért érdemes a jobboldalra szavazni.

Balogh ellen nem volt fegyver, ezt egy győri barátomnak írtam.
Győr gazdag város, de az elmúlt nyolc(!!) évben az ipari park beruházásain,és a sétálóutca felújításán kívül a városban ÉRDEMI beruházás NEM történt, bérlakásépítés NEM történt, az ígért híd, és uszoda NEM épült meg.
A bérlakásépítési pályázatokra a képviselőtestület (szocialista többségű) elfogadhatatlanul csapnivaló pályázatot adott be, amit a jobboldali képviselők figyelmeztetései ellenére sem változtattak meg!

ÉN, soha nem szavaztam Balogh Józsefre három választás alatt, sem az országgyűlési, sem az önkormányzati választásokon.Bár kívülről látszik, jól megy a városnak, én állítom, hogy MEHETNE jobban is.

Előzmény: Narancstalan (45)
Narancstalan Creative Commons License 2002.04.09 0 0 46
szimpatizáns
Előzmény: Narancstalan (45)
Narancstalan Creative Commons License 2002.04.09 0 0 45
Természetesen én is hiányolom a MIÉPet, szükség lenne rájuk, egy olyan szélsőségesen elvtelen párttal szemben, mint az SZDSZ.
ÓÓÓ, szélsőségesen elvtelen SzDSZ ? Mondja ezt egy Fidesz szimpatinzáns?? Áruld már el, mitől szélsőségesen elvtelen?

Ja, és egy kérdés:
Azt írod:
az országban összehasonlíthatatlanul több fejlesztés történt az Orbán kormány alatt, mint Hornék idején.
Tehát ezért szavazzunk a fideszre, majd ezt olvasom:
Balogh ellen nem volt fegyver sajnos:-(((

(Megj: Balogh József Győr MSZP-s polgármestere...)

Tehát, figyelembe véve, hogy Győrben milyen óriási fejlesztések történtek az elmúlt években, te ugye Balogh Józsefre szavaztál (vagy szavaztál volna)?

Ha nem, akkor milyen alapon hozod fel érvnek a fejlesztéseket?

Előzmény: AgentOrange (31)
AgentOrange Creative Commons License 2002.04.09 0 0 44
Rendben, én is.
Április 22-én már okosabbak leszünk.
Előzmény: Little Boy (43)
Little Boy Creative Commons License 2002.04.09 0 0 43
Megbocsáss, de amiket én mondtam, azok valóban tények.

LB

Előzmény: AgentOrange (42)
AgentOrange Creative Commons License 2002.04.09 0 0 42
Elfogadom.
Te balra kampányolsz, én jobbra.
Ez van.
Előzmény: Little Boy (41)
Little Boy Creative Commons License 2002.04.09 0 0 41
Ez mind nagyon szép, csakhogy Viktor akkorát hazudott a kötelezően optimista vereségbeszédében, hogy azt is csak a Milennáris Park friss épülete bírhatta ki.

"Győztünk már nagyobb hátrányból is, vannak tartalékaink" - a nagyobb hátrány leküzdését akkor az MDF segítette (amely ezúttal már a Fidesz alá feküdt), és az a 13% kisgazda, aki akkor még létezett. Sajnos mára ők is be lettek szalámizva. A Fidesz azért egyeztet az emberekkel és nem a pártokkal, mert már nincs épeszű párt, aki szóbaállna vele. Mindenki tart attól, hogy a Fidesz maga alá gyűri, mint tette azt az FKGP-vel, KDNP-vel, MKDSZ-szel, MDNP-vel, MDF-fel és már a MIÉP-pel is.

Tisztelettel mindenki iránt
LB

Előzmény: AgentOrange (40)
AgentOrange Creative Commons License 2002.04.09 0 0 40
A politikai pártok vezetőinek egyike sem tudta leplezni meglepetését vagy csalódottságát. Ez alól Orbán Viktor volt az egyedüli kivétel. Nem a kötelező optimizmust lehetett látni-hallani szavaiban. Valami egészen mást. A Fidesz-MDF második fordulós győzelmi stratégiáját.

A Fidesz-MDF választási szövetség úgy szerepelt, ahogy azt vezetői és szavazói várták. A csalódást nem Orbán Viktor szavazóbázisa okozta, hanem az összes közvéleménykutató-intézet téves részvételi előrejelzései, és az MSZP tömegbázisának felsőhatár becslése. A 0,8 százalékos különbség oly minimális, hogy a végső döntés, miként négy évvel ezelőtt is, a második fordulóra marad.

A végeredmény alakulásában - a közhiedelemmel ellentétben - nem az SZDSZ 103 állva maradt képviselőinek esetleges visszalépése dönt. Ugyanis a Budapesti Szabad Demokraták Szövetsége és a MIÉP tábora közötti különbség mindössze 1 százalék. Ők tehát "kioltják egymás". Nem beszélve arról, hogy a szabaddemokrata szavazók 25 százalékának második pártválasztása a Fidesz, bármire szólítja is fel a pártvezetés őket.

Mi dönt tehát? A szavazói elszántság!

A második forduló részvételi arányai az elmúlt 12 év tapasztalatai alapján a második fordulóban jóval kisebb lesz. Magyarán otthon marad 5,5 millió aktív szavazó 4-5 százaléka. Ez szinte biztosan 250-300 ezer ember. (Az MSZP, ne feledjük, csak 51 ezer szavazattal vezet, ami nincs 1 százalék.) A MIÉP parlamenten kívül rekedésével a média által hergelt és EU-szankcióval fenyegett "félelem szavazó", aki az elmúlt három választáskor mindig otthon maradt, most is így tesz. Főleg a felszínesen fogott két alapüzenet hatására: "Nyert az MSZP, a MIÉP kiesett". A politikai múltidő és a hétvégi szabadidő közül utóbbira fognak szavazni két hét múlva.

A Centrum párt szavazóinak nincs domináns pártkötődése, a két lehetőség közül egy harmadik alternatívát szerettek volna. Nem jött be. Most nem fognak elmenni, vagy kétfelé szavazzák három százalékukat.

Ha azt feltételezzük, hogy az elkövetkező két hét politikai kampányhajrájában a két nagy párt nagyjából egyformán szerepel, az fogja eldönteni a 2002-es parlamenti választásokat, hogy ki az a 4-5 százalék (500 ezer ember), aki inkább otthon marad.

Ha a jobboldali szavazó kiheveri a közvéleménykutatók angol humorát, és továbbra is aktív marad, valószínűnek tűnik a jobboldal enyhe erőfölénye. Az is döntőnek bizonyul, hogy a kiesett párt szavazóit ki aktivizálja jobban. Ha minden aktív pártszavazó csak egy inaktív embert meggyőz közvetlen környezetében, az döntő lesz.

"Most mindenki aludja ki magát. Kemény két hétnek nézünk elébe." Ezt mondta Orbán Viktor. A befutó két hét múlva dől el.


AgentOrange Creative Commons License 2002.04.09 0 0 39
Illetve a bal:-)))Sorry.
AgentOrange Creative Commons License 2002.04.09 0 0 38
Meglesz.
A jobboldal negatív kampány céljából már bizony, ellőtte a töltényeit, most mi jövünk.
Előzmény: tanácsos (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!