Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2002.04.15 0 0 15

Ezek szerint várhatóan négypárti parlamentünk lesz négy különálló frakcióval.

Előzmény: szutyok (13)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.04.09 0 0 14

Mivel az MDF egyértelműen önállósodni akar, szerintem nem igen fogják figyelembe venni ha a háttérben más megegyezés lenne. Szükségük lesz a pénzre.

Ma több MDF polítikus is kijelentette, hogy a választási együttműködés 2002. április 21-ig tart és hogy önálló frrakciót alakítanak.

Előzmény: szutyok (13)
szutyok Creative Commons License 2002.04.09 0 0 13
Hivatalosan fele-fel kapnak támogatást, de elképzelhető, hogy erről a két párt szintén megegyezett, csak nem kötik az orrunkra.
Előzmény: Iván Gábor (11)
iratmegsemmisítő Creative Commons License 2002.04.08 0 0 12
Ez egy jó kérdés, én sem tudom a választ. De hátha akad itt egy jól informált polgár.
Előzmény: Iván Gábor (11)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.04.08 0 0 11

Akkor csak az állami támogatás elosztása lesz fele-fele?
Előzmény: iratmegsemmisítő (10)
iratmegsemmisítő Creative Commons License 2002.04.08 0 0 10
Mi az, hogy listás képviselői helyeket? Egyetlen egy fidesz-mdf lista létezik, azon előre meghatározott és bejelentett sorrendben következnek az emberek, és ennek alapján osztják ki a parlamenti helyeket.
Előzmény: Iván Gábor (9)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.04.08 0 0 9

Akkor viszont ez alapján kapják az állmi támogatást és ez alapján a listás képviselői helyeket is. Úgye jól értem?
Előzmény: magyarpolgar2002 (7)
magyarpolgar2002 Creative Commons License 2002.04.08 0 0 8
Nem biztos, hogy baki a fifty-fifty. Lehet, hogy a FIDESZ-nek érdeke az MDF megőrzése. Különben ugyanúgy megsemmisíthette volna, mint az FKGP-t.
Előzmény: Gall Zsolti (-)
magyarpolgar2002 Creative Commons License 2002.04.08 0 0 7
Azért 50-50%, mert ez a felosztás érvényes, ha mást nem jelentett be előre a két párt. És nem jelentettek be mást. Szerintem ezt te is tudod, csak mástól akartad hallani.
Előzmény: Iván Gábor (6)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.04.08 0 0 6
A beügyminisztérium hivatalosnak tekinthető előközleményén, a www.választás.hu-n ilyen megosztás szerepel. Vajon miért?
Előzmény: bormester (3)
iratmegsemmisítő Creative Commons License 2002.04.08 0 0 5
És a listás szavazatok után járó állami támogatás?
Előzmény: bormester (3)
velo Creative Commons License 2002.04.08 0 0 4
nem is tudtam hogy meg part,azt hittem mar csak a FIDESZ fiokszervezete:)
Előzmény: bormester (3)
bormester Creative Commons License 2002.04.08 0 0 3
Nem hiszem, hogy bármelyik területi listán fele-fele arányban lennének FMPP és MDF politikusok.

Nem értem, hogy gondolod a listás "felezést". Név szerint megvan, hogy az egyes listákról ki jut a parlamentbe. Annak a bizonyos felosztásnak nincs igazi jelentősége, az MDF nem tudna dezertálni, még akkor sem, ha akarna. De szerintem nem is akar. Rögtön kiderülne, hogy már csak falvédőpárt.

Előzmény: Iván Gábor (0)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.04.08 0 0 2

Akkor kérlek tájékoztass benünket meg vagyunk így egynéhányan.
Előzmény: Bandri (1)
Bandri Creative Commons License 2002.04.08 0 0 1
Ez nem baki csak te vagy tájékozatlan.
Előzmény: Gall Zsolti (-)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.04.08 0 0 0

Ha véglegessé válik a Fidesz bukta, akkor a jelek alapján ismét négy párt lesz a parlamentben. A MDF simán különválik szerintem a 20,55 %-os területi szavazási listájával és az ez után járó állami támogatással. Még ismét lábra állhatnak és önálló párt lehetnek. Sokat nyerhetnek a Fidesz romjaiból.
Előzmény: Gall Zsolti (-)
Gall Zsolti Creative Commons License 2002.04.08 0 0 topiknyitó
Fidesz baki !?! MDF 20,55%-os

Vajon milyen következményei lehetnek, a Fidesz választási veresége esetén, hogy az MDF 20,55%-os választási listás eredményben részesül?

Lásd:

http://www.valasztas.hu/so02/v02din1/ejk0111.htm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!