Keresés

Részletes keresés

baradlayrichard Creative Commons License 2012.03.13 0 0 12

Pontosan így működnek az erőművek. Feltaláltad a spanyolviaszt.

Előzmény: Törölt nick (5)
magyar bucó Creative Commons License 2012.03.13 0 0 11

Hát az éter, amivel tele van a világűr. ;)

Előzmény: jee_c (0)
baradlayrichard Creative Commons License 2012.03.13 0 0 8

Elég korán kelsz, ha neked ilyenkor van hajnal.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
jee_c Creative Commons License 2002.04.11 0 0 4
Kösz az infót. Annyit találtam csak belőle, hogy folyadékban említették a jelenséget.

Gáznál nincs valami hasonló jelenség, amitől pl. plazma állapotra térne át? Nem hinném..

Előzmény: leha (3)
leha Creative Commons License 2002.04.11 0 0 3
tisztelettel!
javítsatok ki, ha tévedek, de kavitáció csak folyadékban létezik.

maga a kavitáció arról szól, hogy Bernoulli szerint nagyobb sebesség => kisebb nyomás
és kisebb nyomás => alacsonyabb forráspont
vagyis a nagy sebességgel haladó (pl) torpedó körül a tenger vizének nyomása lecsökken
az így lecsökkent nyomás hatására a tengervíz forráspontja (pl) 12 fokra csökken
mivel a víz eredetileg 15 fokos volt (pl), ezért robbanásszerű igyekezettel elpárolog így egy vízgőzpárnát létrehozva a torpedó körül ... a vízgőzben pedig kisebb ellenállást kell a torpedónak legyűrni

szóval, ahol nincs folyadék, ott nincs forráspont, meg ilyenek ...

jee_c Creative Commons License 2002.04.09 0 0 2
Nem hiszem (mikrometeoritok nem nagyon hemzsgenek a légkörben, mikrometeorok se nagyon az úrben), de végül is lehetséges.

A szuperkavitáció kihasználása a légkörbe lépéskor (vagy kilövéskor, a légkör elhagyásakor) érdekes és jó ötlet!
A szuperkavitáció nem csak folyadékokban létezik? Rögtön megpróbálok utánanézni.

Előzmény: Stocker (1)
Stocker Creative Commons License 2002.04.09 0 0 1
Nem az űrből a légkörbe való belépésre gondolt a topicindító?
Előzmény: jee_c (0)
jee_c Creative Commons License 2002.04.09 0 0 0
konkrétan milyen közeg lökéshullámaira gondolsz az űr kvázivákumában?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2002.04.08 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Most így hajnaltájt eszembejutott, hogy lehet e a szuperkavitáció jelenségét kihasználni arra, hogy egy űrrakétának energiapajzsot adjunk? Konkrétan arra gondolok, hogy a rakéta fejrészében lévő - mikrometeoritok által- okozott robbanások lökéshüllámai nem hoznak létre egyfajta védőpajzsot a rakéta fejrészében? Mert ugye a lökéshullámok oldalirányban is terjednek és ez a lökéshullám kvázi szétrobbanthatja a "közeget".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!