Keresés

Részletes keresés

Léderer Creative Commons License 2002.04.12 0 0 154
barka kedves. Attól tartok, hogy összekevered Kunczét Ibikével. Ibike volt az, aki soha nem látott fröcsögést adott elő. SZVSZ szégyen, hogy egy nő száján ilyen is kijöhet... Na dehát aki a fityisszel lepaktált, attól ugye sok jót...
De azért, ahogy OVI mondta Kitartás! (Szálasi...)
Előzmény: barka (150)
morczogó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 153
sok szadeszes szavazott a maszopra úgy tűnik

kb 10 inkább szadeszes ismerősből 7, mert 100%-ra akart menni

vagyis Kuncze, ha nem is akarta, de igazat mondhatott

Előzmény: jasu (148)
barka Creative Commons License 2002.04.09 0 0 150
Nekem sohasem volt egy rokonszenves figure ez a Kunce, de a múlt heti TV2-es vita láttán (Dávid, Kovács, Kunce,Csurka) enyhén megundorodtam tőle. Ilyen brutális, verbális agresszivitást mostanában embertől nem tapasztaltam, mint amit Kunce művelt. Egyszerűen elképesztő volt...
Előzmény: jasu (148)
barka Creative Commons License 2002.04.09 0 0 149
Akor idéznék a 129-es beírásodból:

"Helyesebben:
Mint már írtam, ekkora sajtótámogatottság mellett, nem egy nagy dicsőség éppen hogy csak be sem jutni...
Bizonyos, hogy a MIÉP folytatja ezt a "sikeres" tendenciát és tegnap egyértelműen a történelmi süllyesztőbe kerül... :))"

Én az SZDSZ-szel kapcsolatban írtam, te mégis kapásbók a MIÉP-pel jössz. Mire lehet ebből következtetni?

Több helyen hangsúlyoztam már, hogy demokratikus nézeteket valló, konzervatív beállítottságú ember vagyok. Ez azt is jelenti, hogy a választások eredményét minden további nélkül elfogadom. Viszont MÉG NEM NYERTETEK (egyelőre csak egy halvány lila szagtalan finggal vezettek), a küzdelem még folyik... :))

Ezért írtam, hogy ne igyatok előre a medve bőrére, mert, ha mégsem úgy lesz, ahogy pillanatnyilag vélni képzelitek, annál fájdalmasabb lesz a koppanás... :))

Előzmény: morczogó (146)
jasu Creative Commons License 2002.04.09 0 0 148
Az eszem megáll.............
Az SZDSZ kétszázvalahányezer szavazata után Kuncze a tévében veri a mellét, és hangoztatja: MINKET AKAR AZ ORSZÁG!
barka Creative Commons License 2002.04.09 0 0 147
Sokminden okosságot mondtak már, olyat is, hogy - állítólag - minden emberben benne lakozik AZ állat is, de ettől még nem mindenki válik azzá... :))
Előzmény: Törölt nick (145)
morczogó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 146
Ha nekem furcsa rugóra jár, akkor neked milyen furcsára járhat? :-) Írtam én olyat, hogy te a MIÉP-et szereted? :-)

"Mindenesetre ne örüljetek ennyire, mert - már több helyen felhívtam erre az "apróságra" a figyelmet - a meccs még nincs lejátszva és - sportnyelven szólva - az ellenfél az első félidőben egyre erőteljesebben támadott, de gólt még nem sikerült rúgnia... Ekkora erőbedobás láttán elképzelhető, hogy a másodikra elfogy az energiája... :-))"

A "gond" az, hogy ez a másik oldalról is elmondható. :-)

Nem iszom előre a medve bőrére, az Csurka csinálta amúgy is. Meg itt a jobbos fórumtársak este 7-kor a közvélemény-kutatások közzétételekor, aztán hirtelen eltűntek. A választás már eldőlt.

Előzmény: barka (144)
barka Creative Commons License 2002.04.09 0 0 144
"Bizonyos, hogy a MIÉP folytatja ezt a "sikeres" tendenciát és tegnap egyértelműen a történelmi süllyesztőbe kerül... :))"

Furcsa rugóra jár a logikád Morczogó!
Azért mert nem kedvelem az SZDSZ-t, miből gondolod, hogy csakis MIÉP-es lehetek?

Csak a tisztánlátás kedvéért: az MDF szellemisége áll hozzám a legközelebb, de - töredelmesen bevallom - a MIÉP-re sem úgy nézek, mint a mumusra. A radikalizmusuk pl. kimondottan tetszik, attól függetlenül, hogy ez nem egy előny a politika viágában, ott ugyanis más erényeket díjaznak...

Mindenesetre ne örüljetek ennyire, mert - már több helyen felhívtam erre az "apróságra" a figyelmet - a meccs még nincs lejátszva és - sportnyelven szólva - az ellenfél az első félidőben egyre erőteljesebben támadott, de gólt még nem sikerült rúgnia... Ekkora erőbedobás láttán elképzelhető, hogy a másodikra elfogy az energiája... :-))

Továbbá felhívnám a figyelmed egy magyar közmondás bölcsességére: Ne igyunk előre a medve bőrére... :-))

Előzmény: morczogó (129)
Egy polgár Creative Commons License 2002.04.09 0 0 143
Nem a MIÉP ügyekre szeretnék reagálni, hanem a topic címére.
Elég nagy szomorúság ez nekem. Magukat humorosnak beállító, szemforgató emberek bejutnak a parlamentbe egy ilyen rettenetesen visszataszító kampánnyal.
Én ezen nagyon kiakadtam.
morczogó Creative Commons License 2002.04.09 0 0 142
na és ha így is van, ami ugye nem bizonyítható, csak feltételezés, de ha így is van, akkor ez csak annyit jelent, hogy az átszavazók közül is azt gondolták, hogy a fideszre van szükség inkább, mint a miépre
Előzmény: K.Pista (139)
Léderer Creative Commons License 2002.04.09 0 0 141
na, nézzük. Gondolom letörne a kezed, ha be kellene gépelnéd a www.valasztas.hu címet.
Tessék, az adatok:
1998-as ogy választások. M(I)ÉP

A M(I)ÉP az oldal szerint 1998-ban a listás szavazatok közül összesen 248.901-et kapott, ami 5.47 százalékot jelent.
Összesen egyéni jelöltre leadott szavazatok: 28.608 (0.63 százalék)

2002-es ogy választások. M(I)ÉP

A M(I)ÉP az oldal szerint 2002-ben a listás szavazatok közül összesen 243.662-t kapott, ami 4.36 százalékot jelent.
Összesen egyéni jelöltre leadott szavazatokat nem találtam meg a www.valasztas.hu címen, de este összeadom neked őket.

Ez azt jelenti, hogy több, mint 5000 szavazattal kevesebbet kapott a M(I)ÉP listán.
Üdvözlettel: Léderer

P.S. Javaslok egy MEA CULPÁT

Előzmény: K.Pista (139)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 140
áltasd csak magad... :))))
Előzmény: K.Pista (139)
K.Pista Creative Commons License 2002.04.09 0 0 139
Elmondom mért nem igaz ez.
Azért,mert amellet,hogy a MIÉP-nek megmaradt a '98-as erős szavazóbázisa,sok ember,aki '98-ban azért szavazott a Fideszre,mert úgy gondolta a MIÉP úgy sem jut be,most a MIÉP-re szavazott,emellett az elsőszavazók között is sok MIÉP-szavazó van.
Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 138
nnnna, kotorj el szépen valamelyik választási adatbázisba, oszt nézd meg, hényan szavaztak a miépre 98-ban és hányan idén
aztán ne légy nagyon csalódott, hogy ha kiderül, azokon k1vül, akik már 98-ban is a miépre szavaztak, más nemigen érezte úgy, hogy a miépre különösebben szükség lenne... :))))
(magyarán: a miép a 4 év alatt nem növelte a szavazói bázisát)
Előzmény: K.Pista (137)
K.Pista Creative Commons License 2002.04.09 0 0 137
"de csak akkor, ha ugyanolyan alacsony lesz a részvétel, mint 98-ban"

Ez nem igaz,mert egyre többen ébrednek rá,hogy mekkora nagy szükség van a MIÉP-re.

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 136
így konkrétan nem mondtad...
csak majd azzal ne áltasd magad, hogy a miép megerősödött... ugyanis az a stabil 200-250 ezer szavazat hol elég a bejutásra, hol nem, a részvételi aránytól függően (tekintve, hogy a miép 98 óta alapvetően nem növelte a bázisát)

viszont elmebeteg egy dolog azért imádkozni, hogy 2006-ban minél kevesebben menjenek el szavazni...

Előzmény: K.Pista (135)
K.Pista Creative Commons License 2002.04.09 0 0 135
"de csak akkor, ha ugyanolyan alacsony lesz a részvétel, mint 98-ban "

Mondtam én ennek az ellenkezőjét?

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 134
de csak akkor, ha ugyanolyan alacsony lesz a részvétel, mint 98-ban
ha magas lesz, akkor a miép újabb buktát könyvelhet el... főleg ha folytatja, amit eddig csinált... :)))
Előzmény: K.Pista (131)
Festéktüsszentő H. Benő Creative Commons License 2002.04.09 0 0 133
Látszik, hogy igazi mélymagyar miépes ember vagy, híven követed a legfontosabb tanítást, "dögöljön meg a szomszéd tehene is", ugye? Sikerült már kijózanodni?
Előzmény: K.Pista (125)
morczogó Creative Commons License 2002.04.08 0 0 132
a szómágia és ráolvasás eddig sem működött
Előzmény: K.Pista (131)
K.Pista Creative Commons License 2002.04.08 0 0 131
Így van,mert a MIÉP 2006-ban 10%-al fog bekerülni.
Előzmény: Törölt nick (127)
morczogó Creative Commons License 2002.04.08 0 0 130
egy múlt idő lemaradt a végéről

kerül->került

Előzmény: morczogó (129)
morczogó Creative Commons License 2002.04.08 0 0 129
"Ez így van, de mint már írtam, ekkora sajtótámogatottság mellett, nem egy nagy dicsőség éppen hogy csak bejutni...
Remélem, az SZDSZ folytatja ezt a "sikeres" tendenciát és a következő választásokra egyértelműen a történelmi süllyesztőbe kerül... :))"

Helyesebben:

Mint már írtam, ekkora sajtótámogatottság mellett, nem egy nagy dicsőség éppen hogy csak be sem jutni...
Bizonyos, hogy a MIÉP folytatja ezt a "sikeres" tendenciát és tegnap egyértelműen a történelmi süllyesztőbe kerül... :))

Előzmény: barka (124)
krezeda Creative Commons License 2002.04.08 0 0 128
Mazel tov!
Előzmény: Törölt nick (127)
OHunter Creative Commons License 2002.04.08 0 0 126
Az SzDSz ben tav, ez jó.
A 10+ nem jött be, ez szomorú, de figyelembe kell venni, hogy milyen helyzetben érte el ezt eredményt az SzDSz. Nagy meglepetésre /és sokak megelégedésére/ a MIÉP nem érte el az 5%-ot, az FKGP alig 1%. A nagy részvétel nem kedvez a kis pártoknak, ennek ellenére az SzDSz átlépte az 5%-os küszöböt, és ez bizakodásra ad okot.
K.Pista Creative Commons License 2002.04.08 0 0 125
A szadesz ilyen szar eredményt még soha nem ért el.
remélem ez a tendencia 2006-ban folytatódni fog.:-)))
barka Creative Commons License 2002.04.08 0 0 124
Ez így van, de mint már írtam, ekkora sajtótámogatottság mellett, nem egy nagy dicsőség éppen hogy csak bejutni...
Remélem, az SZDSZ folytatja ezt a "sikeres" tendenciát és a következő választásokra egyértelműen a történelmi süllyesztőbe kerül... :))
Előzmény: szigetelőszalag (108)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.04.08 0 0 123
Remélem nem. Ez persze az MSZP-n is múlik majd. Meglátjuk.
Előzmény: Egyensúly (122)
Egyensúly Creative Commons License 2002.04.08 0 0 122
Nem valószínűbb 2006. márciusa? :)
Előzmény: Nyomkereső (121)
Nyomkereső Creative Commons License 2002.04.08 0 0 121
Jövőre lesz bevezetve.
Előzmény: Egyensúly (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!