Keresés

Részletes keresés

karcfi Creative Commons License 2002.04.07 0 0 42
Az EU-s ösztöndíjadhoz gratulálok, ha visszajössz egyedüliként ebben az országban tudni fogod, hogy sokkoló csődhöz vezethet gabonára, sertésre és marhákra (nem csak képletesen :-))alapozni a mezőgazdaságot. Az igazi kérdések sajnos nem feltétlenül ott vannak ahová a hivatalban lévő kormány kamatmentes hiteleket, az MSZP pedig vélhetően egy alapos esti, csak pártvezetőknek, parlamenti képviselőknek és miniszterelnök aspiránsoknak tartott átképzés után új agrár szakember gárdát :-))) adott.
Előzmény: Törölt nick (41)
honolulu Creative Commons License 2002.04.06 0 0 40
ha valaki nem hallotta volna, csak nézi öket, akkor is M. jobb.

O. testbeszéde egyértelmüen nem a gyöztesé: lehajtott fej, rángó arcizmok, ideges grimaszok, merev tartás, nem a kamerába nézve köszöni szépen és köszön el a választóktól...

míg M. mindvégig azonos módon, lazán, elözékenyen, de érvekkel menetelve csinálta ki a harcias Vitykát, aki sárdobálásra készült - amint rájött, nem az következik, láthatóan kiesett a szerepéböl.

a legnagyobb ciki az volt, mikor azt mondta, nem él az utolsó 3 perccel. micsoda politikus az aki lemond erröl a lehetöségröl... pár órával választás elött ?

Előzmény: Gedeon bá a nők bálványa (15)
sicmac Creative Commons License 2002.04.06 0 0 39
Medgyessy erdélyi, neki a kukorica "törökbúza" a lelke mélyén, azért keverhette össze egy pillanatig a két terméket. De megmondjam nektek, ki fog nyerni? A Demján.
Előzmény: Törölt nick (12)
Esik Creative Commons License 2002.04.06 0 0 38
Csak egy dolog: a megcélozható, még bizonytalan réteg legnagyobb része, úgy tudom (és ezt valszeg pontosan mérték a közvélemény kutatók), a falusi, mezőgazdaságból, földből élő réteg volt. Ha valaki őket meg tudta szólítani a vitával, akkor a legtöbbet hozta ki belőle. Hogy ez sikerült-e bármelyik félnek: passz. SZVSZ ezt nem mi, politika iránt valamennyire érdeklődő süket laikusok fogjuk eldönteni. :-)
Előzmény: Törölt nick (33)
bladdi Creative Commons License 2002.04.06 0 0 37
Arra még egyikőtök sem gondolt hogy Orbán komoly államférfi viselkedése tudatos stratégia volt? Ráadásul Pokorni is hasonlót produkált tegnap előtt. Pl. mind a ketten lemondtak/elmulasztották a végszó lehetőségét, és úgy tűnt mintha a végén el akartak volna aludni.
OLD DEATH Creative Commons License 2002.04.06 0 0 35
Szerintem Orbánnak már túl kényelmetlen, macerás a demokrácia, amikor vitázni, szembesülni, harcolni, bizonyítani kell. Az ő agya már átállt az állampárti-rezsim-fehérlovas kormányzói stílusra. Ezért nem találta a helyét a vitán. Megszokta, hogy jól fizetett emberei "válaszolnak" helyette a kérdésekre.
rinpoce Creative Commons License 2002.04.06 0 0 32
a gyerekszületésnél nem bukott, csak nem jutott eszébe az az egyszerü tény, hogy kevesebb a szülökoru generácio.
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.06 0 0 30
Bocs de akkor ezek szerint Orbán beégett mégis csak :) Végül is elismerted te is.

Köszönöm az öszinteségedet.

u.i
bocs de látszik, hogy nem tanultál közgazdaságtant (ezt ne vedd sértésnek kérlek!)

tisztelettel
J.L

hétfőre okosabbak leszünk

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.05 0 0 28
NEm mondott ellent önmagának? Na ne! Azért ennyire ne legyél már süket.

Elöször azt mondta, hogy csak egy dolog az ÁRÚTÖZSDE (BÁT - Budapesti Árú Tőzsde ) határozza meg az árat. Utána meg pont az ellenkezőjéről kezdett kiselőadást tartani a közgazdasági szakembernek :)))

Ez csúnya beégés volt!

Előzmény: Törölt nick (27)
gyrich Creative Commons License 2002.04.05 0 0 26
"nekem a mezőgazdaság témában a búza kukorica ármeghatározása tetszik. megyesi elvtárs itt égett a legnagyobbat."

Arra gondolsz amikor visszakérdezett, hogy akkor talán mégsem csak a tőzsde alakítja az árakat?

vityótok köpni-nyelni nem tudott ilyen rejtett debattőri képességeken.

Szóval, megyó jól csinálta, nem mondom ő is kapott gólt, de adott is bőven

veszteni valója itt csak vityónak volt és szerintem egy picivel vesztett is.

Előzmény: Törölt nick (12)
Geyza Creative Commons License 2002.04.05 0 0 25
Én is Téged.
Nem egy magas barna férfi vagy Te?

Államférfisre vette a figurát szvsz. És nem volt rossz. Nagyon.

Előzmény: big-lesz (22)
big-lesz Creative Commons License 2002.04.05 0 0 24
Bocs, 2 kerekasztaltárgyalás volt..., az egyiket a kormány, a másikat az ellenzék kezdeményezte!
És itt M. bizony kihagyta azt az apró tényt, hogy ez a kormány egy indítványt nem engedett át a Parlamentben, nemhogy az ellenzék javaslatát beépíteni egy törvénybe. Még mit nem! :o)

Na igen láttuk, ellenzék nélkül is lehet kormányozni...
:o)))
big

Előzmény: contumax (17)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.05 0 0 23
Gedeon bá.
Medgyessy haverod annyit égett mint amennyit Karsai József égetett. A számokat sem tudta Péter haverod. Szerinte 100 igazolványt adtak a tények pedig 10000-ről szólnak.
Most már értem, hogy miért kell nektek, hogy a média magyarázza a beszélgetést.
Sajnállak.
big-lesz Creative Commons License 2002.04.05 0 0 22
Szia Geyzám,
rég láttalak :o))),
szvsz OVI egyáltalán nem hozta formáját..., sőt. Meglepődött M. szellemes riposztján. És itt el is vesztette a magabiztosságát.
Asszem, ha ez a beszélgetés a bizonytalanoknak szólt, akkor M. megnyerőbb volt.
Ő vezette a vitát, arról folyt a szó, amiről ő akarta és nagyon empatikusan mindezt és elegánsan.
Nem szívesen mondom, de OVI egy bugris benyomását keltette mellette...
Méghogy államférfi..., Geyzám!
:o)))
big
Előzmény: Geyza (11)
Gedeon bá a nők bálványa Creative Commons License 2002.04.05 0 0 21
MEZŐGADZASÁG
ja és onnantól kedzve végig :))) Elfáradt sajna Viktor.
Előzmény: contumax (19)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.05 0 0 20
Hol tanulta a közgadaságtant Viktorunk? Talán Simicskától? :)))

Közgázból megbuktál Viktor!

Előzmény: Gonosz Gumi (14)
contumax Creative Commons License 2002.04.05 0 0 19
OK., Elfogadjuk.
OV: Dekoncentrált
MP pedig ezt kihasználja.
Most viszont kérlek:
hozz példákat, melyek arra mutatnak, hogy MP kihasználja OV dekoncentrációját.
Előzmény: Gedeon bá a nők bálványa (15)
Gedeon bá a nők bálványa Creative Commons License 2002.04.05 0 0 18
Csak nem arra gondolsz ahogy Vityka szerint csak a tőzsde határozza meg az árat utána kiderült, hogy még sem :)))

Tanultál te közgadságtant? :)))

Előzmény: Törölt nick (12)
contumax Creative Commons License 2002.04.05 0 0 17
M kvalitása a következő:
1, Megemlít egy olyan kerekasztal-tárgyalást, mint követendő példát, melyet az akkori ellenzék kezdeményezésére hoztak létre.
2, Lengyelországgal példálódzik, és mint kiderül, egyáltalán nem tudja, milyen különbségek vannak a két ország között.

Ez nem kvalitás, hanem hiba.

És lehet hogy OV. nem egy zseni és talán még pökhendi is, de M akkor is
1, ""
2, ""

És mint már említettem, ez nem kvalitás.

Előzmény: big-lesz (8)
PARTALAN Creative Commons License 2002.04.05 0 0 16
Jó neked! Jó szórakozást!
Előzmény: Törölt nick (12)
Gedeon bá a nők bálványa Creative Commons License 2002.04.05 0 0 15
Kedveském!

98-ban tudtam, hogy Horn elveszti a vitát és ez sajnos be is jött.

Most viszont arra készültem, hogy Medgyessy legalább döntetlenre hozza ki a dolgot helyette meglepetésként ért, hogy ő jött ki a vitából gyöztesen.

Viktort arra készítették fel, hogy vagdalkozó támadások lesznek (Simicska, Kaya Ibrahim, bánya ügyek stb ) amire ő vissza tud vágni hasonló kellemes dologgal (Gresham stb ). Helyette azonban egy igen kulturált vitába csöppent ahol nem is igazán találta a helyét.

A végére hasonlóan Pokornihoz elfáradt, dekoncentrált lett amit Medgyessy ki is használt.

Előzmény: Björn N. Frantz (9)
Gonosz Gumi Creative Commons License 2002.04.05 0 0 14
Áruld már el, miért égett ott M., kérlek. Talán azért, mert Vityka az egyik mondatában azt mondta, hogy kizárólag a tőzsde határozza meg az árat, a következőben meg már azt, hogy az állam emelte a hatósági árat a piaci ár növelése érdekében?
Előzmény: Törölt nick (12)
Gyéressy Ádám Creative Commons License 2002.04.05 0 0 13
Kedves Nők Bálványa!

Hozod a szokott formádad.
Bocs, de ez a topic egy nulla.
Mert azt még megértem, hogy valaki vonzódik valahová, s az is természetes, hogy arrafelé kicsit elfogult. De ha valaki képtelen egy kicsit is messzebbről nézni az eseményeket, vagy ha (gondolni sem merek rá) teljesen hülyének néz másokat - az nem igazán jó.

Geyza Creative Commons License 2002.04.05 0 0 11
Szerintem 1:1 volt.

Mindketten hozták a formájukat? Medgyessy elegáns volt, nyugodt, megfontolt, Viktor meg általában gyorsan és jól reagált, hozta a magabiztos államférfit.

A vége Medgyssyé volt, az is kétségtelen, de az végülis szerencse dolga volt.

Előzmény: big-lesz (8)
contumax Creative Commons License 2002.04.05 0 0 10
Most mit mondjak erre? Ezeket a sablonokat ismerem.
De még ha igazad volna is, (nincs) te, mint felteszem értelmiségi, tényleg rábíznád az országot MP-re? Aki ennyire nincs tisztában a dolgokkal? Mi győzött meg téged?
Az antipatikus OV "populizmusa" vagy MP "elegáns és tényszerű" hozzáértése?
Mert szerintem pusztán szakmailag (politikai - irányítói képességek) igen-igen gyenge MP OV-hoz képest.

Előzmény: PARTALAN (7)
Björn N. Frantz Creative Commons License 2002.04.05 0 0 9
A nagyon elfogultak természetesen úgy látják, hogy az ő emberük lemosta a másikat. Olvasom itt a sok SZDSZ-MSZP emberkét, hogy Medgyessy így meg úgy lemosta OV-t (Gedeon nyilván 98-ban is abban a hitben élt, hogy Horn felmosta a padlót Viktorral, és ezért lsöprő győzelmet arat az MSZP, úgy látszik elfelejtette az akkori pofára esést), a vitát Fidesz-pártiakkal néztem, szerintük Orbán mosta le Medgyessyt, aki szánalmas volt.
Medgyessy vitatkozói képességeihez képest megállta a helyét, de ezek a képességek adottak. A kevésből maximum közelit hozott ki, elsősorban a TV előtt ülő szellemileg egyszerűbb embereket célozta meg amikor előadta a szociálisan érzékeny bankárt. Most a kampányban életében először látta az országot, látott egy lepukkant vidéki kórházat, nagy sokk lehetett a Kútvölgyi után... Szerintem nem volt túl meggyőző, a mezőgazdaság volt az a téma, amiben megfoghatta volna Orbánt, ha ügyesebb. De hát én nem vagyok MSZP szavazó, lehet hogy ők extázisban már ünneplik a vasárnapi győzelmet, én azért várnék a helyükben. :-)
big-lesz Creative Commons License 2002.04.05 0 0 8
Asszem már a kezdet kezdeténél. Amikor M. bevallotta, ő nem olyan jó szinész... :o) És OVI meggondolatlanul megemlítette a sajtot, később károgott is hozzá...
:o)))
Fáradt volt, vagy túl magabiztos. Nem számított arra, hogy valaki vitába mer vele szállni.
Főleg M.
Most átkozhattja a tanácsadóit, akik félretájékoztatták M. kvalitásait illetően...
:o)))
big
Előzmény: contumax (6)
PARTALAN Creative Commons License 2002.04.05 0 0 7
Ott, hogy medgyessy elegáns, tényszer?, és nem populista!
Vityka meg fáradt, kicsit lezüllött, és populista!
Előzmény: contumax (6)
contumax Creative Commons License 2002.04.05 0 0 6
abban egyetrétünk: Vityink nem a régi.
Mert a Hornt nem volt képes ennyire leiskolázni.

De pusztán kiváncsiságból:
Miben áll MP zsenije?
Hol vesztettem el a fonalat szerinted?

Előzmény: Gedeon bá a nők bálványa (3)
Gedeon bá a nők bálványa Creative Commons License 2002.04.05 0 0 3
Ti a kutyát voltatok sétáltatni 20.00-tól 22.00-ig? Kicsit nagy volt a séta..... de megértem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!