Keresés

Részletes keresés

geostacionarius Creative Commons License 2006.05.31 0 0 16
Nekemis Z612 van, de csak azért, mert ingyen adták egy színes patronnal. :D viszont fekete utántöltő 3X10ml 1500Ft körül van, illetve színes 3x1 minden színből kb. u.enyi. Igaz, hogy egy patron max 6-8 töltést bír ki.

Legjobb nyomtató a Canon, mindegy, csak bci24 fej legyen benne. 1000Ft egy pár patron, soká tart, jó minőségű, csak 3-4 év után le kell cserélni, de még így is joban megéri.
Előzmény: bence0624 (14)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.29 0 0 15

Hozzátartozhat még, hogy a gyárilag betöltött tinta azért kevésbé szárad, hetente egy nyomtatással elvileg életben lehet tartani.

 

Ha csíkosan nyomtat, pár óra várakozás után javulhat a helyzet, mivel a tinta közben oldhatja önmagát.

 

Ha nem javul, segíthet egy kis áztatás. Alkalmas méretű műanyag kupak vagy hasonló tárgy szükséges, minimális mennyiségű desztillált vízzel, abba kell állítani a patront vagy 1-2 órára, végét megfelelően alátámasztva, hogy ne billenjen el. Hajszálcsöves jelenség folytán, a vízből felszívhat valamennyit a patron, nem árt időnként figyelni. Utána papírzsebkendővel letakarítani, felitatni a nedvességet.

 

Lehetne éppen nedves papírzsebkendőre is állítani, ahogy szokták egyesek, de szintén a hajszálcsöves effekt miatt, a papír elég sok tintát kiszívhat a tartályból.

Vízbe állítva is leszivároghat persze a tinta, vagy máskor alig, ez tinta minőségtől és a töltöttségtől is függhet.

 

Amúgy ha jól szétnézel, nem csak nyomtatóknál bevett kereskedelmi trükk, hogy inkább odaadják neked önköltségi áron, sőt még némi veszteséget sem sajnálnak, majd később lefölözik a hasznot a tartozékok és pótalkatrészek forgalmán. Nyilván megéri nekik annak ellenére is, hogy főleg a szegényebb országokban, töltögetnek, bütykölnek néhányan.

Előzmény: bence0624 (14)
bence0624 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 14

Nekem is Lexmark Z612-es nyomtatóm van= 9 990 Ft.

 EGY patron 10 000 Ft!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cseles kis cég!

Azért adják olcsón a nyomtatót, mert sokat tud (az enyém) de mivel patront többett veszünk akkor többa pénz is!! Különben tök édi könnyő nyomtató! Ja és ritkán fogy ki, és ez a baj KI FOG SZÁRADNI a patron!

bence0624 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 13

Látom nem érted!

Azért választottam a legszebbett mert kiszáradt, nem kifogyott, de a legszebb módban nem látszik, hogy cskos az egész kép!

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.28 0 0 12

Persze, hogy kiszárad, főleg ha a legszebb nyomtatást választod. Főleg, ha demo patront kaptál hozzá.

 

Ahogy a Lexmark nevezi tapintatosan "Moderate Use". Vagyis moderálva van, enyhén szólva.

 

10N0016 (#16) Black Ink Cartridge  Black  $39.96 ------------ Ez a fullos.
10N0217 (#17) Moderate Use Black Ink Cartridge  Black  $27.85 

  

10N0026 (#26) Colour Ink Cartridge  Tri-Colour  $44.96    ---------- meg ez.
10N0227 (#27) Moderate Use Colour Ink Cartridge  Tri-Colour  $34.56 

 

Egyébként a CD használata helyett érdemesebb letölteni a drivert és akkor nem telepednek felesleges dolgok.

 

Nekem volt egy Z33, full black patronnal, darabig töltögettem, de aztán egyre idegesítőbb lett, hogy folyton beszárad, áztatgatás, pancsolás, tisztogatás stb, lecseréltem inkább egy mono lézerre. Ezután eleinte furcsa is volt, hogy akár egy hónap szünet után is csak bekapcsolom és működik, nem tintás a kezem stb...

Előzmény: bence0624 (11)
bence0624 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 11

Nekem Lexmark Z612 nyomtatóm van. (király) Keveset nyomtattam és kiszáradt!!!!

Keveset fogyszt az enyém és gyönyörűen nyomtat (katt a legszebbre).

És nektek nem telepített a nyomtató mellé a gép egy Lexmark megoldásközpontot????????????????????????????????

Előzmény: Accord (-)
creeping death Creative Commons License 2002.07.05 0 0 10
Már megoldottam.
Előzmény: creeping death (9)
creeping death Creative Commons License 2002.07.05 0 0 9
Hi.
Valaki nem tudná megmondani mi lehet a gond mert nem akar müködni ez a z33-as nyomtato azt irja ki hogy nincs komunikácio,nincs nyomtato csatlakoztatva meg valamit a kábelröl is szoatt,de az elvileg jo.Az usb engedélyezve van a biosan.
AmisiCSP Creative Commons License 2002.05.07 0 0 8
Van neki tintaszint kijelzése, azon telinek jelzi mindkét patront. Persze biztos a hozzá adott patront is meg lehet hackelni, hogy kevesebb tintával legyen teli, mint amit külön megveszel... majd kiderül.
Előzmény: mr_ricsi (7)
mr_ricsi Creative Commons License 2002.05.07 0 0 7
AmisiCSP:
A matematikád ott bukik meg, hogy sok gyártó csak harmadáig töltött patron(oka)t mellékel a nyomtatóihoz. (Nem tudom, hogy a Lexmark is ezt teszi-e!)

Előzmény: AmisiCSP (6)
AmisiCSP Creative Commons License 2002.05.06 0 0 6
Nekem is 750 oldalt mondtak a Z33-ra, ami tényleg nem túl hihet?. Egyébként az a meglep?, hogy ha nem használsz utántöltést, akkor ez egyszer használatos nyomtató: most ugyanis 11000+ÁFÁba kerül, míg a két tintapatron egyenként közel 10000. Magyarul, ha kiürül mindkét patron, kell venni egy új nyomtatót - 5500/patron és még a garancia is megújul :)
Előzmény: Clyde (0)
tere Creative Commons License 2002.05.05 0 0 5
Melyik városban?
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.30 0 0 4
sziasztok

Hol lehet szines utántöltőt venni? cím vagy telefonszám érdekelne?

tere Creative Commons License 2002.04.11 0 0 3
Nos, a kérdés tényleg jogos, de mittom én.. :)
Egy utántöltő olyan 3k körül van, amivel 2x tölthetsz utána. Ha gyárilag kb. 300 lapot tudsz kinyomni, töltéssel kb. 200-250-re esik vissza a lapszám. Attól is függ, mennyit töltesz a patronba. Mert ha telenyomod, folyásig, akkor ugyanannyit tudsz nyomtatni, mint gyári töltéssel.
Az az igazság, hogy nem gyűjtök statisztikai adatokat és nem generálok függvényeket a kinyomott lapok számáról, a fedettségről és az elfogyasztott tinta mennyiségéről. :)
Clyde Creative Commons License 2002.04.06 0 0 2
tere: írtad, hogy töltéssel már nem is olyan drága. Ez mit jelent,nagyságrendileg?

Javíts ki, ahol tévedek (csak kamu számokat írok) Mondjuk: veszek egy Z42-es patront 10 ezerért, utántöltöm 8-10 alkalommal, alkalmanként 2-3 ezerért (?????), és X oldalt nyomtatok az első alkalommal, Y-t pedig utántöltésenként.

X-re és Y-ra még tippelni sem mertem... Ha belőnéd nagyságrendileg (100-200, 300-400, 500-600, vagy mittudomén: az kurva sokat segítene...)

Előzmény: tere (1)
tere Creative Commons License 2002.04.06 0 0 1
Tökjó utántöltőket lehet venni, úgy már nem is olyan drága dolog. Mi Z42-est használunk, 1 patron kibírt vagy 8-10 töltést, aztán cseréltem, mert ez mégis sok... :)
Utántöltésnél az a lényeg, hogy nem szabad a patront kívülről vizezni. (mosni, törölni...stb.)
Töltésnél nem folyik, ha nem kap sok anyagot. Úgy 10-15 ml-t kell beletölteni.
Első töltésnél célszerű kivenni a gépből, de a többinél már nem kell, ha úgy fúrod meg a patront.
Clyde Creative Commons License 2002.04.06 0 0 0
A magam részér0l nulláz0m a választ. Viszont engem is kurvára érdekelne, van ugyanis ez az akciós Z33, patronnal meg minden, és rohadt jól hangzik az egész, csak valaki azt mondta, ne vegyem meg, mert szerinte zabálja a patront, és többe fog kerülni 300 lapot kinyomni, mint maga a nyomtató.

Ha valaki tud erre válaszolni, akkor nagyon hálás lennék egy gyors válaszért, az eladókban sajna nem bízhatok, az egyik azt mondta, egy patron kibír 7-800 lapot is, de ez valszeg csak (nagyon nagy) kamu....

Előzmény: Accord (-)
Accord Creative Commons License 2002.04.05 0 0 topiknyitó
Van közületek valakinek ilyen nyomtatója?

Hány fekete-fehér, szöveget tartalmazó A4-es oldalt lehet kinyomtatni egy patronnal (ha csak átlagos, és nem drága papírt használok)

A válaszokat előre is köszi. Jó választást mindenkinek.

Válts stílust! Válts kormányt!
:-)))
Fideszesektől bocs, csak aktuális volt ez a poén, nem akartam politizálni. Spongyát rá!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!