Keresés

Részletes keresés

gycs02 Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1
Üdv!
A problámám nekem is hasonló. A kábelTV szolgáltatónk az általa megrendelhető csomagokat más más tartalommal és más más áron kínálja a különböző településeken. Van alfa, béta, delta stb. programcsomagjuk. Érdekelne, hogy ugyan olyan elnevezésű csomagot ugyanaz a szolgáltató kínálhat-e más tartalommal más településen? Másik dolog ami még jobban zavar, hogy nálunk a béta csomag 40 csatornát tartalmaz 4500 forintért míg egy másik közeli településen - ugyanaz a csomag ugyanaz a 40 csatorna - kiegészítve +10 csatornával 3500 forintba kerül, ennek a jogszerűsége is érdekelne.
Köszi a segítséget
Kistel Creative Commons License 2002.04.08 0 0 0
Hello,

Érdekes a kérdés. Hasonló a helyzet a MatávkábelTV-vel is. Lengnek pletykák arról, hogy anno amikor megvette a körzeti (BP) kábeltv szolgáltatói jogot, két évre maximalizált árat kellett vállalnia; persze a díjat már 1/4 év után megemelte. Idén pedig bőven infláció felett emelt (20% talán?).

Ilyen esetben nyilván abban bíznak, hogy egyszemélyként úgysem pereled be őket, mert túl sok a macera. Pláne, ha egyetlen alkalommal kifizeted, akkor már ráutaló magatartással elfogadtad az emelést...

Szóval, érdemben nem tudok segíteni, de a fejlemények érdekelnek!

Üdv,
Kistel

Előzmény: EuG (-)
EuG Creative Commons License 2002.04.05 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

Tanacsot szeretnek kerni Toletek, hogyan vedhetem meg a szerzodeses jogiam egy kabelteve szolgaltatoval szemben.

A tortenet hosszu, nem untatlak vele titeket, de a lenyeg, hogy
1. a szerzodesunk szerint nem modosithatja a dijcsomagokat, de persze megtette.
2. nem valaszolt az ezzel kapcsolatos (atvett) levelemre,
3. fizetesi felszolitas nelkul (szerintem rosszhiszemuen) korlatozza a kabelcsatornak vetelet.

Kerdeseim:
- tudtok-e olyan jogaszt ajanlani, aki ilyen ugyekben otthonosan mozog?
- vannak-e olyan nonprofit jogvedo szervezetek, amelyek bekapcsolodnak jogasszal, tanacsokkal... egy ilyen Gazdaságiversenyhivatali, fogyasztovedelmi, polgari peres... ugyekbe?
- egyeb otletek?

Elore is koszonom a tanacsokat,

EuG

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!