Keresés

Részletes keresés

wizes Creative Commons License 2002.07.06 0 0 45
Nincs baj! (Komolyan. !!)
Ismered a viccet?
-Akkor van baj ha nincs baj!-
De sokk értelmű!
wizes.
Előzmény: magyarpolgar (44)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.07.06 0 0 44
Érdekes, hogy felhoztad ezt a topikot.
Illetve nem érdekes, szükségszerű.

Írtam egy prekoncepciót a topiknyitóban.
anno.

Bejött.

Sajnos. :(

Tényleg baj van.

Magyarpolgar

Előzmény: wizes (42)
zuglo_14 Creative Commons License 2002.07.05 0 0 43
Sajnos másutt is hasonló a helyzet, müszaki felső oktatás. :-(
Előzmény: aguc (41)
wizes Creative Commons License 2002.07.05 0 0 42
Lehetne komolyan gondolkodni?
Baj van!
Elröhögöm kisvagányom.
De!
Tílleg!!!!!!?
Mi lenne ha MINDENKI összefogna?
(Ki ne verd a fogam!)
Komolyan!!!
WG.wizes.w.
aguc Creative Commons License 2002.04.05 0 0 41
Lehet, hogy a nem tandíjasok számát nem növelték. a mi egyetemünkön más az adat, de az csak egy egyetem. A probléma a felvételi pothatár drasztikus csökkentése. Az egyik barátom Phd-skétn tag volt, majd elsírta magát... A mai geográfusok nálunk nem ismerik a megyeszékhelyeket a féléves záródolgozatban...
Német irodalom és nyelvészetből az alapvető német írókat...
Tovább nem sorolom, ha a probléma csak nálunk van, az nagyszeű, de ha országos, az katasztrófa!
Előzmény: ZR (40)
ZR Creative Commons License 2002.04.04 0 0 40
Hm...a létszámnövelés az elmúlt években nem az államilag támogatott keretben történt, hanem az iskolák a teljes kapacitás kihasználása végett a tandíjas létszámot emelték...nem hitelre, hanem a hallgatói normatíva, lakhatási támogatás, ösztöndíj emelésére lenne szükség...az után ugyanis nem fogsz évtizedig tartó törlesztéssel vajúdni...az nem szabad elfelejteni, hogy a bankok hitelkérelem esetén firtatni fogják, hogy a fizetésedből eleve vonnak a diákhitel miatt...majd próbálj lakáshitelt, stb. felvenni...a kormány nem adott semmit, csak későbbre halasztotta a problémát...
Előzmény: aguc (39)
aguc Creative Commons License 2002.04.04 0 0 39
Az MSZP-SZDSZ koalíció elég félelmetesnek tűnik...
Ami kérdés: folytatás és nincs elvesztegett 100 nap, vagy más kormány és más elképzelés és ki tudja? Egyetemista vagyok és a diákhitel jól jött, nagyon jól, de ha tandíjhitel lesz? Az oktatás tragédia, az előző ciklus sem büszkélkedhet ezzel... Tanárok...na ez ott kezdődik, hogy rengeteg ember rengeteg olyan szakon, ahová három is elég...most már van egy szakos diploma is, de eddig nem volt, szóval ezek az embererk elmentek tanárszakra...aztán olyan tanárok is lettek, hogy nem akartak tanárok lenni, innen a munkaundor és a mai fiatalság nulla irodalomismerete stb...Persze a tananyag nem minden, a szocializáció is hiányzik, hiszen ha valaki felsorolja Mikszáth műveit emellett leköp, mire jó a tudás? Talán a megoldás az volna, ha felmérnék a piac igényeit, eszerint állapítanák meg a szakok max. létszámát. Talán a színvonalas oktatás sem árt, ha az ember gyermeke diplomával a kezével tudja, hol helyezkedhet el, és nem a kétségbeesés a vége...
Tisztelettel: Águc
rOver Creative Commons License 2002.04.04 0 0 38
Hat szerintem nem kell aggodnod, egy MSZP-SZDSZ kormany sem teszi tonkre az elmult 4 ev eredmenyeit.
Amugy azoknak, akik a Fideszre szavaznanak, de tartanak a MIEP-tol (orom latni, hogy ilyenek is vannak) mondanam: remenykedjunk, hogy a MIEP nem jut be es akkor nyugodtan szavazhatunk a 2. forduloban a Fideszes jeloltre. Ha nem akkor sajnos fennmarad a Fidesz-MIEP egyuttmukodes eselye. Meg ha a koalicio szerintem valoszinutlen is. Innen ez mar lelkiismereti kerdes es a MIEP-pel szemben erzett antipatia fuggvenye.
Előzmény: magyarpolgar (-)
ZR Creative Commons License 2002.04.04 0 0 37
Amikor én a Fidesz további rezsimjének a bukását javaslom, akkor a legkevésbé sem érdekelnek az eredmények, amelyeket a másik oldal ugyanúgy megtett volna...mert aki az egyiket jobbnak tartja a másiknál, az elfelejti, hogy szakmai szempontból kiegyensúlyozott mindkét társaság...engem egyszerűan az vezet, milyen körülmények között lehetséges a legnagyobb szabadság elérése, a civil szféra lehető legnagyobb kibontakozása...'94 után megindult az ezirányú fejlődés, némely, addig állami szintű döntést az önkormányzatok hozhattak meg...'98 után beállt a fordulat, az anyagi források elapadtak, vagy nem növekedtek tovább, ismét jobban akarja tudni az állam, mi jó az itt élőknek...azaz szerepet kaptak az önjelölt nemzetmentő próféták...a Fidesz további regnálása során azonban fenáll a veszély, hogy az alacsonyabb szinteken is kiépíti a klientúráját, az önkormányzati, egyesületi döntéseket is a politikai döntések fogják meghatározni...aki ezt, illetve a saját döntés és gondolkodás mellőzését helyesnek tartja, azzal nem tudok mit kezdeni...az Mszp győzelme esetén egy egyszerű biológiai tény, a vezetők természetes halála teszi lehetetlenné, hogy kiépítsék a klientúrát az alsó szinteken, amely elsőként bomlik le minden esetben...
A demokrácia fennmaradásának feltétele, hogy váltókazdálkodás maradjon addig, amíg nem sikerül a pártsemleges, helyi, regionális szinten gondolkodóknak többségbe kerülniük...
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.04 0 0 36
erre mondtam, hogy szavazz ellen milyen demokratikus lesz
Előzmény: Ugor (34)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.04 0 0 35
Holnap folytatjuk mert ay;rt aludni is kell. :)
Különben ki fizeti be az adót a mi anticsaládos antidemokratikus kormányunknak. Nem vicces?
Ugor Creative Commons License 2002.04.04 0 0 34
Ha más nem hat rád, akkor az sem, hogy megpróbálod elfogulatlanul szemlélni a dolgokat, és jársz is a Fórumon, és te, mint gondolkodó lény, mint felelősséget érző apa nem tudod mérlegeleni azt a két nagyobb serpenyőt, hogy itt a te oldaladon állók micsoda agresszív butaságról tesznek tanúbizonyságot? Ennyire talán nem vagy elfogult, igaz? Szerinted merő véletlen ez? SZeretnél ilyen lenni?
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.04 0 0 33
tulajdonképpen nem értelek akkor miért alternatíva az mszp? Egy családos embernek?
Ha 10-20 év távlatában gondolkodsz.
Előzmény: Ugor (29)
Ugor Creative Commons License 2002.04.04 0 0 32
A Pokémont, meg a hasonló agyatlan hülyeségeket és is szívből ellenzem.
Előzmény: magyarpolgar (31)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.04 0 0 31
Te is tudod, hogy mire gondoltam. Nem vagyok annyira otthon a címekben de van egy két rajzfilm ami nulladrendű egy az egyben egy amerikai akciófilm (bocs nem értek annyira hozzá)és el kell kapcsolni tv-t.
És milyen furcsa innen kapom én mint felnőtt gyerek a kampányt is. Nesze neked család.
Előzmény: Ugor (28)
Ugor Creative Commons License 2002.04.04 0 0 30
Fiaim már nagyobbak.
Ugor Creative Commons License 2002.04.04 0 0 29
Lányom néptáncolni jár és úszni. Valamint nagyon szeretjük a Ghymest is!
Ugor Creative Commons License 2002.04.03 0 0 28
Mi a MAgyar Népmeséket kedveljük. De Walt Disney rajzfilmjei is majdnem mind megvannak.
Előzmény: magyarpolgar (27)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.03 0 0 27
Te mondtad a jelzőt
de nekem kell válogatnom szombaton, hogy melyik mesét nézheti meg a fiam és melyiket nem.
Előzmény: Ugor (24)
tölgy Creative Commons License 2002.04.03 0 0 26
köszönöm, hogy visszajeleztetek!:-)
békés jövőt Mindenkinek!
üdv:tölgy
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.03 0 0 25
Figyelj Ugor ha nekem igazam lenne
akkor l mernék menni ügyvéd nélkül egy független magyr bíróságra. És nyernék. Éljen a demokrácia.
Előzmény: Ugor (17)
Ugor Creative Commons License 2002.04.03 0 0 24
Ne kezdjük el fikázni a "mocskosballiberális" kereskedelmi csatornákat, mert akkor nem tudok tovább beszélgetni veled.
Előzmény: magyarpolgar (20)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.03 0 0 23
Látod nekem csak egy. És nem ragadtam ott a fidesznél csak most választani kell.
Előzmény: Ugor (21)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.03 0 0 22
Látod ez a baj amikor az ember a tv2 ből meg az rtl klubból próbál világnézetet meg egyéb okosságokat összeszedni.
Előzmény: Ugor (15)
Ugor Creative Commons License 2002.04.03 0 0 21
Te egy nagyon rendes ember vagy, magyarpolgár! Kár, hogy ottragadtál a Fidesznél. Sokkal jobbat kívánok neked és családodnak! Nekem pl. négy gyerekem van. )))
Előzmény: magyarpolgar (18)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.03 0 0 20
Tudod nem a tv2 meg az rtl klub vetélkedőiből kellene okosodni.
Előzmény: Ugor (15)
Ugor Creative Commons License 2002.04.03 0 0 19
Zividivi, ne menj el! Én nem demagógoztam le az almádat.
magyarpolgar Creative Commons License 2002.04.03 0 0 18
Ha előlről kezdhetném a gyermeknevelést,
fenyegetés helyett festegetésre használnám a kezemet.
Szoktunk együtt festegetni

Példálózás helyett példát mutatnék.
ezt én mutatom és nem az aktuális kormány
Nem siettetném a gyereket, hanem hozzá sietnék.
Ez is én vagyok
Nem a nagyokost játszanám, hanem okosan játszanék.
Meg ez is..
Komolykodás helyett komolyan venném a vidámságot.
És ez is..

Kirándulnék, sárkányt eregetnék.
És ez is..

Réten kószálnék, bámulnám a csillagokat.
És ez is..
Civakodás helyett a babusgatásra összpontosítanék.
És ez is..

Nem erőszakoskodnék a gyerekkel, hanem a lelkét erősíteném.
És ez is..

Előbb az önbizalmát építeném, azután a házamat.
És ez is..

Kevesebbet beszélnék a hatalom szeretetéről
és többet a szeretet hatalmáról."
És ez is..

A fiammal szemben de én nem tekintem magam a kormánypárt ksfiának hanem felnőtt embernek aki szereti a hazáját és szeretne normálisan élni. És ehhez csak a feltételeket biztosítsák. Nekem senki nem avatkozott bele az életembe. Biztosítják. És köszönöm. Ennyi nekem elég.

Előzmény: tölgy (13)
Ugor Creative Commons License 2002.04.03 0 0 17
A pimasz pökhendiség nem csak a vezetésben mutatkozik meg, hanem az igazságtalanságban is. Lehet, nem dolgozol döntéshozók közelében, de azért azt csak tapasztalod, hogy az igazságszolgáltatás is behódolt az uralkodó pártnak? Nem volt ez így az elmúlt 8 évben (MDF, majd MSZP alatt), persze, régen, az "átkos"-ban szintén nagyon is élt. Te is észreveszed, hogy minden bírósági ítélet, illetve annak hiánya a Fidesznek dolgozik az elmúlt négy évben, nem? Teljesen függetlenül attól, hogy ártatlan, vagy nem ártatlan a tettes. Ha nem volt ártatlan, azonnal elhallgatunk róla. De szabad. Ez azért egy kicsit félelmetesnek tűnik számomra.
Előzmény: magyarpolgar (14)
Ugor Creative Commons License 2002.04.03 0 0 16
Köszönjük, tölgy! )))))
Előzmény: tölgy (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!