Keresés

Részletes keresés

zividivi Creative Commons License 2002.04.05 0 0 47
/"..Nem kötelező így gondolni..."/
(Hozzáteszem: így tapasztalni.)

Kedves csz!

Maradjunk ennyiben!

Előzmény: csz (45)
szigetelőszalag Creative Commons License 2002.04.04 0 0 46
Ebben igazad van. Viszont ne feledkezzünk meg a Fidesz-FKGP házasságról sem.
Előzmény: Fine Tune (35)
csz Creative Commons License 2002.04.04 0 0 45
Jó, akkor mesélj a tettekről. Szerintem meg az SZDSZ egyelőre elfogadható mértékben liberális. Nem kötelező így gondolni.
Előzmény: zividivi (41)
zebUlon Creative Commons License 2002.04.04 0 0 44
Kedves kutya faló Olvtársam !

Nem kell azonnal beválalni azt amitől inkább szabadulni illene .
Egyél csak nyugodtan ameddig tudsz . ( Majd jön más aki elveszi előled . )
Nálam mindig jut neked egy falat kenyér ha megszorulsz .

zebUlon

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.04 0 0 43
Kedves zebUlon
Engedd már meg nekem hogy egy ilyen kijelentést tevő enbert, butának és ostobának és még kirekesztésre uszítónak nevezzek.
Tudod mit e kijelentésemet büszkén vállalom és aztán ha gondolod nyugodtan ítélj el.
Ha gondolod akár halálra is.
Szóljál mikor vacsizzak utoljára + üdv:
soltika + Finci Kutya
Előzmény: zebUlon (42)
zebUlon Creative Commons License 2002.04.04 0 0 42
Kedves kutyabarát !

Ne itélj , hogy ne itéltess .

zebUlon

Előzmény: Törölt nick (40)
zividivi Creative Commons License 2002.04.04 0 0 41
/"..Nem érdekel, hogy személy szerint ki képvisel a parlamentben, amíg jól csinálja. Az sem érdekel hogy hívják. Az sem, hogy melyik párt tagja. Amíg rendesen dolgozik..."/

Lehet, hogy téged nem érdekel, de sajnos az SZDSZ nem így cselekszik

/".Nem érdekelnek a birkák, akik beveszik a vezér rizsáját."/

Sajnos éppen az a baj, hogy az SZDSZ is beveszi vezére rizsáját.

/"..Nem vívok élet-halál harcot a többi magyarral, mert nincs miért..."/

Megteszi helyetted az SZDSZ.

Vegyétek már észre, hogy tett és elv nem került közös nevezőre ebben a pártban.

Előzmény: csz (31)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.04 0 0 40
No már elnézést, de aki ilyet mond az meg szerintem egy buta és ostoba ember .
üdv:
soltika + Finci Kutya
rinpoce Creative Commons License 2002.04.04 0 0 39
Rézi néni Te egy igen okos néni vagy. Szerintem is a magyar politika rákfenéje az SZDSZ. Ugyhogy képes lennék egy gyertyát gyujtani a szent Antalnak, ha kiesne a választások során.
Előzmény: Rézi néni (36)
csz Creative Commons License 2002.04.04 0 0 38
Hát ha ez neked gyanús, akkor egy forrást adhatnál, életemben nem halottam róla, pedig 98-99 között Sulinet beszállítónál dolgoztam, ismertem egy-két embert az MKM-ben.

Azért a sovány kis példáddal szemben áll így a minapi eseményeket felidézve több óra "azországbankja" kampányhirdetés százmilliókért, ami a legszebb kádárizmust, az állampolgár buksifejének simogatását idézi fel.
Ezen kívül van GM, Olimpia, heppiend, országimány flancolás, ami csak idén milliárdokba került, értelmük pedig 2 volt: klientúra etetése és önfényezés.

Talán ez is gyanús, nemde?

Sőt, nekem az is gyanús, hogy az elmúlt 4 évben az APV Rt. vagyona 100 milliárd forinttal nőtt. Tudod, ez az a cég, aminek neve szerint is privatizálnia kellene, nem pedig államosítani.

Valami kevésbé gyenge, igazolt példát is tudnál hozni a liberális tékozlásra?

Előzmény: Dominus Vobiscum (33)
Rézi néni Creative Commons License 2002.04.03 0 0 37
Ma már képesek a Munkáspárttal szövetségre lépni.
rézi
Rézi néni Creative Commons License 2002.04.03 0 0 36
90-94-ben nm nyerte túl magát a Szadi. Valódi
rendszerváltó párt volt, ezt a Kerekasztal tárgya-
lások bizonyították. Igazi antikommunisták voltak,
azért szavazott oly nagy számba rájuk a nép. Nézd
meg, hol vannak az alapító atyák, és hol vannak a
liberális alapelvek? Ma Mo.-on kb. 5-6 % a választó zsidó polgártársunk, amelyek stabil SzDsz
szavazók. És Bármi történik, ők csak rájuk szavaz-
nak. Mielőtt bárki bármit mondana bármely eszdéeszes vezető bukásáról, először elemezz
Demszky úr pártelnökké választását, "úralkodását",
és bukását. Abba benne van az SzDSz teljes tragé-
diája.

A szadesz úgy liberális, ahogy az orosz "liberá-
lisok".
rézi

Előzmény: szigetelőszalag (27)
Fine Tune Creative Commons License 2002.04.03 0 0 35
Na az ilyeneket imádják Magyarék. Csillogó szemek sokasága figyeli, ahogy elmeséli, miért volt arra szükség, hogy Horn minisztere legyen. Persze akkori magát soha nem idézi. "Ha Horn lesz a miniszterelnök, nincs koalició". Aztán kb. másnap bele is zöttyent a bársonyszékbe. A tagok meg csak lestek, micsoda következeteség ez az elvekkel. Úgy egymillióan fordíthattak hátat akkoriban az SZDSZ-nek.
Előzmény: szigetelőszalag (34)
szigetelőszalag Creative Commons License 2002.04.03 0 0 34
Horn Gyuf, meg a liberalizmus...

Naívnak lehet naív vagyok, meg egy kicsit idealista.

Előzmény: Fine Tune (32)
Dominus Vobiscum Creative Commons License 2002.04.03 0 0 33
Ez a nagy liberális puritánság nekem büdös. Fodor Gabika azzal kezdte a miniszterségét, hogy 28 millióért átalakíttatta az irodáját fürdőszobával, heverővel, igaz, akkor még nem tudta, hogy néhány hónap mulva az a homofób Horn páros lábbal kirugja.
Előzmény: csz (31)
Fine Tune Creative Commons License 2002.04.03 0 0 32
Ki ne felejtsük a liberális hagyományból Horn Gyuszit. Tudom, csak azért, hogy fékezzük őket. Mellesleg páran egészen jól jártak, kiváncsi vagyok, pld. mi Ungár Klári legújabb állása. Mert az elmúlt tíz valahogy nem jött össze:)

Mondd Szigetelő, a többiek is ennyire naívak?

Előzmény: szigetelőszalag (29)
csz Creative Commons License 2002.04.03 0 0 31
Így néz ki egy liberális párt. Egy liberálisnak nem hiányzik, hogy sok kurva nagy hivatal, meg basáskodó állam mondja meg, hogy mit hogyan kell csinálni. Nem kell 450 féle sóhivatal, hogy elszedje a pénzem, és megmondja, hogyan kell elkölteni. Nem kell népbutító állami showműsor, fennhéjázás és kivagyiság.

Nem kell pártapparátus, pecsétes diliflepni, tagkönyv, meg igazolvány, hogy igazoljam a nézeteimet. Nem kell nyilvántartás.

Nem kell pártújság. Nem kell eligazítás és vezetői dörgedelem, hogy tudjam, hogyan kell élnem. Tudom magamtól is.

Soha semmilyen pártnak nem leszek a tagja.

Nem érdekel, hogy személy szerint ki képvisel a parlamentben, amíg jól csinálja. Az sem érdekel hogy hívják. Az sem, hogy melyik párt tagja. Amíg rendesen dolgozik.

Nem érdekelnek a birkák, akik beveszik a vezér rizsáját. Pár évtized alatt itt is rájönnek majd az emberek, hogy az az állam jó, amelyikről keveset hallani, éppen csak működik.

Nem vívok élet-halál harcot a többi magyarral, mert nincs miért. Csak sajnálom azokat, akiknek hazaárulók, strigák, kötelek, pisztolyok és ellenség kell ahhoz, hogy teljes legyen az életük.
Biztos hiányoztak történelem óráról, amikor a parlamentáris demokráciát tanították...

Előzmény: zividivi (25)
zividivi Creative Commons License 2002.04.03 0 0 30
/"..A maradék fele májusban fog beinteni, ha nem rúgják ki Petőéket nagy ívben..."/

Nem rugják ki! Nélküle még a maradék is beintene. Petőék tartják életben a kellő mennyiségű szadizmust.

Előzmény: Fine Tune (28)
szigetelőszalag Creative Commons License 2002.04.03 0 0 29
Ha röhögsz, Te vagy nevetséges nem én.

Mit ahogyan van szociáldemokrata, konzervatív, így van liberális hagyomány is.

(Történelemtudás update: Szent-Iványi nagyapja volt az elnöke '45 után a progresszív haladó Polgári Demokrata Párt elnöke volt.)

Előzmény: Fine Tune (28)
Fine Tune Creative Commons License 2002.04.03 0 0 28
:)))))) Jót röhögtem. Ennit csak Kuncze mert jósólni, márpedig köztudottan csapnivaló jós.

Magyar liberális hagyomány:) Tudsz még ilyeneket?

Tudod miért ilyen szar az SZDSZ? Mert már az összes hitelét elvesztette. A maradék fele májusban fog beinteni, ha nem rúgják ki Petőéket nagy ívben.

Előzmény: szigetelőszalag (27)
szigetelőszalag Creative Commons License 2002.04.03 0 0 27
Azért, mert a magyar liberális hagyomány nem olyan erős, hogy "hozzon" egy 20%-os pártot. '90-'94-ben egyértelműen túlynyerte magát az szdsz.
Viszont annyira meg van, hogy ellentmondva sz.h. Tóth Gy. Laci mai publikációjának hozza a 7-8%-ot, vagy esetleg 2-3%-al többet is. Ennyin áll a német FDP is (kb. 10%).
(szerintem)
Előzmény: Fine Tune (26)
Fine Tune Creative Commons License 2002.04.03 0 0 26
Akkor bizonyára meg tudja nekem egy SZDSZ-es kolléga magyarázni, mitől lett az, hogy egy 20%-os párt ma harcol a parlamenti bejutásért?

Mert, hogy nem a Fidesz miatt az hót ziher. Úgy néz ki, hogy az SZDSZ szimpatizánsok nagyobbik része, tizenvalahány százalék úgy gondolta, hogy az SZDSZ elárulta a liberális eszméket.

zividivi Creative Commons License 2002.04.03 0 0 25
Emlékeztető régi SZDSZ tagoknak.

„Az SZDSZ egészen különleges párt..
…..A vezetők és a névtelen tagság között semmilyen kapcsolat sincs
… átléphetetlenek a hierarchikus korlátok…..
…..viszonzatlan telefonokkal és meg nem válaszolt beadványokkal adják a levelező tag tudtára, hogy nincs egy kalapban, csak egy nyilvántartásban a kiemelkedettekkel……”

(Kapu, 1991 11. Szám. Szerző: Siposhegyi Péter alapítótag)

csz Creative Commons License 2002.04.03 0 0 24
Ha észrevetted, az SZDSZ-ből a tömeges kilépés már régen megtörtént. Hasonlót a fidesznél nem látni.

Elmúlt 12 évben egyetlen tömeges kilépésről hallottam. Az a Fidesznél volt, amikor 93-ban úgy döntöttek, hogy ők mától konzervatív polgári párt. Egész városi szervezetek szüntek meg testületi kilépés útján. Ennyit tudsz, nagyokos.

Ha megnézed a pártok történetét, 2 stabil, a jelentős átalakulást, bomlást, vagy szétesést nem produkáló párt van: MSZP, SZDSZ. Az SZDSZ vesztett sokat szavazóbázisából, mióta nem antikommunista. Sok tagjuk sose volt.

A harmadik, európai értelemben is kb. pártszerűen működő szervezet a FIDESZ, egy felülről kezdeményezett köppenyegfordítással a háta mögött (a tagság, azaz a bázis nagyrészt lecserélődött).

MDF, KDNP, FKGP, ezeket nem kell bemutatni. Megélhetési politikus volt nagy részük, mára kiderült. Az MDF nem annak indult, de a hozzá nem értés olyan hiba, ami kirostálódik...

A MIÉP belső működése köszönőviszonyban sincs a demokráciával, van a vezér, aztán kész. Még elnökjelölt sem lehet más, különben vége van az illetőnek. A központi bizottság mindig egyhangúan választ.

Máskor kapd össze magad, mielőtt hülyességet beszélsz:)

Előzmény: Fine Tune (15)
ninive Creative Commons License 2002.04.03 0 0 23
Igazad van.Nem volt tömeges kilépés az szdsz-ből.
Mert nem is volt ott tömeg:)))
Előzmény: kwijibo (16)
DRT Creative Commons License 2002.04.03 0 0 22
Ezek szerint van egy bukott szdsz-es, a másik oldalon meg vagy 10-15 bukott narancs. De szép!

Azon azért elgondolkodhatna minden pr-csapat, hogy ez az egymásrabökdösés baromi gyatra.

De tegyük fel: ez a pasi annak idején fasiszta-pártnak szerette volna átszervezni az szdsz-t. Erre kirúgták, most kapott némi lóvét narancséktól és "kipakolt". Ti meg hülye köznép beveszitek, bravó jók voltunk megint.

Tudom, hogy sarkított, de ez történik.

Előzmény: Tarpataki Béla (20)
wilard Creative Commons License 2002.04.03 0 0 21
Majd látni fogsz 2002. április 7-e után...
Tarpataki Béla Creative Commons License 2002.04.03 0 0 20
A Szabó Béla elöbb nyilatkozott, mint a Csaba Iván. Szerintem a Csaba Ivánt azért szalajtották el hétfő este a FIDESZ bulira kampányolni a szadeszék, mert fülest kaptak alapító atyjukról.
Előzmény: Seki Waker (18)
Seki Waker Creative Commons License 2002.04.03 0 0 18
Úgy van, ez derék Szabó Béla már tényleg jó régen kilépett a szadiból. Egésszen pontosan azután, hogy megbukott, mint ügyvivő. Amúgy Tölgyessy Péter kádere volt a fiú. Azóta viszont már a Zöld Alternatívában is sikerült mindenkivel összevesznie, pedig ott is elnökségi tag volt egy darabig. Amúgy érdeklődjetek róla rocky kartácsnál, ő biztos szívesen ecseteli a korai politikai pályájafutását is.

Mellesleg mindig lenyűgöz a Fidesz pr fantáziátlansága: beleköpött ez a Csaba Iván a Fidesz szülinapi tortájába? nosza keressünk egy ex szadeszost a politikai szemétdombon. Nem lehetne már valmi újabbat kitalálni a válságok kezelésére, mint a tükörszimmetriát? Annyi pénzért, amit kapnak a Konyec Filmáék igazán járna már egy csipetnyi kreativitás is a közönségnek.

kwijibo Creative Commons License 2002.04.03 0 0 17
a fidesz meg közben, sajat partjuk alapelveit meghazudtolva, lassan (mostanaban gyorsan) jobbratolodva bekebelezett 1-2 partot, mint pl. mdf, közvetve kdnp, kisgazdapart, es mostanaban miepes szavazobazisra epit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!